П’ятниця, 25 вересня 2020
• Урядовці «кришують» контрабанду ліків від COVID-19, а натомість звинувачують місцеве самоврядування у збільшенні хворих • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Віктор Овчарук: «Упродовж усієї каденції обласна рада активно працювала, щоб зробити медичні послуги якіснішими та доступнішими» • Від нас пішла Легенда… • Вбили завучку Тернопільської ЗОШ №11… • Президент побував у новому дитячому садочку в Білій • Володимир Зеленський на Тернопіллі: відкрив «Водну арену», тестував ремонти доріг і взяв участь у представленні Стратегії розвитку • Які роботи завершили у Парку Національного відродження • На бульварі Д. Галицького тривають роботи з облаштування бювету • 3000 закоханих пар скористалися у Тернополі сервісом «Шлюб за добу» • У Тернополі триває облаштування нових зупинок громадського транспорту • COVID-19 на Тернопільщині: 197 випадків захворювання за добу, два – летальні • У церкві в Зборові унікальний різьблений і кований іконостас • 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Уже подали 16 проєктів на «Громадський бюджет 2021» Тернополя • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • Україна друга в Європі за смертністю від COVID-19 • Зеленський – у Тернополі! • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів
Тернопіль переміг у престижній номінації Open Data City Award’2019!

Опубліковано: 30 Вересня о 13:00 31


У «Мистецькому арсеналі» в Києві відбулася головна подія року у сфері відкритих даних – всеукраїнський Open Data Forum’2019, на якому Тернопіль було визнано переможцем серед міст України за досягнення найвищих стандартів публікації відкритих даних міськими органами влади
.


У Тернополі — найвідкритіша влада в Україні

Одержуючи нагороду, міський голова Сергій Надал зазначив, що вона є визнанням багаторічної роботи його команди щодо запровадження у місті інститутів прямого народовладдя і електронного урядування.

«Нам надзвичайно приємно, що кроки Тернополя у напрямку прозорості і відкритості влади так високо оцінені на рівні країни та експертним середовищем. Сьогодні стало модно говорити про «діджиталізацію» влади. А у нас, в Тернополі, цей процес триває вже вісім років. Ми активно розвиваємо сферу відкритих даних і створюємо на їх основі різні сервіси, зручні для тернополян. Наразі у місті працює цілий ряд різних сервісів на основі відкритих даних – Інтерактивна карта комунального майна, Карта про ремонти Тернополя тощо, а у найближчих планах – впровадження сіті-бота, який сповіщатиме мешканців про ті чи інші комунальні питання за конкретною адресою. А ще у цьому році наше місто приєдналося до Міжнародної Хартії відкритих даних – міжнародної ініціативи, яка сприяє реалізації принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Наша стратегічна мета – запустити максимальну кількість інститутів прямого народовладдя і електронного врядування», — зазначив Сергій Надал.

На конкурсі Тернопіль був представлений ще в одній номінації – Open Data Leader Award, на якій фіналістом стала начальниця відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Мар’яна Зварич за найвищі особисті заслуги у розвитку відкритих даних.

Переможців визначало експертне журі: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, директор проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS Петро Матіяшек, координатор проєкту «Програми розвитку ООН в Україні» Олена Урсу, керівник проєкту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління» (EU4PAR) Угіс Сікс, засновник Open Data Bot Олексій Іванкін.

Подія була організована Міністерством цифрової трансформації України в партнерстві з USAID/UK aid, проєктом «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», що реалізовується Фондом Євразія.

Прозорість — наслідок багаторічної кропіткої роботи

Успіх Тернополя не став сенсацією для експертів. Адже ще до Open Data Forum’2019 у Києві Тернопіль впевнено займав лідерство за відкритими даними. Результати про це наведені у збірці «Відкриті дані українських міст обласного значення», що були зібрані в ході дослідження у період з 5 до 20 серпня ц.р.

У дослідженні враховували кількість і формати публікації наборів відкритих даних. За результатами оприлюднених наборів на Єдиному державному порталі відкритих даних міських рад міст обласного значення, понад 100 датасетів розмістили лише 11 міст, серед яких і Тернопіль (139 датасетів). Окрім того, експерти позитивно відзначили, що Тернопільська міська рада оприлюднила понад 80% наборів даних у машинозчитувальному форматі.JSON. Для порівняння: Луцьк оприлюднив 81 набір даних, Рівне – 32, Хмельницький – 16, Івано-Франківськ – 101.

Довідка
Open Data Forum – щорічна всеукраїнська подія, що втретє об’єднала представників центральної і міської влади, українських і міжнародних експертів, громадських активістів і стартап-спільноту навколо теми розвитку та застосування відкритих даних в Україні.
Метою Форуму є створення платформи для спільного пошуку можливостей ефективного використання соціально-економічного потенціалу відкритих даних й обговорення трендів та інновацій у міжнародній практиці застосування даних на користь розвитку локальних спільнот.
Як свідчить міжнародний та український досвід, відкриття даних стимулює створення нових послуг і розвиває індустрію власних програмних продуктів, поліпшує взаємодію суспільства і держави, а також підвищує прозорість діяльності та довіру до органів влади. Фокус цьогорічного Форуму – Україна на шляху до економіки даних.

Пресслужба Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Головна причина — це непрофесійність та некомпетентність урядових чиновників, а іноді і злочинний саботаж...


Рубрика: Опубліковано: о 17:36


У класичному університеті Тернополя розпочали роботу учасники Другого Міжнародного Тижня, I-WEEK’2020...


Опубліковано: о 16:25


За попередні понад двадцять років медицина була найчастіше деструктуризованою галуззю...


Опубліковано: о 13:25


На 84-ому році не стало народного артиста Володимира Ячмінського...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:05


Тіло мертвої сусідки вранці, 22 вересня, близько 11:30, виявила тернополянка...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:23Теми дня
24 Вересня
23 Вересня
22 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео