Середа, 05 серпня 2020
• Шахраї видурили в пенсіонерки 100 тисяч гривень через “грошову реформу” • На Кременеччину привезуть картини Тараса Шевченка • На Тернопільщині за добу 27 випадків зараження на COVID-19 • Сергій Надал: “Тернопіль хочуть взяти у карантинну блокаду” • Чому літо не “вбило” коронавірус? • “Дзвони Лемківщини” через карантин відбуваються в онлайн форматі • Медикам і водіям “швидкої” піднімуть зарплати • Директори тернопільських шкіл танцювали на набережній! • Перший ремонт за 50 років. У Хоросткові капітально оновлюють школу • Депутати міськради дадуть оцінку законності постанови щодо віднесення Тернополя до «червоної» зони • Випускний-2020: сукня з 100-метровим шлейфом, маски і дистанція (фоторепортаж) • Тернопіль внесли до червоної карантинної зони • Через карантин потяги не зупинятимуться у Тернополі • COVID-19 на Тернопільщині: із 3035 хворих 1796 одужали • Мешканець Тернопільщини втретє захворів на “коронавірус” • На Борщівщині зіткнулися мотоцикл та іномарка • Як відбуватиметься навчання в школах з 1 вересня? • Богданчика виховує тільки бабуся. Нині він потребує допомоги… • Найкращі квіти з доставкою у Тернополі та області • Українцям відкриті для відпочинку кордони 6 країн
Сертифікати по 50 тис. гривень отримали семеро ініціативних мешканців Тернопільщини від агрохолдингу МХП

Автор: Опубліковано: 14 Вересня о 17:30 1283


Щедрим на подарунки був останній літній день — 31 серпня представники компанії МХП нагородили переможців конкурсу мікрогрантових проектів «Село: Кроки до розвитку».


17 щасливих грантерів отримали від агрохолдингу сертифікати на 50 тис. гривень кожен. Урочисте нагородження авторів кращих бізнес-проектів відбулося в Івано-Франківську. Серед переможців — мешканці сіл Тернопільщини та Прикарпаття. Конкурс проводиться вже втретє. Така ініціатива — приклад безкорисливої допомоги великого бізнесу малому. Якщо раніше ініціативні українці шукали гранти за кордоном, то нині мають можливість отримати фінансову допомогу для втілення власних ідей в Україні
Бджоли, туризм, равлики, сир…
Конкурс «Село: Кроки до розвитку» був оголошений у травні цього року.
Його партнером на заході країни стала громадська організація «Громадський центр «Еталон», яка інформувала мешканців сіл про умови участі в ньому, проводила тематичні навчальні семінари. Більше 20 осіб з Тернопільської та Івано-Франківської областей зацікавилися такою можливістю і підготували свої проекти. Із Тернопільської області на конкурс надійшло 8 заявок ( Бережанський район — 4, Монастириський — 2, Збаразький — 2), а з Івано-Франківсьої — 14 (Рогатинський район — 6, Городенківський — 4, Коломийський — 3, Тлумацький — 1). Семеро конкурсантів, що подавали заявки, планують започаткувати підприємницьку діяльність. До участі долучилися також 15 діючих підприємств: 8 сільськогосподарських кооперативів та фермерських господарств, одне товариство з обмеженою відповідальністю та 5 приватних підприємців. За сферами застосування і тематикою проектні пропозиції були різноманітними: це й вирощування сільськогосподарської продукції — 9 проектів; і квітникарство — 1, вирощування курей — 1, розведення бджіл та реалізація продуктів бджолярства — 2, сільський туризм — 3, вирощування равликів — 1, забезпечення паливною щепою — 1, виготовлення продукції на основі ЗD-принтера і 3D- моделювання — 1.
Не усі проекти пройшли відбір, але більшості авторам усміхнулася доля — їхні ініціативи високо оцінила експертна комісія. З Тернопільщини гранти отримали:
1. Сільськогосподарський кооператив «Волошковий край» (с. Волощина Бережанського району).
2. Піцань Андрій (с. Рогачин Бережанського району).
3. Фермерське господарство «Костюк» (с. Зашляхом Збаразького району).
4. Чайковський Василь (с. Урмань Бережанського району).
5. Бойко Володимир (с. Комарівка Монастириського району).
6. Вовк Олексій (с. Божиків Бережанського району).
7. Куриляк Дмитро (смт Коропець Монастириського району).
З Івано-Франківської області переможцями стали:
1. Фермерське господарство «Люклян» (с. Фрага Рогатинського району).
2. Сільськогосподарський кооператив «Липівський» (с. Липівка Рогатинського району).
3. Штогрин Галина (с. Добринів Рогатинського району).
4. Трелевський Олексій (с. Пуків Рогатинського району).
5. Ємчура Роман (с. Поточище Городенківського району).
6. ТзОВ «Каньйон Груп» (с. Копачинці Городенківського району).
7. Фермерське господарство «На горі» (с. Топорівці Городенківського району).
8. Фермерське господарство «Запруття» (с. Залуччя Коломийського району).
9. Фермерське господарство «Королівська перепілка» (с. Загайпіль Коломийського району).
10. Сільськогосподарський кооператив «Чиста флора» (с. Спас Коломийського району).

«Великий бізнес має бути провідником та інвестором»
З перемогою грантерів привітали радник голови правління МХП Дмитро Камбулов, менеджер із соціальної та корпоративної відповідальності холдингу Оксана Білик та голова правління ГО «Громадський центр «Еталон» Леся Аронець.
— Конкурсу «Село: Кроки до розвитку» цьогоріч виповнилося вже три роки. Починали ми із Черкаської області, де вручили 10 грантів по 40 тисяч гривень. Цьогоріч ми охопили п’ять областей та 22 райони України. Загальний бюджет нашого конкурсу у 2018 році складає понад 4 мільйони гривень (83 гранти по 50 тисяч гривень), — зазначив Дмитро Камбулов, радник голови правління МХП. — Мета проекту — започаткування в українських селах малого бізнесу. Хочемо, щоб люди не покидали своїх домівок у пошуках кращої долі за кордоном, а розвивали малий бізнес на рідній землі. Наша ідеологія — великий бізнес має бути провідником та інвестором на територіях, де він знаходиться.
Пріоритетні напрямки проектів, які вирішив підтримати агрохолдинг, — це створення умов для самозайнятості сільського населення, впровадження ефективних соціальних технологій розвитку села, використання відновлюваних та енергоощадних рішень, впровадження інноваційних технологій. Обов’язковою складовою проектів є соціальна складова. Тобто започаткована справа має покращувати якість життя в сільській місцевості. Усі проекти-переможці відповідають згаданим критеріям, і ми пишаємося нашими ініціативними краянами. Пишаємося і своєю роботою, оскільки розуміємо, що це — добра справа, і сподіваємося, що вона буде підтримана й іншими представниками великого бізнесу. Впевнений, що нашим переможцям вдасться втілити все заплановане.
— У рамках конкурсу наша команда долучилася до важливої справи. Сьогодні ми підбиваємо підсумки, так би мовити, в останній день літа святкуємо обжинки, — радісно звернулася до присутніх Леся Аронець, голова управління ГО «Громадський центр «Еталон». — На семи заходах, що були проведені в згаданих регіонах, побували 175 учасників тренінгової програми. На конкурс подано 22 проекти, з них 17 — підтримані. Експерти, які оцінювали проекти (це і директор Фонду підтримки підприємництва, і представники бізнесасоціацій), давали свої оцінки перед тим, як допустити учасників до співбесіди. Знаємо, що було значно більше охочих взяти участь у конкурсі, але, на жаль, страх написати проект не дав їм можливості наблизитись до мрії. Спілкуючись із мешканцями сіл, ми побачили неабияку потребу у фінансовій грамотності населення. Тішимося, що нинішні переможці знайшли сили і можливість довести своє бажання працювати у рідному селі. Дякуємо компанії МХП за те, що підтримує ініціативу наших краян, показує, як великий бізнес має допомагати людям. Грантери теж є соціально відповідальними, бо в бізнес-планах вказували не тільки, як отримати чи розширити свою діяльність, а й думали про тих, хто проживає на території їхньої діяльності. Бажаємо всім успіху!

Цікаві проекти в селах Тернопільщини
Під час отримання сертифікатів переможці конкурсу стисло презентували свої проекти та розповіли про їхню соціальну складову. Приємно, що мешканці сіл Тернопільщини розпочинають власну справу, продукують цікаві ідеї, не бояться ризикувати. Познайомимо вас із нашими земляками — переможцями цьогорічного конкурсу «Село: Кроки до розвитку».
Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Волошковий край» (с. Волощина Бережанського району). Основна діяльність кооперативу — вирощування малини. Кошти гранту планують використати на придбання дискової борони та косарки. Члени кооперативу мають у своїх господарствах по 15-30 сотих малинників. За словами представника кооперативу, не надто вигідною нині є ціна на малину, що стримує розвиток бізнесу.


Піцань Андрій (с. Рогачин Бережанського району):
— Гроші від МХП хочу витратити на зерновий подрібнювач і на шнек для подачі зерна. Планую організувати цикл переробки продукції рослинництва зернових культур для потреб населення Бережанського району.
Фермерське господарство «Костюк» (с. Зашляхом Збаразького району)
Олена Гордій, представник фермерського господарства «Костюк»:

— Отриманий грант збираємося витратити на нещодавно започатковану в нашому господарстві галузь — тваринництво. Хочемо закупити телиці, щоб збільшити дійне стадо. Соціальна складова нашого проекту — збільшення робочих місць. Коли я починала писати проект, ще не знала, як буде розвиватися наш бізнес. Проте так склалися обставини, що за два тижні ми прийняли на роботу двох працівників, можливо, згодом ще приймемо. Наше господарство сплачує податки, чим долучаємось до розвитку рідного села.
До 2018-го року фермерське господарство «Костюк» займалося лише рослинництвом (у нас понад 250 га орної землі), маємо високу врожайність — утримуємо лідерські позиції в районі, але через те, що нині висока конкурентність на агроринку , вирішили розвивати бізнес у суміжній галузі — тваринництві. Цьогоріч закупили молоде поголів’я ВРХ у господарстві «Прогрес-К», що на Лановеччині. Починали з однієї телиці, нині збільшуємо до 10-ти, до кінця цього року плануємо мати 30 голів дійного стада. Підписали договір із Кременецьким молокозаводом. Щодня до нас приїжджає молоковоз і забирає продукцію. Працюємо не на кількість, а на якість. Молоко від наших корів — вищого ґатунку, якісне. Доїмо корів доїльними апаратами, закупленими за кордоном. У господарстві дотримуємося суворих санітарних норм.
Фермерське господарство «Костюк» — це родинний бізнес, який багато років тому започаткував наш тато Михайло Костюк. Нині тут працює батько, я, мій чоловік, брат, братова, наймані працівники. Я обіймаю посаду головного бухгалтера. Ми з братом закінчили Львівський аграрний національний університет, проходили стажування у фермерських господарствах Європи. Мені пощастило побувати в Голландії — у сім’ї фермера, який займається вирощуванням овочів, а також у Франції — у господарстві, яке вирощує кіз. У нас була можливість залишитися за кордоном, однак ми з братом повернулися додому, щоб продовжувати власну справу на рідній землі.


Чайковський Василь (с. Урмань Бережанського району):
— Після закінчення Бережанського агротехнічного інституту я пробував свої сили в різних напрямках. Побував і за кордоном на заробітках, набрався досвіду, а цьогоріч вирішив розпочати власну справу — відкрив сироварню. За кошти гранту хочу придбати вакуумні упаковки для сиру — це необхідність, бо продукт не зберігається у звичайних умовах. Дякую спонсорам та організаторам конкурсу за підтримку бізнесу в селі.


Бойко Володимир (с. Комарівка Монастириського району):
— 20 років займаюся бізнесом, виникали різні життєві ситуації, але таке зі мною вперше, щоб хтось допомагає малому підприємцю. Щиро вражений! Бо скільки б не говорили, що в нашій країні все так погано, бачимо, що вітчизняний великий бізнес подає нам руку допомоги. За грант планую придбати холодильне обладнання для заготівлі сільськогосподарської продукції. Вдячний агрохолдингу за співпрацю!


Вовк Олексій (с. Божиків Бережанського району):
— Отриманий грант інвестую у діяльність власної садиби «Вовче лігво» у селі Божиків. Побачивши у Фейсбуці пост про конкурс, я загорівся бажанням взяти в ньому участь. Ще раніше в мене була ідея — переобладнати будинок, у якому я не проживаю, у міні-готель. Річ у тім, що я працюю вчителем, а щороку на Різдво до нас приїжджають діти зі Сходу України, і виникає проблема з їхнім поселенням. Власне, міні-готель стане місцем централізованого поселення гостей. 12 дітей із керівником групи матимуть можливість безкоштовно проживати у садибі й відвідувати святкові заходи. Щодо назви садиби «Вовче лігво», то її підказала мені подруга Алла Соколовська. У міні-готелі все у «вовчому» стилі: і меблі, і картини, і штори (усміхається, — авт.). Щоб облаштувати садибу, я був на заробітках у Чехії, вклав усі зароблені кошти, вони вже працюють.
Куриляк Дмитро (смт Коропець Монастириського району):
— Працюю приватним підприємцем із 2003-го року. Напрям мого проекту — зелений туризм. Проживаю на мальовничому узбережжі Дністра, тому хочу організувати місце для відпочинку туристів та сільських мешканців. Соціальна складова проекту — залучити земляків до розвитку туризму, а також кухарів-випускників Коропецького ПТУ № 34. Кошти гранту хочу витратити на закупівлю обладнання.

 

Довідка
МХП — інноваційна компанія, яка стрімко розвивається, сприяє розвитку сільської місцевості та національної економіки України. Це вертикально інтегрований холдинг, який є одним з найкращих працедавців в агропромисловому комплексі України. Робочі місця для близько 28 тис. різних спеціалістів створені по всій країні більш ніж 30 підприємствами Групи в 14 областях. МХП є провідним виробником курятини з найбільшою долею на ринку і високою впізнаваністю брендів своїх продуктів: «Наша Ряба», «Qualiko», «Легко!», «Бащинський», «Ukrainian Chicken». Земельний банк холдингу сягає 370 тис. га, а продукцію реалізують у більше ніж 60 країнах світу. У Нідерландах та Словаччині діють переробні заводи компанії.
Корпоративна соціальна відповідальність МХП охоплює декілька напрямів: сприяння розвитку сільських громад, охорона довкілля та досягнення продовольчої безпеки. Сума інвестицій компанії у соцсферу у 2017 році склала понад 110 млн грн. Задля досягнення продовольчої безпеки МХП дбає про високу якість і безпечність продукції та активно впроваджує інноваційні технології і процеси: системи Farm management, точного землеробства, дистанційного зондування землі (ДЗЗ), GPS-моніторингу транспортних засобів, геоінформаційні системи, управління агровиробництвом, автоматизації виробничих процесів накопичення баз даних, структурування і аналіз інформації, супутникового моніторингу, використання БЛА.
У межах охорони довкілля важливою ініціативою є розвиток біогазової енергетики: на території птахофабрики «Оріль-Лідер» діє біогазовий комплекс потужністю 5,5 МВт, що працює на курячому посліді та відходах з переробки курей-бройлерів. До кінця 2018 року планується завершення будівництва біогазового комплексу на «Вінницькій птахофабриці» потужністю 10 МВт.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Нині двоє жінок 1987 та 1989 років народження та їхній спільник – водій автомобіля, 1984 року народження затримані в порядку статті 208 КПК та перебувають в ізоляторі Старокостянтинівського відділу поліції, адже останній їхній злочин оперативники задокументували саме на території цього району Хмельниччини...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:52


Забезпечення охорони унікальних полотен Тараса Шевченка – про це йшлося під час робочої зустрічі директора Кременецького краєзнавчого музею Андрія Левчука, очільника тернопільської поліції Олександра Богомола та керівника Управління поліції охорони області Олега Іващенка. Виставку акварелей організатори планують провести восени...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:43


Станом на 03 серпня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 3113 випадках діагноз лабораторно підтверджений (2847 дорослих, 266 дітей), з них 39 летальних. Видужало 1828 осіб...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


Рішення про внесення Тернополя до "червоної зони" карантинних обмежень є політичним, заявив міський голова Сергій Надал...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:29


Лікар-інфекціоніст з Київської міської клінічної лікарні Євген Дубровський прокоментував особливості циркуляції вірусів в різних погодних умовах...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:13Теми дня
3 Серпня
2 Серпня
1 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео