Середа, 29 березня 2023
• Не стало відомого письменника і краєзнавця з Тернопільщини • «У Бахмуті гірше, ніж в пеклі» • Букети із лози — від скалатських волонтерів • Ігор Скоропад: «У Тернополі зібралися найдосвідченіші нейрохірурги з усієї України» • У парку «Загребелля» виявлено факти незаконного збирання березового соку • Студентка-нігерійка Джульєтта заспівала “Черемшину” для коханого • Кохання, загартоване війною • У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою • Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна знімає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю»
Щоб власна необережність не призвела до нещастя

Опубліковано: 18 Листопада о 10:42 24


Спілкуючись із потерпілими на виробництві, їх сім’ями, розслідуючи у складі комісій нещасні випадки, страхові експерти з охорони праці Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області констатують очевидне: лише доля секунди відділяла звичне життя людини від проблем, болю, а то й смерті. Завдання страхових експертів – мінімізувати ризик професійної травми чи захворювання для всіх застрахованих осіб.


Максимально ефективно це можна зробити, лише допомагаючи роботодавцям створювати безпечні умови праці, дотримуватись стандартів та спільними зусиллями запобігати будь-яким нещасним випадкам на робочому місці.
За 10 місяців цього року страхові експерти з охорони праці Тернопільського міського відділення управління ВД ФССУ в Тернопільській області взяли участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 47 підприємствах м. Тернополя. Працюючи в колективах підприємств та організацій області, страхові експерти наголошують на тому, що коли хтось побачив небезпечну ситуацію поруч, варто попередити нещастя. Хтось не одягнув засоби індивідуального захисту, не виконав головні інструкції – потрібно зупинити, роз’яснити, можливо, це допоможе зберегти чиєсь здоров’я і життя.

Нещодавно завершили розслідування нещасного випадку з працівником ТОВ «Будсервіс». На місці роботи був трап і чоловік розпочав фарбування металевої конструкції посередині гаражного приміщення. Після завершення роботи він приставив до даху приміщення драбину, виліз на дах, щоб поправити шифер, але трап на нове місце не переніс, а йшов по дошці завширшки 15 см, яка лежала на шифері. Нога зіслизнула з дошки на шифер гаражного покриття, який проломився, і потерпілий впав униз в середину гаражного приміщення заввишки 4 м, отримавши через власну безпечність важку травму. На щастя, залишився живий.

Страхові експерти з охорони праці Тернопільського міського відділення доносять до свідомості працівників інформацію щодо особистої відповідальності за власну безпеку й оточуючих, а керівника – за безпеку праці колективу. Також звертають увагу керівників підприємств, які здійснюють свою діяльність у сферах із підвищеним ризиком настання нещасних випадків, на здійснення заходів щодо попередження виробничого травматизму.

Коли працівники при виконанні ремонтних робіт на вулицях та автошляхах, на будівництві та в інших місцях із підвищеним ризиком травматизму перебувають у захисних касках, світловідбивальних жилетах та інших засобах індивідуального захисту, вони передусім дбають про своє майбутнє.
На підприємствах, де суб’єктами господарювання є як юридичні особи, так і фізичні, спеціалістами відділення від початку року було надано 56 консультацій, спрямованих на вирішення питань збереження здоров’я працівників. Крім того, взято участь у проведенні 50 навчань з питань перевірок знань з охорони праці. Можливо, саме робота в колективах, яку проводять страхові експерти Фонду, не була марною: порівняно з минулим роком кількість випадків виробничого травматизму в м. Тернополі зменшилася на 23,6 відсотка.
За результатами аналізу настання нещасних випадків на виробництві в розрізі галузей економіки працівники відділення посилили роз’яснювальну роботу у сферах, в яких вони сталися. Зокрема, найбільша їх частка припадає на будівництво, надання транспортних послуг, розподіл електроенергії, сферу комунальних послуг.
Тепер в умовах військової агресії росії проти нашої країни, коли підприємства проводять релокацію, є випадки, коли роботодавець виключає зі штатного розпису посади спеціалістів служби охорони праці, ігноруючи безпеку праці.

Тому ще раз наголошуємо: страхові експерти з охорони праці відділень управління виконавчої дирекції Фонду в Тернопільській області завжди готові роз’яснити, проконсультувати, порадити, надати методичну допомогу з впровадження дієвої системи управління охороною праці на підприємстві.
Для консультацій просимо звертатися за адресою: м. Тернопіль, вул. Старий Поділ (колишня Танцорова), б. 51; 3-й поверх, каб. 307 або телефонувати за номером: (0352) 52-21-58.

Святослав Кітура, начальник відділу профілактики страхових випадків Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Відійшов у засвіти відомий тернопільський письменник, краєзнавець Михайло Ониськів...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Місяць тому 73-річний Станіслав Галка вибрався з Бахмута з останньою евакуаційною групою...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 17:18


У благодійній організації «Скалат — громада добра» передвеликодня метушня — волонтери готують святкові пакунки своїм воїнам на фронт, а ще проводять майстер-класи для збору коштів на ЗСУ...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 17:02


Нейрохірург Ігор Скоропад переїхав до Тернополя з Миколаєва...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Щоб пограти в азартні ігри, які описуються на Чемпіон Клуб сьогодні, не потрібно їхати в інше місто чи країну. Слоти, рулетка, покер та інші розваги доступні з ПК, ноутбуків і смартфонів...


Рубрика: Опубліковано: о 17:59Теми дня
29 Березня
25 Березня
24 Березня
23 Березня