Вівторок, 19 листопада 2019
• Хто винен у тому, що Гаївський міст так довго ремонтують? • Побили 3-річного хлопчика? • Життя міста взимку: хто за що відповідальний? • «Тернопільміськтеплокомуненерго» звертає увагу тернополян на зміну порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг • Тернополянин – чемпіон світу з кікбоксингу WТКА • Новаторство, продиктоване потребою • Один народний і троє заслужених! • Дві жінки постраждали в ДТП • За виставу про Шевченка — на Шевченківську премію! • Крали електроенергію в Укрзалізниці… • Масиви «Східний» і «Сонячний» отримуватимуть гарячу воду цілодобово • Їхній любові — 60! • Віталій Гринів — серед еліти світового велотреку • Проєкти-переможці Громадського бюджету’2020 • Заробітчанські «квяти» і «зьолка» • За кадром… мультфільму! • Життя колишніх: що роблять і куди роз’їхались люди Порошенка • Судмедексперт: «У Віталія Ващенка були дуже важкі травми, несумісні із життям» • Щира допомога родині Лосиків! • Спортивні новини
Сесія міської ради Тернополя завершилася конструктивно: медики й освітяни будуть із зарплатами!

Автор: Опубліковано: 16 Серпня о 12:00 27


Міський голова конкретизував, що майже 25 мільйонів гривень підуть на зарплати освітян і медиків, виплата яких є конституційним обов’язком Києва.


У середу, 8 серпня, відбулася чергова сесія Тернопільської міської ради, яка розглянула понад 200 проектів, зокрема, і зміни до бюджету міста на поточний рік. Це стало можливим завдяки тому, що за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету вдалося знайти кошти на зарплати, соціальні й інфраструктурні проекти.

Київ змусив Тернопіль самостійно шукати вихід

Як відомо, Київ переклав на бюджет Тернополя соціальні видатки, які вдвічі перевищують додаткові надходження від децентралізації. Якщо говорити простою мовою, Тернополю додатково дали 100 гривень від децентралізації, а зобов’язали віддавати 200 гривень на соціально обов’язкові статті, які раніше фінансував Київ. У 2018 році передані доходи складають 394,1 млн. грн., а передані видатки — 664,4 млн. грн. Тобто і в минулому, і в цьому році передані видатки у два рази перевищують передані доходи.

Через це місто опинилося у критичній ситуації: де знайти додатково умовні «100 гривень», потрібні переважно на зарплати й інші соціальні видатки? Проблему довелося вирішувати за рахунок діяльності місцевого бізнесу, за рахунок податків, що їх тернополяни своєчасно сплачують у міський бюджет. Відтак за рахунок перерозподілу наявних коштів мерії поки що вдається тримати ситуацію під контролем. За словами міського голови Сергія Надала, додаткові кошти передусім будуть спрямовані на утримання закладів освіти та охорони здоров’я: «Проектом рішення збільшена дохідна частина бюджету міста. За рахунок перерозподілу коштів між головними розпорядниками грошові витрати цього року в основному будуть спрямовані на утримання закладів освіти та охорони здоров’я у місті, зокрема, на оплату праці освітян, а також на капітальні ремонти ЗОШ №25, Галицького коледжу ім. В. Чорновола та амбулаторії у мікрорайоні Пронятин.»

Міський голова конкретизував, що майже 25 мільйонів гривень підуть на зарплати освітян і медиків, виплата яких є конституційним обов’язком Києва. Загальна ж сума коштів, що перерозподілялася для потреб міста, – 29 мільйонів гривень. Тернопіль вже вкотре відшукує додаткові ресурси, щоб освітянська й медична галузі функціонували у місті повноцінно.

Турбота про захисників України

Ще одне віхове рішення міської ради – надання допомоги з місцевого бюджету сім’ям загиблих учасників АТО і ветеранам ОУН – УПА. «Було увалено рішення за рахунок коштів місцевого бюджету надати щомісячну грошову допомогу захисникам України. Ці люди віддавали життя за незалежність України, гинули за наше життя, тому вони завжди будуть вшановані у Тернополі», – заявив Сергій Надал.

Виділені кошти підуть на:

  1. Щомісячну грошову допомогу членам сімей загиблих учасників бойових дій в АТО, учасників-добровольців АТО, які брали безпосередню участь в АТО і загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпеченні її проведення, які зареєстровані в м. Тернопіль.
  2. Щомісячну доплату до пенсій особам, на яких поширюється статус ветеранів ОУН-УПА, які зареєстровані та проживають в м. Тернопіль.

Рішенням сесії близько 7 млн. грн. буде витрачено на придбання житла окремим категоріям громадян, що брали участь у бойових діях інших країн, зокрема Афганістані, та на компенсацію по земельних ділянках учасникам АТО.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Реконструкція Гаївського шляхопроводу триває, незважаючи на відсутність фінансування з центрального бюджету, а також регулярні порушення ПДР великогабаритним транзитним транспортом, внаслідок чого знищуються обмежувачі руху, встановлені коштом тернопільської громади...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


Умисні легкі тілесні ушкодження, завдані 3-річному хлопчикові, розслідують правоохоронці Кременецького відділу поліції. Про синці на тілі дитини поліцейські дізналися від лікарів...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


Вже незабаром настане холодна пора, тож місто активно готується до зими...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00


Починаючи з жовтня 2019 року, відповідно до Закону України від 09.11.17 No 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», пільги надаються у грошовій формі...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Начальник управління КОРД в Тернопільській області Дмитро Болтян став найсильнішим кікбоксером світу, виборовши титул на замганнях в Італії...


Опубліковано: о 13:00Теми дня
18 Листопада
15 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео