Вівторок, 26 травня 2020
• В Україні створено 1029 ОТГ із 1300 запланованих, — прем’єр Шмигаль • “Зеленський і далі гадить”, — Соскін розкритикував владу • Наступного тижня всю Україну накриють дощі та грози • На Тернопільщині за добу 6 нових випадків зараження коронавірусом • “Рік Зеленського – рік реваншу”: від Майдану до будинку президента • Наталія Діденко знає, якою буде погода в останні дні травня • Тернополянин «під градусом» повідомив про замінування банку • 25 травня у Тернополі відновить роботу громадський транспорт • Із 1 червня в Тернополі дошкільнята зможуть відвідувати дитячі садки • Тетяна бореться за життя, бо вдома її чекає донечка • Шпинатна суперсила • Подружжя Попиків із Козівського району вирощує банани, лимони, мандарини, гранати і навіть ананаси! • До «Дальнього пляжу» — пішохідною доріжкою • Блогерка на пенсії: 90-річна бабця Ріна з Закарпаття викликала фурор в Instagram • COVID-19 станом на 24 травня: 1115 випадків на Тернопільщині, 20986 – в Україні • Верховний Суд не пом’якшив покарання вбивцям таксистки Євгенії Кордупель • «Всі обмеження тільки в голові!» • Коли сама собі фотограф… Тернополянка із «Самоізоляцією» перемогла на міжнародному фотоконкурсі • Біля школи №5 облаштовують «Шкільний дворик імені Святої Ядвіги» • Віктор Овчарук: «Дякую всім, хто допомагає тернопільським медикам у подоланні коронавірусу»
Сергій Надал зібрав у Тернополі націоналістів, щоб сформувати стратегію майбутнього

Опубліковано: 30 Вересня о 18:00 38


На загальну думку учасників форуму, у теперішніх умовах Україна може покладатися тільки на себе.


На фото (зліва направо): мер Монастириська Андрій Старух, мер Хмельницького Олександр Симчишин, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків і мер Тернополя Сергій Надал.

Як ми вже повідомляли, минулого тижня у Тернополі відбувся масштабний форум “Совєтська окупація Західної України 1939 р.: погляд через 80 років”. Співорганізаторами заходу виступили Тернопільська міська рада, Український інститут національної пам’яті, Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень». Форум відбувся під патронатом міського голови Тернополя Сергія Надала. У його роботі взяли участь науковці й експерти, а також міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків і міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

Уроки минулого для сучасності і на завтра

На загальну думку учасників форуму, у теперішніх умовах Україна може покладатися тільки на себе. І йдеться не лише про військову міць, а й про вирішення цілком нагальних економічних і соціальних проблем.

«Бути собою — це здатність діяти в інтересах своєї нації і кожного українця за будь-яких обставин, — наголосив у своєму виступі Сергій Надал. — У цьому полягає суть сучасного націоналізму, що в практичному виразі означає відкритість влади, нові робочі місця, економічну політику в інтересах власного внутрішнього виробника і кожного громадянина. Але спочатку треба мати міцну ідеологічну опору і назвати речі своїми іменами. Маємо визнати радянський час окупацією, як це зробили Польща і Болгарія, країни Балтії. Бо саме такі ідеологічно-інформаційні ланцюги заважають Україні бути сучасною і повністю незалежною країною.»

«З часу совєтської окупації Західної України минуло 80 років, а тема залишається актуальною, — підкреслив також міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Адже досі є загроза реваншу проросійських сил, досі є проблема внутрішнього ворога. Про це варто пам’ятати і відверто говорити, щоб ніколи не повторились трагічні сторінки нашої історії. Ми, українці, маємо бути єдиними у своїй боротьбі. 80 років тому, коли Сталін прийшов на Галичину, весь світ мовчав. То чи варто надіятись на когось сьогодні? Тільки на себе, бо Україна — понад усе!»

Заступник голови Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Володимир Тиліщак: «Сьогодні надзвичайно важливо доносити до широкого загалу непрості сторінки нашого минулого. Сталінська окупація західноукраїнських земель у 1939 р. справила значний вплив на майбутню історію, а початок Другої світової війни активізував новий етап боротьби за українську державність. Саме вивчення уроків минулого дає можливість виробити реалістичні засоби протидії сучасній російській агресії.»

Модерний націоналізм — це добрі зміни уже тепер

Форум націоналістів став масштабною й непересічною подією і, очевидно, Тернопіль для його проведення було обрано невипадково. Наше місто стало одним з центрів в Україні, де демонструється успіх націоналістів не лише у традиційних гуманітарних сферах — таких, як культура та історія, а й у господарських та інноваційних. Зокрема, наше місто є одним з перших в Україні у питаннях діджиталізації та відкритості влади, а буквально кілька днів тому отримало  Open Data City Award. Ця нагорода свідчить, що у місті, яким керує націоналіст, представник ВО “Свобода” Сергій Надал, не просто знають, що таке відкрита влада і цифрові технології, а й активно втілюють їх на практиці, випереджаючи инші, навіть великі, міста.

Тернопіль став також першим в Україні, створивши міську територіальну громаду з навколишніми селами, і тим самим на практиці реалізував децентралізацію. Сьогодні це роблять в Івано-Франківську під керівництвом націоналіста Руслана Марцінківа і у Хмельницькому, де міським головою є «свободівець» Олександр Симчишин. Націоналісти доводять справою, що вміють керувати в інтересах громади, і тихо, без зайвих слів впроваджують те, про що инші тільки починають говорити.

Якщо узагальнити, взяти приклад Тернополя, Івано-Франківська, Хмельницького, то модерний націоналізм — це добра ідея роботи в інтересах українця, громади і України загалом, помножена на цифрові інновації і спільний чіткий план побудови щасливого майбутнього нашої держави.

Націоналісти — це реалісти, котрі не чекають допомоги ззовні, а працюють тут і тепер. Вони точно найкраща альтернатива невідомому “котові в мішку”, бо розуміють тенденції, мають чіткий план покращання добробуту українців, фахові команди. Отож, якщо провести паралелі із згаданим форумом у Тернополі, то є сподівання, що висловлені на ньому тези і принципи переростуть у загальноукраїнську стратегію і український народ нарешті отримає свою національну еліту, котра дбає не про хайпи і флешмоби, а віддано служить своєму народові і своїй державі.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

На Тернопіллі перспективний план формування територій уже затверджено Кабміном...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:45


На Тернопіллі наступні десять днів — дощові...


Опубліковано: о 9:44


Станом на 25 травня 2020 року в Тернопільській області, за результатами досліджень методом ПЛР, від початку епідемії підтверджено 1121 випадок коронавірусу (1045 дорослих і 76 дітей), з них 24 летальні. Видужало 791 особа...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:29Теми дня
25 Травня
24 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео