П’ятниця, 03 лютого 2023
• У Чернелеві-Руському – казкове укриття • «Російська армія найбільше біситься на свята…» • Нацгвардійці в Тернополі гасили палаючий автомобіль • 5-річна Соломійка з Білозірки наліпила вареників для воїнів • Настя і її бабуся Галина з Чорткова загинули на Хмельниччині… • «Юрчик просив відкупити йому ровер…» • Заколядували… тубус від гранатомета • Послав «сосать смереки», а суд «вмив руки» • У Тернополі відремонтували автомобіль для військових • З Тернополя на фронт відправили комплекти зимової форми для військових • “Була жива, але знесилена…” Поліцейські Тернополя врятували жінку • У Тернополі до Дня всіх закоханих виступить гурт KAZKA • Колядували і гроші на ЗСУ збирали • Велика допомога маленьких волонтерів • Командир Бендера з Тернопільщини – на передовій! • «Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців» • Громаді на Тернопільщині подарували ікону, якій понад 200 років • Відійшов у вічність багаторічний керівник Тернопільського обласного театру ляльок • Волонтерство окриляє! • “Попросив Наталю взяти паспорт, але не зізнався про розпис”. Військовий Микола здивував кохану
Тернопіль стає українським Давосом

Автор: Опубліковано: 1 Червня о 12:00 79


У період з 24 до 26 травня 2017 року відбувся Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest-2017», в якому взяли участь представники 27 країн і який вже здобув неофіційне визнання українського Давоса.


Офіційне відкриття форуму і його перший день роботи пройшли у Збаразькому замку. Серед інших високопосадовців учасників форуму привітав міський голова Тернополя Сергій Надал, який підкреслив, що наше місто залишається відкритим до співпраці, а мерія забезпечить максимально комфортні умови для інвесторів.

Інвесторам подобається Тернопіль

«Тернопіль має успішний досвід роботи з міжнародними установами, продовжує реалізацію проектів з ЄБРР, Світовим банком та іншими європейськими фондами, — сказав Сергій Надал. – Приємно, що наше місто отримало відзнаку Euro-China Green & Smart City Awards у двох номінаціях: енергоефективність та управління муніципальними утвореннями на рівні з такими містами, як Будапешт та Хельсінкі. Тернопіль постійно відзначають також у різних міжнародних авторитетних рейтингах. Наразі у місті працюють 84 компанії з іноземними інвестиціями, які представляють 26 країн. Ключовим завданням Тернополя є розвиток даного напрямку, а це означає залучення інвестицій, створення  нових робочих місць і позитивного бізнес-середовища, вдосконалення міської інфраструктури, поліпшення гуманітарної сфери та соціальних стандартів. Тому радий, що такий інвестиційний форум відбувається на Тернопільщині і я запрошую представників інвесторів до Тернополя».

Зі слів очільника Тернополя, основні нарахування до бюджету міста надходять від малого та середнього бізнесу. Влада міста іде назустріч підприємцям та запровадила автоматичне продовження договорів оренди землі та комунального майна. У Тернополі все робиться для того, щоб бізнесу та інвесторам було комфортно.

«Сподіваюся, інвестиційний форум буде мати продовження і дасть старт створенню нових успішних проектів у Тернополі», — підкреслив на завершення Сергій Надал. А віце-президент Міжнародної торгової палати, тернопільський підприємець Тарас Демкура прямо порівняв Тернопiльський мiжнародний iнвестицiйний форум з Давосом. На його думку, це могло статися тiльки завдяки скоординованим дiям всiх гiлок влади, громадськості та бiзнесу.

Тернополяни пишаються своїм містом

Упродовж останніх років Тернопіль неодноразово визнавали містом не тільки привітним до інвесторів і підприємців, а й комфортним для його мешканців. Згідно з останнім муніципальним опитуванням, проведеним авторитетною групою “Рейтинг” і оприлюдненим у квітні ц.р., тернополяни гордяться своїм містом, на їх думку, Тернопіль приваблює туристів, має добрі побутові умови для життя та береже культуру і традиції. За індексом задоволеності можливостями міста, Тернопіль займає четверту позицію серед міст України (за критерії бралися оцінки можливості реалізовувати духовні потреби, пересуватися містом, проводити дозвілля, отримувати якісну освіту тощо). Тернополяни також зазначили, що відчувають себе у безпеці. Це — один з найкращих показників по усій Україні і дуже важливо, що він є стабільним впродовж останніх років. До речі,  найбільш безпечними самі мешканці визнають три міста, якими керують міські голови-представники ВО “Свобода”: Тернопіль, Івано-Франківськ, Хмельницький.

Тернополяни відзначили також покращання вуличного освітлення, стану дворів та прибудинкових територій, доріг та тротуарів, місць для паркування, роботи закладів торгівлі та ринків, дитячих садків, спортивних та культурних закладів, екології та роботи поліції. Майже 70 % містян позитивно оцінили роботу міського голови.

Дане дослідження регулярно проводиться на замовлення Міжнародного республіканського інституту і фінансується урядом Канади.

Від ідеї — до традиції

Економічні дослідження також вказують на привабливість Тернополя. Зокрема, місто регулярно отримує оцінку “стабільне” від рейтингової агенції IBI-Рейтинг, Єврорейтинг. Про визнання міста свідчить також стабільна співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку і Світовим банком. За активної допомоги цих структур у Тернополі реалізується одна з кращих програм підвищення енергоефективності. А покращання інвестиційного клімату має прямі позитивні наслідки для пересічних тернополян. Тернопіль з часом справді може стати українським Давосом.

До речі, найбільший у світі економічний саміт у швейцарському Давосі розпочався з ініціативи вихідця з Тернопільщини, відомого економіста та мислителя Богдана Гаврилишина. На початку це була просто ідея, а сьогодні це одна з найбільших економічних подій року, що впливає на бізнес та життя всієї планети.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , ,

Нещодавно опубліковане

На ремонт шкільного укриття в селі витратили пів мільйона гривень...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:17


Бахмут, Соледар, Вугледар — нині найскладніші напрямки на фронті...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:10


Військові Нацгвардії першими допомогли гасити авто, яке палало поблизу Тернопільського ставу...


Рубрика: , Опубліковано: о 23:28


Соломійці Довгалюк із села Білозірка Лановецької громади — п’ять років, але вона вже волонтерить...


Рубрика: , , Опубліковано: о 22:27


22 січня неподалік Хмельницького в аварію потрапила родина головної спеціалістки відділу економічного розвитку та комунального майна Чортківської міської ради Наталії Мостовик...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:18Теми дня
2 Лютого
1 Лютого
28 Січня
27 Січня