Субота, 26 листопада 2022
• У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води • У Тернополі з великим сольним концертом виступить Хор Верьовки • СБУ затримала у Тернополі злочинця з Кавказу • Життя обірвалося у військовому госпіталі… • У Тернополі СБУ повідомила про підозру проросійському агітатору • Троє братів із Теребовлі — на фронті • Мікрогранти від Goodacity – на добрі справи! • Коханий «Пташки» загинув на війні… • У Бережанах «війна» через… переселенців • Як передати українським військовим… тепло • «Важкі бої, а наші захисники ще й про песиків дбають…»
Щоб власна необережність не призвела до нещастя

Опубліковано: 18 Листопада о 10:42 14


Спілкуючись із потерпілими на виробництві, їх сім’ями, розслідуючи у складі комісій нещасні випадки, страхові експерти з охорони праці Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області констатують очевидне: лише доля секунди відділяла звичне життя людини від проблем, болю, а то й смерті. Завдання страхових експертів – мінімізувати ризик професійної травми чи захворювання для всіх застрахованих осіб.


Максимально ефективно це можна зробити, лише допомагаючи роботодавцям створювати безпечні умови праці, дотримуватись стандартів та спільними зусиллями запобігати будь-яким нещасним випадкам на робочому місці.
За 10 місяців цього року страхові експерти з охорони праці Тернопільського міського відділення управління ВД ФССУ в Тернопільській області взяли участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 47 підприємствах м. Тернополя. Працюючи в колективах підприємств та організацій області, страхові експерти наголошують на тому, що коли хтось побачив небезпечну ситуацію поруч, варто попередити нещастя. Хтось не одягнув засоби індивідуального захисту, не виконав головні інструкції – потрібно зупинити, роз’яснити, можливо, це допоможе зберегти чиєсь здоров’я і життя.

Нещодавно завершили розслідування нещасного випадку з працівником ТОВ «Будсервіс». На місці роботи був трап і чоловік розпочав фарбування металевої конструкції посередині гаражного приміщення. Після завершення роботи він приставив до даху приміщення драбину, виліз на дах, щоб поправити шифер, але трап на нове місце не переніс, а йшов по дошці завширшки 15 см, яка лежала на шифері. Нога зіслизнула з дошки на шифер гаражного покриття, який проломився, і потерпілий впав униз в середину гаражного приміщення заввишки 4 м, отримавши через власну безпечність важку травму. На щастя, залишився живий.

Страхові експерти з охорони праці Тернопільського міського відділення доносять до свідомості працівників інформацію щодо особистої відповідальності за власну безпеку й оточуючих, а керівника – за безпеку праці колективу. Також звертають увагу керівників підприємств, які здійснюють свою діяльність у сферах із підвищеним ризиком настання нещасних випадків, на здійснення заходів щодо попередження виробничого травматизму.

Коли працівники при виконанні ремонтних робіт на вулицях та автошляхах, на будівництві та в інших місцях із підвищеним ризиком травматизму перебувають у захисних касках, світловідбивальних жилетах та інших засобах індивідуального захисту, вони передусім дбають про своє майбутнє.
На підприємствах, де суб’єктами господарювання є як юридичні особи, так і фізичні, спеціалістами відділення від початку року було надано 56 консультацій, спрямованих на вирішення питань збереження здоров’я працівників. Крім того, взято участь у проведенні 50 навчань з питань перевірок знань з охорони праці. Можливо, саме робота в колективах, яку проводять страхові експерти Фонду, не була марною: порівняно з минулим роком кількість випадків виробничого травматизму в м. Тернополі зменшилася на 23,6 відсотка.
За результатами аналізу настання нещасних випадків на виробництві в розрізі галузей економіки працівники відділення посилили роз’яснювальну роботу у сферах, в яких вони сталися. Зокрема, найбільша їх частка припадає на будівництво, надання транспортних послуг, розподіл електроенергії, сферу комунальних послуг.
Тепер в умовах військової агресії росії проти нашої країни, коли підприємства проводять релокацію, є випадки, коли роботодавець виключає зі штатного розпису посади спеціалістів служби охорони праці, ігноруючи безпеку праці.

Тому ще раз наголошуємо: страхові експерти з охорони праці відділень управління виконавчої дирекції Фонду в Тернопільській області завжди готові роз’яснити, проконсультувати, порадити, надати методичну допомогу з впровадження дієвої системи управління охороною праці на підприємстві.
Для консультацій просимо звертатися за адресою: м. Тернопіль, вул. Старий Поділ (колишня Танцорова), б. 51; 3-й поверх, каб. 307 або телефонувати за номером: (0352) 52-21-58.

Святослав Кітура, начальник відділу профілактики страхових випадків Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Тернопіль готується до складного зимового періоду. Відтак, у місті тривають роботи з підготовки та влаштування додаткових стаціонарних пунктів обігріву для цивільного населення...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:06


Майже 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни від Тернопільської міської ради...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:03


Понад триста військовозобов'язаних чоловіків вивезли за кордон з території України приватні підприємці...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:30


Дев’ятий місяць масштабної війни в Україні, а загалом — дев’ятий рік. Українці важкою ціною виборюють свою незалежність...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:00


35 тисяч гривень викрали аферисти з банківського рахунку тернополянки: правоохоронці проводять розшукові заходи
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00Теми дня
25 Листопада
24 Листопада
19 Листопада
18 Листопада