Субота, 11 липня 2020
• Тепловики провели перерахунок плати за гарячу воду за червень • Західноукраїнські мери-націоналісти зробили нову спільну заяву щодо загрози економічній стабільності • На Тернопільщині люблять Веронік та Максимків • «Юрку, падай у рів, бо автівка летить…» (відео з суду) • Великий крайній: не стало Володимира Трошкіна… • Геній пенальті Серхіо Рамос • «Контінентал Фармерз Груп» розпочала збір ранніх зернових • У Тернополі послабили карантин • Міські голови Тернополя, Івано-Франківська і Хмельницького стали прикладом для всього українського політикуму • 23 дні оновлення дороги між Тернополем і Дружбою: що вже готово? • OBOZREVATEL опублікував рейтинг міських голів щодо ризиків корупційних дій. На якому місці Сергій Надал? • 19 липня відбудеться Всеукраїнська онлайн-проща у Зарваниці • Сергій Надал: «Дистанційне навчання українських дітей – справжня загроза деградації української нації» • Що за тиждень зроблено в Тернополі? • Ляльковий кРАЙ Ольги Гондз • Тернополянка Світлана Адамів створює ексклюзивне морозиво • До Тернополя знову завітав великий футбол • Африканець Шон Ван Вейк: «У Тернополі можна безпечно прогулятись уночі, а в ПАР страшно навіть вдень» • «Вбивство Ващенка для Закутнього було тренуванням для нових замовлень…» • Коронавірус забрав життя талановитих лікарів Івана та Олега Гайдів з Бучаччини
Що необхідно знати страхувальникам про нову форму заяви-розрахунку?

Опубліковано: 24 Вересня о 12:00 48


З 1 жовтня 2018 року набуває чинності новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві.


Фондом запроваджуються нові підходи до обслуговування страхувальників. Тепер форма звітності – заява-розрахунок – об’єднала документи, на підставі яких здійснювалось фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Коли в застрахованої особи настає страховий випадок, пов’язаний з тимчасовою втратою працездатності, комісія чи уповноважений із соціального страхування підприємства на підставі поданих документів приймає рішення про призначення їй матеріального забезпечення.

На підставі цього рішення страхувальник нараховує суми та оформляє заяву-розрахунок, яку передає до відділень за своїм місцем реєстрації не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття комісією такого рішення.
Заява-розрахунок надається страхувальником у паперовому вигляді особисто до відділення або надсилається в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису. Роздрукована заява-розрахунок разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника.

Інформація, внесена страхувальником до заяви-розрахунку, має повністю відповідати документам, на підставі яких здійснено призначення матеріального забезпечення та окремі виплати потерпілим на виробництві (членам їх сімей), і відображена в реєстрах бухгалтерського обліку. Відповідальність за достовірність даних, наведених у заяві-розрахунку, несе страхувальник.

Відділення, у разі потреби, може здійснювати обмін інформацією зі страхувальником – направляти запит щодо уточнення інформації, наведеної у заяві-розрахунку. Якщо виявляться помилки та/або недостовірні відомості, заява-розрахунок буде повертатися страхувальнику з відповідними рекомендаціями щодо їх усунення.
Перевірка заяви-розрахунку, надання рекомендацій за її результатами, фінансування або надання обґрунтованої відмови у її прийнятті здійснюється відділеннями протягом десяти робочих днів після надходження документа.

Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.
З 1 жовтня 2018 року з метою збільшення захисту прав застрахованих осіб на вчасне фінансування матеріального забезпечення, а також подальшого спрощення звітності для страхувальників, також впроваджується система оперативного інформування роботодавцями про здійснення виплат співробітникам. Повідомлення надсилається до відділення Фонду страхувальником протягом місяця з дня проведення виплат. Може бути надіслано в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, листом з повідомленням або надано безпосередньо до відділення.

У разі відсутності інформації від страхувальника про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня проведення фінансування відділення здійснюють перевірку щодо використання страхувальником коштів Фонду.
Якщо сума отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів перевищує фактичні витрати на проведення виплат за рахунок коштів Фонду, невикористані страхові кошти протягом трьох робочих днів повертаються страхувальником на рахунок відділення, з якого надійшло фінансування, та листом надсилається пояснення причин повернення коштів. Тобто вводиться заміна перевірок використання коштів Фонду на попередній контроль і упередження помилок. У нових формах звітності присутня чітка, детальна інформація і щодо листків непрацездатності (для компенсації втраченого заробітку за період хвороби або травми, а також надання допомоги по вагітності та пологах), і при нещасному випадку та профзахворюванні застрахованої особи. Такий підхід, а згодом і введення електронних листків непрацездатності, дозволить мінімізувати корупційні ризики, пов’язані із можливою неправомірною видачею лікарняних листків.Окрім того, зменшиться ризик можливих затримок при оплаті за листками непрацездатності, виплаті допомоги по вагітності та пологах, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві, оскільки існують прецеденти порушення роботодавцями термінів виплати матеріального забезпечення працівникам.

Детальніше з постановами правління Фонду №№ 11, 12, 13 та додатками до них можна ознайомитись на сайті Фонду www.fssu.gov.ua у розділі Нормативно-правова база/Постанови правління Фонду за 2018 рік. Крім того, спеціалісти управління та відділень детально проконсультують з приводу заповнення заяв-розрахунків та інших питань за тел.: (0352) 52-72-21.

Григорій Радзіх, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

В опалювальному сезоні 2019/2020 рр. вже проведено перерахунок за жовтень, листопад, грудень, січень, лютий, березень, квітень і травень...


Опубліковано: о 17:46


Міський голова Тернополя Сергій Надал, Івано-Франківська — Руслан Марцінків та Хмельницького — Олександр Симчишин зробили спільну заяву щодо загрози виникнення економічного хаосу через деструктивну політику керівництва країни у фінансовій сфері...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:36


Як називають дітей у 2020-ому?
...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:12


Водія, що в нетверезому стані збив хлопчика у Прошовій, триматимуть під вартою. 8-річного Юрчика Чорного із Прошової Тернопільського району п’яний водій збив автомобілем неподалік його подвір’я. Страшна ДТП сталася 8 липня, близько 19-ої години...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 9:52


У віці 72 років спочив один із найсильніших захисників в історії вітчизняного футболу
...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:00Теми дня
11 Липня
10 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео