Неділя, 18 листопада 2018
• Новий секс-символ українського кіно Олег Москаленко: «Катя сказала мені: «Не гальмуй!» Я подивився на неї… і все» • Сергій Тарута: «Маємо побудувати таку країну, яку будуть поважати в усьому світі» • Завдяки депутатам-націоналістам в Тернопільській області більше не поширюватимуть російський медіа-продукт • Тернополянка Леся Голик пішки пройшла 300-кілометровий Шлях Святого Якова • Василина Зозуля — співачка на мільйон… переглядів! • У Тернополі — урочистості з нагоди 100-річчя відновлення незалежності Польщі • Газові олігархи знову збагачуються, або Чому ростуть тарифи на тепло? • Військового контрактника з Тернопільщини вбили у Дніпрі • Тернопільська міськрада підняла тарифи на проїзд • Справа Франіва: що вирішить апеляція? • «Душу свого сина Романа не продаю!» • Біатлонний сезон покажуть телеканали UA: ПЕРШИЙ і СПОРТ1 • Завідуюча дитсадком у Бучачі з… підробленим документом • Посол США Марі Йованович: «Тернопіль — одне з небагатьох міст, де мерія оплачує навчання студентів з подальшим працевлаштуванням» • Архів Тернопільщини переїде у нове приміщення • Олександр Усик захистив усі пояси, проте в поєдинку з Белью йому було дуже непросто • Лідер «Батьківщини» змушує владу знизити тарифи • Юлія Тимошенко: «Прошу всю потужну команду нашої партії стати на захист людей» • У ДТП загинув чемпіон Європи та світу Андрій Пушкар • Інна Богословська: «Якщо на виборах ми не змінимо ситуацію, то через 2-3 роки замість держави залишаться Київ і кілька прилеглих областей»
Сергій Надал: «ЗУНР довела право українців бути господарями на своїй землі»

Опубліковано: 1 Листопада о 14:00 9


Своїми думками про цю важливу віху в історії української нації з читачами «НОВОЇ…» поділився міський голова Тернополя Сергій Надал.


1 листопада виповнюється 100-років з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, яка утвердила право українців бути господарями на своїй землі. Своїми думками про цю важливу віху в історії української нації з читачами «НОВОЇ…» поділився міський голова Тернополя Сергій Надал.

Створення Західноукраїнської Народної Республіки є однією з найбільш визначних подій новітньої історії. 100 років тому на землях Галичини, Буковини, Закарпаття було проголошено українську державу, сформовано керівні органи, створено адміністрації, армію, видано перші законодавчі акти. Відбулося це в умовах, коли українці кілька сотень років не мали власної держави, коли весь світ із великим застереженням сприймав будь-яку ідею української незалежності, коли ще були намагання зберегти як Російську, так і Австро-Угорську імперії.

У цей сценарій, написаний зовнішніми силами, жодним чином не вписувалося право українського народу бути собою і керувати своєю державою. Проте перемогла ідея української незалежності. Проголошення ЗУНР відбулося практично одночасно по великих і малих містах Західної України. Українці показали всьому світові, що це їхня земля і що вони не віддадуть її без бою.

Це була та основа, яка  дала сили сучасному поколінню виступити проти російського агресора. Як і 100 років тому, у 2014 році вдалося зупинити ворога в умовах фактичної відсутності зовнішньої підтримки. Тоді, коли ламалися міжнародні гарантії безпеки, коли Україна залишилась сам на сам з сильним ворогом. Але в українців була віра у себе, яку надавала нам і така звитяжна сторінка історії, як Листопадовий Чин 1918 року.

Тернопіль безпосередньо причетний до становлення української держави у 1918 році. 1 листопада того року у місті замайорів жовто-блакитний прапор. Автором герба ЗУНР став студент Тернопільської гімназії Олег Лошнів. Наприкінці 1918-го і у першій половині 1919-го року Тернопіль був столицею ЗУНР. У Тернополі зароджувалася українська авіація і перебували перші летунські з’єднання Української Галицької Армії. На Тернопільщині відбулася і одна з найбільш успішних операцій захисників ЗУНР – Чортківська офензива. Тоді ж повною мірою проявився потужний волонтерський рух, коли мирне населення допомагало своєму війську. Згодом усе це вилилося у створення потужної Української Повстанської Армії, яка врахувала досвід боротьби УГА. А через багато років здатність українців до взаємодопомоги врятувала Україну від російського агресора.

Боротьба за свою державність 100-років тому мала величезне значення для самоусвідомлення українців як нації. Створення ЗУНР загартувало цілу когорту української військової та політичної еліти, яка у пізніші роки, під час радянської окупації України, не давала зійти українському питанню зі світової арени. Після ЗУНР вже ніхто не посмів сказати, що тут немає українців. ЗУНР у корені  руйнує маніпуляції радянських та російських пропагандистів, які трублять про “возз’єднання українських земель” у рамках СРСР. Насправді українська держава постала тут задовго до СРСР, а соборність України була підтверджена Актом Злуки 22 січня 1919 року. Зрозуміло, цієї події не було б без Листопадового зриву.

У ці дні ми точно можемо стверджувати, що саме на таких історичних прикладах твориться майбутнє нації. Ми згадуємо наших звитяжних пращурів. Вклоняємося їм. Дякуємо за їхній подвиг у минулому заради теперішнього і майбутнього.

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Актор Олег Москаленко виконав головну роль у найбільш очікуваному українському фільмі десятиліття «Дике поле» – екранізації одного з найуспішніших романів культового письменника Сергія Жадана...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У минулому широко знаний бізнесмен, а нині політик розповів, чому він пішов у політику і представив програму дій «Принципи поваги», яку партія «Основа» пропонує суспільству...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Під час пленарного засідання сесії відповідне звернення виголосив голова Тернопільського обласного осередку ВО «Свобода» Олег Сиротюк...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Ця паломницька дорога відома вже майже тисячоліття і нині є однією з найпопулярніших серед мандрівників у всьому світі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Тернопільська «Зозулька» і весь інтернет “на вуха” поставила, і в музичному середовищі по всій Україні про себе на повен голос заявила...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
16 Листопада
15 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео