Неділя, 17 листопада 2019
• За виставу про Шевченка — на Шевченківську премію! • Крали електроенергію в Укрзалізниці… • Масиви «Східний» і «Сонячний» отримуватимуть гарячу воду цілодобово • Їхній любові — 60! • Віталій Гринів — серед еліти світового велотреку • Проєкти-переможці Громадського бюджету’2020 • Заробітчанські «квяти» і «зьолка» • За кадром… мультфільму! • Життя колишніх: що роблять і куди роз’їхались люди Порошенка • Судмедексперт: «У Віталія Ващенка були дуже важкі травми, несумісні із життям» • Щира допомога родині Лосиків! • Спортивні новини • За місце в збірній — справжня війна! • Сесія Тернопільської облради вперше відбулася в оновленому приміщенні • Уряд має почути Тернопільську громаду! • «Купувала хату, а купила… проблему» • «Нива» — на другому місці! • Пливи, рибко, велика й маленька! • Наталя Присіч: «Спів — це любов!» • Тінь президента
Сергій Надал зібрав у Тернополі націоналістів, щоб сформувати стратегію майбутнього

Опубліковано: 30 Вересня о 18:00 35


На загальну думку учасників форуму, у теперішніх умовах Україна може покладатися тільки на себе.


На фото (зліва направо): мер Монастириська Андрій Старух, мер Хмельницького Олександр Симчишин, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків і мер Тернополя Сергій Надал.

Як ми вже повідомляли, минулого тижня у Тернополі відбувся масштабний форум “Совєтська окупація Західної України 1939 р.: погляд через 80 років”. Співорганізаторами заходу виступили Тернопільська міська рада, Український інститут національної пам’яті, Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень». Форум відбувся під патронатом міського голови Тернополя Сергія Надала. У його роботі взяли участь науковці й експерти, а також міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків і міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

Уроки минулого для сучасності і на завтра

На загальну думку учасників форуму, у теперішніх умовах Україна може покладатися тільки на себе. І йдеться не лише про військову міць, а й про вирішення цілком нагальних економічних і соціальних проблем.

«Бути собою — це здатність діяти в інтересах своєї нації і кожного українця за будь-яких обставин, — наголосив у своєму виступі Сергій Надал. — У цьому полягає суть сучасного націоналізму, що в практичному виразі означає відкритість влади, нові робочі місця, економічну політику в інтересах власного внутрішнього виробника і кожного громадянина. Але спочатку треба мати міцну ідеологічну опору і назвати речі своїми іменами. Маємо визнати радянський час окупацією, як це зробили Польща і Болгарія, країни Балтії. Бо саме такі ідеологічно-інформаційні ланцюги заважають Україні бути сучасною і повністю незалежною країною.»

«З часу совєтської окупації Західної України минуло 80 років, а тема залишається актуальною, — підкреслив також міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Адже досі є загроза реваншу проросійських сил, досі є проблема внутрішнього ворога. Про це варто пам’ятати і відверто говорити, щоб ніколи не повторились трагічні сторінки нашої історії. Ми, українці, маємо бути єдиними у своїй боротьбі. 80 років тому, коли Сталін прийшов на Галичину, весь світ мовчав. То чи варто надіятись на когось сьогодні? Тільки на себе, бо Україна — понад усе!»

Заступник голови Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Володимир Тиліщак: «Сьогодні надзвичайно важливо доносити до широкого загалу непрості сторінки нашого минулого. Сталінська окупація західноукраїнських земель у 1939 р. справила значний вплив на майбутню історію, а початок Другої світової війни активізував новий етап боротьби за українську державність. Саме вивчення уроків минулого дає можливість виробити реалістичні засоби протидії сучасній російській агресії.»

Модерний націоналізм — це добрі зміни уже тепер

Форум націоналістів став масштабною й непересічною подією і, очевидно, Тернопіль для його проведення було обрано невипадково. Наше місто стало одним з центрів в Україні, де демонструється успіх націоналістів не лише у традиційних гуманітарних сферах — таких, як культура та історія, а й у господарських та інноваційних. Зокрема, наше місто є одним з перших в Україні у питаннях діджиталізації та відкритості влади, а буквально кілька днів тому отримало  Open Data City Award. Ця нагорода свідчить, що у місті, яким керує націоналіст, представник ВО “Свобода” Сергій Надал, не просто знають, що таке відкрита влада і цифрові технології, а й активно втілюють їх на практиці, випереджаючи инші, навіть великі, міста.

Тернопіль став також першим в Україні, створивши міську територіальну громаду з навколишніми селами, і тим самим на практиці реалізував децентралізацію. Сьогодні це роблять в Івано-Франківську під керівництвом націоналіста Руслана Марцінківа і у Хмельницькому, де міським головою є «свободівець» Олександр Симчишин. Націоналісти доводять справою, що вміють керувати в інтересах громади, і тихо, без зайвих слів впроваджують те, про що инші тільки починають говорити.

Якщо узагальнити, взяти приклад Тернополя, Івано-Франківська, Хмельницького, то модерний націоналізм — це добра ідея роботи в інтересах українця, громади і України загалом, помножена на цифрові інновації і спільний чіткий план побудови щасливого майбутнього нашої держави.

Націоналісти — це реалісти, котрі не чекають допомоги ззовні, а працюють тут і тепер. Вони точно найкраща альтернатива невідомому “котові в мішку”, бо розуміють тенденції, мають чіткий план покращання добробуту українців, фахові команди. Отож, якщо провести паралелі із згаданим форумом у Тернополі, то є сподівання, що висловлені на ньому тези і принципи переростуть у загальноукраїнську стратегію і український народ нарешті отримає свою національну еліту, котра дбає не про хайпи і флешмоби, а віддано служить своєму народові і своїй державі.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Режисер Олег Мосійчук претендує на найвищу державну нагороду
...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Керівництво Львівського управління економіки та інформаційної безпеки Укрзалізниці повідомило про ферму криптовалюти. Вона знаходилася у приміщенні майстерні та працювала на електроенергії Укрзалізниці

...


Рубрика: Опубліковано: о 17:00


Уже через два тижні мешканці 147 будинків на масивах «Східний» і «Сонячний» отримуватимуть гарячу воду цілодобово...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Діамантове весілля відзначає подружжя Катерина і Володимир Заяці зі Зборівського району...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Набирає ходу новий міжнародний сезон з велоспорту на треку. Протягом останніх років 24-річний тернополянин Віталій Гринів поступово вийшов на лідируючі позиції в збірній України, а тепер усе впевненіше стукає у двері світової еліти цього виду спорту...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
15 Листопада
14 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео