П’ятниця, 23 серпня 2019
• Володимир Мариновський: «Якби Тарас Юрик у мене чесно виграв вибори голови федерації, то не було б жодних претензій, а вони вчинили рейдерське захоплення, отож, справедливість восторжествує» • Зірки – на Алеї, рекорди – в АртБуці! • Замах на Камінського? • У День Незалежності презентуватимуть “Книгу рекордів Тернополя” • Гарячий серпень: 30 років тому… • «Танцюю, як усі» • Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду
Що треба робити, щоб забезпечити тепло в оселях, коли «комуналка» постійно дорожчає

Автор: Опубліковано: 11 Травня о 14:12 16


Міська влада робить усе можливе, щоб у домівках тернополян було тепло, попри те, що комунальні тарифи у країні продовжують зростати.


Хочеш бути вільним, — утеплюйся і менше споживай!

Енергоносії для України будуть залишатися дорогими, якщо ми хочемо зберегти незалежність. До недавнього часу енергетичний шантаж був улюбленим інструментом московських політиків. Цього року Україна вперше обійшлася без російського газу. Але є реальність. А вона полягає в тому, що вартість енергоносіїв буде зростати. Через це пройшли всі країни Європи — Польща, Литва, Латвія, Естонія. Вони заплатили свою ціну за те, щоб бути незалежними, і ми мусимо заплатити цю ціну, якщо хочемо цього так само.

Міська влада Тернополя, взявши за основу європейський досвід, почала з енергозбереження, утеплення будинків та модернізації системи опалення у місті. Це основа для того, щоб платити менше. Формула проста: якщо ціна на енергоносії висока і зростає, треба менше їх споживати і при цьому забезпечити тепло в оселях. Як зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал під час проведення “Днів сталої енергії” 14 квітня цього року на зустрічі з керівником Фонду “E5P” Андерсом Лундом, керівником фонду “NEFCO” в Україні Юлією Шевчук, заступником директора муніципальної та екологічної інфраструктури Європейського банку реконструкції та розвитку Лін О-Грейді, представниками посольств Швейцарії та Швеції в Україні,  міська рада продовжуватиме надавати мешканцям міста інформаційну та у рамках можливостей фінансову допомогу для впровадження енергоефективних технологій. У цьому сенсі це єдине, що може зробити місцева влада, і вона шукає організаційні й фінансові можливості для покриття існуючих тарифів, хоча безпосередньо не має жодного впливу на їх формування.

Міжнародні спонсори довіряють Тернополю і тому допомагають

У Тернополі активно і послідовно реалізується програма термомодернізації. Вона включає кілька напрямків. По-перше, це утеплення будинків. По-друге, це удосконалення опалювального устаткування, що дозволяє економити до 80 % газу. По-третє, це можливість людям самим регулювати температуру у своїх помешканнях. Крім того, вже розпочалася масштабна заміна циркуляційних насосів, що дозволить суттєво зменшити витрати на електроенергію.

Нещодавно міський голова Сергій Надал озвучив плани на друге півріччя 2016 року. За допомогою коштів міжнародних донорів у Тернополі планують встановити ще 50-60 індивідуальних теплових пунктів, що зарекомендували себе як ефективний спосіб зменшення споживання тепла, а отже, і економії коштів. Крім того, за кошти міжнародних спонсорів відбувається заміна устаткування, яке дозволяє використовувати альтернативне пальне, що вже зменшило споживання газу в комунальних підприємствах на 25 %. Завдяки цим коштам у Тернополі було постачання гарячої води навіть після різкого підвищення вартості газу для комунальних підприємств з боку НАК “Нафтогаз” на початку квітня.

Такі реформи стали можливими завдяки довірі до міського голови Сергія Надала і його команди з боку міжнародних спонсорів. Представники Світового банку та інших організацій неодноразово відзначали, що з Тернопільською мерією приємно працювати, бо ця співпраця прозора і зрозуміла для них. Тому Тернопіль регулярно потрапляє до різних міжнародних програм допомоги.

На рівні нашої місцевої влади робиться все можливе, щоб тарифи були прийнятними для людей. Розуміючи тенденцію подальшого зростання вартості енергоносіїв, Сергій Надал та його команда обрали максимально вірну стратегію — підвищення енергоефективності функціонування міста.

В Україні потрібна тарифна децентралізація

Нині у нас модне слово “децентралізація”. Щось таке має відбутися і у сфері тарифів. Міський голова Тернополя Сергій Надал вважає, що справедливого тарифу не буде без “енергетичної децентралізації”, коли встановлювати тарифи буде місцева влада. Тільки на місцях можуть об’єктивно вирахувати, скільки потрібно платити і скільки населення здатне платити. Тут простіше підбити і енергетичний баланс, з’ясувати, де найбільші втрати тепла, які види ресурсів, зокрема таких, як газ, вугілля, біомаса, доцільніше використовувати.

За таким принципом працює вся Європа, коли тариф може бути різним у різних частинах країни. Це залежить від того, скільки і яких енергоносіїв (вугілля, газу, дров тощо) використовується для виробництва тепла. До цього прагне Тернопіль. Велика програма оновлення опалювальної системи міста має завершитися будівництвом власної ТЕЦ на альтернативному паливі, щоб звести споживання газу до мінімуму. При цьому, якщо глянемо на досвід сусідньої Польщі, то схожі програми реалізовувалися виключно на загальнодержавному рівні. В Україні ж місцева влада змушена постійно “викручуватися” і шукати різні можливості. У Тернополі поки що це їй добре вдається, незважаючи на непрості соціально-економічні умови.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вівторок, 27 серпня, — день народження Івана Франка. Тернопіль креативно вшановуватиме Каменяра: про «Франкові сліди у Тернополі» у формі оригінального музично-поетичного дійства розкажуть хорова капела «Зоринка» та заслужений діяч мистецтв України, відомий письменник Олег Герман...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


На капоті автомобіля NISSAN QASHQAI здетонував саморобний пристрій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


"Книгу рекордів Тернополя" вперше покажуть тернополянам і гостям файного міста. Презентація для делегацій з інших міст відбудеться 24 серпня об 11:30 в Українському домі "Перемога"...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00


23 серпня на всеукраїнському рівні відзначаємо велике державне свято — День Державного Прапора України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
23 Серпня
22 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео