Понеділок, 02 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Степан Барна: «Я хочу жити і радіти тому, що моя область, моє місто успішно розвиваються так, як і Україна»

Опубліковано: 25 Червня о 10:00 36


Найуспішніший керівник області вирішив залишитися в політиці .


Роки сумлінної праці на благо регіону і активної політичної діяльности. Тисячі зустрічей та десятки вдало реалізованих проєктів. Голова ТОДА 2015-2019 років Степан Барна заявив, що й надалі працюватиме в інтересах рідного краю. Він асоціює себе з командою Петра Порошенка і наголошує, що розвиток і добробут Тернополя та области завжди будуть для нього пріоритетом. Про найголовніші здобутки і найближчі плани Степан Барна розповів у інтерв’ю.

— Ви були головою ТОДА понад чотири роки. Що цей час означав для Вас?

— Цих чотири роки – це унікальний досвід. Я навчився правильно поєднувати політичну і господарську складові. Перші місяці на цій посаді були важкими, адже я зіткнувся з тим, що було для мене в житті найбільш складним, – це смерти наших військових. До того часу я лише кілька разів був на похоронах. Звикнути до того, що ми втрачаємо наших Героїв, не можна. І дуже важливо, щоб суспільство не почало ставитися до війни, як до чогось «звичного». Вступивши на посаду, довелося спілкуватися з рідними наших військових, треба було пропустити цей біль через себе, знайти спосіб їх підтримати. Це було досить важко психологічно, та я все-таки пережив це і став міцнішим.

У робочій площині я змінив думку людей про себе. Адже більшість могла припустити, що я можу бути добрим політиком, але мало хто уявляв, яким я буду господарником. Проаналізувавши показники соціально-економічного розвитку впродовж років моєї каденції, помітні позитивні результати. Вони динамічно зростають, і я сподіваюся, що так буде й надалі.

— Що вважаєте своїм найбільшим досягненням за час перебування на посаді?

— Найголовніше те, що ми зберегли Україну як державу. Дякувати Богу, що російський окупант не просунувся до нас на Захід. У 2012 році на території Тернопільської области було розформоване останнє військове з’єднання Збройних сил України. Це була 11-та бригада. На територію її розташування у тих, хто керував до мене, вже були «нечисті» плани. Тому дуже важливим є те, що відроджена 44-та Тернопільська артилерійська бригада. Крім того, активно будуються гуртожитки для військовослужбовців за стандартами НАТО. Два з них — у Тернополі, два — у Чорткові і три — у Теребовлі. На місці руїн тепер створюють комфортні умови для служби наших хлопців і дівчат.

— Як, на Вашу думку, що вдалося змінити у Тернопільській области?

— Як на мене, то думку людей. Нам вдалося ліквідувати стереотип про Тернопільщину як про щось другорядне. Тернопільщина – це не периферія. Багато хто не вірив у те, що ми почнемо відновлювати дорожню інфраструктуру. Але ми поставили собі за мету повернути Тернопільщині статус логістичного центру. Вже відремонтовано дорогу Львів — Тернопіль, Тернопіль — Хмельницький, звершується ремонт шляху Тернопіль — Дубно. Тобто з п’яти ключових напрямків ми з’єднали область із трьома обласними центрами. Вважаю, це сприятиме розвитку туристичної галузі, бізнесу і логістичної складової.

Для самого Тернополя важливим вважаю те, що стартував проєкт з будівництва східного об’їзду міста. Тернополяни багато висловлювалися про те, що ця дорога потрібна – і ось це виконується.

— З-поміж реалізованих проєктів в области вдалося реалізувати або ж розпочати реалізацію кількох з них у самому Тернополі. Який проєкт варто вважати найбільш пріоритетним?

— Думаю, що це має бути робота над відновленням Тернопільського аеропорту. З цим погоджуються всі гілки місцевої влади. Сам аеропорт здатний бути досить потужним, але наразі немає регулярних авіасполучень, лише чартерні рейси. А потенціал у нього як у транспортно-логістичного вузла великий. Початок покладено — наявний вже сертифікат безпеки і відповідні дозвільні документи. Тепер активно шукають потенційних інвесторів, які будуть готові працювати у Тернопільському аеропорту.

Слід відзначити і формування пакета пропозицій щодо індустріальних парків, один з яких теж буде у Тернополі. Це буде платформа з усіма видами комунікацій для будівництва різного роду підприємств, а це, у свою чергу, – нові робочі місця для тернополян.

Масштабний проєкт, якому дано старт і яким справді пишаюся, – це «Водна арена «Тернопіль». Важливо розуміти, що тут йдеться не лише про спортивну галузь, а й про підвищення загального іміджу Тернополя на міжнародному рівні. Супутня інфраструктура Центру забезпечить тернополян робочими місцями. Крім того, це буде чудове мальовниче місце для сімейного відпочинку.

Наразі не знаю, хто буде моїм наступником, але сподіваюся, що починання будуть продовжені. Готовий допомагати чим буде потрібно, бо ми не чужі люди для своєї землі і не можемо жити за принципом байдужості. Сам продовжу працювати для міста і краю, бо тут живе моя сім’я. Я хочу жити і радіти тому, що моя область, моє місто успішно розвиваються так, як і Україна.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня