Четвер, 25 квітня 2024
• Мінливий квітень: коли в Україну повернеться тепло? • 9000 доларів за те, щоб «швидко перебігти кордон» • “Батько загиблого Героя несе хрест іншого Героя”. На Тернопільщині попрощалися із захисником • У Тернополі у парку “Сопільче” провели змагання зі спортивного орієнтування • Тернополянин оплатив оренду квартири… шахраєві • Міський голова Тернополя від себе передав допомогу на фронт • На Тернопільщині є майже сотня вільних вакансій для лікарів • Біля Тернополя намагались застрелити кримінального авторитета • На війні загинув 22-річний захисник Денис Каразія із Кременеччини • У чоловіків із Чортківщини виявили незаконні зброю і набої • У Тернополі двоє підлітків отруїлися алкоголем • Юні волонтери з Шумщини допомагають ЗСУ • Зупинив суддю і поплатився посадою. Патрульного з Тернополя звільнили за перевищення службових обов’язків • Знайшли мертвою на полі. Прикрий випадок на Тернопільщині • Троє посадовців із Тернопільщини заподіяли збитків на 26 мільйонів гривень • У Тернополі засуджено трьох депутатів російської держдуми • Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини
Сергій Надал: «Зробимо все, щоб Тернопіль був сучасним європейським містом, комфортним для життя»

Автор: Опубліковано: 25 Серпня о 12:46 55


Наступної неділі, 28 серпня, Тернопіль відзначить 476-ий день народження.


За останні роки наше місто знову почало перетворюватися на затишний культурний центр з чистими й освітленими вулицями, охайними парками та ошатними сучасними спорудами. Таким його пам’ятають у “золоті” 1970-1980-ті, таким його бачить і нинішній міський голова Сергій Надал, який нині на сторінках “НОВОЇ…” підбиває підсумки чергової пам’ятної віхи.

— Пане Сергію, щороку за вашої каденції Тернопіль до Дня міста відкриває чимало новозбудованих або реконструйованих об’єктів. Які з них ви відзначили б цього року?

— Найперше щиро вітаю всіх тернополян з Днем Незалежності України та Храмовим празником (Днем міста)! А відзначити передусім хотів би не якісь масштабні проекти, а те, що, можливо, мало помічають преса та громадські діячі, але що так потрібне й важливе для простих тернополян. З початку року в Тернополі відремонтовано 25 дворів, ще на семи об’єктах тривають роботи. Це при тому, що торік було відремонтовано 40 дворів. Нині складаємо новий список адрес, де також треба провести ремонтні роботи.

Особливо пишаюся відкриттям нової, сучасної амбулаторії сімейної медицини на проспекті Степана Бандери, де будуть обслуговувати 20 тисяч тернополян з мікрорайону “Східний”. Крім того, відкрито амбулаторії на вул. Петриківського, бульварі Куліша та вул. Бродівській. Це дає змогу надавати тернополянам всю необхідну медичну допомогу і діагностику за місцем проживання. Іншими словами, це, по суті, Європейська медицина з великої букви.

Дуже задоволений також, що до 1 вересня буде завершено капітальний ремонт тернопільських шкіл та дитячих садочків. Я офіційно заборонив брати з батьків дітей побори на ремонти. З міського бюджету на ці потреби ми додатково виділили понад 3 млн. гривень (на початку року було виділено 7 млн.). Крім того, у 2016 році у нашому місті відкрито 35 оновлених дитячих майданчиків, а до кінця року з’являться ще п’ять. Це не виборча кампанія чи разові акції – це планова робота мерії, щоб Тернопіль був сучасним європейським містом, комфортним для проживання.

З більш масштабних проектів я б виділив капітально відремонтований бульвар Просвіти. До Дня міста тернополяни також побачать оновлений бульвар Петлюри. Активними темпами відбувається реконструкція набережної Тернопільського ставу біля “Циганки”. Завершили капітальний ремонт пішохідних ділянок на вул. Дружби та у парку “Топільче”. Нарешті наостанок відзначу завершення першої черги ремонту дамби Тернопільського ставу. Всі роботи тут мають бути завершені до 1 жовтня.

Бульвар просвіти

— Наше місто впевнено євроінтегрується, активно і плідно співпрацює з багатьма впливовими європейськими інституціями. Як триває реалізація цих проектів і які перспективи ви бачите в цьому напрямку?

— Основний напрямок співпраці мерії Тернополя з європейськими та світовими інституціями полягає у впровадженні у місті енергозберігаючих технологій та термомодернізації житлового фонду. Зокрема, Тернопіль бере участь у спільному проекті Світового банку та України щодо модернізації централізованих систем теплопостачання, що передбачає модернізацію ТЕЦ, де, як відомо, найбільші втрати тепла. На цей проект було виділено близько 140 млн. дол. США. Крім того, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку виділив 10 мільйонів євро. Ці кошти будуть інвестовані в реконструкцію та модернізацію інфраструктури теплопостачання в Тернополі впродовж 2015-17 років. З цією ж метою комунальне підприємство міськради отримає безповоротний грант Партнерства з енергоефективності та Навколишнього середовища в Східній Європі на суму 5 мільйонів євро. Наше місто долучиться також до урядової програми Швеції, у рамках якої 20 млн. євро будуть спрямовані на енергоощадність та ефективність. Усе це ми робимо для того, щоб тернополяни менше платили за тепло та гарячу воду.

Налагоджено співпрацю із західними партнерами і в інших сферах. Тернопіль виграв два грантові проекти від ЄС, які вже реалізовані. Один з них — це вкладені кошти у культуру міста, інший — це кошти, завдяки яким збудовано п’ять груп у дитячих садочках. Нині спільно з ЄС реалізовуємо програми по створенню нових робочих місць для переселенців, бійців АТО і тернополян.

— Місто може повноцінно існувати лише за умови, якщо має нормальний бюджет. А бюджет — це податки і бізнес. Який мікроклімат створено в нашому місті для розвитку бізнесу та залучення інвестицій?

— Навіть в умовах ворожої агресії та економічної кризи нам вдалося сформувати симбіоз місцевого бізнесу, місцевої влади та громади Тернополя. Відкритість та прозорість роботи мерії Тернополя сприяє розвитку саме малого та середнього тернопільського бізнесу. Для прикладу, у Тернополі торік працювали 22,3 тисячі суб’єктів малого підприємництва. Ми йдемо класичним європейським шляхом, коли до 70% надходжень у бюджет йде саме від малого та середнього бізнесу. Міський бюджет не залежить від олігархів, він залежить від свого місцевого бізнесу. Можу з гордістю заявити, що Тернопіль поступово, але впевнено перетворюється на місто малого та середнього бізнесу.

До речі, Тернопіль став єдиним містом України, де у 2016 році зафіксовано перевиконня бюджету. Зокрема, за перше півріччя поточного року дохідна частина міського бюджету зросла на 106 млн. 708,6 тис. грн. За це ми завдячуємо передусім тернопільському середньому та малому бізнесу. Успіхи Тернополя у розвитку малого та середнього бізнесу вже визнали й на міжнародному рівні. Підрозділ впливової британської газети міжнародних фінансових кіл “The Financial Times” — журнал “fDi Intelligence” визнав Тернопіль одним із кращих у рейтингу малих європейських міст на 2016-2017 роки за показниками економічної ефективності.

— Пане Сергію, в розмові ви згадували про реконструкцію уже третього етапу набережної в районі “Циганки”. Та питання в тому, що ці роботи відбуваються на тлі серйозної проблеми — значного обміління Тернопільського ставу. Чи можливо зарадити цьому небезпечному явищу?

— Проект реконструкції “Циганки” у Тернополі розробила молодіжна громадська ініціатива URBAN.te. Саме молодіжні активісти нині керують всіма ремонтними роботами на “Циганці”. Учасники ініціативи URBAN.te
врахували у своєму проекті й фактор обміління ставу. У міському бюджеті передбачена стаття видатків на екологічний моніторинг та діагностику ставу і його “лікування”. Але комплексно вирішити цю проблему і “вилікувати” Тернопільський став, сподіваюся, нам допоможуть наші західні партнери. Партнер Тернополя польське місто Сувалки не використало велику суму грантових коштів – приблизно  1 250 000 євро, які вони готові передати Тернополю. Ці кошти підуть саме на благоустрій Тернопільського ставу, в тому числі на вирішення проблеми його обміління.

— Україна загалом і Тернопіль зокрема нині живуть в умовах війни з російськими окупантами. Щодня ми ховаємо і направляємо до шпиталів найкращих представників нашого суспільства. Уже кілька тисяч тернополян обпалені цією війною і потребують особливого вшанування. Що роблять міська влада і Тернопіль для учасників АТО і фронту?

— Ці питання для нас завжди пріоритетні і щодня на порядку денному. Тернопільська міська рада затвердила комплексну програму реабілітації бійців, згідно з якою учасники АТО можуть отримати безкоштовно медичну, психологічну, соціальну та юридичну допомогу. Учасникам АТО в Тернополі вже виділено майже 1000 земельних ділянок. Причому абсолютна більшість з них – це не “голі” ділянки десь у полі, а території, де триває підведення всіх необхідних комунікацій (електрика, газ, вода, каналізація). Учасники АТО, їхні сім’ї та сім’ї загиблих у Тернополі звільнені від сплати податку на нерухомість. Крім того, додатково з місцевого бюджету виділено кошти на зубне протезування учасників АТО (це 110 тисяч гривень), а також усіх дітей учасників АТО звільнено від плати за харчування в навчально-освітніх закладах.

Мерія Тернополя фінансово підтримувала спорудження фортифікаційних споруд у зоні бойових дій на Сході України, а також  здійснює регулярну шефську допомогу над батальйонами “Тернопіль” та “Збруч”. Системно займаємось працевлаштуванням демобілізованих бійців АТО. Спільно з правоохоронними органами постійно здійснюємо моніторинг, щоб кожен боєць АТО після Сходу міг на законних підставах повернутися на своє попереднє місце роботи, а також розробили й реалізовуємо у Тернополі цільову програму з працевлаштування ветеранів АТО. Ми добре розуміємо, що “атовці” — це еліта і гордість української нації. Наші патріоти не лише зупинили ворога, а й мають повести нашу Україну в майбутнє.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

В Україні кілька днів дощить, а температура у багатьох областях нагадує більш осінню, аніж весняну...


Рубрика: , Опубліковано: о 23:46


Отримали 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» - за організацію незаконного переправлення "ухилянта" через кордон на Тернопільщині судитимуть двох осіб...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Лановецька громада провела в останню дорогу Василя Друзюка. 19 квітня з Героєм попрощалися в його рідному селі Іванківці...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:13


У Тернополі у парку "Сопільче" провели змагання зі спортивного орієнтування серед закладів загальної середньої освіти в рамках проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги"...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:00


28-річний тернополянин розповів, що на сайті «OLX» зацікавився пропозицією щодо винайму житла в обласному центрі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:59



Теми дня
24 Квітня
23 Квітня
22 Квітня