Четвер, 28 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
«Сила права»: перше судове рішення на користь мешканця Тернопілля, який постраждав унаслідок збройної агресії Росії проти України

Автор: Опубліковано: 9 Листопада о 14:00 143


Збройна агресія Російської Федерації проти України спричиняє величезні втрати для громадян нашої країни.


Захищаючи Батьківщину, тисячі українських патріотів віддали життя, десятки тисяч отримали поранення, каліцтва та психологічні травми, понад два мільйони українців стали вимушеними переселенцями, залишили свої домівки і змушені розпочинати все спочатку на нових місцях.

Уже три роки правозахисна громадська організація «Сила права» надає безоплатну юридичну допомогу тим, хто постраждав внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. За цей час українські суди ухвалили понад 200 рішень на користь громадян України. Днями перше таке рішення було ухвалено на користь мешканця Тернопілля. Про це та не тільки в ексклюзивному інтерв’ю «НОВІЙ…» розповів голова Всеукраїнського руху «Сила права» Андрій Сенченко (на фото).

— Чи охоче українські судді ухвалюють рішення на користь громадян, які постраждали від російської агресії?

— Тернопілля стало двадцятою областю України, мешканець якої (до речі, переселенець з Донбасу) виграв такий суд. Я скажу навіть більше: найближчими днями відбудеться ще одне судове засідання за схожою справою. Цього разу справу вимушеного переселенця розглядатимуть у Гусятині. Люди у судах доводять, що змушені були виїхати з тих місць, де народилися і мешкали, саме через збройну агресію з боку Російської Федерації. А загалом наш правозахисний рух системно займається захистом громадян, які постраждали внаслідок збройного втручання Росії, уже три роки. Перші п’ять місяців ми витратили на аналіз судових практик збройних конфліктів у інших країнах, починаючи від Другої світової війни. Розшукавши і переклавши всі закони щодо судового імунітету держави,  ми довели, що Росія як держава-агресор втратила судовий імунітет. Це дозволяє нашим громадянам звертатися до українських судів і отримувати повноцінні рішення, які не потребують додаткових ухвал європейських чи будь-яких інших судових інстанцій.

Нині у нас вже є понад 200 позитивних рішень, отриманих у 20-ти регіонах країни, щодо родин загиблих (як військових, так і цивільних), поранених, полонених військових та цивільних осіб, які були незаконно позбавлені волі під час окупації, а також громадян, які втратили особисте майно, і вимушених переселенців. Під названі категорії потрапляють до двох мільйонів громадян нашої держави, і з понад сімома з половиною тисячами з них ми уже працюємо. Ми відкрили 25 юридичних офісів в обласних центрах України, де людям безкоштовно допомагають готувати документи, звертатися до суду і проходити весь шлях до позитивного вироку. Є офіс «Сили права» і в Тернополі — там працюють два юристи. Його адреса: вул. Шептицького, 4б, 4 – поверх, каб.1 (тел.: 050-363-59-14). Електронна адреса: ternopil@sila-prava.org. Поки що цей офіс на початковій стадії своєї роботи і ще на шляху до еталонного варіанту, яким, наприклад, у Західному регіоні України є відділення у Хмельницькому. З його допомогою ухвалено уже понад 50 суддівських рішень щодо російської агресії на користь громадян України. Там працюють п’ять юристів, які постійно за графіком проводять виїзні прийоми громадян у районах області.

Наголошую, що для звернення до нашого юридичного офісу не потрібні жодні додаткові дзвінки від впливових знайомих і т.ін. Людина просто сплачує судовий збір, а решту роботи ми їй допоможемо виконати. Тепер ми намагаємося «дотиснути» Верховну Раду, щоб нардепи ухвалили закон, згідно з яким ті, хто подає до суду проти Росії як проти держави-агресора, були звільнені від судового збору.

— На базі вашого руху нещодавно було створено Центр деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій. Яка мета діяльності цього центру?

— Ми вже втомилися стежити за конвульсіями влади, яка не має ані бажання, ані інтелектуального потенціалу для того, щоб розробити дійову програму деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій. Тому вирішили взяти цю місію на себе і намагаємося залучити до цих процесів кожного свідомого українця, який може подати свої пропозиції через соцмережі.

У неділю, 5 листопада, ми завершили перший розділ програми деокупації та реінтеграції, що стосується впорядкування проблеми громадянства в Криму. Справа у тому, що коли відбудеться деокупація Криму (а я вірю, що це станеться не колись у віддаленій перспективі, як кажуть Порошенко і його оточення, а вже найближчим часом), то ми отримаємо таку проблему, що приблизно 2 мільйони мешканців Криму мають по два паспорти. Це не їхня вина, адже країна у певний час не змогла їх захистити від окупації і нові паспорти стали для них своєрідним «аусвайсом» або пропуском на окупованій території. Цю проблему треба буде врегулювати. Але це — лише маленький елемент того пласту проблем, який нині необхідно врегулювати на рівні українського законодавства. На черзі ще кілька розділів нашої програми, які ми оприлюднимо найближчим часом. Вони стосуються і статусу іноземних громадян на території Криму під час деокупації, і їх працевлаштування, і ще безлічі інших проблем і проблемок, що потребуватимуть обов’язкового вирішення.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43



Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня