Субота, 20 квітня 2024
• Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини • Володимир Шкробот: «Життя рахує не кроки, які ти зробив, а сліди, які залишиш для суспільства» • За 12000 доларів тернополянин обіцяв ухилянтам «порішати» з військкоматом • 100-річна ювілярка з Козівської громади • 12-метровий рушник “родом” із Тернопільщини мандрує світом • У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур
Що треба робити вже, бо восени буде пізно?

Опубліковано: 20 Липня о 15:27 52


Програма енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації житлового фонду вигідна усім. Це ще кілька років тому зрозуміла команда Сергія Надала.


Міський голова Тернополя Сергій Надал (в центрі) під час огляду робіт з термомодернізації будинків.

У Тернополі мешканці спільно з міською владою готуються до зими. Продовжують утеплювати будинки, крок за кроком впроваджують у життя програму енергоефективності та термомодернізації міста. Роблять це саме тепер, бо восени буде пізно.

Коли вигідно всім

Програма енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації житлового фонду вигідна усім. Це ще кілька років тому зрозуміла команда Сергія Надала. Головний принцип доброго економіста, що виводить підприємство чи господарство з кризи, звучить приблизно так: “Почни з економії”. Зменшити втрати — це найпростіший шлях зберегти гроші міста. За цим принципом міський голова Сергій Надал почав діяти ще у 2010 році, коли вперше отримав довіру громади. Була розроблена програма термомодернізації житлового фонду, від якої виграють всі. Мешканці отримують тепло і зниження витрат за комунальні платежі. Відчутна економія є навіть тепер, коли уряд підвищив тарифи більше, ніж у два рази. У результаті місто отримає додаткові вільні кошти, які можна витратити на благоустрій.

Підкреслимо: у Тернополі програму енергоефективності та термомодернізації житлового фонду почали реалізовувати ще кілька років тому. Нардепи ж у Верховній Раді лише цього року спромоглися звернутися, і то навіть не із законопроектом, а лише із заявою, в якій пропонують запровадити таку програму на загальнодержавному рівні. Як бачимо, Тернопіль завдяки розумному управлінському підходу тут став новатором на всю Україну.

Як правильно модернізуватися?

Проведення термомодернізації будинку на Чумацькій, 27.
Проведення термомодернізації будинку на Чумацькій, 27.

Проте робити навіть такі, здавалося б, прості речі, як утеплення будинку, потрібно з розумом. За твердженням експертів, таке популярне сьогодні клаптикове утеплення лише своєї квартири насправді нічого не дає. Більше того — воно шкодить. Руйнує будинок, де живе “індивідуал”. Щоб продемонструвати, як потрібно модернізуватися правильно, ми звернулися до мешканців будинку на вулиці Чумацька, 27, які нещодавно взяли участь у міській програмі термомодернізації.

“У будинку кожна квартира має три зовнішні стіни. Люди спільно утеплили цей будинок. Частково кошти виділила міська рада. Перевага утеплення — це велика економія коштів”, — зазначила мешканка будинку на Чумацькій, 27 Олена Ваврик.

Програма термомодернізації передбачає кілька кроків. Це — утеплення фасадів, заміна вікон у місцях спільного користування, встановлення індивідуальних теплових пунктів, датчиків руху та освітлення. Все це в комплексі зменшує споживання енергії таким будинком до 25 %. Саме тому міський голова Сергій Надал закликає тернополян долучатися до згаданої програми. І робити потрібно це вже, невідкладно, бо восени буде  пізно.

“Я рекомендую усім тернополянам долучатися до програми термомодернізації, оскільки це реальна економія. Це зменшення витрат на комунальні платежі. Можливо, люди влітку цього не відчувають, але в ситуації, коли уряд удвічі підвищив тарифи на гарячу воду, — це буде дуже сильно відчутно восени. Восени ж такі роботи буде або неможливо виконувати, або досить складно у зв’язку з погодними умовами. Наразі ми маємо готових п’ять проектів. Один вже майже повністю завершений”, — розповів міський голова.

Хто вирішує і хто платить?

Якщо прийнято рішення, то є два ключові моменти: хто вирішує, як проводити термомодернізацію, і хто за це буде платити? Тут також повна демократія. Щоб долучитися до програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації, треба провести збори мешканців і прийняти спільне рішення. Тоді звернутися до міської ради і повідомити про таке рішення. Усі консультації можна отримати в Управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради (вул.Коперніка 1, тел.: 52-58-48). Після консультацій необхідно замовити кошторисну документацію. Після цього розпочинаються роботи.

Програма передбачає спільне фінансування робіт: 70 % дає місцевий бюджет, 30 % сплачують самі мешканці. Щоб було простіше зрозуміти, візьмемо за приклад згаданий будинок на вул.Чумацька, 27. Загалом роботи обійшлися у 570 тис.грн. З них мешканці заплатили 190 тис. грн., а місто — 420 тис. грн. Якщо розділити ці витрати на родину, то вони ніби відчутні. Проте це набагато дешевше, ніж встановлення індивідуального опалення чи бойлера для підігріву води. У тому ж будинку на Чумацькій, 27 очікують, що витрати окупляться вже за один сезон. Тобто, те, що мало “вилетіти в трубу”, тепер працюватиме на спільне благо.

Отже, готуватися до зими треба вже тепер, поки є можливість зробити це технічно. А міська влада тільки допомагатиме. Адже Тернопіль — наш спільний дім. І дбати про нього треба спільно.

Прес-служба Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Уже два роки військовий з Тернополя Дмитро Линва бореться із важкою хворобою...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:46


Ірина Ковальчук через війну релокувала бізнес на Тернопільщину...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:47


До 6 років позбавлення волі засуджено екскерівника податкової інспекції та його трьох спільників за вимагання 40 тис доларів США неіснуючого боргу...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:52


На Рівненщині виявили ікону 1779 року кременецького художника Федора Лісневича. ...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:28


Майже 22 роки тому керівником Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні призначили Володимира Шкробота – хірурга за фахом і менеджера за покликанням...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:38



Теми дня
19 Квітня
17 Квітня
16 Квітня
15 Квітня