Вівторок, 06 червня 2023
• Чиновницю з Тернополя затримали на хабарі: обіцяла “відмазати” від армії • Керівництво Почаївської лаври незаконно облаштувало ставок • Тернополянин добровільно приєднався до терористів «лнр»: повідомили про підозру • НБУ випустив монету, дизайн якої створив художник із Тернопільщини • Учні та вчителі ліцею на Тернопільщині купили позашляховик для захисників • У парку Тараса Шевченка відбудеться Всеукраїнська акція «Голоси дітей» • Труп лежав 18 місяців. На закинутій тракторній бригаді на Тернопільщині виявили останки чоловіка • Оголосили підозру «народному меру Тернополя» • Професорка ЗУНУ отримала нагороду імені Івана Виговського у Польщі • Три медалі здобули тернополяни на Чемпіонаті України з карате • «Життя заради мрії». Вдова Героя з Тернополя продовжує сімейну справу • Передали дрони військовим, вручили нагороди та розглянули низку питань: у ЗУНУ відбулося засідання Вченої ради • У Тернополі презентували книгу, яку написали… учні початкових класів • Пропонував 150 євро, щоб зам’яти “п’яну” їзду • Меморіальні дошки трьом Героям: у селі на Тернопільщині вшанували загиблих захисників • Смертельна аварія на Бережанщині • Тернопільські дітлахи продавали смаколики, щоб зібрати кошти для військових • «Контінентал» завершив весняну посівну й посадку картоплі • 40 лабораторій просто неба: у Тернополі відбулися Наукові пікніки • З 1 червня проїзд на маршрутах до садівничих товариств буде безкоштовний для власників пільгової «Соціальної карти тернополянина»
«Смертельні кити»: кіберполіція виявила в соцмережах групи, де підлітків схиляють до самогубств

Опубліковано: 13 Лютого о 10:58 98


У соціальних мережах з'явилися групи, в яких кваліфіковані психологи доводять підлітків до самогубств.


Про це повідомляє Департамент кіберполіції України.

“Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати, і цим, можливо, пояснюється те, що цей вид ссавців – один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників “Моря китів” і “Тихих будинків” на особистих сторінках зображені відео або малюнки з китами, що літають”, – застерігають у кіберполіції.

Адміністратор групи в соцмережі схиляє дитину до виконання завдань (квестів).

“Причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці “квести” в обов’язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила “провіднику”. Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому “творі”, – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис, та робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в мережі Інтернет, або в Darknet”, – ідеться в повідомленні.

Для вступу в такі групи підлітки повинні виконати кілька завдань:

“1) надати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці. 2) Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті. 3) Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання та час, який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи. 4) Всього надається 50 завдань (“квестів”) (у фейкових спільнотах – від 13 до 50 “квестів”, це залежить від адміністратора). 5) Фінальне завдання – покінчити життя самогубством, та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online”.

Аби підлітки не потрапили в такі групи, у кіберполіції радять батькам приділяти більшу увагу психологічному стану дитини, а також варто проводити наступні дії:

1) Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та в разі їхнього виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита.

2) Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах.

3) Звертати увагу на коло спілкування дитини.

4) Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.

5) Обов’язково контролювати те, які фото й та відеофайли є в гаджетах дитини.

6) Встановлювати функцію “батьківський контроль” на всіх гаджетах дитини.

“Сьогодні Департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп, до якої входить 209 користувачів з України. При цьому слід наголосити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соцмереж за зверненнями правоохоронних органів або їхніх користувачів”, – зазначають у кіберполіції.

Кіберполіція також опублікувала список українських підлітків, які зареєстровані в подібних групах. Його можна переглянути за цим посиланням.


Джерело: tsn.ua
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Отримала 6 тис доларів США за документи для виїзду з України – підозрюють спеціалістку міграційної служби на Тернопільщині...


Рубрика: , Опубліковано: о 19:51


СБУ викрило керівництво Почаївської Свято-Успенської лаври в облаштуванні незаконного ставка на землях Тернопільської області...


Рубрика: , Опубліковано: о 19:16


Слiдчi СБУ пoвiдoмили прo пiдoзру тернoпoлянину, який у cклaдi терoриcтичнoї групи «нaрoднa дружинa лнр» брaв учacть у веденнi бoйoвих дiй прoти вiйcькoвocлужбoвцiв Збрoйних Сил Укрaїни...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


Національний банк України з нагоди Дня захисту дітей випустив пам’ятну 5-гривневу монету під назвою “Народжений в Україні”. Її дизайн створив художник з Бережан Олег Шупляк...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Автомобіль "Jeep Cherokee" придбали учні та вчителі Збаразького ліцею для українських захисників...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:44



Теми дня
4 Червня
3 Червня
2 Червня