Четвер, 28 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Симон Петлюра дав нам державницький дороговказ – єдність і патріотизм праці проти популізму і руїни

Опубліковано: 30 Серпня о 13:00 155


Сьогодні, через 100 років з часу Української революції, як ніколи, актуальні слова Верховного отамана УНР Петлюри: “Шукайте правди у своїй громаді. Держава — понад партії! Нація — понад класи!”.


У День Незалежності Україні у Тернополі офіційно відкрили пам’ятник українському державному та військовому діячеві часів Української революції, Голові Директорії УНР, отаману війська і флоту УНР Симону Петлюрі. Про своє ставлення до видатного національного діяча, його роль і значення в контексті історії й сучасності розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Ми пишаємося, коли нас називають «петлюрівцями»

Відкриття пам’ятника Симону Петлюрі у Тернополі – це повернення історичної правди, ще один крок до належного вшанування усіх визначних постатей України.

Сьогодні, через 100 років з часу Української революції, як ніколи, актуальні слова Верховного отамана УНР Петлюри: “Шукайте правди у своїй громаді. Держава — понад партії! Нація — понад класи!” Це — заклик до єдності і до патріотизму праці. Це — противага популізму і руїні. Це — своєрідний заповіт Петлюри українським партіям, українським політикам і українському народу сучасності. З огляду на це Симона Петлюру сміливо можна назвати одним з перших політиків-державників. Будучи українським державним, військовим та політичним діячем, він намагався у дуже складних умовах відновити українську державу і продовжував це робити в еміграції.

Тому постать Симона Петлюри – це один із символів незалежності України поряд з Іваном Мазепою та Степаном Бандерою. Без діяльності Верховного отамана Української Народної Республіки, без його боротьби проти російських окупантів, ніколи б не постала Українська держава. Не випадково вороги України називали й називають українських державників «мазепинцями», «петлюрівцями» і «бандерівцями». Але ми, українські патріоти і націоналісти, пишаємося цими назвами. Пишаємося і возвеличуємо наших Героїв!

Петлюра і Тернопіль

Мабуть, не всі знають, що діяльність Симона Петлюри напряму пов’язана з Тернополем. З 16 до 31 травня 1919 року Тернопіль де-факто був столицею Української Народної Республіки. Тут перебували Директорія, уряд УНР і сам Симон Петлюра. Для Української Народної Республіки то був один з найбільш критичних і важких періодів. Українські війська відступали під ударами російських окупантів. Тоді у лави знекровленої армії УНР влилося багато наших земляків — галичан і подолян. УНР відродилася, навіть перейшла від Тернополя у контрнаступ і воювала ще майже три роки.

Тому пам’ятник Петлюрі у Тернополі – це не лише возвеличення слави Верховного отамана. Це також возвеличення пам’яті всіх загиблих за волю України, які віддали своє життя за нас.

Крок до спорудження «Пантеону Героїв»

Я щиро вважаю, що відкриття таких пам’ятників – це лише етап до належного возвеличення пам’яті про наших Героїв. Завершиться він тоді, коли вони будуть поховані на Батьківщині. Коли буде створено «Пантеон Героїв». Усі вони, від Петлюри і до Бандери, мають бути перепоховані в Україні. Тоді почнеться справжнє відродження країни. Суспільство, яке давно визнало українських героїв, отримає офіційне визнання держави не просто у вигляді заяв і декларацій, а у вигляді реальних дій.

Вважаю також, що Тернопіль, зокрема, громада Тернополя заслужила, щоб такий Пантеон був саме у нашому місті. По-перше, 99% тернополян підтримують ідею створення у Тернополі «Пантеону Героїв», де будуть поховані герої України всіх часів. По-друге, у новітній історії України саме Тернопіль став центром національного відродження. Тут зароджувався Народний рух України, Товариство української мови, інші патріотичні організації.

Тернопіль пам’ятає і пишається своїми Героями, які вибороли для нас найдорожче – вільну й незалежну Українську державу. Нехай вони завжди будуть з нами.

Сергій Надал,
міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня