Неділя, 26 березня 2023
• У парку «Загребелля» виявлено факти незаконного збирання березового соку • Студентка-нігерійка Джульєтта заспівала “Черемшину” для коханого • Кохання, загартоване війною • У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою • Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна знімає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині
Тернопіль переміг у престижній номінації Open Data City Award’2019!

Опубліковано: 30 Вересня о 13:00 31


У «Мистецькому арсеналі» в Києві відбулася головна подія року у сфері відкритих даних – всеукраїнський Open Data Forum’2019, на якому Тернопіль було визнано переможцем серед міст України за досягнення найвищих стандартів публікації відкритих даних міськими органами влади
.


У Тернополі — найвідкритіша влада в Україні

Одержуючи нагороду, міський голова Сергій Надал зазначив, що вона є визнанням багаторічної роботи його команди щодо запровадження у місті інститутів прямого народовладдя і електронного урядування.

«Нам надзвичайно приємно, що кроки Тернополя у напрямку прозорості і відкритості влади так високо оцінені на рівні країни та експертним середовищем. Сьогодні стало модно говорити про «діджиталізацію» влади. А у нас, в Тернополі, цей процес триває вже вісім років. Ми активно розвиваємо сферу відкритих даних і створюємо на їх основі різні сервіси, зручні для тернополян. Наразі у місті працює цілий ряд різних сервісів на основі відкритих даних – Інтерактивна карта комунального майна, Карта про ремонти Тернополя тощо, а у найближчих планах – впровадження сіті-бота, який сповіщатиме мешканців про ті чи інші комунальні питання за конкретною адресою. А ще у цьому році наше місто приєдналося до Міжнародної Хартії відкритих даних – міжнародної ініціативи, яка сприяє реалізації принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Наша стратегічна мета – запустити максимальну кількість інститутів прямого народовладдя і електронного врядування», — зазначив Сергій Надал.

На конкурсі Тернопіль був представлений ще в одній номінації – Open Data Leader Award, на якій фіналістом стала начальниця відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Мар’яна Зварич за найвищі особисті заслуги у розвитку відкритих даних.

Переможців визначало експертне журі: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, директор проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS Петро Матіяшек, координатор проєкту «Програми розвитку ООН в Україні» Олена Урсу, керівник проєкту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління» (EU4PAR) Угіс Сікс, засновник Open Data Bot Олексій Іванкін.

Подія була організована Міністерством цифрової трансформації України в партнерстві з USAID/UK aid, проєктом «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», що реалізовується Фондом Євразія.

Прозорість — наслідок багаторічної кропіткої роботи

Успіх Тернополя не став сенсацією для експертів. Адже ще до Open Data Forum’2019 у Києві Тернопіль впевнено займав лідерство за відкритими даними. Результати про це наведені у збірці «Відкриті дані українських міст обласного значення», що були зібрані в ході дослідження у період з 5 до 20 серпня ц.р.

У дослідженні враховували кількість і формати публікації наборів відкритих даних. За результатами оприлюднених наборів на Єдиному державному порталі відкритих даних міських рад міст обласного значення, понад 100 датасетів розмістили лише 11 міст, серед яких і Тернопіль (139 датасетів). Окрім того, експерти позитивно відзначили, що Тернопільська міська рада оприлюднила понад 80% наборів даних у машинозчитувальному форматі.JSON. Для порівняння: Луцьк оприлюднив 81 набір даних, Рівне – 32, Хмельницький – 16, Івано-Франківськ – 101.

Довідка
Open Data Forum – щорічна всеукраїнська подія, що втретє об’єднала представників центральної і міської влади, українських і міжнародних експертів, громадських активістів і стартап-спільноту навколо теми розвитку та застосування відкритих даних в Україні.
Метою Форуму є створення платформи для спільного пошуку можливостей ефективного використання соціально-економічного потенціалу відкритих даних й обговорення трендів та інновацій у міжнародній практиці застосування даних на користь розвитку локальних спільнот.
Як свідчить міжнародний та український досвід, відкриття даних стимулює створення нових послуг і розвиває індустрію власних програмних продуктів, поліпшує взаємодію суспільства і держави, а також підвищує прозорість діяльності та довіру до органів влади. Фокус цьогорічного Форуму – Україна на шляху до економіки даних.

Пресслужба Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Щоб пограти в азартні ігри, які описуються на Чемпіон Клуб сьогодні, не потрібно їхати в інше місто чи країну. Слоти, рулетка, покер та інші розваги доступні з ПК, ноутбуків і смартфонів...


Рубрика: Опубліковано: о 17:59


Програші не любить ніхто, особливо затяті гравці в азартні розваги. Тим не менш, вони продовжують грати, розуміючи, що можна втратити солідну суму...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


22 березня в Тернопільській громаді у парку «Загребелля» патрулюючи місто вранці, працівники управління муніципальної інспекції спільно з поліцейським офіцером громади затримали громадян, які здійснювали незаконний збір березового соку...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:57


Тернопільська студентка-нігерійка Джульєтта заспівала пісню «Черемшина» українською мовою в подарунок чоловікові...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:55


У Бучацькій громаді на рушничок щастя стали військовослужбовець Володимир Гутнік та його кохана Тетяна...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:10Теми дня
25 Березня
24 Березня
23 Березня