Понеділок, 28 вересня 2020
• Різьблені ікони, кований каркас: у церкві в Зборові – унікальний іконостас! • Встановлена система відеоспостереження у Тернополі може розпізнавати обличчя та номерні знаки автомобілів • У Тернополі організовують Х- Бібліофест «Бібліотек@: час змін – час дій!» • Церковний хор «Глорія» у Тернополі відзначив 25-річчя • Новий спортивний майданчик відкрили на території тернопільської спеціалізованої школи №7 • Спогади про справжню людину • «Червоні дороги»: в Україні вперше зазвучала пісня про ДТП • Завершено перший етап облаштування нового надземного пішохідного переходу • Остання мандрівка Карпатами… • Від важкої недуги померла директорка Рекшинського НВК Оксана Заяць • Урядовці «кришують» контрабанду ліків від COVID-19, а натомість звинувачують місцеве самоврядування у збільшенні хворих • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Віктор Овчарук: «Упродовж усієї каденції обласна рада активно працювала, щоб зробити медичні послуги якіснішими та доступнішими» • Від нас пішла Легенда… • Вбили завучку Тернопільської ЗОШ №11… • Президент побував у новому дитячому садочку в Білій • Володимир Зеленський на Тернопіллі: відкрив «Водну арену», тестував ремонти доріг і взяв участь у представленні Стратегії розвитку • Які роботи завершили у Парку Національного відродження • На бульварі Д. Галицького тривають роботи з облаштування бювету • 3000 закоханих пар скористалися у Тернополі сервісом «Шлюб за добу»
Тернопіль під час карантину втратив 100 мільйонів гривень

Опубліковано: 5 Серпня о 15:32 19


До кінця 2020 року збитки міста можуть сягнути 200 млн. грн.
.


Пандемія коронавірусу істотно вплинула на бюджет міста. Надходження зменшилися, незаплановані видатки – зросли. Якщо одні галузі економіки працювали, то інші змушені були припинити роботу, а частина із них так і не відновилась. Продовження карантину може призвести до ще більш негативних наслідків.

Недоотримані доходи Тернополя мовою цифр

З другої половини березня, коли розпочався карантин, надходження до міського бюджету різко впали. Із запланованих 1153,9 млн. грн. у першому півріччі 2020 року надходження склали 1068,4 млн. грн., тобто 92,6%.

Не вдалось виконати податок на доходи фізичних осіб. Із запланованих 533,7 млн. грн. до «скарбниці» міста надійшло 470,2 млн. грн., втрати склали 63,5 млн.
Від плати за землю та податку на нерухомість недоодержано 8,8 млн. та 2 млн. відповідно.
Щоб підтримати підприємців, на квітень міська рада встановила нульову ставку єдиного податку та вдвічі зменшила ставку на травень для платників І та ІІ груп. За рахунок цих пільг втрати до бюджету – 7 млн. грн.

Через заборону на діяльність закладів харчування та через зниження платоспроможності населення втрати по акцизу склади 5,4 млн. грн.

Державні реєстратори та «паспортний стіл» працювали в скороченому режимі. Через ненадання цих послуг виникли збитки у розмірі 3,5 млн. грн.

Загалом втрати бюджету Тернопільської громади у зв’язку пандемією коронавірусу за І півріччя 2020 року орієнтовно становили 90,0 млн. грн., або 10,9 % від запланованих власних доходів.

Що буде далі

До кінця року можливі збитки складуть понад 200 млн. грн. Навіть при послабленні карантинних заходів деякі підприємства не відновили роботу, а інші відновили не в повному обсязі. Тобто, буде продовжуватися падіння надходжень до міського бюджету.

Також не надійдуть субвенції по соціальній сфері. Зокрема, це стосується субвенції, яка покриває субсидії. У міській раді сподіваються, що кошти від субсидій надійдуть хоча б у наступному році.

Конкретно у цифрах: скільки місто, область та держава виділили коштів на боротьбу з коронавірусом

— На галузь охорони здоров’я станом на 9 липня виділили 43 млн 644, 4 тис., з яких на доплату працівникам медичної галузі спрямовано майже 17 млн. Із цієї суми міська доплата медикам, які борються з епідемією, — 15, 5 млн., а з держбюджету — лише 1,4 млн. Хоча Київ заявляв, що самостійно виплатить всі доплати медикам.

— На засоби індивідуального заходу, медикаменти і тест-системи, з міського бюджету витратили 7 млн. 147 тис. грн., Для прикладу з обласного – лише 500 тис. грн., а із державного бюджету кошти на це взагалі не надходили.

— По капітальних видатках з міського бюджету направлено 18, 1 млн. (лише 1 млн. гривень з обласного бюджету). За ці кошти придбали: апарати ШВЛ — 17 штук, монітори спостережень пацієнтів — 14 штук, бронхоскоп — 1 шт., кисневе обладнання —1 штука, УЗД-апарат для кардіології — 1 шт. (ціна — 2 млн. грн.), дефібрилятор — 4 штуки, кисневий концентрат — 3 штуки, переносний рентген-апарат — 1 штука, УЗД-апарат – 1 штука, інфузомати — 11 штук.
— 880 тис. грн. виділено для допомоги на школу з футболу та ігрових видів спорту, що на вулиці Бойчуків, де облаштували тимчасовий шпиталь для хворих.

— 160 тисяч виділено для придбання засобів індивідуального захисту для працівників транспортної галузі – водіїв, які працюють на громадському транспорті.

— Для працівників дошкільних закладів освіти придбали засоби індивідуального захисту на 1 млн. 550 тисяч. Також були придбані засоби індивідуального захисту в тих школах, де було проведено ЗНО. Маски, дезінфектори, термометри були придбані в такій кількості, щоб можна було забезпечити їхні потреби без батьківських грошей.


— 1 млн. 82 тис. грн. спрямовано на придбання так званих безворсових килимків (карематів), щоб можна було замінити в усіх дошкільних навчальних закладах. У дошкільних навчальних закладах усі вимоги МОЗу були виконані. На це витратили майже 7,7 млн., а 5 млн. 666 тисяч витратили на навіси в садочках для облаштування місць перебування дітей на вулиці (в т. ч. павільйони).
В загальному незаплановані витрати на боротьбу з коронавірусом по Тернополю склали 43 млн. 644 тис. грн за 4 місяці.

Дуже показова цифра, що лише 1 млн. 365 тис. грн. було виділено з державного бюджету, 1,5 млн. з обласного. Все решта — з міського бюджету.

Як бачимо, пандемія коронавірусу спричинила значні фінансові втрати у бюджеті міста. Якщо ситуація погіршиться і карантин продовжать, то збитки будуть ще більшими. Усе залежить від того, яка буде статистика щодо кількості інфікованих в Тернопільській громаді.
За матеріалами Центру громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Сучасна система відеоспостереження, яку встановлено у Тернополі, може розпізнавати обличчя та  номерні знаки, вид, марку, колір транспортного засобу...


Опубліковано: о 16:46


З 28 по 30 вересня у Тернополі проходитиме десятий щорічний бібліотечний фестиваль «Бібліофест: «Бібліотек@: час змін - час дій!». Захід проходитиме не лише на локаціях міста, а й у форматі онлайн...


Опубліковано: о 10:36


Аматорський колектив парафіяльного хору «Глорія» при українській греко-католицькій церкві Святого апостола Петра відсвяткував 25 річницю від дня створення...


Опубліковано: о 15:43


Завершилася реалізації проєкту з облаштування ігрового дитячого спортивно-гімнастичного комплексу «Наше майбутнє» на території спеціалізованої школи №7 з поглибленим вивченням іноземних мов...


Опубліковано: о 10:39Теми дня
28 Вересня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео