Понеділок, 03 жовтня 2022
• У Тернополі привітали працівників бібліотек • Голос, що підкорив світ • Через великий ажіотаж у Тернополі відбудеться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула • Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану
Тернопіль переміг у престижній номінації Open Data City Award’2019!

Опубліковано: 30 Вересня о 13:00 31


У «Мистецькому арсеналі» в Києві відбулася головна подія року у сфері відкритих даних – всеукраїнський Open Data Forum’2019, на якому Тернопіль було визнано переможцем серед міст України за досягнення найвищих стандартів публікації відкритих даних міськими органами влади
.


У Тернополі — найвідкритіша влада в Україні

Одержуючи нагороду, міський голова Сергій Надал зазначив, що вона є визнанням багаторічної роботи його команди щодо запровадження у місті інститутів прямого народовладдя і електронного урядування.

«Нам надзвичайно приємно, що кроки Тернополя у напрямку прозорості і відкритості влади так високо оцінені на рівні країни та експертним середовищем. Сьогодні стало модно говорити про «діджиталізацію» влади. А у нас, в Тернополі, цей процес триває вже вісім років. Ми активно розвиваємо сферу відкритих даних і створюємо на їх основі різні сервіси, зручні для тернополян. Наразі у місті працює цілий ряд різних сервісів на основі відкритих даних – Інтерактивна карта комунального майна, Карта про ремонти Тернополя тощо, а у найближчих планах – впровадження сіті-бота, який сповіщатиме мешканців про ті чи інші комунальні питання за конкретною адресою. А ще у цьому році наше місто приєдналося до Міжнародної Хартії відкритих даних – міжнародної ініціативи, яка сприяє реалізації принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Наша стратегічна мета – запустити максимальну кількість інститутів прямого народовладдя і електронного врядування», — зазначив Сергій Надал.

На конкурсі Тернопіль був представлений ще в одній номінації – Open Data Leader Award, на якій фіналістом стала начальниця відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Мар’яна Зварич за найвищі особисті заслуги у розвитку відкритих даних.

Переможців визначало експертне журі: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, директор проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS Петро Матіяшек, координатор проєкту «Програми розвитку ООН в Україні» Олена Урсу, керівник проєкту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління» (EU4PAR) Угіс Сікс, засновник Open Data Bot Олексій Іванкін.

Подія була організована Міністерством цифрової трансформації України в партнерстві з USAID/UK aid, проєктом «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», що реалізовується Фондом Євразія.

Прозорість — наслідок багаторічної кропіткої роботи

Успіх Тернополя не став сенсацією для експертів. Адже ще до Open Data Forum’2019 у Києві Тернопіль впевнено займав лідерство за відкритими даними. Результати про це наведені у збірці «Відкриті дані українських міст обласного значення», що були зібрані в ході дослідження у період з 5 до 20 серпня ц.р.

У дослідженні враховували кількість і формати публікації наборів відкритих даних. За результатами оприлюднених наборів на Єдиному державному порталі відкритих даних міських рад міст обласного значення, понад 100 датасетів розмістили лише 11 міст, серед яких і Тернопіль (139 датасетів). Окрім того, експерти позитивно відзначили, що Тернопільська міська рада оприлюднила понад 80% наборів даних у машинозчитувальному форматі.JSON. Для порівняння: Луцьк оприлюднив 81 набір даних, Рівне – 32, Хмельницький – 16, Івано-Франківськ – 101.

Довідка
Open Data Forum – щорічна всеукраїнська подія, що втретє об’єднала представників центральної і міської влади, українських і міжнародних експертів, громадських активістів і стартап-спільноту навколо теми розвитку та застосування відкритих даних в Україні.
Метою Форуму є створення платформи для спільного пошуку можливостей ефективного використання соціально-економічного потенціалу відкритих даних й обговорення трендів та інновацій у міжнародній практиці застосування даних на користь розвитку локальних спільнот.
Як свідчить міжнародний та український досвід, відкриття даних стимулює створення нових послуг і розвиває індустрію власних програмних продуктів, поліпшує взаємодію суспільства і держави, а також підвищує прозорість діяльності та довіру до органів влади. Фокус цьогорічного Форуму – Україна на шляху до економіки даних.

Пресслужба Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

30 вересня у приміщенні Центральної міської бібліотеки Тернополя відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та закриття дванадцятого щорічного загальноміського фестивалю «Бібліофест «Працює кожний - перемагаємо разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


У Тернополі відбулася мистецька імпреза з нагоди 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:10


Середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України склав за підсумками серпня 5 112,60 гривні – на 801,72 гривні, або 18,6% більше порівняно з тим же періодом 2021 року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:10


Через великий запит 14 жовтня у Драмтеатрі в Тернополі відбудуться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:24


У рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Тернопільська міська рада завершила реалізацію проєкту «Пізнаймо один одного: українці — в Сувалках, поляки — в Тернополі» спільно із закордонним партнером — Публічною бібліотекою імені Марії Конопницької в Сувалках (Підляське воєводство, Польща)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:34Теми дня
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео