Вівторок, 18 червня 2019
• Головна команда у Тернополі • У Тернополі будуть нові дитячі садочки • Як тернопільські продавці квітів дурять клієнтів • Надія Фарійон: «Сучасна медсестра – партнер лікаря» • Націоналісти разом ідуть у Верховну Раду за списком «Свободи» • Переселенка з Горлівки про війну на Донбасі • Завершується ремонт в онкогематологічному відділенні обласної дитячої лікарні • Тарас Юрик: «Плідна співпраця народних депутатів і керівництва області дозволила вийти на рекордні показники капітальних інвестицій у розвиток Тернопілля» • «Громадянська позиція» йде на вибори до Верховної Ради • Віктор Овчарук: «Після реформування первинної ланки медицини реорганізовано стаціонарні медичні заклади області» • До ЄС і НАТО за 10 років: Петро Порошенко йде до Ради з оновленою командою • У Тернопільській психоневрологічній лікарні зняли білі халати • Степан Барна: «Для мене як для голови ОДА 2015-ий став роком повернення віри в те, що наша область не периферійна» • Проєкт тернопільської «Циганки» отримав Гран-прі престижного архітектурного конкурсу • «Я простила жінці, яка замордувала мою Оленку…» • Люстрована горе-суддя хоче знищити комунальний транспорт Тернополя • «Живі» напої у літню спеку • Піца буде фест! • Усі біжать! • Тернопільській обласній організації НСЖУ – 60 років!
Тарас Юрик: «2016-ий рік був проривом для Тернопільщини з точки зору розвитку інфраструктури»

Опубліковано: 12 Лютого о 12:10 30


Торік на 165-ий Зборівський округ Кабмін виділив 20 млн. гривень. До цього округу входять п’ять районів області – Тернопільський, Козівський, Зборівський, Бережанський та Підгаєцький.


Минулого тижня народний депутат України, голова Тернопільської територіальної організації партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Тарас Юрик оглянув об’єкти, на які пішли ці кошти. Про виконані і заплановані на 2017-ий рік роботи – далі в інтерв’ю.

– З Фонду соціально-економічного розвитку за вашим поданням у 2016 році округ отримав 20 мільйонів гривень державної субвенції…

– У 2016-ому році я тричі звертався до Кабінету Міністрів. В кінцевому результаті загальна сума субвенції склала понад 20 мільйонів гривень. Більше половини цих коштів пішло на облаштування об’єктів інфраструктури. Йдеться про заміну вікон, дахів, ремонт дитячих садочків та інше. До речі, ми почали також реалізовувати проект встановлення футбольних майданчиків зі штучним покриттям. Наприкінці 2016-го округ №165 отримав три мільйони гривень субвенції. Передусім вирішили закупити для районів медичне обладнання. Лікарі  кажуть, що за 20 років не було такого системного оновлення медтехніки. За ці кошти придбали також обладнання для шкіл та дитсадків. Наприклад, у Тернопільському районі 467 тисяч гривень субвенції пішло на потреби загальноосвітніх навчальних закладів.

– Продовжимо тему освіти. Школи у вашому окрузі отримали комп’ютери…

– Так, минулого тижня у Підгаєцькій школі презентували комп’ютери. Загалом область під кінець 2016-го отримала понад 700 комп’ютерів. Їх надала Китайська Народна Республіка відповідно до урядової програми комп’ютеризації начальних закладів України. Це велика підмога для шкіл, особливо в селах. Діти будуть мати можливість вчитися у комфортних і сучасних умовах. На мій округ у 2016-ому році було виділено чимало коштів і на ремонт закладів освіти. Так, Залозецька громада, що на Зборівщині, отримала з Фонду соціально-економічного розвитку 1 мільйон 165 тисяч гривень на дитсадок, село Жабиня Зборівського району — 600 тисяч гривень на ремонт приміщення дитсадка. І це лише два приклади з багатьох по округу.

– Ви згадали про Залозецьку ОТГ. Які результати територіальної реформи і децентралізації на Тернопільщині в цифрах?

– Тернопільщина може похвалитись тим, що ми перші в Україні по децентралізації і за кількістю створених ОТГ. Їх у нас нині 36. Ми якраз перші в тому, що наші сільські місцевості отримали додаткові можливості. Залучені величезні кошти, громади зрозуміли, що  їх села можуть тепер отримувати додаткові кошти. Із одного мільярда гривень, який спрямували на підтримку ОТГ, Тернопільщина отримала близько 15 відсотків, а це 141 млн. грн. Раніше 90 відсотків сіл області мали бюджет в межах 200-300 тисяч гривень, цих грошей вистачало лише на оплату праці апарату сільської чи селищної ради. А нині до них надходить мінімум 200-300 тисяч гривень, щоб поліпшити інфраструктуру.

– Вже відомо, які суми і на які об’єкти отримає Тернопільщина у 2017-ому році?

– Сьогодні активно над цим працюємо. У Державному бюджеті визначена загальна сума, яка передбачена на два напрямки: близько 3,5 мільярда гривень по державі у Фонді регіонального розвитку і 4 мільярди — у програмі соціально-економічного розвитку. Це дві цільових програми з Держбюджету, які можуть фінансувати певні програми регіонального характеру. Минулий рік для Тернопільщини був проривом з точки зору розвитку інфраструктури. Вдалося залучити близько 400 мільйонів гривень власне на об’єкти інфраструктури, це крім доріг. Йдеться про перекриття дахів у дитячих садках, школах, заміну вікон, дверей, ремонт, заміну фасадів, встановлення котлів. Тепер робимо акцент на енерго-
ефективні заходи. Це дасть можливість за рахунок економії витрат на опалення спрямувати заощаджені кошти на інші об’єкти. Якщо в попередні роки наша область на розвиток інфраструктури могла отримати 10-20 мільйонів, то нині таку суму отримує практично кожен з районів. Торік за 400 мільйонів гривень відремонтовано близько 350 об’єктів. Наголошую: у Тернопільській області 1054 населені пункти, 350 об’єктів вдалося відремонтувати тільки у 2016 році. Сподіваюсь, що 2017 рік буде у цьому плані ще кращим.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Іван Гресько колись навчався у цьому навчальному закладі на факультеті фізичного виховання...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 6 червня, було прийнято рішення про виділення чотирьох земельних ділянок для будівництва нових закладів дошкільної освіти у Тернополі, а також коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00


Тернополянка Ірина Вахрів розповіла про неприємний сюрприз у квітах...


Опубліковано: о 15:00


Доповідь тернополянки на Всеукраїнському форумі з медсестринства вразила його учасників...


Автор: Рубрика: Опубліковано: о 14:00


ВО «Свобода», «Національний корпус», «Правий сектор», Українська добровольча армія, ОУН та Конгрес українських націоналістів ідуть на вибори до Верховної Ради спільним списком...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Теми дня
18 Червня
17 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео