П’ятниця, 03 квітня 2020
• Поліцейські розшукують 19-річного тернополянина • Як Тернопіль бореться з Covid-19? • Вимагали 200 тисяч гривень і погрожували розправою… • Уряд посилює карантин і вводить нові обмеження • У Тернополі підтвердили новий випадок СОVID-19 • «Матері дякували їй за дітей, а чоловіки – за дружин» • Спалах пневмоній на Тернопільщині триває ще з січня. Як область бореться з епідемією? • МОЗ дозволило поновити роботу торгівельних ринків • Козівські медики заявили, що неготові лікувати хворих на коронавірус • У Тернопільських лікарнях зростає кількість хворих на COVID-19 • За порушення карантину заплатять по 17 тисяч гривень • У голови Монастириської міської ради діагностували COVID-19 • Боротьба з коронавірусом: у Тернополі посилили заходи безпеки • Вандал познущався над пам’ятником воїнам Другої світової війни • Ринок землі в Україні: що потрібно знати? • Сергій Сивохо більше не радник секретаря РНБО • Верховна Рада призначила нових очільників МОЗ і Мінфіну • Верховна Рада звільнила очільників МОЗ і міністерства фінансів • У Тернопільській області діятимуть мобільні медичні бригади • “Корона”: як врятувати хворого
Щоб не проґавити здоров’я!

Автор: Опубліковано: 6 Квітня о 18:00 50


Хвороба — це захисна реакція від нездорового способу думок, твердив нобелівський лауреат Олександр Мечніков.


Справді, ми самі визначаємо потік тієї ментальної енергії, яка збалансовує нас. Людина, прислухаючись до себе, здатна звернути увагу на симптоми, вона має лікаря в собі, потрібно тільки вміти допомогти його роботі. При перших ознаках варто звертатись до фахівців, консультуватись, аби не задавнювати хвороби. Не лише особисто необхідно піклуватись про своє здоров’я. Здорові люди – хороші працівники, а відповідно, здорове суспільство – міцна держава. Кожна зі сторін зазнає не лише економічних втрат. Начальник відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Руслан Мостовий переконаний, що завдання структури зводиться не лише до виплат за листками непрацездатності.

«Так, виплатити кошти застрахованим особам та перевірити, чи немає зловживань із лікарняними листками – важлива і необхідна частина діяльності Фонду, – зауважив Руслан Ярославович. –  Та ми не сухі статисти. Важко людям у фінансовому плані лікуватися, повноцінно харчуватися, відпочивати, використовувати наявні ресурси оздоровлення. Тому маємо реагувати правильно на виклики часу: шукати у співпраці різних установ та організацій, які несуть та виконують завдання профілактичної медицини, раціональне зерно, забезпечувати людину всім необхідним для ефективної праці».

Завершився сезон захворювань, адже чимала кількість працівників вже цього року перебували на лікуванні. Так, за інформацією Р.Мостового, за перший квартал цього року відбулося зростання кількості листків непрацездатності на 38 відсотків – понад 17,6 тисячі. І якщо на початку зими середня тривалість лікування захворювань сягала 12 днів, то тепер перебування на лікарняному скоротилося до восьми. Застудні захворювання відійшли разом із морозами.

До слова, згідно із законодавством, перші п’ять днів хвороби оплачує роботодавець, а вже наступні фінансує Фонд соціального страхування України. Якщо вдатися до обчислень вартості середньостатистичного дня непрацездатності, вийде, що роботодавцю він обходиться від 122 гривень. Множимо на 5 днів. Уже мінімум 610 гривень витрачає підприємство чи організація, а страхувальник не отримує виконання необхідної роботи, втрачаючи кошти. Крім того, сам хворий витрачає чимало грошей на лікарські засоби, медикаменти, які тепер зовсім недешеві, не кажучи вже про втрату головного – здоров’я. На виплати за листками непрацездатності за місяць Фондом соціального страхування України витрачається приблизно 10 мільйонів гривень. А роботодавці за цей період платять удвічі більше. Як мудро писали ще в античні часи: «Усуньте причину, тоді пройде і хвороба». Чи не краще було б вкласти кошти в організацію відповідних умов роботи та відпочинку працівників, проведення вакцинації (яка обійдеться в кілька разів дешевше), профілактичних оглядів, щоб убезпечити, вберегти людей від хвороб, запобігти їм!

«Безсумнівно, часткові реформи у викладанні на медичних факультетах дещо розширили вузький горизонт терапевтичного мислення лікаря, але принаймні досі вони не змінили докорінно, якщо можна так висловитися, медичного світогляду, в центрі якого є терапія, а на далекій периферії – смутні обриси профілактики», – загострював увагу суспільства на цій проблемі ще на початку ХХ століття Сергій Томілін, український фахівець із громадського здоров’я, основоположник біоекономіки. Соціальна обстановка наявного життя вимагає зовсім іншого типу лікаря, в центрі прагнень якого була б профілактика, облямована терапією. Поки не зміцниться остаточно усвідомлення того, що в підході до хворого необхідно вирішувати не тільки біологічну, а й соціальну проблему, медицина буде відставати від вимог життя.

Мудрість полягає не лише в знанні, а й в умінні використовувати знання для діла.

Крім того, для кожного працівника важливо бути офіційно працевлаштованим, адже лише тоді він отримає страхові виплати в разі нещасного випадку або кошти за час хвороби. Наприклад, кожна застрахована у Фонді соціального страхування України особа (а це той, хто офіційно працевлаштований і сплачує та/або за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) має право після перенесеної хвороби пройти відновлювальне лікування за кошти Фонду. За перший квартал 2018 року відділеннями управління Фонду укладено 150 угод із застрахованими особами та санаторно-курортними закладами на загальну суму більше 2 мільйонів гривень.

Сьогодні кожна людина має право чекати допомоги від нашої медицини, від учених, від всіх тих, хто покликаний боротися за збереження і зміцнення здоров’я людей. І в той же час охорона власного здоров’я — це обов’язок кожного. Адже нерідко буває і так, що людина з неправильним способом життя, шкідливими звичками до 30-40 років доводить себе до катастрофічного стану і лише тоді згадує про медицину. Розтрачене здоров’я, найкращі роки життя йдуть на лікування, страждає сім’я, суспільство.

Цього року мешканці нашої області вже минули епідеміологічний поріг, заплативши хворобам високу ціну не лише в грошовому еквіваленті. Гадаю, як роботодавцям, так і працівникам варто переглянути своє ставлення до профілактики захворювань, щоб за час літнього відпочинку відновити життєві сили, підготуватися до наступного холодного сезону. Бо хвороби приходять і йдуть, а здоров’я, на жаль, лише минає!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Працівники Тернопільського відділу поліції розшукують Довбуша Святослава Олеговича 2001 року народження ...


Опубліковано: о 16:00


Поки у райцентрах Тернопільщини медики і активісти б’ють на сполох через неготовність місцевих лікарень боротися з Covid-19, більшість хворих везуть до медичних закладів обласного центру. Тернопільський міський штаб для боротьби з коронавірусною інфекцією став базовим щодо координації роботи медзакладів, інформування населення...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:48


Двоє чоловіків вимагали у тернополянина 200 000 гривень, які той начебто їм заборгував. У випадку відмови погрожували страшною помстою...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Кабмін планує посилити заходи безпеки на період карантину – до 24 квітня 2020 року...


Рубрика: Опубліковано: о 12:00


Коронавірус виявили у 55-річного чоловіка, який повернувся із Польщі...


Рубрика: Опубліковано: о 10:00Теми дня
2 Квітня
1 Квітня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео