Субота, 23 березня 2019
• Тернопільський футзальний сезон остаточно визначив переможців • У конкурсі «Miss Europe World’2019» перемогла українка • «Тернопільбуд»: компанія, яка побудувала Тернопіль, святкує 75-річчя • Доступний спорт — у кожну школу Тернопілля! • ТНЕУ згуртував молодь, народжену перемагати! • Микола Томенко: «Об’єднання навколо Анатолія Гриценка матиме позитивний результат» • Степан Барна: «Наша спільна стратегія — створити щонайменше чотири округи з утилізації сміття в області» • Заміна старих маршруток: мерія оновлює автобусний парк Тернополя • Лікарі Тернопільщини – за якісні зміни в медицині! • Віктор Овчарук: «Особливо перспективним напрямком для Тернопільщини є медичний туризм» • Тернопільська кондитерка започаткувала акцію «Торт у подарунок» • Нові правила для керівництва «Нафтогазу України» • У збірній України з біатлону — троє тернополян • Тернопільський плавець Сергій Лисобей – чемпіон України з плавання • Володимир Гройсман: «Індустріальні парки — це можливість інвестувати та заробляти» • Голову Бережанської сільської ради Віктора Михащука засудили за корупцію • Британки знайшли своє коріння біля Тернополя • Тернопільському біатлону – 45! • Чекав згоди на одруження… 43 роки! • Не стриглася жодного разу! Найдовше волосся — у 15-річної киянки
Тарас Юрик: «Ми створюємо новий футбольний простір»

Опубліковано: 26 Квітня о 14:00 37


Останні квітневі дні є знаковими для тернопільського футболу.


Рік тому до керма федерації футболу Тернопільської області став народний депутат України Тарас Юрик, а минулої неділі почався новий обласний футбольний сезон з рекордною для Тернопільщини в XXI столітті кількістю команд. Про пріоритети в роботі, про те, що вже вдалося зробити, та про плани на сезон’2018 розмовляємо з головою обласної федерації Тарасом Зіновійовичем Юриком.

«Дитячо-юнацький футбол – це пріоритет номер один»

Федерація визначила для себе кілька пріоритетів і поступово їх розвивала. Це — дитячо-юнацький футбол, розвиток футбольної інфраструктури, забезпечення організації футбольних змагань і популяризація футболу. Як відзначають футбольні спеціалісти та учасники змагань, за останній рік федерація суттєво просунулася в усіх напрямках і це видно неозброєним оком.

– Для обласної федерації дитячо-юнацький футбол – це пріоритет номер один. Для себе ми визначили, що сьогодні у нас на першому місці не результат і ми не сподіваємось, що через рік футбол на Тернопільщині буде абсолютно результативним і абсолютно іншим, ніж був у попередні роки. Таких завдань перед собою не ставимо, а хочемо найперше, щоби футболу стало більше. У перший рік нашої роботи нам це вдалося. Якщо у попередній період в дитячо-юнацькому футболі було задіяно близько 30 команд, то сьогодні у дитячо-юнацькій футбольній лізі (ДЮФЛ) Тернопільщини виступають 85 колективів. Якщо брати кількість дітей, то раніше їх було до 500, а нині – півтори тисячі. Цього нам вдалося досягти завдяки розширенню формату учасників ДЮФЛ. Ми визначили, що не можуть бути учасниками таких змагань лише дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ). По-перше, в області їх не так багато, по-друге, є загальноосвітні школи, в тому числі і в новостворених громадах, які теж готові виставити у тій чи іншій віковій групі свою команду. Є у нас і приватні школи, які також готують футболістів. Так, діти там приватно займаються, батьки платять за заняття, але там теж є команди, то чому вони не мають права грати у ДЮФЛ? Водночас ми розуміємо, що в ДЮСШ і загальноосвітніх школах різний рівень підготовки молодих футболістів, тому ми їх поділили на ліги – вищу і першу. Наймолодші діти грають без турнірних завдань, найперше і найголовніше – вони мають просто грати у футбол. Це сьогодні певний виклик і світовий тренд. А завдяки управлінню фізичної культури і спорту ТОДА вдалося забезпечити найважливіше – доїзд учасників. Ми уникли ситуацій, коли через відсутність грошей на транспорт тренери передзвонюються між собою і домовляються про рахунок. Усі матчі в дитячо-юнацькій футбольній лізі відбулися, і ми бачили, що для наших дітей участь у цих змаганнях – велика подія і дуже важливий фактор їхнього футбольного розвитку, – розповів Тарас Зіновійович.

«На кінець літа маємо відкрити понад 20 майданчиків зі штучною травою»

Ще одним пріоритетом у роботі федерації є покращання футбольної інфраструктури. Це, зокрема,  стосується майданчиків зі штучним покриттям, на яких можна проводити тренування практично в будь-яку пору року.

– В області до останнього часу таких майданчиків було не більше чотирьох-п’яти. Насправді це ніщо! Якщо ми хочемо говорити про футбольний масштаб, то маємо шукати шляхи для облаштування таких майданчиків, щоб якомога більше дітей мали можливість на них займатися. У цьому напрямку ми започаткували дуже багато проектів, деякі в процесі реалізації, а деякі на завершальному етапі. На кінець літа 2018 року маємо орієнтовно вийти на 22-23 майданчики першої черги розміром 44 на 22 метри. До зими було підготовлено основу, а з настанням відповідного температурного режиму переходимо до встановлення штучної трави, – відзначив Тарас Зіновійович і додав, що на цьому зупинятися не планує: «Ми хочемо, щоб таке питання, як майданчики зі штучною травою, через 2-3 роки у Тернопільській області було вирішено. Наші діти на таких майданчиках мають займатися в кожному районному центрі та великому населеному пункті. На вже збудованих майданчиках бачимо велику кількість дітей! І слава Богу, в цьому й полягає наше завдання».

Очільник обласної федерації футболу повідомив також, що нині активно обговорюється питання будівництва стандартного футбольного поля зі штучною травою, яке нагально потрібне Тернопільщині.

– Побачивши, в яких умовах відбувалася передсезонна підготовка тернопільських футбольних команд, добре розумію, що велике футбольне поле зі штучною травою обов’язково має бути. Нині дорослі команди, витрачаючи час і кошти, змушені за несприятливих погодних умов їздити до Винників (Львівська обл.), Хмельницького, Чернівців чи Синькова (Заліщицький район), а це понад 100 кілометрів лише в один бік. Стандартне поле зі штучною травою вирішить багать питань і дозволить, особливо у зимово-весняний період, проводити на місці спаринги та різноманітні турніри. В цьому питанні маємо кілька попередніх напрацювань, але поки не вийшли на остаточний варіант, не хотів би вдаватися в деталі, – зазначив футбольний функціонер.

У чемпіонаті області стартує рекордна кількість команд

Що стосується організації змагань, то в цьому напрямку зроблено чимало, насамперед — значно розширилася географія учасників змагань.

– Тут дуже легко міряти, адже сьогодні відома кількість команд, які беруть участь в обласних змаганнях. Якщо в чемпіонаті 2017 року під егідою федерації футболу Тернопільської області брали участь 18 команд, то в цьому році – 28 (більше колективів було лише в перших чотирьох обласних чемпіонатах на початку 90-х – авт.). 10 колективів змагатимуться у вищій лізі і 18 – у першій, які за географічним принципом розбиті на дві групи – північну і південну. Вважаю, що сьогодні це достатньо великий формат змагань, і якщо така динаміка продовжуватиметься, то будемо шукати шляхи і механізми, в який спосіб розширювати формат змагань, – каже пан Юрик.

Футбольний сезон’2018 багато спеціалістів називають революційним, адже запроваджена єдина база ФФУ для футболістів не лише на рівні обласного чемпіонату, а й районних та дитячих.

– Завдяки єдиній базі ми найперше побачили реальну кількість футболістів, які є в нашій області, чого раніше не могли зробити, бо не секрет, що деякі гравці виступали за дві, а то й за три команди одночасно. Це дало також нові можливості для молодих місцевих футболістів, які не потрапляли до складів команд в силу тих обставин, що до них залучали гравців з вищих дивізіонів. Тепер вони матимуть змогу грати і зростати професійно, та й вболівальникам приємно бачити, що за їхню команду грають місцеві футболісти. І, насамкінець, рівень матчів стає набагато вищим, бо коли футболіст протягом одного дня зранку відіграв один поєдинок, в обід – другий, на вечірню зустріч обласного чемпіонату в нього просто фізичних сил не вистачить і рівень його гри позначається на загальнокомандному результаті. Тепер кожен з гравців готується до єдиного матчу і може показати найкращі свої якості на футбольному полі, – каже Тарас Зіновійович.

Тернопільщина має свою Лігу чемпіонів

На доволі якісному рівні було проведено футбольний сезон’2017.

– Усе пройшло без зривів і, що відрадно, до роботи суддів у команд практично не було запитань. Насправді великий акцент робимо на тому, щоб суддівство було кваліфіковане й об’єктивне. Інколи, звичайно, були і претензії до роботи суддівського корпусу. Якщо є певні проблеми із кваліфікацією арбітрів, то це менша біда, ніж коли суддівство тенденційне. Наш комітет арбітрів займався тим, щоби викорінити ймовірність того, що судді «роблять гру». Про такі речі треба говорити, і ми боролися з тим. І хочу наголосити, що цілий ряд команд і тренерів сказали, що у них зауважень до роботи суддівського корпусу було обмаль, а це свідчить про те, що суддівство було на непоганому рівні. Не скажу, що на високому — до цього нам потрібно рухатися, і ми працюємо в цьому напрямку, започаткувавши постійно діючу школу молодого арбітра, куди запрошуємо людей, які цікавляться футболом і хочуть себе реалізувати у форматі суддівства не лише на рівні області, – мовив пан Тарас.

У нової команди федерації футболу змінився і підхід до проведення кубка області, насамперед це стосується фінального поєдинку.

– Дата фіналу кубка області залишилася незмінна – 24 серпня. А от місце його проведення ми змінили. Він відбуватиметься, і це, на мій погляд, правильно, де проходитиме святкування Дня Незалежності на обласному рівні. У 2017 році це був Збараж. Доводилося чути багато хороших відгуків про його організацію. Позитивом було й те, що вдалося значно покращити інфраструктуру збаразького стадіону. Цю традицію будемо продовжувати, хоча  сьогодні не можу повідомити, де відбуватиметься фінал кубка цьогоріч, поки цю інформацію не оприлюднить обласна адміністрація, – сказав Тарас Юрик.

Торік був започаткований, а у 2018-ому продовжується турнір, який дає можливість виявити переможця та оцінити рівень футболу в районах.

– У Лізі чемпіонів Тернопільщини ми повністю відтворили формат Ліги чемпіонів, розділивши змагання на дві частини – осінню і весняну, як класично відбувається Ліга чемпіонів УЄФА. Команди були поділені на чотири групи, по два переможці кожної продовжили виступи на стадії плей-офф уже в 2018 році. На сьогодні визначено четвірку півфіналістів. Як на мене, досить цікавий турнір, адже більшість переможців районів – це сільські команди, і в їхніх селах нечасто відбуваються матчі такого рівня, коли до них у село приїздять колективи з іншого району, – мовить очільник обласного футболу.

Минулого тижня відбулося урочисте нагородження переможців і призерів   Тернопільської футзальної ліги.

– У ній виявила бажання позмагатися рекордна кількість команд – 58, які були розділені на чотири ліги. Відрадно, що переможцями і призерами ліг здебільшого стали команди з районів, а у вищій лізі весь п’єдестал пошани дістався не тернопільським командам. До останнього часу вважали, що у футзал грають тільки у Тернополі, як бачимо – це не так. Федерація зі свого боку намагалася проводити ці змагання на організаційно високому рівні, а родзинкою стало те, що будь-хто міг спостерігати за перебігом футзальних змагань в інтернеті у режимі он-лайн, – відзначив пан Юрик.

«Робимо все можливе, щоб повернути глядачів на стадіон»

Федерація футболу Тернопільської області активно займалася популяризацією футболу як серед дітей, так і серед дорослих уболівальників.

– Одне з наших ключових завдань – не лише якісно організувати футбольні змагання, а й повернути глядачів на трибуни. Для цього ми влаштовували різного роду заходи, які давали можливість глядачам приходити на футбольний матч, щоб не лише переглянути саму гру. В перерві кожного поєдинку відбуваються розіграші футбольних м’ячів від ФФТО серед дітей, старші вболівальники також мають можливість виграти призи. Для глядачів ці розіграші були приємною несподіванкою, що давало поштовх прийти на наступний матч, і цю хорошу традицію будемо продовжувати і в новому сезоні, – запевняє Тарас Юрик.

З метою популяризації найперше дитячого футболу Тернопільщина у 2017-ому році двічі приймала гостей з Іспанії. У квітні до нас приїжджали екс-гравці мадридського «Реала» Франсіско Павон та Іван Перес, а на початку осені – представники іспанського футзалу на чолі з двома чемпіонами світу.

– Ми хочемо розширити цей формат популяризації футболу. Я виступив з ініціативою, щоб гравці збірної України один день на рік присвятили якійсь області, могли приїхати і провести з дітьми різного роду тренування. Мене підтримали голови інших обласних федерацій, і я думаю, нам вдасться це організувати. Головний тренер збірної Андрій Шевченко обіцяв дослухатися до цієї пропозиції та вибудувати механізм, щоб це можна було зробити, – повідомив голова обласної федерації.

Ще один крок у цьому напрямку було вже зроблено у цьому році. На початку квітня федерація футболу Тернопільської області підписала угоду про співпрацю з Опольською футбольною асоціацією (Польща).

– Для ФФТО це була перша міжнародна угода такого плану. Домовились про співпрацю передусім в розвитку дитячого, жіночого та ветеранського футболу. Досягнуто також домовленості про підготовку спільних програм розвитку футболу, – розповів пан Юрик.

Тарас Зіновійович також відзначив команду, з якою він працює.

– В обласній федерації футболу зібралася хороша команда професіоналів, які вміють працювати, хочуть досягати результату і за короткий час продемонстрували, що Тернопільщина справді може бути футбольною. Про що, зокрема, говорить наш федераційний сайт, який відвідує величезна кількість людей, і ми бачимо, що сьогодні він є спортивним інформаційним флагманом в Тернопільській області. Хочу подякувати всій своїй команді. Переконаний, що від нашої роботи отримуватимуть задоволення як учасники футбольного дійства, так і місцеві вболівальники, – підсумував Тарас Юрик.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

У фіналі футзального кубка минулої середи, 13 березня, «Медобори» із Зеленого, що на Гусятинщині, завдали поразки «Агропродсервісу» з Настасова ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Днями 23-річна українка Ірина Гарасимів здобула перемогу на конкурсі краси «Miss Europe World’2019». Дівчата бoролися за корону у Бейруті, Ліван...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


«Тернопільбуд» — найстаріша і найбільша будівельна організація на Тернопільщині, яка починалась у далекому 1944-ому році...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


Федерації ММА і таїландського боксу започатковують благодійний проект для школярів області...


Опубліковано: о 14:00


На початку березня турнір відбувся тут уже втретє і участь у ньому взяли не мало не багато — 105 команд із дев’яти областей України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
22 Березня
21 Березня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео