Вівторок, 22 вересня 2020
• COVID-19 на Тернопільщині: 197 випадків захворювання за добу, два – летальні • У церкві в Зборові унікальний різьблений і кований іконостас • 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Уже подали 16 проєктів на «Громадський бюджет 2021» Тернополя • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • Україна друга в Європі за смертністю від COVID-19 • Зеленський – у Тернополі! • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів • Віктор Овчарук: «Великою загрозою для Кремля є Петро Порошенко, бо саме він консолідує патріотів довкола захисту українських цінностей, і цим пояснюється запровадження персональних санкцій проти нього» • Зміни в обласній прокуратурі: пішов Микола, прийшов Миколайчук • Тернопіль увійшов до топ-5 міст зі сприятливим бізнес-кліматом • «Бути чи не бути»… театральному сезону? • Територіальний центр пропонує соціальну допомогу одиноким тернополянам похилого віку • Тернополян «золотого віку» запрошують на цікаві зустрічі • Центральна влада і Тернопільська ОДА хочуть перетворити школи на… курники? • Прокурор Петришин пішов з ганьбою із Тернопільщини • Тернопільська обласна аптека № 78 вже працює цілодобово • Університет сучасних знань! • Об’їздив 45 країн і повернувся до Кременця, щоб відкрити своє кафе!
Степан Барна: «Медична реформа не передбачає ліквідації районних лікарень»

Опубліковано: 16 Серпня о 18:00 49


Медична реформа вже не перший місяць викликає шквал обговорень як серед місцевих мешканців, так і серед головних лікарів та медперсоналу лікарень, що не стали госпітальними центрами.


Всі остерігаються, що лікарні у районних центрах та містечках ліквідують і тоді пацієнти не будуть мати де лікуватися, а медики втратять роботу.

Утім, це далеко не так, адже реформа медицини передбачає перш за все покращення медичної сфери й надання якісних медичних послуг. Розвиваючи госпітальні центри в області, ніхто не закриватиме районних лікарень, а навпаки, їх підтримуватимуть та розвиватимуть. На цьому вкотре наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час програми «Акценти тижня» на ТТБ.

За його словами, в нашій області буде створено чотири госпітальні округи. Головна перевага цього полягає в тому, що госпітальні центри, які будуть сформовані на базі Тернополя, Кременця, Бережан і Чорткова, матимуть такі ж організаційні, кадрові, технологічні функції, як у лікарнях Тернополя. Це, власне, свідчит про підняття медичних послуг до відповідного рівня саме на базі Чорткова, Бережан та Кременця. При цьому на утворені госпітальні округи у Тернопільській області передбачатиметься додаткових 250 млн. грн. на придбання сучасного високоточного медичного обладнання.

«Кожна лікарня відповідно до медичної реформи буде визначати свою спеціалізацію, тому варто наголосити, що реформа медицини не передбачає ліквідації районних лікарень. Але, водночас, ми маємо розуміти, що реформа без системних змін не відбудеться, тому я вітаю ті кроки, які сьогодні робить міністр охорони здоров’я Уляна Супрун. Це стосується екстериторіальності пацієнта, тобто, тепер гроші йтимуть за пацієнтом. І тоді лікар сам муситиме надавати якісні медичні послуги, щоб саме до нього йшли лікуватися пацієнти. Це у свою чергу подолає корупцію, а також змусить багатьох лікарів задуматися над своєю кваліфікацією», – підкреслив Степан Барна.

Що ж до поділу на госпітальні округи, то, як зауважив очільник області, до уваги брали логістичну складову, щоб мешканцям краю було зручно добиратися до госпітального центру. Виходили також і з кількості населення, відповідно до якого пропорційно поділили округи. Таким чином,  у Тернопільському госпітальному окрузі буде 438 тисяч населення з містом Тернопіль, у Бережанському — 161 тисяча населення, у Кременецькому — 162 тисячі, а у Чортківському — 304 тисячі. Водночас у кожному госпітальному окрузі будуть створені перинатальні центри, де також буде потреба у кваліфікованих кадрах.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Станом на 21 вересня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 11435 випадках діагноз лабораторно підтверджений (10587 випадків – дорослі, 848 випадків – діти), з них 139 летальних (1 випадок житель сусідньої області). Видужала 5141 особа...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:41


Смачні мариновані сливи – чудове доповнення до різноманітних смаколиків...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Станом на 17 вересня на участь у «Громадському бюджеті 2021» уже подано 16 проєктів жителями Тернопільської міської територіальної громади...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:20


Росія поставила ультиматум і вимагає внесення змін до українського законодавства, зокрема, в постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» №3943, ухвалену 15 липня...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Теми дня
21 Вересня
20 Вересня
19 Вересня
18 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео