П’ятниця, 29 березня 2024
• Тернополянин обливав припарковані автомобілі кислотою • Як отримати безоплатно послуги з реабілітації в медзакладах Тернопільщини • У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу
Що треба робити, щоб забезпечити тепло в оселях, коли «комуналка» постійно дорожчає

Автор: Опубліковано: 11 Травня о 14:12 18


Міська влада робить усе можливе, щоб у домівках тернополян було тепло, попри те, що комунальні тарифи у країні продовжують зростати.


Хочеш бути вільним, — утеплюйся і менше споживай!

Енергоносії для України будуть залишатися дорогими, якщо ми хочемо зберегти незалежність. До недавнього часу енергетичний шантаж був улюбленим інструментом московських політиків. Цього року Україна вперше обійшлася без російського газу. Але є реальність. А вона полягає в тому, що вартість енергоносіїв буде зростати. Через це пройшли всі країни Європи — Польща, Литва, Латвія, Естонія. Вони заплатили свою ціну за те, щоб бути незалежними, і ми мусимо заплатити цю ціну, якщо хочемо цього так само.

Міська влада Тернополя, взявши за основу європейський досвід, почала з енергозбереження, утеплення будинків та модернізації системи опалення у місті. Це основа для того, щоб платити менше. Формула проста: якщо ціна на енергоносії висока і зростає, треба менше їх споживати і при цьому забезпечити тепло в оселях. Як зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал під час проведення “Днів сталої енергії” 14 квітня цього року на зустрічі з керівником Фонду “E5P” Андерсом Лундом, керівником фонду “NEFCO” в Україні Юлією Шевчук, заступником директора муніципальної та екологічної інфраструктури Європейського банку реконструкції та розвитку Лін О-Грейді, представниками посольств Швейцарії та Швеції в Україні,  міська рада продовжуватиме надавати мешканцям міста інформаційну та у рамках можливостей фінансову допомогу для впровадження енергоефективних технологій. У цьому сенсі це єдине, що може зробити місцева влада, і вона шукає організаційні й фінансові можливості для покриття існуючих тарифів, хоча безпосередньо не має жодного впливу на їх формування.

Міжнародні спонсори довіряють Тернополю і тому допомагають

У Тернополі активно і послідовно реалізується програма термомодернізації. Вона включає кілька напрямків. По-перше, це утеплення будинків. По-друге, це удосконалення опалювального устаткування, що дозволяє економити до 80 % газу. По-третє, це можливість людям самим регулювати температуру у своїх помешканнях. Крім того, вже розпочалася масштабна заміна циркуляційних насосів, що дозволить суттєво зменшити витрати на електроенергію.

Нещодавно міський голова Сергій Надал озвучив плани на друге півріччя 2016 року. За допомогою коштів міжнародних донорів у Тернополі планують встановити ще 50-60 індивідуальних теплових пунктів, що зарекомендували себе як ефективний спосіб зменшення споживання тепла, а отже, і економії коштів. Крім того, за кошти міжнародних спонсорів відбувається заміна устаткування, яке дозволяє використовувати альтернативне пальне, що вже зменшило споживання газу в комунальних підприємствах на 25 %. Завдяки цим коштам у Тернополі було постачання гарячої води навіть після різкого підвищення вартості газу для комунальних підприємств з боку НАК “Нафтогаз” на початку квітня.

Такі реформи стали можливими завдяки довірі до міського голови Сергія Надала і його команди з боку міжнародних спонсорів. Представники Світового банку та інших організацій неодноразово відзначали, що з Тернопільською мерією приємно працювати, бо ця співпраця прозора і зрозуміла для них. Тому Тернопіль регулярно потрапляє до різних міжнародних програм допомоги.

На рівні нашої місцевої влади робиться все можливе, щоб тарифи були прийнятними для людей. Розуміючи тенденцію подальшого зростання вартості енергоносіїв, Сергій Надал та його команда обрали максимально вірну стратегію — підвищення енергоефективності функціонування міста.

В Україні потрібна тарифна децентралізація

Нині у нас модне слово “децентралізація”. Щось таке має відбутися і у сфері тарифів. Міський голова Тернополя Сергій Надал вважає, що справедливого тарифу не буде без “енергетичної децентралізації”, коли встановлювати тарифи буде місцева влада. Тільки на місцях можуть об’єктивно вирахувати, скільки потрібно платити і скільки населення здатне платити. Тут простіше підбити і енергетичний баланс, з’ясувати, де найбільші втрати тепла, які види ресурсів, зокрема таких, як газ, вугілля, біомаса, доцільніше використовувати.

За таким принципом працює вся Європа, коли тариф може бути різним у різних частинах країни. Це залежить від того, скільки і яких енергоносіїв (вугілля, газу, дров тощо) використовується для виробництва тепла. До цього прагне Тернопіль. Велика програма оновлення опалювальної системи міста має завершитися будівництвом власної ТЕЦ на альтернативному паливі, щоб звести споживання газу до мінімуму. При цьому, якщо глянемо на досвід сусідньої Польщі, то схожі програми реалізовувалися виключно на загальнодержавному рівні. В Україні ж місцева влада змушена постійно “викручуватися” і шукати різні можливості. У Тернополі поки що це їй добре вдається, незважаючи на непрості соціально-економічні умови.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У середині березня до співробітників Тернопільського районного управління поліції почали надходити повідомлення від жителів обласного центру про те, що невідома особа обливала речовиною, ймовірно, кислотою їхні автомобілі, припарковані в дворах житлових будинків...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:27


В Україні реабілітаційна допомога є безоплатною та покривається Програмою медичних гарантій...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:04


У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56



Теми дня
29 Березня
26 Березня
25 Березня
24 Березня