Субота, 18 січня 2020
• Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок… • Сучасні броньовані двері: надійний захист і презентабельний зовнішній вигляд • 13-річна Єва Скоренька: «Балет — це моє життя» • КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» перерахувало платіжки за опалення і гарячу воду • «Нарешті ми разом!» • 20 облич’2019: Петро Гадз • Винуватець аварії утік за кордон • У Тернополі відбудеться концерт Івана Поповича • «Тернопільський Сірий» за рік зібрав для армії понад 5,3 мільйона гривень • «Виготовляємо дерев’яний декор і садимо молоді деревця» • Грип та ГРВІ: ситуація під контролем • Різдвяне диво… своїми руками! • Оман і… омана • «Ми – одне ціле і працюємо на благо пацієнтів» • 20 облич’2019: Максим Черкашин • Іранський тест на профнепридатність • «Таню двічі витягували з того світу…» • Ігор Сопель: сонна ТОДА — не до добра… • Чи до снаги малому бізнесу «турборежим»?
Що треба робити, щоб забезпечити тепло в оселях, коли «комуналка» постійно дорожчає

Автор: Опубліковано: 11 Травня о 14:12 17


Міська влада робить усе можливе, щоб у домівках тернополян було тепло, попри те, що комунальні тарифи у країні продовжують зростати.


Хочеш бути вільним, — утеплюйся і менше споживай!

Енергоносії для України будуть залишатися дорогими, якщо ми хочемо зберегти незалежність. До недавнього часу енергетичний шантаж був улюбленим інструментом московських політиків. Цього року Україна вперше обійшлася без російського газу. Але є реальність. А вона полягає в тому, що вартість енергоносіїв буде зростати. Через це пройшли всі країни Європи — Польща, Литва, Латвія, Естонія. Вони заплатили свою ціну за те, щоб бути незалежними, і ми мусимо заплатити цю ціну, якщо хочемо цього так само.

Міська влада Тернополя, взявши за основу європейський досвід, почала з енергозбереження, утеплення будинків та модернізації системи опалення у місті. Це основа для того, щоб платити менше. Формула проста: якщо ціна на енергоносії висока і зростає, треба менше їх споживати і при цьому забезпечити тепло в оселях. Як зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал під час проведення “Днів сталої енергії” 14 квітня цього року на зустрічі з керівником Фонду “E5P” Андерсом Лундом, керівником фонду “NEFCO” в Україні Юлією Шевчук, заступником директора муніципальної та екологічної інфраструктури Європейського банку реконструкції та розвитку Лін О-Грейді, представниками посольств Швейцарії та Швеції в Україні,  міська рада продовжуватиме надавати мешканцям міста інформаційну та у рамках можливостей фінансову допомогу для впровадження енергоефективних технологій. У цьому сенсі це єдине, що може зробити місцева влада, і вона шукає організаційні й фінансові можливості для покриття існуючих тарифів, хоча безпосередньо не має жодного впливу на їх формування.

Міжнародні спонсори довіряють Тернополю і тому допомагають

У Тернополі активно і послідовно реалізується програма термомодернізації. Вона включає кілька напрямків. По-перше, це утеплення будинків. По-друге, це удосконалення опалювального устаткування, що дозволяє економити до 80 % газу. По-третє, це можливість людям самим регулювати температуру у своїх помешканнях. Крім того, вже розпочалася масштабна заміна циркуляційних насосів, що дозволить суттєво зменшити витрати на електроенергію.

Нещодавно міський голова Сергій Надал озвучив плани на друге півріччя 2016 року. За допомогою коштів міжнародних донорів у Тернополі планують встановити ще 50-60 індивідуальних теплових пунктів, що зарекомендували себе як ефективний спосіб зменшення споживання тепла, а отже, і економії коштів. Крім того, за кошти міжнародних спонсорів відбувається заміна устаткування, яке дозволяє використовувати альтернативне пальне, що вже зменшило споживання газу в комунальних підприємствах на 25 %. Завдяки цим коштам у Тернополі було постачання гарячої води навіть після різкого підвищення вартості газу для комунальних підприємств з боку НАК “Нафтогаз” на початку квітня.

Такі реформи стали можливими завдяки довірі до міського голови Сергія Надала і його команди з боку міжнародних спонсорів. Представники Світового банку та інших організацій неодноразово відзначали, що з Тернопільською мерією приємно працювати, бо ця співпраця прозора і зрозуміла для них. Тому Тернопіль регулярно потрапляє до різних міжнародних програм допомоги.

На рівні нашої місцевої влади робиться все можливе, щоб тарифи були прийнятними для людей. Розуміючи тенденцію подальшого зростання вартості енергоносіїв, Сергій Надал та його команда обрали максимально вірну стратегію — підвищення енергоефективності функціонування міста.

В Україні потрібна тарифна децентралізація

Нині у нас модне слово “децентралізація”. Щось таке має відбутися і у сфері тарифів. Міський голова Тернополя Сергій Надал вважає, що справедливого тарифу не буде без “енергетичної децентралізації”, коли встановлювати тарифи буде місцева влада. Тільки на місцях можуть об’єктивно вирахувати, скільки потрібно платити і скільки населення здатне платити. Тут простіше підбити і енергетичний баланс, з’ясувати, де найбільші втрати тепла, які види ресурсів, зокрема таких, як газ, вугілля, біомаса, доцільніше використовувати.

За таким принципом працює вся Європа, коли тариф може бути різним у різних частинах країни. Це залежить від того, скільки і яких енергоносіїв (вугілля, газу, дров тощо) використовується для виробництва тепла. До цього прагне Тернопіль. Велика програма оновлення опалювальної системи міста має завершитися будівництвом власної ТЕЦ на альтернативному паливі, щоб звести споживання газу до мінімуму. При цьому, якщо глянемо на досвід сусідньої Польщі, то схожі програми реалізовувалися виключно на загальнодержавному рівні. В Україні ж місцева влада змушена постійно “викручуватися” і шукати різні можливості. У Тернополі поки що це їй добре вдається, незважаючи на непрості соціально-економічні умови.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

У понеділок, 13 січня, у Тернопільському драмтеатрі відбувся теплий акустичний різдвяний концерт гурту ТНМК
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Нинішнє засідання у Тернопільському міськрайонному суді по справі щодо вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка перенесли через те, що не прийшли свідки. Така ситуація не вперше...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:53


Часи, коли бронедвері були громіздкими «коробками», вигляд яких залишав бажати кращого, минули...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:23


Великі перемоги маленької балерини...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


За тепло у грудні тернополяни заплатять менше на 22%, за гарячу воду — на 18%...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00Теми дня
17 Січня
16 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео