Субота, 05 грудня 2020
• Шаховий король з Тернопільщини міг зіграти у… «Ході королеви» • Сльози Марадони • «Помер біля дверей інфекційного відділення в кисневій масці…» • Без програми енергоефективності у Тернополі суми у платіжках за тепло могли б бути на 400-600 грн. вищими • Мерія Тернополя забезпечила заробітною платою бюджетників, незважаючи на відсутність фінансування від уряду • «Відень наскрізь пронизаний музикою…» • «JazzBez» у Тернополі: трішки джазу в холодну пору • На відміну від інших міст, мерія Тернополя заздалегідь подбала про медичний кисень у лікарнях • Сергій Надал проти локдауну за рахунок українців • 8 грудня на окремих вулицях Тернополя буде відсутнє водопостачання • Тернопільська обласна рада обрала голів комісій та затвердила склад президії • Платіжка за опалення зменшиться на понад 11% • У тернопільських лікарнях триває облаштування кисневих точок та приліжкових кисневих концентраторів • «Наша родина вижила в час Голодомору, бо дідусь заховав трохи зерна біля річки…» • «Українців морили голодом, щоб стерти з лиця землі» • Біля Байковець зіткнулись чотири авто: 29-річний водій загинув, вагітна жінка – в лікарні • Бюджетні слухання в Тернополі відбудуться онлайн • Що заплановано в Тернополі у грудні? • 9 одиниць спеціалізованої техніки здійснювали посипання доріг і тротуарів протиожеледними сумішами сьогодні вночі • ЗМІ стали відомі остаточні дати локдауну в Україні
Сергій Надал: «Звитяга ЗУНР зберегла Україну»

Опубліковано: 2 Листопада о 16:37 616


— 1 листопада майже сто років тому на території Галичини, Північної Буковини та українських повітів Закарпаття постала Західноукраїнська Народна Республіка.


Герб ЗУНР.

Створення Західноукраїнської Народної Республіки заклало основи для возз’єднання всіх українських земель в одній Українській державі, і сьогодні треба пам’ятати про внесок наших пращурів в ідею творення України. Про це наголошує міський голова Тернополя Сергій Надал, розмірковуючи про значимість цієї події для читачів “НОВОЇ…”:

— 1 листопада майже сто років тому на території Галичини, Північної Буковини та українських повітів Закарпаття постала Західноукраїнська Народна Республіка. Був сформований уряд — Державний секретаріат на чолі з Костем Левицьким, обраний Президент Євген Петрушевич, проголошена конституція ЗУНР – “Тимчасовий Основний закон”, яка затвердила демократичні засади, зокрема, закріплювалося верховенство народу, право голосу мали всі, незважаючи на стать та національність. ЗУНР як справжня держава затвердила також свої символи: герб та синьо-жовтий прапор, який, до речі, створив студент Тернопільської гімназії Олег Лошнів.

Українська держава, однак,  на західних теренах проіснувала недовго. З перших же днів існування вона змушена була оборонятися від поляків і створила власне військо — Українську Галицьку Армію. Це був спалах споконвічного прагнення українців, розділених між різними поневолювачами, жити в єдиній державі. Незважаючи на поразку ЗУНР у 1919 році, творці та лідери західно-
української революції все ж зберегли для нащадків українську територію. Світ побачив, що є окрема державницька нація — українці. Саме існування ЗУНР стало головною причиною, чому українські Галичину, Буковину та Закарпаття, незважаючи на претензії інших держав, надалі на міжнародному рівні вважали українською територією, а їх тимчасова належність до інших країн дозволялася лише на основі широкої автономії, якої, щоправда, ніколи практично не було.

Нині можна впевнено стверджувати, що без боротьби Української Галицької Армії, територія сучасної України була б на 20 % меншою, а самовіддана боротьба керівництва ЗУНР врятувала українську Галичину. Без ЗУНР не було б Незалежної України у сучасних кордонах. Ще більше значення має ідеологічно-виховне значення ЗУНР для наступних поколінь.  На переказах про українську державність, на історичних документах минулого зросло ціле покоління українців, яке пізніше створило основу Української Повстанської Армії. Про досвід державності минулого згадували ті, хто відновлював Українську державу на початку 1990-их. Героїчний приклад самовідданої боротьби надихає героїв сучасності.

Отож сьогодні всі разом згадаймо тих, хто вставав за Україну у складні часи, коли, здавалося, не було навіть шансу на перемогу. Ці люди розуміли, що їхня боротьба — за майбутнє. Хай ця пам’ять живе вічно у серцях українців. Хай вона допомагає виховувати молоде патріотичне покоління. Українці мають завжди усвідомлювати, що їхня головна риса — це самоповага і здатність творити неможливе, коли йдеться про свою державу і свою Батьківщину.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Василеві Іванчуку пропонували зіграти в серіалі від Netflix...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:46


Скандальне життя футбольного Генія
...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:08


Коронавірус забрав життя підприємця, президента Тернопільського Ротарі-клубу Ігоря Цепенюка
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:56


У Тернополі комунальники більше року регулярно перераховують тариф на гарячу воду та опалення у бік зменшення...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:51


Незважаючи на падіння доходів через епідемію COVID-19, Тернопільська міська рада виділила додаткові гроші на освіту, медицину та очищення ставу
...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:46Теми дня
5 Грудня
4 Грудня
3 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео