Вівторок, 11 грудня 2018
• Мер Тернополя публічно прозвітував за рік, що минає • У Тернополі репрезентували проект «Виклик долі»: про людей, які не здалися і стали прикладом для інших • «Мрія» попрощалася з боргами і знайшла нового інвестора • «Карта тернополянина» – це пільги на проїзд у транспорті і знижки в торговельних мережах Тернополя • Як Ляшко під російський шансон танцював • Уайлдер зберіг титул, але… • Жива історія воїнів УПА з Бережанщини стане фільмом • Рік Модрича • Невтомний трудівник футбольного поля (пам’яті Віктора Матвієнка) • На зарплату медикам та освітянам області — понад 60 млн. грн. • Спасибі за добро! • Порошенко здобуває автокефалію для України • Коли шиття до пуття • Сергій Надал: «Те, якою буде Україна, залежить від кожного з нас» • Не стало легендарного капітана Тараса Парія • Суддю Стадника нарешті погнали! На черзі — Марія… • Тернополяни побачили «Війну з перших днів» • У Києві для іногородніх запроваджують плату за навчання в садках і школах. У Тернополі цю проблему успішно вирішують • «Для мене честь бути тут з бійцями нашої артбригади» • Два роки невідомості
Сергій Надал: «Звитяга Героїв Крут – це символ української нації-переможниці»

Опубліковано: 31 Січня о 18:00 11


Міський голова Тернополя Сергій Надал поділився з читачами «НОВОЇ…» своїм баченням надважливого значення подвигу Героїв Крут для минулого, сьогодення та майбутнього України.


Виступ перед патріотичною молоддю в рамках акції «Доба’2018», покликаній вшанувати Чин юнаків, які загинули у бою з більшовицькими військами під Крутами.

Працюючи на посаді міського голови, часто доводиться чути критику щодо витрат на відзначення знаменних дат та вшанування героїв минулого і сьогодення, але саме таке вшанування є основою для існування і розвитку незалежної держави, підкреслив Сергій Надал.

Завдяки звитязі Героїв Крут постала незалежна Україна

29 січня ми вшановуємо пам’ять Героїв Крут. Сто років тому українські воїни, переважно молодь, цвіт української нації, зупинили більшовицьку орду і дали шанс вистояти молодій Українській Народній Республіці. Вже у 1918-ому сучасники оцінили те, що зробили Герої Крут, адже завдяки подвигу під Крутами вдалося досягти дипломатичного прориву та домогтися визнання УНР під час переговорів у Брест-Литовську. А “непотрібна”, на думку окремих «критиків», оборона Донецького аеропорту, оборона Дебальцевого та інші битви сучасної війни дали змогу політичному керівництву України шукати і знаходити союзників, здобувати дипломатичні перемоги, що сьогодні вилилися у посилення санкцій щодо агресора, збільшення так необхідної воєнної допомоги.

Герої Крут – це символ нації-переможниці

Багато років свідомо чи несвідомо в Україні насаджували культ “народу-жертви”, якого постійно пригноблювали і перемагали. Окремі героїчні сторінки нашої історії подавали лише як гіркі поразки, незважаючи на їх далекосяжне значення для створення незалежної держави. Так сталося і з боєм під Крутами. Багато років  в уже незалежній Україні цю подію представляли не інакше, як поразку.

Між тим, саме Герої бою під Крутами заклали міцну ідейну основу, що врятувала Українську державу у 2014-ому, дозволила Україні зупинити ворога і розпочати звільнення своєї землі. Адже саме учасники боїв під Крутами стали прикладом для тисяч українців, котрі вже у незалежній Україні пройшли через вишколи військово-патріотичних організацій. Ще десять років тому, коли війна з Росією для широкого загалу видавалася неможливою, цих патріотів  сприймали як диваків, які захоплюються українською історією та військовою справою. Але саме ці патріоти стали кістяком добровольчого руху у 2014-ому, вони першими стали на оборону України. Надзвичайно великий вплив на національно-патріотичний рух мав саме бій під Крутами сто років тому.

Важливо пам’ятати Героїв

Свого часу прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчілль сказав, що нація, яка програла битву, але боролася, виживе, а та, яка здалася без бою, — зникає. Студенти і козаки «Вільного козацтва» під Крутами дали бій агресору і стали прикладом для наступних поколінь вояків УПА та сучасних воїнів України.

Великий син українського народу Євген Коновалець сказав: “У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю”. Такі історичні події, як бій під Крутами, оборона Донецького аеропорту та Дебальцевого і є тим горнилом, яке перетворює народ у націю із спільними цінностями і спільними цілями.

Завдання ж українського суспільства полягає в тому, щоб пам’ятати і належним чином вшановувати своїх героїв. З перемоги у головах, із пам’яті про перемоги і героїв починається усвідомлення себе як громадянина, відповідального за свою громаду, за свою Українську державу. Тому сьогодні ми маємо віддати шану нашим героям. В Україні повинні знімати фільми, видавати книги, створювати пам’ятники та музеї, присвячені тим, хто боровся за Україну. Пам’ять про минуле — це основа майбутнього у сильній та незалежній Україні!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

1 грудня у ПК «Березіль» відбувся традиційний публічний звіт міського голови Тернополя Сергія Надала за 2018 рік...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Кожна історія в книзі – гідний приклад для кожного з нас, як у важких життєвих обставинах не розчаруватися, не втратити надії, а жити далі...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Керівництво агрохолдингу відзвітувало про 2018-ий та розповіло про плани...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


І ще один приємний сюрприз для власників «Карти тернополянина» – додаткові знижки у торговельних мережах міста...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


Репертуарчик вибрав нівроку...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00Теми дня
10 Грудня
7 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео