Понеділок, 20 січня 2020
• Загадкова смерть студентки з Нігерії • Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок… • Сучасні броньовані двері: надійний захист і презентабельний зовнішній вигляд • 13-річна Єва Скоренька: «Балет — це моє життя» • КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» перерахувало платіжки за опалення і гарячу воду • «Нарешті ми разом!» • 20 облич’2019: Петро Гадз • Винуватець аварії утік за кордон • У Тернополі відбудеться концерт Івана Поповича • «Тернопільський Сірий» за рік зібрав для армії понад 5,3 мільйона гривень • «Виготовляємо дерев’яний декор і садимо молоді деревця» • Грип та ГРВІ: ситуація під контролем • Різдвяне диво… своїми руками! • Оман і… омана • «Ми – одне ціле і працюємо на благо пацієнтів» • 20 облич’2019: Максим Черкашин • Іранський тест на профнепридатність • «Таню двічі витягували з того світу…» • Ігор Сопель: сонна ТОДА — не до добра…
Степан Барна: «Наше завдання — об’єднати всіх, хто готовий зміцнювати обороноздатність України»

Опубліковано: 31 Березня о 11:39 11


Щоб обороноздатність краю була максимальною, об’єднують зусилля влада, військкомати і громадські організації.


На Тернопільщині створили «Рух сприяння територіальній обороні України»

Підготовка загонів територіальної оборони – спільне завдання влади, військкоматів та громадських організацій Тернопільщини, а тому ті, хто у разі наступу агресора готовий стати на захист області, повинні мати достатньо високий рівень як теоретичної, так і практичної підготовки. Відтак, щоб обороноздатність краю була максимальною, об’єднують зусилля  влада, військкомати і громадські організації. Таким чином вишколи для загонів територіальної оборони на Тернопільщині уже пройшли представники 10-ти районів.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки обласного військового комісара Олександра Скумбрія, на прохання обласного військкомату через Тернопільську обласну державну адміністрацію до вишколів залучають також громадські організації, до складу яких входять як учасники АТО, так і учасники бойових дій в Афганістані, тобто люди, в яких є досвід ведення бойових дій і які мають чому навчити. Для військкомату це суттєва допомога, каже він.

Минулого тижня створення “Руху сприяння територіальній обороні України” в Тернопільській області закріпили підписанням Меморандуму. Над створенням на Тернопіллі потужного громадського інституту територіальної оборони України працюватимуть обласна державна адміністрація, обласна рада, Тернопільська міська рада та 18 громадських організацій. Основні цінності Руху, передбачені у Меморандумі, –  це патріотизм, політична нейтральність, професійність, відкритість, незалежність та прозорість у роботі. Серед завдань “Руху сприяння територіальній обороні України” – створення за участю держави центрів  початкової військової підготовки, в тому числі публічна робота з військово-патріотичного виховання. Водночас ініціатори Руху планують брати участь у законотворчих процесах, що стосуються сфери оборони. Активно пропагуватимуть і правила та порядок застосування зброї, особливу увагу звертаючи на заходи безпеки.

Тернопільська обласна державна адміністрація бере на себе координуючу та організаційну функцію. Серед завдань на перспективу – організувати вишколи за участю експертів з інших країн. 

– Наше завдання — максимально об’єднати всіх, хто готовий приєднатися до сприяння обороноздатності України, – зазначив під час підписання Меморандуму голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – У радянські часи такі об’єднання громадських організацій були, але, на жаль, у зв’язку з різними обставинами вони зникли. Нині, в умовах російсько-української війни, наше завдання — зробити все для того, щоб загони територіальної оборони відродилися, і максимально активну участь у цьому процесі мають взяти саме громадські організації, навколо яких на добровільних засадах об’єднуються активісти. Саме вони мають приєднатися до загонів територіальної оборони та до проведення вишколів, щоб Україна була обороноздатною. Наше завдання — якнайшвидше сформувати масовий рух загонів територіальної оборони за прикладом литовських “Лісових братів”, в яких задіяно практично 2/3 населення країни. Сподіваюся, що спільними зусиллями нам вдасться зробити так і на Тернопільщині.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Смерть 25-річної Бадмус Ололаде Рафіат із Нігерії викликала у Тернополі хвилю протестів серед іноземних студентів. Дівчина навчалася на шостому курсі Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського ...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 18:57


У понеділок, 13 січня, у Тернопільському драмтеатрі відбувся теплий акустичний різдвяний концерт гурту ТНМК
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Нинішнє засідання у Тернопільському міськрайонному суді по справі щодо вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка перенесли через те, що не прийшли свідки. Така ситуація не вперше...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:53


Часи, коли бронедвері були громіздкими «коробками», вигляд яких залишав бажати кращого, минули...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:23


Великі перемоги маленької балерини...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00



Теми дня
19 Січня
17 Січня
16 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео