Субота, 30 вересня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Тернопіль стає українським Давосом

Автор: Опубліковано: 1 Червня о 12:00 79


У період з 24 до 26 травня 2017 року відбувся Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest-2017», в якому взяли участь представники 27 країн і який вже здобув неофіційне визнання українського Давоса.


Офіційне відкриття форуму і його перший день роботи пройшли у Збаразькому замку. Серед інших високопосадовців учасників форуму привітав міський голова Тернополя Сергій Надал, який підкреслив, що наше місто залишається відкритим до співпраці, а мерія забезпечить максимально комфортні умови для інвесторів.

Інвесторам подобається Тернопіль

«Тернопіль має успішний досвід роботи з міжнародними установами, продовжує реалізацію проектів з ЄБРР, Світовим банком та іншими європейськими фондами, — сказав Сергій Надал. – Приємно, що наше місто отримало відзнаку Euro-China Green & Smart City Awards у двох номінаціях: енергоефективність та управління муніципальними утвореннями на рівні з такими містами, як Будапешт та Хельсінкі. Тернопіль постійно відзначають також у різних міжнародних авторитетних рейтингах. Наразі у місті працюють 84 компанії з іноземними інвестиціями, які представляють 26 країн. Ключовим завданням Тернополя є розвиток даного напрямку, а це означає залучення інвестицій, створення  нових робочих місць і позитивного бізнес-середовища, вдосконалення міської інфраструктури, поліпшення гуманітарної сфери та соціальних стандартів. Тому радий, що такий інвестиційний форум відбувається на Тернопільщині і я запрошую представників інвесторів до Тернополя».

Зі слів очільника Тернополя, основні нарахування до бюджету міста надходять від малого та середнього бізнесу. Влада міста іде назустріч підприємцям та запровадила автоматичне продовження договорів оренди землі та комунального майна. У Тернополі все робиться для того, щоб бізнесу та інвесторам було комфортно.

«Сподіваюся, інвестиційний форум буде мати продовження і дасть старт створенню нових успішних проектів у Тернополі», — підкреслив на завершення Сергій Надал. А віце-президент Міжнародної торгової палати, тернопільський підприємець Тарас Демкура прямо порівняв Тернопiльський мiжнародний iнвестицiйний форум з Давосом. На його думку, це могло статися тiльки завдяки скоординованим дiям всiх гiлок влади, громадськості та бiзнесу.

Тернополяни пишаються своїм містом

Упродовж останніх років Тернопіль неодноразово визнавали містом не тільки привітним до інвесторів і підприємців, а й комфортним для його мешканців. Згідно з останнім муніципальним опитуванням, проведеним авторитетною групою “Рейтинг” і оприлюдненим у квітні ц.р., тернополяни гордяться своїм містом, на їх думку, Тернопіль приваблює туристів, має добрі побутові умови для життя та береже культуру і традиції. За індексом задоволеності можливостями міста, Тернопіль займає четверту позицію серед міст України (за критерії бралися оцінки можливості реалізовувати духовні потреби, пересуватися містом, проводити дозвілля, отримувати якісну освіту тощо). Тернополяни також зазначили, що відчувають себе у безпеці. Це — один з найкращих показників по усій Україні і дуже важливо, що він є стабільним впродовж останніх років. До речі,  найбільш безпечними самі мешканці визнають три міста, якими керують міські голови-представники ВО “Свобода”: Тернопіль, Івано-Франківськ, Хмельницький.

Тернополяни відзначили також покращання вуличного освітлення, стану дворів та прибудинкових територій, доріг та тротуарів, місць для паркування, роботи закладів торгівлі та ринків, дитячих садків, спортивних та культурних закладів, екології та роботи поліції. Майже 70 % містян позитивно оцінили роботу міського голови.

Дане дослідження регулярно проводиться на замовлення Міжнародного республіканського інституту і фінансується урядом Канади.

Від ідеї — до традиції

Економічні дослідження також вказують на привабливість Тернополя. Зокрема, місто регулярно отримує оцінку “стабільне” від рейтингової агенції IBI-Рейтинг, Єврорейтинг. Про визнання міста свідчить також стабільна співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку і Світовим банком. За активної допомоги цих структур у Тернополі реалізується одна з кращих програм підвищення енергоефективності. А покращання інвестиційного клімату має прямі позитивні наслідки для пересічних тернополян. Тернопіль з часом справді може стати українським Давосом.

До речі, найбільший у світі економічний саміт у швейцарському Давосі розпочався з ініціативи вихідця з Тернопільщини, відомого економіста та мислителя Богдана Гаврилишина. На початку це була просто ідея, а сьогодні це одна з найбільших економічних подій року, що впливає на бізнес та життя всієї планети.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , ,

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня