Неділя, 25 серпня 2019
• Володимир Мариновський: «Якби Тарас Юрик у мене чесно виграв вибори голови федерації, то не було б жодних претензій, а вони вчинили рейдерське захоплення, отож, справедливість восторжествує» • Зірки – на Алеї, рекорди – в АртБуці! • Замах на Камінського? • У День Незалежності презентуватимуть “Книгу рекордів Тернополя” • Гарячий серпень: 30 років тому… • «Танцюю, як усі» • Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду
Степан Барна: «Нам потрібна чітка та зрозуміла концепція реформи охорони здоров’я, щоб вкладені у медицину кошти не пропали даремно»

Опубліковано: 23 Листопада о 17:26 30


Степан Барна підкреслив, що стратегічним завданням для Тернопільщини впродовж останніх двох років було підвищення третинного рівня надання медичних послуг на якісно новий щабель.


Під час виїзного засідання Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я.

Для того, щоб продовжувати вкладати кошти в медицину, нам потрібне чітке розуміння процесу втілення реформи. Про це заявив голова Тернопільської ОДА Степан Барна за результатами виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, яке 21 листопада відбулося на Тернопільщині.

“Тернопільська область зайняла активну позицію щодо децентралізації. Незабаром майже 50% території буде покрито новоствореними громадами. І на цьому шляху нам важливо знати, як мають співіснувати сучасна система охорони здоров’я і громади, тому напрацювання нинішнього засідання будуть дуже важливі”, — зазначив очільник краю.

При цьому Степан Барна підкреслив, що стратегічним завданням для Тернопільщини впродовж останніх двох років було підвищення третинного рівня надання медичних послуг на якісно новий щабель. “Саме тому ми вклали близько 100 млн. грн. у третинний рівень медицини. У Тернопільській області є сучасний перинатальний центр, на фінальній стадії — реконструкція інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги, в обласній університетській лікарні завершується створення сучасних кардіо- та діагностичного центрів. Потрібно йти далі – вкладати фінансовий ресурс у вторинний та первинний рівні медицини”, — підкреслив Степан Барна.

У цьому контексті, за словами голови ОДА, постають прості, але ключові питання: скільки буде на Тернопільщині госпітальних округів? Де будуть базуватися їх центри? На базі яких конкретно закладів надаватимуть лікувальні послуги?

“З огляду на це нам потрібна чітка та зрозуміла концепція реформи охорони здоров’я. У наступному році Тернопільщина, за попередніми прогнозами, отримає близько 200 млн. грн. з Фонду регіонального розвитку. Ми вже маємо позитивну динаміку по місцевих бюджетах, буде фінансування і по громадах. І нині, коли розробляються проекти на 2017 рік, нам потрібно чітко розуміти, куди вкладати гроші, щоб вони були використані максимально ефективно”, — наголосив Степан Барна.

Голова Тернопільської ОДА підкреслив, що вкрай важливо у максимально стислі терміни виробити бачення кінцевого результату реформи охорони здоров’я, адже за кілька місяців її доведеться втілювати на практиці.

“Найгірший сценарій може бути таким: ми разом із громадами, маючи достатньо коштів і будучи готовими вкладати їх у медицину, будемо дезорієнтовані і не зможемо цього зробити через відсутність розуміння реформи в Києві, тому будемо змушені змінити орієнтири і спрямувати ресурс, наприклад, на освіту чи на інфраструктуру. Тобто туди, де будемо більш впевнені у результаті і в тому, що кошти будуть використані ефективно. Ідеальний сценарій — це подальший розвиток медицини на Тернопільщині. Це втілення нашої стратегії: фінансування третинного рівня, потім — вторинного, а далі – первинного, аж допоки не переконаємося, що якісну медичну послугу отримує кожен мешканець Тернопільщини”, — акцентував Степан Барна.

У Підгаєцькій районній лікарні.
У Підгаєцькій районній лікарні.

Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вівторок, 27 серпня, — день народження Івана Франка. Тернопіль креативно вшановуватиме Каменяра: про «Франкові сліди у Тернополі» у формі оригінального музично-поетичного дійства розкажуть хорова капела «Зоринка» та заслужений діяч мистецтв України, відомий письменник Олег Герман...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


На капоті автомобіля NISSAN QASHQAI здетонував саморобний пристрій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


"Книгу рекордів Тернополя" вперше покажуть тернополянам і гостям файного міста. Презентація для делегацій з інших міст відбудеться 24 серпня об 11:30 в Українському домі "Перемога"...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00


23 серпня на всеукраїнському рівні відзначаємо велике державне свято — День Державного Прапора України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
23 Серпня
22 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео