Субота, 19 вересня 2020
• Зеленський – у Тернополі! • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів • Віктор Овчарук: «Великою загрозою для Кремля є Петро Порошенко, бо саме він консолідує патріотів довкола захисту українських цінностей, і цим пояснюється запровадження персональних санкцій проти нього» • Зміни в обласній прокуратурі: пішов Микола, прийшов Миколайчук • Тернопіль увійшов до топ-5 міст зі сприятливим бізнес-кліматом • «Бути чи не бути»… театральному сезону? • Територіальний центр пропонує соціальну допомогу одиноким тернополянам похилого віку • Тернополян «золотого віку» запрошують на цікаві зустрічі • Центральна влада і Тернопільська ОДА хочуть перетворити школи на… курники? • Прокурор Петришин пішов з ганьбою із Тернопільщини • Тернопільська обласна аптека № 78 вже працює цілодобово • Університет сучасних знань! • Об’їздив 45 країн і повернувся до Кременця, щоб відкрити своє кафе! • Президента Зеленського знову ввели в оману: в Тернополі у лікарні перебувають лише восьмеро діток • Під час селекторної наради мер Тернополя запропонував міністру охорони здоров’я припинити ділити Україну на зони • Сергій Надал активно працює, перебуваючи на лікарняному через СОVID-19 • «Озеряна’2020»: незвичні умови і приголомшливі рекорди • Прокурор Микола Петришин так «вливався» у колектив, що аж донеслося до Генеральної прокуратури
Степан Барна: «Кожна велика справа має розпочатися з малого, але впевненого кроку»

Опубліковано: 8 Січня о 14:24 39


У понеділок, 26 грудня, Степан Барна прозвітував про діяльність обласної адміністрації у 2016 році на прес-конференції.


Місце зустрічі з тернопільськими журналістами — приміщення Тернопільського аеропорту — було обране не випадково, адже цьогоріч влада області здійснила, видавалося, неможливе: розроблено і затверджено проект землеустрою, завдяки якому всі 156 гектарів землі тепер належать Тернопільському аеропорту, та сертифікований аеродром, який тепер може приймати пасажирські та вантажні літаки (нещодавно це успішно довели два найголовніші літаки країни — “Борт №1” президента Петра Порошенка та “Борт №2” прем’єра Володимира Гройсмана). Однак аеропорт став лише однією ланкою в багатогранній діяльності ОДА за рік. Отже, слово Степану Барні.

Четверте місце в Україні за динамікою прямих інвестицій

— Цього року економіка Тернопільщини стабілізувалася, — констатує Степан Степанович. — Отже, область демонструє покращення у сфері соціально-
економічного розвитку і входить до десятки кращих в Україні за динамікою зростання. Підприємства та організації активізували свою роботу і у січні-вересні 2016 р. вклали у розвиток економіки на 40,9% більше, ніж торік, а саме 2,8 млрд. грн.

Важливим є те, що майже 60% від загального обсягу капітальних інвестицій вкладено саме в розвиток реального сектора економіки Тернопільщини (сільське господарство та промисловість). А це – нові елеватори, фруктосховища, тваринницькі комплекси, сільськогосподарська техніка, виробничі лінії та обладнання. Динаміка прямих іноземних інвестицій дала приріст і вивела Тернопільщину на четверте місце в Україні.

Ми маємо чудові показники зростання експорту товарів як до Європи, так і до країн Азії. Експорт до Грузії, наприклад, склав понад 800%, до Литви — майже 200%, а з Білоруссю обсяг експорту збільшився утричі.

Нові потужності агропромислового комплексу

— За обсягом виробництва валової продукції сільського господарства Тернопільщина посіла восьме місце в Україні. В цій галузі у нас також спостерігається приріст: за 11 місяців 2016 року всіма категоріями господарств вироблено продукції на суму 7,9 млрд. грн., що склало 103,6%.

Порівняно із загальноукраїнським показником у 2016 році маємо успішні результати у харчовій та переробній галузях. Якщо по Україні приріст складає лише 1,9 %, то в Тернопільській області цей показник — 14,7%.

Про стабільність та перспективи розвитку агропромислового комплексу Тернопільщини свідчить те, що цього року розширено ряд потужностей, серед яких:

– Хоростківський цукровий, Ковалівський спиртовий та Теребовлянський молокопереробний заводи;
– Тернопільський м’ясокомбінат;
– завод з переробки сої та пташник у Тернопільському р-ні;
– тваринницькі приміщення для ВРХ у Підволочиському р-ні;
– репродуктор для свиноматок у Підгаєцькому р-ні;
– елеватори у Тернопільському та Бучацькому р-нах.

Створено також два сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи з ягідництва та збирання молока у Бережанському р-ні.

456 проектів регіонального розвитку

— Рекордними цьогоріч стали вкладення державних інвестицій у соціальну інфраструктуру Тернопільщини. Будуються та вводяться в експлуатацію нові школи, садочки, медичні заклади, очисні споруди, водогони тощо. Динаміка за останні два роки просто вражає.

Загалом у 2016 році ми втілювали 456 проектів регіонального розвитку:

– 209 проектів — за рахунок субвенцій на здійснення заходів із соціально-економічного розвитку окремих територій — обсяг фінансування 53 млн. грн.;
– 194 проекти — за рахунок субвенцій на розвиток інфраструктури громад – обсяг фінансування 141,5 млн. грн.;
– 53 проекти — за рахунок Фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів — обсяг фінансування 93,6 млн. грн. та 24,7 млн. грн. відповідно.

Фонд місцевих бюджетів — 2 млрд. грн.

— Обсяг загального фонду місцевих бюджетів склав понад 2 млрд. грн. Порівняно з минулим роком це на 42,5% більше. Додатковий ресурс місцевих бюджетів цього року склав 748,9 млн. грн.

Більше того, Тернопільщина перевиконала план стосовно надходження всіх основних видів податків та зборів. За січень — листопад загалом отримано 2,004 млрд. грн. Таким чином план виконано на 118,5%.

В об’єднаних громадах з’явилося більше коштів

— Тернопільщина була і залишається лідером щодо створення об’єднаних територіальних громад — тепер їх у нас 36. Що таке “децентралізація в дії” уже відчувають мешканці нашого краю. Цифри говорять самі за себе:

на розвиток інфраструктури у 2016 році громади Тернопільщини отримали 141,5 млн. грн., а разом із цим отримали і можливість самостійно розставити пріоритети та спрямувати ці кошти на вирішення найбільш нагальних потреб. Ми бачимо також динаміку і у власних доходах бюджетів громад: у 2015 р. — 86,5 млн. грн., а у 2016 р. — 344,2 млн. грн., тобто, зростання на 257,7 млн. грн.

Надходження до бюджету від малого і середнього бізнесу — 940 млн. грн.

— Зберігається і динаміка зростання бажаючих відкрити власну справу. В результаті системної реалізації заходів із підтримки бізнесу протягом 2016 року в області зареєстровано понад 3 тисячі фізичних осіб-підприємців та 402 юридичні особи. За результатами 2016 року надходження від малого та середнього бізнесу до зведеного бюджету сягнуть 940 млн. гривень.

Цьогоріч ми розробили концепцію створення Центрів підтримки підприємництва в області, у тому числі консультаційних центрів в об’єднаних територіальних громадах. Досягнуто попередньої домовленості з Програмою “Польська допомога” щодо створення таких центрів та навчання фахівців. Розпочалась також робота зі створення Агенції регіонального розвитку.

Майже 150 тисяч послуг надано через ЦНАПи

— У 2016 році ми продовжили активно впроваджувати електронне урядування, збільшили кількість та покращили якісь надання адміністративних послуг, навчились значно економити завдяки прозорим закупівлям.

У 21 ЦНАПі розширили спектр послуг – в результаті протягом січня-листопада 2016 року ми надали їх 148,8 тисячі, що на 45% більше, ніж у 2015-ому. Розширюється спектр послуг — нині через ЦНАП можна отримати до 140 послуг, до 23 послуг в електронному вигляді.

Система PROZORRO дозволила зекономити 17 млн. грн.

— Тернопільщина стала лідером у процесі електронного урядування. Запровадження цієї системи змінює саму сутність відносин влади-бізнесу-громадян та є одним із інструментів протидії корупції. Нині за допомогою порталу Ternopil.igov.org.ua можна он-лайн отримати 103 електронні послуги, серед яких і послуга “Захисти бізнес”. Робота з електронізації послуг триває й поширюється на всі сфери.

Значно спрощено доступ бізнесу до державних закупівель. Тернопільщина активно долучилася до системи PROZORRO — з початку запровадження системи зекономлено понад  17 млн. гривень. За аналітичними даними даної системи, в області за допомогою системи електронних закупівель станом на 13 грудня 2016 року  444 організаторів оголосили 4776 закупівель. Очікувана вартість закупівель — 2,8 млрд. грн.

У будівництво доріг — понад 300 млн. грн.

— Проведено заміну верхніх шарів асфальту на 52 км автомобільних доріг, влаштовано поверхневу обробку на 36 км, ліквідовано понад 376 кв. м  ямковості. Але наша основна стратегія — це магістральні автошляхи національного та міжнародного значення.

Важливо, що в ремонті доріг розпочали освоєння сучасних євротехнологій, що дозволить збільшити експлуатацію полотна до 7-10 років. Крім того, дбаємо про збереження доріг, тому одними з перших в Україні почали використовувати сучасний ваговий комплекс нового зразка.

Енергозберігаючих проектів майже на 100 млн. грн.

— Тернопільська область майже на 70% може замінити споживання  природного газу альтернативними джерелами енергії, тому ми рухаємося вперед у цьому напрямку. Всього на даний час у бюджетній сфері області реалізовано 158 енергоефективних та енергозберігаючих проектів на загальну суму 98,8 млн. гривень (з них 80,4 млн. гривень — з Державного бюджету).

У 2016 році котельні 21-ої бюджетної установи та організації переведено на використання альтернативних видів палива (відходи деревини). Загальна вартість впроваджених проектів — 1,8 млн. грн.

За рахунок впровадження  енергоефективних заходів з початку року зекономлено понад 4,5 млн. куб. метрів природного газу та 2,2 млн. кВт/год. електроенергії.

42 новенькі шкільні автобуси

— Цьогоріч загальне фінансування закладів освіти зросло на понад 10%.

Ми реалізували 30 проектів з відбудови та ремонтів шкіл і дитячих садочків, активно впроваджували енергозберігаючі технології: перевели на альтернативні види палива 26 котелень, замінили на енергозберігаючі понад дві тисячі вікон та понад 300 дверей.

Розпочали реформу і професійно-технічної освіти. Цього року Тернопільщина активно ділилася досягненнями з освітянами Луганщини і налагоджувала міжрегіональний діалог.

В області створено 12 опорних шкіл, на розвиток яких спрямовано понад 15 млн. грн. Навчальні заклади області отримали понад 700 комп’ютерів, тобто практично у кожній сільській школі буде комп’ютерний клас.

А найголовніше, що в школах області додалося 42 новенькі шкільні автобуси, і це на 40% більше, ніж у 2015-ому.

Перший в Україні мілітарний комплекс січовим стрільцям — на Лисоні

У році, що минає, проведено понад десять масштабних дійств у сфері культурного розвитку, збереження національної пам’яті та етнічної самобутності.

Найбільш колоритною етноподією року став щорічний фестиваль “Дзвони Лемківщини”, який зібрав понад 30 тисяч гостей та учасників. Наступного року плануємо зробити його триденним. Не можемо не згадати про фестивалі “Братина” і “В Борщівськім краї цвітуть вишиванки”.

Найбільш знаковим заходом всеукраїнського рівня стало відзначення 100-річчя боїв за гору Лисоня. У рамках підготовки було створено перший в Україні мілітарний комплекс січовим  стрільцям. Нацбанк виготовив ювілейну монету, а “Укрпошта” – конверт та марку. Митці віддали шану своєю творчістю, повністю розмалювавши каплицю. Радіолюбителі рознесли славу про звитяги українського війська у понад 100 країн світу. Для юних патріотів організували таборування та вишколи. Видовищною була і реконструкція бою.

У цьому році розпочали реформу бібліотечної мережі. Найважливішим у ній є не просто зберегти заклади, а створити в області бібліотеки нового зразка — з доступом до сучасних мережевих технологій, які також будуть простором для проектної діяльності.

Загалом фінансування заходів культури цього року на Тернопільщині збільшилося на 30%.

Кількість отримувачів субсидій збільшилася в 1,6 раза – тепер це понад 210 тисяч домогосподарств краю

— Соціальний захист населення продовжував бути в центрі нашої уваги. Порівняно з минулим роком значно покращили показники із призначенням субсидій. Нині цим механізмом економії коштів користуються понад 210 тисяч домогосподарств Тернопільщини, а це в 1,6 раза більше, ніж за відповідний період минулого року та у 6,7 раза більше, ніж в опалювальний період 2014/2015 років.

Важливим цього року стало те, що добровольці Тернопільщини, які брали участь у бойових діях в ході проведення АТО, почали отримувати статус учасників бойових дій.

Тернопілля — центр релігійного паломництва

— Тернопільщина продовжує привертати до себе увагу як центр релігійного паломництва. Цьогоріч унікальною подією в духовному житті нашого краю та всієї України став з’їзд 20 найбільших Марійських духовних центрів Європи у Зарваниці. Така подія відбулася вперше в Україні і має важливе значення для нашої церкви і народу.

У цьому році вкладали в третинний рівень медицини

— Стратегічна увага в області зосереджена на створенні умов для надання спеціалізованих медичних послуг. Потім підуть далі – фінансуватимуть вторинний рівень медицини, тому продовжується виділення коштів для університетської лікарні, де буде кардіоцентр, відкриваються спеціалізовані відділення – хіміотерапевтичне, травматологічне та інші. Довгоочікуваною подією стало завершення реконструкції інфекційного відділення МЛШД. Вартість проекту — понад 9,5 млн. грн., більше половини цих коштів – обласний ресурс з Фонду регіонального розвитку.

На Тернопільщині у році, що минає, також розпочали реформаторський проект зі створення диспетчерського центру екстреної медичної допомоги, програмне забезпечення якого дасть змогу мінімізувати швидкість приїзду до пацієнта.

Отож, вважаю, що рік був цілком успішним для нашого краю. Звісно, були певні труднощі, але крок за кроком ми їх долаємо і впевнено рухаємося вперед, адже кожна велика справа розпочинається з малих, але впевнених кроків.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Сьогодні на Тернопільщину приїхав президент України Володимир Зеленський...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:45


Росія поставила ультиматум і вимагає внесення змін до українського законодавства, зокрема, в постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» №3943, ухвалену 15 липня...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Рейтинг «Європейської Солідарності» впевнено зростає. За останніми соціологічними опитуваннями, в нашій області він складає 29,4 %...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Від початку року у Тернополі завершилися ремонтні роботи на близько 40-ка прибудинкових територіях та міжквартальних проїздах, ще на десяти об’єктах капітальний ремонт триває...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:30


Персональні санкції, які запровадила російська влада проти п’ятого президента України та низки українських депутатів, – це як своєрідний «знак якості», як нагорода за захист державних інтересів України, наголошує лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00Теми дня
18 Вересня
17 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео