П’ятниця, 29 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
Сучасна технологія вирощування кукурудзи

Опубліковано: 25 Березня о 16:54 1496


На сьогоднішній день Україна входить в десятку світових лідерів по виробництву кукурудзи і може значно підвищити свої позиції в рейтингу впровадженням сучасних підходів.


В українській агропромисловості культура є однією з ключових культур. Використання сучасних технологій і якісний земельний банк дозволяє отримувати досить високу врожайність. В середньому посіви приносять близько 6 тонн зерна з кожного гектара посадок, однак це далеко не межа, і при дотриманні всіх технологічних процесів врожайність можна збільшити удвічі і навіть утричі.

Так, на сьогоднішній день світовим рекордом за кількістю врожаю є 36,27 тонн на гектар. Таких неймовірних результатів вдалося досягти американському фермеру, не побоявся використовувати в вирощуванні культури інноваційні методи зрошення і управління стресом рослин.

На сьогоднішній день Україна входить в десятку світових лідерів по виробництву кукурудзи і може значно підвищити свої позиції в рейтингу впровадженням сучасних підходів. Молоді агрокомпанії, в тому числі Агрохолдинг Лендфорт активно використовують наукові і технологічні досягнення в своїй роботі, що дозволяє їм обганяти конкурентів, що обробляють культуру по-старому.

Вирощування кукурудзи з максимальньм урожаєм

Агротехнологія посіву і вирощування кукурудзи складається з декількох етапів, кожен з яких має значення для кінцевої врожайності:

Сівозміну. Кукурудза не вимагає строгого чергування, тому може вирощуватися як монокультури і після різних попередників. Найкраще висаджувати її після рослин, що очищають поля від бур’янів і накопичують в грунті вологу, наприклад, гречки, озимих, зернобобових, сидератів.

Підготовка ґрунту. Поля під кукурудзу можна орати, дісковать, глибоко рихлити, проте сучасні аграрії застосовують метод No-Till (нульова обробка грунту). Методика широко застосовується за кордоном в країнах-лідерах з виробництва кукурудзи і полягає в мінімальному втручанні в структуру ґрунту, що дозволяє зберігати цінні речовини і вологу верхнього шару землі. Після попередників і збору врожаю можуть застосовуватися гербіциди дозволяють знищити багаторічні бур’яни. Перед посівом нирку вирівнюють і культивують, щоб ліквідувати бур’яни.

Добрива. Кукурудза дуже вимоглива до живильному складу грунту і відгукується на внесення органіки і мінералів рясним врожаєм. На кожну прогнозовану тонну зерна слід вносити в грунт не менше 25 кг азоту, 12 кг фосфору і 25 кг калію. Азотна недостатність знижує приріст зеленої маси і зерна і уповільнює дозрівання качанів. Необхідна норма добрива визначається балансовим методом з урахуванням особливостей клімату і початкового складу грунту. Органіку, азотні і фосфорно-калійні добрива вносять під оранку і при першій культивації. Подальші підгодівлі проводяться аплікатором по міжряддях при достатній вологості грунту.

Посів. Для отримання рясного врожаю потрібно висівати калібровані відсортовані кондиційне насіння, оброблені протруєнням. Перевагу віддають сортам і гібридам з високою схожістю (від 98%). Прискорення проростання можливо при сонячному або повітряно-тепловому обігріві ПОСЕВМАТ протягом 5-6 днів. Обробка насіння проводиться фунгіцидними, інсектицидними і комплексними протруйниками, а також препаратами, що містять мікроелементи, яких недостатньо в грунті. Терміни посіву відрізняються в залежності від погоди, швидкості дозрівання вибраного сорту і стану поля. Висів проводиться при прогріванні грунту до температури 10-12 ° С, проте стійкі до холоду сорти можуть висівати вже при 8 ° С. Норма висіву визначається індивідуально, а глибина загортання насіння становить 4-5 см.

Полив. Найбільш ефективними для зрошення кукурудзи вважаються підземні краплинні системи поливу. Такий метод дозволяє значно знизити витрату води і електроенергії, підвищує ефективність добрив. Врожайність полів з таким поливом стає на 25% вище, ніж при використанні дощувальних машин, а зрошення можна проводити в будь-який час доби.

Боротьба з бур’янами. Для видалення бур’янів застосовуються сучасні гербіциди. Базові препарати вносяться при передпосівної підготовки поверхнево або внутрипочвенного. Допоміжні препарати мають вибіркову дію і застосовуються прямо по сходам проти конкретних видів рослин.

Усунення хвороб і шкідників. Для локалізації поширених захворювань і шкідників кукурудзи застосовуються інноваційні препарати – інсектициди та фунгіциди. Вони відрізняються високою ефективністю, дозволяють перемогти більшість захворювань на ранніх стадіях і уникнути пошкодження врожаю.

Збирання врожаю проводиться переважно методом прямого комбайнування, і при дотриманні всіх технологічних особливостей посіву і догляду за кукурудзою кількість зібраного зерна буде стабільно великим.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня