Вівторок, 04 жовтня 2022
• «Генделик» на краденій почаївській землі? • У Тернополі привітали працівників бібліотек • Голос, що підкорив світ • Через великий ажіотаж у Тернополі відбудеться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула • Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців
Симон Петлюра дав нам державницький дороговказ – єдність і патріотизм праці проти популізму і руїни

Опубліковано: 30 Серпня о 13:00 141


Сьогодні, через 100 років з часу Української революції, як ніколи, актуальні слова Верховного отамана УНР Петлюри: “Шукайте правди у своїй громаді. Держава — понад партії! Нація — понад класи!”.


У День Незалежності Україні у Тернополі офіційно відкрили пам’ятник українському державному та військовому діячеві часів Української революції, Голові Директорії УНР, отаману війська і флоту УНР Симону Петлюрі. Про своє ставлення до видатного національного діяча, його роль і значення в контексті історії й сучасності розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Ми пишаємося, коли нас називають «петлюрівцями»

Відкриття пам’ятника Симону Петлюрі у Тернополі – це повернення історичної правди, ще один крок до належного вшанування усіх визначних постатей України.

Сьогодні, через 100 років з часу Української революції, як ніколи, актуальні слова Верховного отамана УНР Петлюри: “Шукайте правди у своїй громаді. Держава — понад партії! Нація — понад класи!” Це — заклик до єдності і до патріотизму праці. Це — противага популізму і руїні. Це — своєрідний заповіт Петлюри українським партіям, українським політикам і українському народу сучасності. З огляду на це Симона Петлюру сміливо можна назвати одним з перших політиків-державників. Будучи українським державним, військовим та політичним діячем, він намагався у дуже складних умовах відновити українську державу і продовжував це робити в еміграції.

Тому постать Симона Петлюри – це один із символів незалежності України поряд з Іваном Мазепою та Степаном Бандерою. Без діяльності Верховного отамана Української Народної Республіки, без його боротьби проти російських окупантів, ніколи б не постала Українська держава. Не випадково вороги України називали й називають українських державників «мазепинцями», «петлюрівцями» і «бандерівцями». Але ми, українські патріоти і націоналісти, пишаємося цими назвами. Пишаємося і возвеличуємо наших Героїв!

Петлюра і Тернопіль

Мабуть, не всі знають, що діяльність Симона Петлюри напряму пов’язана з Тернополем. З 16 до 31 травня 1919 року Тернопіль де-факто був столицею Української Народної Республіки. Тут перебували Директорія, уряд УНР і сам Симон Петлюра. Для Української Народної Республіки то був один з найбільш критичних і важких періодів. Українські війська відступали під ударами російських окупантів. Тоді у лави знекровленої армії УНР влилося багато наших земляків — галичан і подолян. УНР відродилася, навіть перейшла від Тернополя у контрнаступ і воювала ще майже три роки.

Тому пам’ятник Петлюрі у Тернополі – це не лише возвеличення слави Верховного отамана. Це також возвеличення пам’яті всіх загиблих за волю України, які віддали своє життя за нас.

Крок до спорудження «Пантеону Героїв»

Я щиро вважаю, що відкриття таких пам’ятників – це лише етап до належного возвеличення пам’яті про наших Героїв. Завершиться він тоді, коли вони будуть поховані на Батьківщині. Коли буде створено «Пантеон Героїв». Усі вони, від Петлюри і до Бандери, мають бути перепоховані в Україні. Тоді почнеться справжнє відродження країни. Суспільство, яке давно визнало українських героїв, отримає офіційне визнання держави не просто у вигляді заяв і декларацій, а у вигляді реальних дій.

Вважаю також, що Тернопіль, зокрема, громада Тернополя заслужила, щоб такий Пантеон був саме у нашому місті. По-перше, 99% тернополян підтримують ідею створення у Тернополі «Пантеону Героїв», де будуть поховані герої України всіх часів. По-друге, у новітній історії України саме Тернопіль став центром національного відродження. Тут зароджувався Народний рух України, Товариство української мови, інші патріотичні організації.

Тернопіль пам’ятає і пишається своїми Героями, які вибороли для нас найдорожче – вільну й незалежну Українську державу. Нехай вони завжди будуть з нами.

Сергій Надал,
міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

На ділянці, яку роздерибанив ексмер Почаєва Олег Іванюк, хочуть збудувати магазин...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 14:32


30 вересня у приміщенні Центральної міської бібліотеки Тернополя відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та закриття дванадцятого щорічного загальноміського фестивалю «Бібліофест «Працює кожний - перемагаємо разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


У Тернополі відбулася мистецька імпреза з нагоди 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:10


Середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України склав за підсумками серпня 5 112,60 гривні – на 801,72 гривні, або 18,6% більше порівняно з тим же періодом 2021 року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:10


Через великий запит 14 жовтня у Драмтеатрі в Тернополі відбудуться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:24Теми дня
3 Жовтня
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео