П’ятниця, 06 грудня 2019
• «Х-фактор» – з «тернопільською ноткою»! • Хто відповідальний за прибирання Тернополя взимку? • Зустріч із лікарем через 33 роки! • Модель з Тернополя Соломія Кропельницька – про життя в Дубаї та зйомки для авіакомпанії «Emirates» • На «Східному» і «Сонячному» – цілодобово гаряча вода! • «Застрелилися…» Тернопільські біатлоністи на старті сезону розчаровують • Шостий «Золотий м’яч» Ліонеля Мессі • Вийшов з дискотеки і пропав… • До Тернополя завітала журналістка і телеведуча Яніна Соколова • Олег Сиротюк: «Укрупнення» громад усупереч бажанню людей — антиконституційне» • Мерія у смартфоні: запрацював новий сервіс для мешканців – помічник “Назар” • Надувний Семен, «Пересувний корабель» і… «квартирники» на сцені – чим дивуватиме тернополян «Файне зимове містечко» • До нас їде «Бог скрипки» Олександр Божик • Маленька Швейцарія в Потуторах • Живий чи вбитий? • Помада для… блідої хворої бабусі • Закарпатський бограч із чипетками • Замість весільних гостей — …собаки • «Шаленію від процесу!» • Не знущайтеся над… мозком!
Сертифікати по 50 тис. гривень отримали семеро ініціативних мешканців Тернопільщини від агрохолдингу МХП

Автор: Опубліковано: 14 Вересня о 17:30 1266


Щедрим на подарунки був останній літній день — 31 серпня представники компанії МХП нагородили переможців конкурсу мікрогрантових проектів «Село: Кроки до розвитку».


17 щасливих грантерів отримали від агрохолдингу сертифікати на 50 тис. гривень кожен. Урочисте нагородження авторів кращих бізнес-проектів відбулося в Івано-Франківську. Серед переможців — мешканці сіл Тернопільщини та Прикарпаття. Конкурс проводиться вже втретє. Така ініціатива — приклад безкорисливої допомоги великого бізнесу малому. Якщо раніше ініціативні українці шукали гранти за кордоном, то нині мають можливість отримати фінансову допомогу для втілення власних ідей в Україні
Бджоли, туризм, равлики, сир…
Конкурс «Село: Кроки до розвитку» був оголошений у травні цього року.
Його партнером на заході країни стала громадська організація «Громадський центр «Еталон», яка інформувала мешканців сіл про умови участі в ньому, проводила тематичні навчальні семінари. Більше 20 осіб з Тернопільської та Івано-Франківської областей зацікавилися такою можливістю і підготували свої проекти. Із Тернопільської області на конкурс надійшло 8 заявок ( Бережанський район — 4, Монастириський — 2, Збаразький — 2), а з Івано-Франківсьої — 14 (Рогатинський район — 6, Городенківський — 4, Коломийський — 3, Тлумацький — 1). Семеро конкурсантів, що подавали заявки, планують започаткувати підприємницьку діяльність. До участі долучилися також 15 діючих підприємств: 8 сільськогосподарських кооперативів та фермерських господарств, одне товариство з обмеженою відповідальністю та 5 приватних підприємців. За сферами застосування і тематикою проектні пропозиції були різноманітними: це й вирощування сільськогосподарської продукції — 9 проектів; і квітникарство — 1, вирощування курей — 1, розведення бджіл та реалізація продуктів бджолярства — 2, сільський туризм — 3, вирощування равликів — 1, забезпечення паливною щепою — 1, виготовлення продукції на основі ЗD-принтера і 3D- моделювання — 1.
Не усі проекти пройшли відбір, але більшості авторам усміхнулася доля — їхні ініціативи високо оцінила експертна комісія. З Тернопільщини гранти отримали:
1. Сільськогосподарський кооператив «Волошковий край» (с. Волощина Бережанського району).
2. Піцань Андрій (с. Рогачин Бережанського району).
3. Фермерське господарство «Костюк» (с. Зашляхом Збаразького району).
4. Чайковський Василь (с. Урмань Бережанського району).
5. Бойко Володимир (с. Комарівка Монастириського району).
6. Вовк Олексій (с. Божиків Бережанського району).
7. Куриляк Дмитро (смт Коропець Монастириського району).
З Івано-Франківської області переможцями стали:
1. Фермерське господарство «Люклян» (с. Фрага Рогатинського району).
2. Сільськогосподарський кооператив «Липівський» (с. Липівка Рогатинського району).
3. Штогрин Галина (с. Добринів Рогатинського району).
4. Трелевський Олексій (с. Пуків Рогатинського району).
5. Ємчура Роман (с. Поточище Городенківського району).
6. ТзОВ «Каньйон Груп» (с. Копачинці Городенківського району).
7. Фермерське господарство «На горі» (с. Топорівці Городенківського району).
8. Фермерське господарство «Запруття» (с. Залуччя Коломийського району).
9. Фермерське господарство «Королівська перепілка» (с. Загайпіль Коломийського району).
10. Сільськогосподарський кооператив «Чиста флора» (с. Спас Коломийського району).

«Великий бізнес має бути провідником та інвестором»
З перемогою грантерів привітали радник голови правління МХП Дмитро Камбулов, менеджер із соціальної та корпоративної відповідальності холдингу Оксана Білик та голова правління ГО «Громадський центр «Еталон» Леся Аронець.
— Конкурсу «Село: Кроки до розвитку» цьогоріч виповнилося вже три роки. Починали ми із Черкаської області, де вручили 10 грантів по 40 тисяч гривень. Цьогоріч ми охопили п’ять областей та 22 райони України. Загальний бюджет нашого конкурсу у 2018 році складає понад 4 мільйони гривень (83 гранти по 50 тисяч гривень), — зазначив Дмитро Камбулов, радник голови правління МХП. — Мета проекту — започаткування в українських селах малого бізнесу. Хочемо, щоб люди не покидали своїх домівок у пошуках кращої долі за кордоном, а розвивали малий бізнес на рідній землі. Наша ідеологія — великий бізнес має бути провідником та інвестором на територіях, де він знаходиться.
Пріоритетні напрямки проектів, які вирішив підтримати агрохолдинг, — це створення умов для самозайнятості сільського населення, впровадження ефективних соціальних технологій розвитку села, використання відновлюваних та енергоощадних рішень, впровадження інноваційних технологій. Обов’язковою складовою проектів є соціальна складова. Тобто започаткована справа має покращувати якість життя в сільській місцевості. Усі проекти-переможці відповідають згаданим критеріям, і ми пишаємося нашими ініціативними краянами. Пишаємося і своєю роботою, оскільки розуміємо, що це — добра справа, і сподіваємося, що вона буде підтримана й іншими представниками великого бізнесу. Впевнений, що нашим переможцям вдасться втілити все заплановане.
— У рамках конкурсу наша команда долучилася до важливої справи. Сьогодні ми підбиваємо підсумки, так би мовити, в останній день літа святкуємо обжинки, — радісно звернулася до присутніх Леся Аронець, голова управління ГО «Громадський центр «Еталон». — На семи заходах, що були проведені в згаданих регіонах, побували 175 учасників тренінгової програми. На конкурс подано 22 проекти, з них 17 — підтримані. Експерти, які оцінювали проекти (це і директор Фонду підтримки підприємництва, і представники бізнесасоціацій), давали свої оцінки перед тим, як допустити учасників до співбесіди. Знаємо, що було значно більше охочих взяти участь у конкурсі, але, на жаль, страх написати проект не дав їм можливості наблизитись до мрії. Спілкуючись із мешканцями сіл, ми побачили неабияку потребу у фінансовій грамотності населення. Тішимося, що нинішні переможці знайшли сили і можливість довести своє бажання працювати у рідному селі. Дякуємо компанії МХП за те, що підтримує ініціативу наших краян, показує, як великий бізнес має допомагати людям. Грантери теж є соціально відповідальними, бо в бізнес-планах вказували не тільки, як отримати чи розширити свою діяльність, а й думали про тих, хто проживає на території їхньої діяльності. Бажаємо всім успіху!

Цікаві проекти в селах Тернопільщини
Під час отримання сертифікатів переможці конкурсу стисло презентували свої проекти та розповіли про їхню соціальну складову. Приємно, що мешканці сіл Тернопільщини розпочинають власну справу, продукують цікаві ідеї, не бояться ризикувати. Познайомимо вас із нашими земляками — переможцями цьогорічного конкурсу «Село: Кроки до розвитку».
Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Волошковий край» (с. Волощина Бережанського району). Основна діяльність кооперативу — вирощування малини. Кошти гранту планують використати на придбання дискової борони та косарки. Члени кооперативу мають у своїх господарствах по 15-30 сотих малинників. За словами представника кооперативу, не надто вигідною нині є ціна на малину, що стримує розвиток бізнесу.


Піцань Андрій (с. Рогачин Бережанського району):
— Гроші від МХП хочу витратити на зерновий подрібнювач і на шнек для подачі зерна. Планую організувати цикл переробки продукції рослинництва зернових культур для потреб населення Бережанського району.
Фермерське господарство «Костюк» (с. Зашляхом Збаразького району)
Олена Гордій, представник фермерського господарства «Костюк»:

— Отриманий грант збираємося витратити на нещодавно започатковану в нашому господарстві галузь — тваринництво. Хочемо закупити телиці, щоб збільшити дійне стадо. Соціальна складова нашого проекту — збільшення робочих місць. Коли я починала писати проект, ще не знала, як буде розвиватися наш бізнес. Проте так склалися обставини, що за два тижні ми прийняли на роботу двох працівників, можливо, згодом ще приймемо. Наше господарство сплачує податки, чим долучаємось до розвитку рідного села.
До 2018-го року фермерське господарство «Костюк» займалося лише рослинництвом (у нас понад 250 га орної землі), маємо високу врожайність — утримуємо лідерські позиції в районі, але через те, що нині висока конкурентність на агроринку , вирішили розвивати бізнес у суміжній галузі — тваринництві. Цьогоріч закупили молоде поголів’я ВРХ у господарстві «Прогрес-К», що на Лановеччині. Починали з однієї телиці, нині збільшуємо до 10-ти, до кінця цього року плануємо мати 30 голів дійного стада. Підписали договір із Кременецьким молокозаводом. Щодня до нас приїжджає молоковоз і забирає продукцію. Працюємо не на кількість, а на якість. Молоко від наших корів — вищого ґатунку, якісне. Доїмо корів доїльними апаратами, закупленими за кордоном. У господарстві дотримуємося суворих санітарних норм.
Фермерське господарство «Костюк» — це родинний бізнес, який багато років тому започаткував наш тато Михайло Костюк. Нині тут працює батько, я, мій чоловік, брат, братова, наймані працівники. Я обіймаю посаду головного бухгалтера. Ми з братом закінчили Львівський аграрний національний університет, проходили стажування у фермерських господарствах Європи. Мені пощастило побувати в Голландії — у сім’ї фермера, який займається вирощуванням овочів, а також у Франції — у господарстві, яке вирощує кіз. У нас була можливість залишитися за кордоном, однак ми з братом повернулися додому, щоб продовжувати власну справу на рідній землі.


Чайковський Василь (с. Урмань Бережанського району):
— Після закінчення Бережанського агротехнічного інституту я пробував свої сили в різних напрямках. Побував і за кордоном на заробітках, набрався досвіду, а цьогоріч вирішив розпочати власну справу — відкрив сироварню. За кошти гранту хочу придбати вакуумні упаковки для сиру — це необхідність, бо продукт не зберігається у звичайних умовах. Дякую спонсорам та організаторам конкурсу за підтримку бізнесу в селі.


Бойко Володимир (с. Комарівка Монастириського району):
— 20 років займаюся бізнесом, виникали різні життєві ситуації, але таке зі мною вперше, щоб хтось допомагає малому підприємцю. Щиро вражений! Бо скільки б не говорили, що в нашій країні все так погано, бачимо, що вітчизняний великий бізнес подає нам руку допомоги. За грант планую придбати холодильне обладнання для заготівлі сільськогосподарської продукції. Вдячний агрохолдингу за співпрацю!


Вовк Олексій (с. Божиків Бережанського району):
— Отриманий грант інвестую у діяльність власної садиби «Вовче лігво» у селі Божиків. Побачивши у Фейсбуці пост про конкурс, я загорівся бажанням взяти в ньому участь. Ще раніше в мене була ідея — переобладнати будинок, у якому я не проживаю, у міні-готель. Річ у тім, що я працюю вчителем, а щороку на Різдво до нас приїжджають діти зі Сходу України, і виникає проблема з їхнім поселенням. Власне, міні-готель стане місцем централізованого поселення гостей. 12 дітей із керівником групи матимуть можливість безкоштовно проживати у садибі й відвідувати святкові заходи. Щодо назви садиби «Вовче лігво», то її підказала мені подруга Алла Соколовська. У міні-готелі все у «вовчому» стилі: і меблі, і картини, і штори (усміхається, — авт.). Щоб облаштувати садибу, я був на заробітках у Чехії, вклав усі зароблені кошти, вони вже працюють.
Куриляк Дмитро (смт Коропець Монастириського району):
— Працюю приватним підприємцем із 2003-го року. Напрям мого проекту — зелений туризм. Проживаю на мальовничому узбережжі Дністра, тому хочу організувати місце для відпочинку туристів та сільських мешканців. Соціальна складова проекту — залучити земляків до розвитку туризму, а також кухарів-випускників Коропецького ПТУ № 34. Кошти гранту хочу витратити на закупівлю обладнання.

 

Довідка
МХП — інноваційна компанія, яка стрімко розвивається, сприяє розвитку сільської місцевості та національної економіки України. Це вертикально інтегрований холдинг, який є одним з найкращих працедавців в агропромисловому комплексі України. Робочі місця для близько 28 тис. різних спеціалістів створені по всій країні більш ніж 30 підприємствами Групи в 14 областях. МХП є провідним виробником курятини з найбільшою долею на ринку і високою впізнаваністю брендів своїх продуктів: «Наша Ряба», «Qualiko», «Легко!», «Бащинський», «Ukrainian Chicken». Земельний банк холдингу сягає 370 тис. га, а продукцію реалізують у більше ніж 60 країнах світу. У Нідерландах та Словаччині діють переробні заводи компанії.
Корпоративна соціальна відповідальність МХП охоплює декілька напрямів: сприяння розвитку сільських громад, охорона довкілля та досягнення продовольчої безпеки. Сума інвестицій компанії у соцсферу у 2017 році склала понад 110 млн грн. Задля досягнення продовольчої безпеки МХП дбає про високу якість і безпечність продукції та активно впроваджує інноваційні технології і процеси: системи Farm management, точного землеробства, дистанційного зондування землі (ДЗЗ), GPS-моніторингу транспортних засобів, геоінформаційні системи, управління агровиробництвом, автоматизації виробничих процесів накопичення баз даних, структурування і аналіз інформації, супутникового моніторингу, використання БЛА.
У межах охорони довкілля важливою ініціативою є розвиток біогазової енергетики: на території птахофабрики «Оріль-Лідер» діє біогазовий комплекс потужністю 5,5 МВт, що працює на курячому посліді та відходах з переробки курей-бройлерів. До кінця 2018 року планується завершення будівництва біогазового комплексу на «Вінницькій птахофабриці» потужністю 10 МВт.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Звичайно ж, ми дивилися, більше того — і голосували, і вболівали, і кулаки тримали! І це сталося: 21-річна уродженка Тернополя Марія Стопник пройшла далі у прямих ефірах «Х-фактора» на каналі СТБ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


У місті розподілили зони відповідальності, а громаду просять допомагати, користуючись електронними сервісами і… лопатами...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Мешканка Козівського району подякувала лікарю, який приймав у неї пологи вдома...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Соломія Кропельницька — тернополянка, котра підкорила світові модельні подіуми! Вона мала модельні фотозйомки у США, працювала моделлю в Китаї, останніх кілька років живе і працює в Об’єднаних Арабських Еміратах...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Завдяки реконструкції теплових мереж міста, що проводили у Тернополі влітку, мешканці багатьох будинків на «Східному» і «Сонячному» масивах отримують гарячу воду цілодобово. Це допомогло внести зміни у господарський рух міста і покращити комфорт тернополян...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:00Теми дня
6 Грудня
5 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео