Неділя, 04 червня 2023
• Учні та вчителі ліцею на Тернопільщині купили позашляховик для захисників • У парку Тараса Шевченка відбудеться Всеукраїнська акція «Голоси дітей» • Труп лежав 18 місяців. На закинутій тракторній бригаді на Тернопільщині виявили останки чоловіка • Оголосили підозру «народному меру Тернополя» • Професорка ЗУНУ отримала нагороду імені Івана Виговського у Польщі • Три медалі здобули тернополяни на Чемпіонаті України з карате • «Життя заради мрії». Вдова Героя з Тернополя продовжує сімейну справу • Передали дрони військовим, вручили нагороди та розглянули низку питань: у ЗУНУ відбулося засідання Вченої ради • У Тернополі презентували книгу, яку написали… учні початкових класів • Пропонував 150 євро, щоб зам’яти “п’яну” їзду • Меморіальні дошки трьом Героям: у селі на Тернопільщині вшанували загиблих захисників • Смертельна аварія на Бережанщині • Тернопільські дітлахи продавали смаколики, щоб зібрати кошти для військових • «Контінентал» завершив весняну посівну й посадку картоплі • 40 лабораторій просто неба: у Тернополі відбулися Наукові пікніки • З 1 червня проїзд на маршрутах до садівничих товариств буде безкоштовний для власників пільгової «Соціальної карти тернополянина» • Вишиванка Бандери личить Залужному • На обійсті — 91 січкарня! • У Зарваниці відбулася всеукраїнська проща Марійських і Вівтарних дружин • Проборство, яке вмістило століття
Щоб не проґавити здоров’я!

Автор: Опубліковано: 6 Квітня о 18:00 69


Хвороба — це захисна реакція від нездорового способу думок, твердив нобелівський лауреат Олександр Мечніков.


Справді, ми самі визначаємо потік тієї ментальної енергії, яка збалансовує нас. Людина, прислухаючись до себе, здатна звернути увагу на симптоми, вона має лікаря в собі, потрібно тільки вміти допомогти його роботі. При перших ознаках варто звертатись до фахівців, консультуватись, аби не задавнювати хвороби. Не лише особисто необхідно піклуватись про своє здоров’я. Здорові люди – хороші працівники, а відповідно, здорове суспільство – міцна держава. Кожна зі сторін зазнає не лише економічних втрат. Начальник відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Руслан Мостовий переконаний, що завдання структури зводиться не лише до виплат за листками непрацездатності.

«Так, виплатити кошти застрахованим особам та перевірити, чи немає зловживань із лікарняними листками – важлива і необхідна частина діяльності Фонду, – зауважив Руслан Ярославович. –  Та ми не сухі статисти. Важко людям у фінансовому плані лікуватися, повноцінно харчуватися, відпочивати, використовувати наявні ресурси оздоровлення. Тому маємо реагувати правильно на виклики часу: шукати у співпраці різних установ та організацій, які несуть та виконують завдання профілактичної медицини, раціональне зерно, забезпечувати людину всім необхідним для ефективної праці».

Завершився сезон захворювань, адже чимала кількість працівників вже цього року перебували на лікуванні. Так, за інформацією Р.Мостового, за перший квартал цього року відбулося зростання кількості листків непрацездатності на 38 відсотків – понад 17,6 тисячі. І якщо на початку зими середня тривалість лікування захворювань сягала 12 днів, то тепер перебування на лікарняному скоротилося до восьми. Застудні захворювання відійшли разом із морозами.

До слова, згідно із законодавством, перші п’ять днів хвороби оплачує роботодавець, а вже наступні фінансує Фонд соціального страхування України. Якщо вдатися до обчислень вартості середньостатистичного дня непрацездатності, вийде, що роботодавцю він обходиться від 122 гривень. Множимо на 5 днів. Уже мінімум 610 гривень витрачає підприємство чи організація, а страхувальник не отримує виконання необхідної роботи, втрачаючи кошти. Крім того, сам хворий витрачає чимало грошей на лікарські засоби, медикаменти, які тепер зовсім недешеві, не кажучи вже про втрату головного – здоров’я. На виплати за листками непрацездатності за місяць Фондом соціального страхування України витрачається приблизно 10 мільйонів гривень. А роботодавці за цей період платять удвічі більше. Як мудро писали ще в античні часи: «Усуньте причину, тоді пройде і хвороба». Чи не краще було б вкласти кошти в організацію відповідних умов роботи та відпочинку працівників, проведення вакцинації (яка обійдеться в кілька разів дешевше), профілактичних оглядів, щоб убезпечити, вберегти людей від хвороб, запобігти їм!

«Безсумнівно, часткові реформи у викладанні на медичних факультетах дещо розширили вузький горизонт терапевтичного мислення лікаря, але принаймні досі вони не змінили докорінно, якщо можна так висловитися, медичного світогляду, в центрі якого є терапія, а на далекій периферії – смутні обриси профілактики», – загострював увагу суспільства на цій проблемі ще на початку ХХ століття Сергій Томілін, український фахівець із громадського здоров’я, основоположник біоекономіки. Соціальна обстановка наявного життя вимагає зовсім іншого типу лікаря, в центрі прагнень якого була б профілактика, облямована терапією. Поки не зміцниться остаточно усвідомлення того, що в підході до хворого необхідно вирішувати не тільки біологічну, а й соціальну проблему, медицина буде відставати від вимог життя.

Мудрість полягає не лише в знанні, а й в умінні використовувати знання для діла.

Крім того, для кожного працівника важливо бути офіційно працевлаштованим, адже лише тоді він отримає страхові виплати в разі нещасного випадку або кошти за час хвороби. Наприклад, кожна застрахована у Фонді соціального страхування України особа (а це той, хто офіційно працевлаштований і сплачує та/або за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) має право після перенесеної хвороби пройти відновлювальне лікування за кошти Фонду. За перший квартал 2018 року відділеннями управління Фонду укладено 150 угод із застрахованими особами та санаторно-курортними закладами на загальну суму більше 2 мільйонів гривень.

Сьогодні кожна людина має право чекати допомоги від нашої медицини, від учених, від всіх тих, хто покликаний боротися за збереження і зміцнення здоров’я людей. І в той же час охорона власного здоров’я — це обов’язок кожного. Адже нерідко буває і так, що людина з неправильним способом життя, шкідливими звичками до 30-40 років доводить себе до катастрофічного стану і лише тоді згадує про медицину. Розтрачене здоров’я, найкращі роки життя йдуть на лікування, страждає сім’я, суспільство.

Цього року мешканці нашої області вже минули епідеміологічний поріг, заплативши хворобам високу ціну не лише в грошовому еквіваленті. Гадаю, як роботодавцям, так і працівникам варто переглянути своє ставлення до профілактики захворювань, щоб за час літнього відпочинку відновити життєві сили, підготуватися до наступного холодного сезону. Бо хвороби приходять і йдуть, а здоров’я, на жаль, лише минає!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

Автомобіль "Jeep Cherokee" придбали учні та вчителі Збаразького ліцею для українських захисників...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:44


4 червня у парку Тараса Шевченка відбудеться Всеукраїнська акція «Голоси дітей»...


Рубрика: , Опубліковано: о 19:25


Тіло невідомого чоловіка виявили у закинутій будівлі на Кременеччині...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:19


Зловмисником виявився 46-річний тернополянин, «послідовник» колаборанта Стремоусова та сепаратиста Балахніна...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:23


Докторка економічних наук, професорка Західноукраїнського національного університету Віта Семанюк отримала почесну нагороду імені Івана Виговського...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00



Теми дня
3 Червня
2 Червня
31 Травня