П’ятниця, 23 серпня 2019
• Володимир Мариновський: «Якби Тарас Юрик у мене чесно виграв вибори голови федерації, то не було б жодних претензій, а вони вчинили рейдерське захоплення, отож, справедливість восторжествує» • Зірки – на Алеї, рекорди – в АртБуці! • Замах на Камінського? • У День Незалежності презентуватимуть “Книгу рекордів Тернополя” • Гарячий серпень: 30 років тому… • «Танцюю, як усі» • Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду
Степан Барна: «Саботажу медичної реформи на Тернопіллі не допущу»

Опубліковано: 18 Квітня о 15:19 25


Старт медичної реформи стосується кожного українця, а тому процес підписання декларацій з лікарями первинної ланки потребує якнайширшого роз’яснення.


Учора, 17 квітня, голова ТОДА Степан Барна підписав декларацію з сімейним лікарем Тернопільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини №14 Інною Трач.

Саме для цього голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна у середу, 11 квітня, зустрівся з журналістами місцевих ЗМІ.

Понад мільйон декларацій на область

Як проінформував Степан Барна, на Тернопіллі нині проживають 1 млн. 55 тис. осіб, у тому числі 468,9 тис. осіб міського населення та 587 тис. осіб, що мешкають у селі. Усі вони найближчим часом повинні підписати декларації з сімейними лікарями, терапевтами або педіатрами.

У той же час в області сплановано оптимальну мережу закладів охорони здоров’я, що забезпечують медичне обслуговування населення у сільській місцевості. До спроможної мережі ввійшли:

– 17 районних центрів первинної допомоги;

– 178 амбулаторій загальної практики (76 амбулаторій групової практики, 102 амбулаторії монопрактики).

В області первинну медичну допомогу надають 547 лікарів (сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів). У той же час в області 76 вакансій лікарів такого типу. Цю проблему будуть вирішувати, у тому числі й за допомогою будівництва нових амбулаторій з вбудованим житлом для лікарів.

Термінів немає, але краще до липня

Кінцевих термінів підписання декларацій немає і з цією процедурою можна не поспішати, але, як казав відомий герой “Наталки Полтавки” пан Возний: “Так то воно начебто й так, але трішечки не так”.

Кошти за пацієнтів підуть до медичних установ, починаючи з липня 2018 р. Відповідно, до того часу лікарям уже необхідно створити свою мережу пацієнтів і вони будуть до того прагнути, набираючи клієнтів по максимуму. А ось цей максимум обмежений: до 2000 — терапевти, і до 1800 — сімейні лікарі. Тому, якщо довго зволікати, то можна не потрапити до квоти вподобаного фахівця. І варто визначитися до кінця першого місяця літа.

Екстериторіальність — обираємо найліпшого

Підписання декларацій відбуватиметься на основі принципу екстериторіальності, тобто ви зможете підписати з фахівцем будь-якого медзакладу області і навіть України. Обрати можна, наприклад, ближче до місця свого фактичного проживання чи роботи. Для цього необхідно лише переконатися, що на медзакладі є спеціальна наліпка: «Тут можна обрати свого лікаря», яка розміщена на вхідних дверях. До речі, лікар не має права відмовити пацієнту. Якщо ж у вас таки виникли якісь проблеми при поданні декларації, то можна звернутися на «гарячу лінію» за телефонним номером 15-45 (безкоштовно з усіх номерів) і вам нададуть необхідну консультацію.

— Підписання медичних декларацій є однією з найважливіших умов старту медичної реформи, — наголосив Степан Барна. — І я не допущу жодного саботування цього процесу. Станом на 11 квітня в системі «Електронне здоров’я» зареєстровано 28 медичних закладів Тернопільської області (ЦПМСД, поліклінік та лікарень), 161 лікар та підписано майже 5 тисяч декларацій з лікарями, що надают первинну медичну допомогу. І, гадаю, ці цифри щодня будуть збільшуватися в геометричній прогресії.


Інструкція «Як підписати декларацію з лікарем?»

КРОК 1: Оберіть за вашими особистими критеріями заклад чи лікаря. Ви можете скористатися порадами знайомих або відвідати найближчі заклади та дізнатися про лікарів там.

КРОК 2: Перевірте, чи вже можна підписати декларацію у вибраному закладі. Вам у цьому допоможе наліпка «Тут можна обрати свого лікаря».

КРОК 3: Візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років — візьміть також свідоцтво про народження дитини.

КРОК 4: Зверніться у реєстратуру медзакладу та повідомте, що хочете підписати декларацію.

КРОК 5: Уповноважений працівник медзакладу (працівник реєстратури, медсестра або лікар) введе ваші дані в електрон-
ну систему.

КРОК 6: На мобільний надійде СМС з кодом. Повідомте цей код працівнику закладу.

КРОК 7: З електронної системи роздруковується декларація з вашими даними. Уважно перевірте, чи всі ваші дані правильні. Якщо потрібно — працівник закладу внесе зміни в системі та роздрукує декларацію ще раз.

КРОК 8: Підпишіть два примірники роздрукованої декларації. Один  ви забираєте з собою, інший лишається у закладі.

КРОК 9: Працівник закладу підтверджує вашу декларацію електронним підписом і відправляє в електронну систему.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вівторок, 27 серпня, — день народження Івана Франка. Тернопіль креативно вшановуватиме Каменяра: про «Франкові сліди у Тернополі» у формі оригінального музично-поетичного дійства розкажуть хорова капела «Зоринка» та заслужений діяч мистецтв України, відомий письменник Олег Герман...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


На капоті автомобіля NISSAN QASHQAI здетонував саморобний пристрій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


"Книгу рекордів Тернополя" вперше покажуть тернополянам і гостям файного міста. Презентація для делегацій з інших міст відбудеться 24 серпня об 11:30 в Українському домі "Перемога"...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00


23 серпня на всеукраїнському рівні відзначаємо велике державне свято — День Державного Прапора України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
23 Серпня
22 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео