Четвер, 28 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Термомодернізація житлового фонду Тернополя прийшла на вул. Новий Світ, 45

Опубліковано: 19 Серпня о 16:00 44


Як повідомили у пресслужбі міської ради Тернополя, у рамках програми з термомодернізації житлового фонду Тернополя завершується комплексне утеплення будинку на умовах співфінансування 70 на 30 за адресою: вул. Новий Світ, 45.


Для громади і спільно з громадою

«Утеплення цього будинку відбулося в рамках міської програми з енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації будівель житлового фонду міста, яка передбачає утеплення фасадів, заміну вікон в місцях загального користування, встановлення індивідуальних теплових пунктів, датчиків руху та освітлення, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал. – Загальна вартість робіт у будинку на вул. Новий Світ, 45 склала 1 млн. грн., проте мешканці оплатили лише 30% від цієї суми, інші 700 тис. грн. були профінансовані з місцевого бюджету. Як результат, загальний вигляд будинку набув оновленого і сучасного вигляду, а мешканці відтепер зможуть суттєво економити на сплаті за житлово-комунальні послуги в опалювальний період».
Зі слів самих людей, які проживають за цією адресою, вони задоволені, що взяли участь у міській програмі з термомодернізації, адже їхній будинок уже давно потребував оновлення фасаду і комплексного утеплення.
Таке свято може прийти і на інші вулиці міста. Для цього співвласникам певного багатоквартирного житлового будинку (в особі ОСББ, ОСН-БК, ЖБК, управителя або балансоутримувачів тощо), які хочуть взяти участь у програмі, необхідно подати в управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради клопотання щодо виділення коштів з міського бюджету на проведення термомодернізації будинку на умовах співфінансування. До клопотання долучаються протокол загальних зборів мешканців, звіт з енергоаудиту (за наявності), відповідна проєктно-кошторисна документація, висновки державної будівельної експертизи та фінансові гарантії своєї частки співфінансування.
Цього року термомодернізація будинку на умовах співфінансування 70 на 30 відбулася також за адресою: вул. Танцорова, 9.

Енергоефективне місто

Як відомо, впровадження новітніх енергоефективних програм було одним з перших кроків команди міського голови Сергія Надала після обрання ще на перший термін у 2010 році. З цією метою до роботи були залучені фахівці зі скандинавських країн та країн ЄС, які мають найкращий досвід з модернізації житлового фонду з точки зору енергоефективності.
На даний час мешканці майже 60-ти будинків взяли участь у міській програмі з термомодернізації житлового фонду. Одночасно зі встановленням ІТП (індивідуальних теплових пунктів) відбувається заміна застарілої чотирьохтрубної системи центрального опалення на двотрубну. Замінюється також устаткування на теплогенеруючих комунальних підприємствах, де вже досягнуто економії газу і електрики на 15-20 %.
Сьогодні Тернопіль можна вважати одним з найбільш передових обласних центрів, де поступово відбуваються позитивні зміни із впровадження екологічних та енергоефективних технологій. Тепер за досвідом до нас часто навідуються з інших міст України.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня