Неділя, 18 квітня 2021
• Триває капітальний ремонт прибудинкової території на просп. Бандери, 84 • Директор Тернопільського міського територіального центру соціального обслуговування населення Віталій Хоркавий: «Людина похилого віку – це насамперед людина!» • Cучасну дворівневу дорожню розв’язку на Гаївському шляхопроводі планують завершити до Дня міста • Усі тернопільські медзаклади, де лікують хворих на COVID-19, оснащені автономними джерелами кисню • Анастасія Бачинська представить Тернопіль і Україну на чемпіонаті Європи • Сергій Надал: «Тернопіль поки що вберегли від «червоної зони» • Комунальники нагадують тернополянам про заборону спалювання сухої рослинності, опалого листя і будь-якого сміття • Якщо вам раптом некомфортно носити маску… • «Контінентал» продовжує підтримувати медицину: укомплектовані медичні сумки отримають ще 66 закладів охорони здоров’я • Немає часу на «розкачку»: на Тернопіллі стрімко стартували ремонти доріг • Сергій Надал виконав свою обіцянку – Малашовецьке сміттєзвалище перетворилось на сучасний полігон. Там запрацювала нова станція дегазації • Ловись, рибко, велика і… хижа! • На скутері врізався в бетонну огорожу… • Індивідуальне опалення – всім бажаючим! • ЗНО’2021: в карантинних умовах і з новими правилами • «ОСББ – це живий організм, а керуючий будинком – його лікар» • Довічне ув’язнення через… любов • Студентка ЗУНУ Іванна Дяченко стала кращою на Кубку України • Після пиятики в гуртожитку троє дівчаток потрапили до лікарні • Заробітчанина обчистили “до нитки” в готелі в Тернополі
Степан Барна: «Нам потрібна чітка та зрозуміла концепція реформи охорони здоров’я, щоб вкладені у медицину кошти не пропали даремно»

Опубліковано: 23 Листопада о 17:26 31


Степан Барна підкреслив, що стратегічним завданням для Тернопільщини впродовж останніх двох років було підвищення третинного рівня надання медичних послуг на якісно новий щабель.


Під час виїзного засідання Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я.

Для того, щоб продовжувати вкладати кошти в медицину, нам потрібне чітке розуміння процесу втілення реформи. Про це заявив голова Тернопільської ОДА Степан Барна за результатами виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, яке 21 листопада відбулося на Тернопільщині.

“Тернопільська область зайняла активну позицію щодо децентралізації. Незабаром майже 50% території буде покрито новоствореними громадами. І на цьому шляху нам важливо знати, як мають співіснувати сучасна система охорони здоров’я і громади, тому напрацювання нинішнього засідання будуть дуже важливі”, — зазначив очільник краю.

При цьому Степан Барна підкреслив, що стратегічним завданням для Тернопільщини впродовж останніх двох років було підвищення третинного рівня надання медичних послуг на якісно новий щабель. “Саме тому ми вклали близько 100 млн. грн. у третинний рівень медицини. У Тернопільській області є сучасний перинатальний центр, на фінальній стадії — реконструкція інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги, в обласній університетській лікарні завершується створення сучасних кардіо- та діагностичного центрів. Потрібно йти далі – вкладати фінансовий ресурс у вторинний та первинний рівні медицини”, — підкреслив Степан Барна.

У цьому контексті, за словами голови ОДА, постають прості, але ключові питання: скільки буде на Тернопільщині госпітальних округів? Де будуть базуватися їх центри? На базі яких конкретно закладів надаватимуть лікувальні послуги?

“З огляду на це нам потрібна чітка та зрозуміла концепція реформи охорони здоров’я. У наступному році Тернопільщина, за попередніми прогнозами, отримає близько 200 млн. грн. з Фонду регіонального розвитку. Ми вже маємо позитивну динаміку по місцевих бюджетах, буде фінансування і по громадах. І нині, коли розробляються проекти на 2017 рік, нам потрібно чітко розуміти, куди вкладати гроші, щоб вони були використані максимально ефективно”, — наголосив Степан Барна.

Голова Тернопільської ОДА підкреслив, що вкрай важливо у максимально стислі терміни виробити бачення кінцевого результату реформи охорони здоров’я, адже за кілька місяців її доведеться втілювати на практиці.

“Найгірший сценарій може бути таким: ми разом із громадами, маючи достатньо коштів і будучи готовими вкладати їх у медицину, будемо дезорієнтовані і не зможемо цього зробити через відсутність розуміння реформи в Києві, тому будемо змушені змінити орієнтири і спрямувати ресурс, наприклад, на освіту чи на інфраструктуру. Тобто туди, де будемо більш впевнені у результаті і в тому, що кошти будуть використані ефективно. Ідеальний сценарій — це подальший розвиток медицини на Тернопільщині. Це втілення нашої стратегії: фінансування третинного рівня, потім — вторинного, а далі – первинного, аж допоки не переконаємося, що якісну медичну послугу отримує кожен мешканець Тернопільщини”, — акцентував Степан Барна.

У Підгаєцькій районній лікарні.
У Підгаєцькій районній лікарні.

Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

З настанням сприятливих погодних умов у Тернополі розпочалися ремонтні роботи на дорогах, прибудинкових територіях, міжквартальних проїздах та об’єктах благоустрою відповідно до затверджених титульних списків на 2021-2022 роки. Цими днями ремонт двору проводиться на просп. Степана Бандери, 84...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


До Тернопільського міського центру соціального обслуговування звертаються насамперед ті, хто перебуває у складних життєвих обставинах і потребує допомоги – громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, сім’ї у складних життєвих обставинах...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:07


На об’їзній дорозі Тернополя — Гаївському шляхопроводі — тривають роботи зі спорудження нової сучасної дворівневої дорожньої розв’язки. Роботи на такому масштабному об’єкті безперервні, адже зведення розв’язки заплановано завершити до Дня міста....


Опубліковано: о 10:02


В умовах пандемії коронавірусу, коли потреба в медичному кисні надзвичайно зростає, у тернопільських комунальних лікувальних закладах повсякчас тривають роботи з модернізації наявного обладнання і встановлення нових джерел подачі кисню і збільшення безпосередньо точок для його підведення...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:14


2-7 квітня 2021 року у Кропивницькому відбувся чемпіонат України зі спортивної гімнастики, на якому збірну Тернопільської області представляли вихованки відділення гімнастики спортивної КЗТМР КДЮСШ № 2 ім. Ю. Горайського у складі: Анастасія Бачинська, Тамара Валіон, Олена Грохольська, Оксана Соколовська (тренер-представник Н. В. Ференц)....


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00Теми дня
17 Квітня
16 Квітня
15 Квітня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео