Понеділок, 22 квітня 2019
• Вибори: як голосували на Тернопільщині? • Сергій Надал допоміг всім містам України отримати справедливу освітню субвенцію • Дебати Петра Порошенка та Володимира Зеленського на НСК”Олімпійський” • Батько загиблого Героя Небесної Сотні Володимир Голоднюк: «Настав час, коли треба об’єднатися і зробити правильний вибір» • Що таке несесер і як ми без нього жили? • У Тернополі вперше в Україні запровадили сервіс прямого народовладдя – електронні петиції • Тернополянин створює шедеври з яєчної шкарлупи • Михащук знову зганьбився: п’яний і без водійських прав • Сяй, Тернопіль, писанками! • 40 років – з «Посмішкою»! • «Це була панічна атака…” – підозрюваний у вбивстві Андрій Горбатюк • Не дві половинки, а – одне ціле! • Підозрюваного у вбивстві тату-майстрині затримали у Львові • Чортківчанин – у сотні кращих піцайоло світу! • Варвари, які позрізали тополі в парковій зоні, будуть покарані • Суд відмовив у позові екзорцисту Григорію Планчаку • Митрополит Епіфаній: «Віримо, що Свято-Успенська Почаївська лавра з часом приєднається до Православної церкви України» • Він закрив нас собою… • Вбивство в Парижі… • Несподіваний Львів
Сергій Надал: «ЗУНР довела право українців бути господарями на своїй землі»

Опубліковано: 1 Листопада о 14:00 15


Своїми думками про цю важливу віху в історії української нації з читачами «НОВОЇ…» поділився міський голова Тернополя Сергій Надал.


1 листопада виповнюється 100-років з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, яка утвердила право українців бути господарями на своїй землі. Своїми думками про цю важливу віху в історії української нації з читачами «НОВОЇ…» поділився міський голова Тернополя Сергій Надал.

Створення Західноукраїнської Народної Республіки є однією з найбільш визначних подій новітньої історії. 100 років тому на землях Галичини, Буковини, Закарпаття було проголошено українську державу, сформовано керівні органи, створено адміністрації, армію, видано перші законодавчі акти. Відбулося це в умовах, коли українці кілька сотень років не мали власної держави, коли весь світ із великим застереженням сприймав будь-яку ідею української незалежності, коли ще були намагання зберегти як Російську, так і Австро-Угорську імперії.

У цей сценарій, написаний зовнішніми силами, жодним чином не вписувалося право українського народу бути собою і керувати своєю державою. Проте перемогла ідея української незалежності. Проголошення ЗУНР відбулося практично одночасно по великих і малих містах Західної України. Українці показали всьому світові, що це їхня земля і що вони не віддадуть її без бою.

Це була та основа, яка  дала сили сучасному поколінню виступити проти російського агресора. Як і 100 років тому, у 2014 році вдалося зупинити ворога в умовах фактичної відсутності зовнішньої підтримки. Тоді, коли ламалися міжнародні гарантії безпеки, коли Україна залишилась сам на сам з сильним ворогом. Але в українців була віра у себе, яку надавала нам і така звитяжна сторінка історії, як Листопадовий Чин 1918 року.

Тернопіль безпосередньо причетний до становлення української держави у 1918 році. 1 листопада того року у місті замайорів жовто-блакитний прапор. Автором герба ЗУНР став студент Тернопільської гімназії Олег Лошнів. Наприкінці 1918-го і у першій половині 1919-го року Тернопіль був столицею ЗУНР. У Тернополі зароджувалася українська авіація і перебували перші летунські з’єднання Української Галицької Армії. На Тернопільщині відбулася і одна з найбільш успішних операцій захисників ЗУНР – Чортківська офензива. Тоді ж повною мірою проявився потужний волонтерський рух, коли мирне населення допомагало своєму війську. Згодом усе це вилилося у створення потужної Української Повстанської Армії, яка врахувала досвід боротьби УГА. А через багато років здатність українців до взаємодопомоги врятувала Україну від російського агресора.

Боротьба за свою державність 100-років тому мала величезне значення для самоусвідомлення українців як нації. Створення ЗУНР загартувало цілу когорту української військової та політичної еліти, яка у пізніші роки, під час радянської окупації України, не давала зійти українському питанню зі світової арени. Після ЗУНР вже ніхто не посмів сказати, що тут немає українців. ЗУНР у корені  руйнує маніпуляції радянських та російських пропагандистів, які трублять про “возз’єднання українських земель” у рамках СРСР. Насправді українська держава постала тут задовго до СРСР, а соборність України була підтверджена Актом Злуки 22 січня 1919 року. Зрозуміло, цієї події не було б без Листопадового зриву.

У ці дні ми точно можемо стверджувати, що саме на таких історичних прикладах твориться майбутнє нації. Ми згадуємо наших звитяжних пращурів. Вклоняємося їм. Дякуємо за їхній подвиг у минулому заради теперішнього і майбутнього.

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

У Тернопільській області опрацьовано вже 97,21% протоколів. Згідно даних ЦВК, Петро Порошенко отримав 46.68% голосів, Володимир Зеленський – 50.40%...


Рубрика: Опубліковано: о 10:05


Міський голова Тернополя Сергій Надал отримав почесну грамоту від Асоціації міст України за вагомі досягнення у реформуванні національної системи освіти. Цю відзнаку йому вручила під час засідання секції Асоціації міст України аналітик з питань освіти Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Бути свідомими свого вибору закликають і родини Героїв Небесної Сотні та загиблих у російсько-українській війні...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Несесер створений саме для зберігання і транспортування корисних дрібниць: він захищає їх від механічних пошкоджень, вогкості, переохолодження, втрати, і, крім того, дозволяє тримати речі в ідеальному порядку...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:07Теми дня
22 Квітня
19 Квітня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео