Понеділок, 02 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Сергій Надал: «Знання і люди є головним капіталом кожної нації»

Опубліковано: 9 Вересня о 16:00 13


Позитивні зміни почнуться з якісної освіти.


Сучасний світ побудований на економіці знань. Про це варто згадувати кожного разу, коли відзначаємо День знань. Саме знання і люди будуть головним капіталом кожної нації у найближчому майбутньому. Це видно на практиці таких розвинених країн, як США, Канада, Люксембург, Німеччина, Австралія, де інвестиції в освіту є одними з найвищих у світі. Очевидно, що ці передові нації розуміють чітку залежність економіки від рівня освіти і освоєння практичних знань.

Україна сьогодні є передовою у кількох галузях. Зокрема, це стосується експорту сільгосппродукції, металургії, ІТ-сектора. Однак, за великим рахунком, ми і надалі залишаємося лише експортером сировини і трудових ресурсів, а не інтелектуального продукту. Навіть у високотехнологічному ІТ-секторі українці часто виконують роль “підрядника”. Ми експортуємо свою інтелектуальну працю, тоді як створені за її допомогою інтелектуальні продукти приносять економікам розвинених країн в рази більше доходів.

Багато вихідців з України стали успішними у сфері високих технологій, коли емігрували в інші країни світу. Така тенденція вказує на гостру потребу підтримки розвитку “економіки знань”, базованій на якісній освіті. Без такої підтримки Україна залишатиметься лише ресурсним придатком до світових лідерів.

Майбутнє нації і кожного громадянина залежать від освіти. Це розуміли ще наші пращури. Потужне економічне відродження на початку ХХ століття під проводом митрополита Андрея Шептицького починалося з активної просвітницької діяльності. Селян і містян навчали економічної грамоти, давали необхідні знання для ведення господарства. Тільки після цього люди отримували доступ до кредитних спілок, які допомагали розвитку підприємництва. Тільки в результаті цього з’явилися усім відомі гасла: “Свій до свого по своє!” та “Українські гроші — в українські руки, на українську справу!” Тільки в результаті цього з’явилися ресурси на активний розвиток мови, культури, мистецтва, що в кінцевому підсумку вилилося в потужний соціально-політичний рух за Незалежність України.

Канадський підприємець, великий українець Петро Яцик у своїх спогадах про перші повоєнні роки говорив, що ніколи б не досяг успіху, якби не почав навчатися при кожній можливості. Робив він це навіть тоді, коли його близьке оточення шукало легких способів заробітку, спекулюючи товарами широкого вжитку в повоєнній Німеччині.

Виходець з Тернопільщини, наш земляк, всесвітньо відомий економіст Богдан Гаврилишин стверджував: “Багатство країни залежить від якостей людей”. Він теж, як і Петро Яцик, доклав значних зусиль, щоб в Україні розвивалася якісна освіта. І сьогодні Фонд Богдана Гаврилишина проводить важливу роботу із формування нової української еліти.

Якщо подивитися на успіх будь-якої нації, то він починався саме з освіти. Цим шляхом пройшли Ірландія, Фінляндія, Сингапур, Ізраїль і багато інших країн. Усі ці країни у певний період історії здійснили стрибок з аграрно-промислової ери у цифрову. Україні теж потрібен такий стрибок. І ми маємо бути свідомими, що багато хто не лише з наших ворогів, а й з наших союзників не бажає такої трансформації. Вигідніше продавати американські «айфони» в Україні, вивозячи звідси сировину, ніж дозволити виробляти подібний продукт в Україні. Тому бажання створити “економіку знань” повинно йти від українських національних еліт.

Відстоюючи національні інтереси, маємо подекуди діяти проти світового тренду. А він полягає в тому, що знання і люди є головним капіталом нації. З огляду на це все сьогодні освітня реформа є найважливішою зі всіх реформ, які потрібні Україні. Тепер робиться більший наголос на практичному застосуванні знань. І це правильний шлях, бо  сучасний світ дуже стрімкий. Українська держава повинна дати поштовх сучасному поколінню школярів, щоб пошук нових знань став для них потребою і природною звичкою. Українська держава має збільшувати інвестиції в освіту. Освітня підготовка нового покоління українців не повинна залежати від суперечностей у законодавстві, організаційних недоліків у державній машині, як це часто трапляється. Тоді у нас будуть свої українські Ілони Маски. Тоді Україна зможе збудувати сильну економіку, опираючись на власний інтелектуальний ресурс, і утвердиться на міжнародній арені як самодостатня держава.

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18



Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня