Понеділок, 27 травня 2019
• У Рівному двоє людей вийшли на акцію за імпічмент Зеленського: поліція склала адмінпротоколи • Рятувала себе. Тепер рятує людей • Наскільки сильний «Голос» Святослава Вакарчука? • Віктор Овчарук: «Наше спільне завдання — створити комфортні умови з якісними адміністративними та соціальними послугами у селі» • Сім майстрів і 184 години • Як Чортків сезон відкрив: блогерів зібрав, дефіле провів, на польовій кухні смаколики їв • Вкусив кліщ? Несіть його до лабораторії! • «Будапешт їм личить»! • Їсти, любити, фотографувати • Про Fair Play, «цікаві» матчі та… павуків у банці • Олександр Гринюк: «Мене засудили, бо хочуть змести з громадського життя» • Статки Зеленського: вілла в Італії, елітні автівки та скандальне житло на Грушевського • Нові правила техогляду: наклейка на скло • «Нива» здобула виїзну перемогу на п’ятій доданій хвилині • Олександр Зінченко показав свої трофеї • Чемпіонат області • На «вовчиць» і Винник їде! • Наші привітали Зе! • Голова ТОДА Степан Барна подав у відставку • Кульова блискавка влетіла в літню кухню…
Степан Барна: «Нам потрібна чітка та зрозуміла концепція реформи охорони здоров’я, щоб вкладені у медицину кошти не пропали даремно»

Опубліковано: 23 Листопада о 17:26 30


Степан Барна підкреслив, що стратегічним завданням для Тернопільщини впродовж останніх двох років було підвищення третинного рівня надання медичних послуг на якісно новий щабель.


Під час виїзного засідання Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я.

Для того, щоб продовжувати вкладати кошти в медицину, нам потрібне чітке розуміння процесу втілення реформи. Про це заявив голова Тернопільської ОДА Степан Барна за результатами виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, яке 21 листопада відбулося на Тернопільщині.

“Тернопільська область зайняла активну позицію щодо децентралізації. Незабаром майже 50% території буде покрито новоствореними громадами. І на цьому шляху нам важливо знати, як мають співіснувати сучасна система охорони здоров’я і громади, тому напрацювання нинішнього засідання будуть дуже важливі”, — зазначив очільник краю.

При цьому Степан Барна підкреслив, що стратегічним завданням для Тернопільщини впродовж останніх двох років було підвищення третинного рівня надання медичних послуг на якісно новий щабель. “Саме тому ми вклали близько 100 млн. грн. у третинний рівень медицини. У Тернопільській області є сучасний перинатальний центр, на фінальній стадії — реконструкція інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги, в обласній університетській лікарні завершується створення сучасних кардіо- та діагностичного центрів. Потрібно йти далі – вкладати фінансовий ресурс у вторинний та первинний рівні медицини”, — підкреслив Степан Барна.

У цьому контексті, за словами голови ОДА, постають прості, але ключові питання: скільки буде на Тернопільщині госпітальних округів? Де будуть базуватися їх центри? На базі яких конкретно закладів надаватимуть лікувальні послуги?

“З огляду на це нам потрібна чітка та зрозуміла концепція реформи охорони здоров’я. У наступному році Тернопільщина, за попередніми прогнозами, отримає близько 200 млн. грн. з Фонду регіонального розвитку. Ми вже маємо позитивну динаміку по місцевих бюджетах, буде фінансування і по громадах. І нині, коли розробляються проекти на 2017 рік, нам потрібно чітко розуміти, куди вкладати гроші, щоб вони були використані максимально ефективно”, — наголосив Степан Барна.

Голова Тернопільської ОДА підкреслив, що вкрай важливо у максимально стислі терміни виробити бачення кінцевого результату реформи охорони здоров’я, адже за кілька місяців її доведеться втілювати на практиці.

“Найгірший сценарій може бути таким: ми разом із громадами, маючи достатньо коштів і будучи готовими вкладати їх у медицину, будемо дезорієнтовані і не зможемо цього зробити через відсутність розуміння реформи в Києві, тому будемо змушені змінити орієнтири і спрямувати ресурс, наприклад, на освіту чи на інфраструктуру. Тобто туди, де будемо більш впевнені у результаті і в тому, що кошти будуть використані ефективно. Ідеальний сценарій — це подальший розвиток медицини на Тернопільщині. Це втілення нашої стратегії: фінансування третинного рівня, потім — вторинного, а далі – первинного, аж допоки не переконаємося, що якісну медичну послугу отримує кожен мешканець Тернопільщини”, — акцентував Степан Барна.

У Підгаєцькій районній лікарні.
У Підгаєцькій районній лікарні.

Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Нутриціолог Христина Рзаєва про здорове харчування...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


Відомий музикант, соліст гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук заявив, що має намір брати участь у виборах до Верховної Ради 2019 року. Він планує йти в парламент на чолі власної партії "Голос"...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


На цьому наголосив голова обласної ради, віце-президент Української асоціації районних та обласних рад Віктор Овчарук під час засідання Ради Національного конгресу місцевого самоврядування, яке відбувалося у Києві. На заході ухвалили низку організаційних питань...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Як для першої леді України створювали вбрання на інавгурацію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00Теми дня
27 Травня
24 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео