Субота, 14 грудня 2019
• Тернопільщина може залишитися без рятувально-водолазних станцій, а мешканці області — без шансу порятунку на воді • Хотів придбати трактор, а… втратив гроші • Сергія Притулу нагородили орденом «За заслуги» • Росію вигнали зі світового спорту • «Піккардійська терція» заспіває у драмтеатрі • П’яний водій збив нетверезого перехожого і втік • Тернополянка Марічка Городецька про улюблену справу, сім’ю та мрії • У кам’яних лабіринтах землі • Тарас Маркович включається в боротьбу за олімпійську ліцензію • Тернополянин Віталій Гринів виступив на Кубку світу в Новій Зеландії • «Тернопільський» кліп гурту СКАЙ • Олену Підгрушну повернули до основної команди • Мер Тернополя виконав обіцянку — у міста буде своя сміттєсортувальна лінія! • По той бік Дива: як працює Фабрика святого Миколая у Тернополі • Єврокубкова весна: pro et contra • «Кусючі» комунальні тарифи — «завдяки» Верховній Раді та Кабінету Міністрів • «Соловей співає. Допоки голос має» • Яніна Соколова: «Моє життя не таке феєричне, як здається…» • Купили 6 тонн щебню і відремонтували дорогу! • Волонтер, лікар-доброволець Віктор Панфілов: «Кожен сантиметр землі на Донбасі политий кров’ю наших побратимів, не можемо віддати її…»
Степан Барна: «Саботажу медичної реформи на Тернопіллі не допущу»

Опубліковано: 18 Квітня о 15:19 25


Старт медичної реформи стосується кожного українця, а тому процес підписання декларацій з лікарями первинної ланки потребує якнайширшого роз’яснення.


Учора, 17 квітня, голова ТОДА Степан Барна підписав декларацію з сімейним лікарем Тернопільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини №14 Інною Трач.

Саме для цього голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна у середу, 11 квітня, зустрівся з журналістами місцевих ЗМІ.

Понад мільйон декларацій на область

Як проінформував Степан Барна, на Тернопіллі нині проживають 1 млн. 55 тис. осіб, у тому числі 468,9 тис. осіб міського населення та 587 тис. осіб, що мешкають у селі. Усі вони найближчим часом повинні підписати декларації з сімейними лікарями, терапевтами або педіатрами.

У той же час в області сплановано оптимальну мережу закладів охорони здоров’я, що забезпечують медичне обслуговування населення у сільській місцевості. До спроможної мережі ввійшли:

– 17 районних центрів первинної допомоги;

– 178 амбулаторій загальної практики (76 амбулаторій групової практики, 102 амбулаторії монопрактики).

В області первинну медичну допомогу надають 547 лікарів (сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів). У той же час в області 76 вакансій лікарів такого типу. Цю проблему будуть вирішувати, у тому числі й за допомогою будівництва нових амбулаторій з вбудованим житлом для лікарів.

Термінів немає, але краще до липня

Кінцевих термінів підписання декларацій немає і з цією процедурою можна не поспішати, але, як казав відомий герой “Наталки Полтавки” пан Возний: “Так то воно начебто й так, але трішечки не так”.

Кошти за пацієнтів підуть до медичних установ, починаючи з липня 2018 р. Відповідно, до того часу лікарям уже необхідно створити свою мережу пацієнтів і вони будуть до того прагнути, набираючи клієнтів по максимуму. А ось цей максимум обмежений: до 2000 — терапевти, і до 1800 — сімейні лікарі. Тому, якщо довго зволікати, то можна не потрапити до квоти вподобаного фахівця. І варто визначитися до кінця першого місяця літа.

Екстериторіальність — обираємо найліпшого

Підписання декларацій відбуватиметься на основі принципу екстериторіальності, тобто ви зможете підписати з фахівцем будь-якого медзакладу області і навіть України. Обрати можна, наприклад, ближче до місця свого фактичного проживання чи роботи. Для цього необхідно лише переконатися, що на медзакладі є спеціальна наліпка: «Тут можна обрати свого лікаря», яка розміщена на вхідних дверях. До речі, лікар не має права відмовити пацієнту. Якщо ж у вас таки виникли якісь проблеми при поданні декларації, то можна звернутися на «гарячу лінію» за телефонним номером 15-45 (безкоштовно з усіх номерів) і вам нададуть необхідну консультацію.

— Підписання медичних декларацій є однією з найважливіших умов старту медичної реформи, — наголосив Степан Барна. — І я не допущу жодного саботування цього процесу. Станом на 11 квітня в системі «Електронне здоров’я» зареєстровано 28 медичних закладів Тернопільської області (ЦПМСД, поліклінік та лікарень), 161 лікар та підписано майже 5 тисяч декларацій з лікарями, що надают первинну медичну допомогу. І, гадаю, ці цифри щодня будуть збільшуватися в геометричній прогресії.


Інструкція «Як підписати декларацію з лікарем?»

КРОК 1: Оберіть за вашими особистими критеріями заклад чи лікаря. Ви можете скористатися порадами знайомих або відвідати найближчі заклади та дізнатися про лікарів там.

КРОК 2: Перевірте, чи вже можна підписати декларацію у вибраному закладі. Вам у цьому допоможе наліпка «Тут можна обрати свого лікаря».

КРОК 3: Візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років — візьміть також свідоцтво про народження дитини.

КРОК 4: Зверніться у реєстратуру медзакладу та повідомте, що хочете підписати декларацію.

КРОК 5: Уповноважений працівник медзакладу (працівник реєстратури, медсестра або лікар) введе ваші дані в електрон-
ну систему.

КРОК 6: На мобільний надійде СМС з кодом. Повідомте цей код працівнику закладу.

КРОК 7: З електронної системи роздруковується декларація з вашими даними. Уважно перевірте, чи всі ваші дані правильні. Якщо потрібно — працівник закладу внесе зміни в системі та роздрукує декларацію ще раз.

КРОК 8: Підпишіть два примірники роздрукованої декларації. Один  ви забираєте з собою, інший лишається у закладі.

КРОК 9: Працівник закладу підтверджує вашу декларацію електронним підписом і відправляє в електронну систему.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Довірившись невідомому покупцеві, чоловік з Тернопільщини втратив чималі кошти...


Рубрика: Опубліковано: о 17:00


У Міжнародний День волонтера, 5 грудня, Президент Володимир Зеленський підписав указ про нагородження 25 відомих українських волонтерів за вагомий внесок у посилення обороноздатності країни...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Минулого понеділка, як і прогнозувала «НОВА…», виконком ВАДА одноголосно прийняв усі рекомендації комісії щодо відповідності і усунув Росію від участі в Олімпійських іграх і чемпіонатах світу на найближчі чотири роки...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


Для «Піккардійської терції» уже стало доброю традицією наприкінці року вирушати у тур містами Західної України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
13 Грудня
12 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео