Четвер, 21 січня 2021
• Щоб у здоров’ї ці свята відпровадити й інших дочекатися… • Сергій Надал: «Український газ належить українцям!» • Відкрите серце «мамуні» Оксани • Смерть на Водохреща: загинув мешканець Вищих Луб’янок • Навальний опублікував розслідування про палац Путіна площею 18 000 кв.м на березі Чорного моря (відео) • Начальник одного з управлінь Тернопільської ОДА вимагав 500 доларів хабаря • 64-річний тернополянин вчадів у майстерні з ремонту техніки • «П’яний водій збив мою маму на узбіччі і протягнув 30 метрів…» • Лікував хворих на COVID-19, а сам недугу не поборов… • Віталій Марків на Різдвяні свята завітав до рідного Хоросткова • Подружні розборки на Борщівщині: різонув ножем у живіт… • “Наша відповідь коронавірусу і примусовій вакцинації”, – тернопільські посадовці пірнули в ополонку • У парку Шевченка працює мобільний пункт обігріву • Чин освячення Йорданської води звершили на набережній Тернопільського ставу • Трагедія на Кременеччині: прив’язали санки до Jeep Cherokee… • Для сімейних лікарів Тернополя виділили 10 000 швидких тестів на COVID-19 • Шукають свідків, які бачили, як пенсіонерка випала з маршрутки №12 • Голова ОТГ заплатить штраф, бо сам себе преміював • На Тернопільщині троє “тітушок” вимагали кошти від перевізників до Італії • На закуску номера: перезавантажуємося!
Шкулі дошкуляє… правда

Опубліковано: 26 Серпня о 13:12 75


Депутат Тернопільської міської ради Андрій Шкула у справі проти «НОВОЇ…» спіймав облизня у Верховному Суді.


Про некомпетентність і непрофесійність судді Тернопільського міськрайонного суду Віктора Братасюка «НОВА…» вже неодноразово писала, наводячи факти прийняття ним сумнівних і незаконних рішень. Черговий доказ — постанова Верховного Суду України від 29 липня цього року щодо позову депутата Тернопільської міської ради Андрія Шкули до нашого видання про так званий захист честі, гідності і ділової репутації. Суд касаційної інстанції залишив скаргу Шкули без задоволення. Перед тим таке ж рішення виніс Тернопільський апеляційний суд. Дві вищі судові інстанції повністю скасували рішення судді Віктора Братасюка, оскільки вважають його абсолютно необґрунтованим і безпідставним.
У попередньому номері ми писали про скасоване вищими судами ще одне рішення судді Братасюка — стосовно позову ексдепутатів Тернопільської міської ради Ігоря Турського, Івана Сороколіта і Романа Навроцького до «НОВОЇ…». Вища рада правосуддя мала б
після таких серйозних промахів судді Братасюка принаймні поцікавитися рівнем його фаховості й прийняти відповідне рішення, чи може він взагалі здійснювати належне судочинство. Дивує ще один момент: за дивним збігом обставин автоматизована система документообігу суду здебільшого «підкидає» справи проти «НОВОЇ…» саме судді Братасюку. І це при тому, що в Тернопільському міськрайонному суді вершать правосуддя близько трьох десятків (!) суддів, а суддя Братасюк щоразу виносить рішення проти «НОВОЇ…». «Совпадєніє?..”

Тепер детальніше про справу зі Шкулою. Навесні 2017-го року цей «слуга» звернувся до Тернопільського міськрайонного суду, оскільки в одній із публікацій ми розповіли про його досить дивну позицію — як голова земельної комісії міської ради він із незрозумілих причин відверто «зарубував» питання деяких підприємців. Це принаймні викликало підозріння і спонукало журналістів до написання публікації. Шкула ж моцно образився…
У результаті розгляду справи за позовом депутата суддя Братасюк 17 жовтня 2018-го року виніс рішення, яким частково задовольнив позовні вимоги Шкули, зобов’язавши газету спростувати кілька висловлених у публікації фраз, а у стягненні моральної шкоди позивачу відмовив. Між тим депутат-земельник вимагав немало — хотів, як кажуть, на рівному місці стягнути із «НОВОЇ…» 60 тисяч гривень!

Після того справу розглядала колегія Тернопільського апеляційного суду в складі суддів Зеновія Ткача, Олександра Міщія і Галини Шевчук. На засіданні, що відбулося 20 грудня 2018-го року, було повністю скасовано рішення суду першої інстанції, а у постанові, зокрема, зазначено: «На думку колегії суддів, в оскаржуваній публікації відповідачем не порушено принципу презумпції невинуватості позивача, оскільки вказана інформація не містить безспірних тверджень про достовірні факти, а основана на інформації з відкритих джерел, яка стосується діяльності позивача як діючого політика та виконання ним своїх функцій і повноважень депутата місцевої ради». Судді апеляційного суду дали таку оцінку рішенню судді Братасюка: «Задовольняючи частково позов, суд першої інстанції надав невірну оцінку обставинам справи, оскільки позивачем суду не надано будь-яких належних та допустимих доказів на підтвердження своїх вимог по суті заявленого позову, а тому висновки суду щодо наявності підстав для задоволення позовних вимог не відповідають обставинам справи та положенням матеріального закону».

Депутат Шкула оскаржив постанову Тернопільського апеляційного суду у Верховному Суді України. Півтора року справа чекала на розгляд у касаційній інстанції. І ось 29 липня 2020-го року колегія суддів Верховного Суду України під головуванням судді-доповідача Віктора Кузнєцова розглянула справу Шкули проти «НОВОЇ…». Судді постановили залишити скаргу Шкули без задоволення, а постанову Тернопільського апеляційного суду — без змін. «Доводи касаційної скарги не знайшли підтвердження та не дають підстав для висновку про неправильне застосування норм матеріального права та порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи», — йдеться в постанові. Судді Верховного Суду України чітко вказують, що судді апеляційної інстанції дали належну оцінку доводам позивача і прийняли обґрунтоване рішення. А ще в постанові судді детально розтлумачують для надто вразливого депутата наступне: «Враховуючи публічний статус позивача і те, що поширена інформація стосувалася його публічної діяльності та мала суспільний інтерес, позивач повинен бути терпимим до публічної критики, межа якої є ширшою від критики пересічних осіб. Посадова особа органу державної влади, погоджуючись на виконання владних повноважень, бере на себе обов’язок нести і поєднаний з цими повноваженнями тягар, до складу якого входить, зокрема, певний дискомфорт від критичного ставлення до влади, а тому межа допустимої критики щодо такої особи є значно ширшою, ніж щодо пересічної особи».
Шкулі дошкуляють правда і критика, але подобається бути при владі. Нині він знову збирається на місцеві вибори, а тому, очевидно, йому буде корисно «зарубати на носі»: хочеш влади — люби правду і терпи критику. Інакше не буває!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

І колись, і тепер найвищим моральним авторитетом як у сільській громаді, так і в містах є священники, лікарі та вчителі. До них ідуть люди за порадою та допомогою. Саме тому в часи пандемії – того лиха, що не обминає ні домівки, ні культові заклади, ні установи, варто громадянам дослухатися до слів предстоятелів церков...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


«Піарні заголовки про урядове «зниження тарифу на газ» далекі від реальності. В Україні продовжують нищити людей тарифами. Гучно презентоване урядом зниження ціни на газ мало вплине на більшість українців, оскільки реального ринку газу в країні досі не створено», — прокоментував ситуацію з новими тарифами міський голова Тернополя Сергій Надал...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


Оксана Алєксєєва відкрила в Озерній будинок сімейного типу...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 9:00


Працівники Збаразької поліції задокументували нещасний випадок, який трапився в селі Вищі Луб’янки...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:00Теми дня
21 Січня
20 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео