Четвер, 18 квітня 2024
• За 12000 доларів тернополянин обіцяв ухилянтам «порішати» з військкоматом • 100-річна ювілярка з Козівської громади • 12-метровий рушник “родом” із Тернопільщини мандрує світом • У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур • За ніч обікрав чотири магазини в Ланівцях • Народила донечку вдома. Медики допомогли породіллі з Теребовлянщини • У Тернополі з новою програмою виступить CHEEV • Хотів “приземлити”. Пригрозив односельчанину, який відмовився донатити на безпілотник • У Києві прощаються з Сергієм Коновалом і Тарасом Петришиним з Тернопільщини
Тернопіль увійшов до п’ятірки міст України, де є гаряча вода

Опубліковано: 27 Квітня о 11:46 12


Тернопіль поки що тримається, оскільки завдяки програмі модернізації ЖКГ зберіг певний запас фінансової міцності.


В Україні почали масово відключати міста від гарячої води через різке (потрійне!!!) підвищення ціни на газ для комунальних підприємств з боку НАК “Нафтогаз України”. У Тернополі ж гарячу воду у помешкання містян подають справно. Завдяки реалізації програми з термомодернізації житла, розпочатої чотири  роки тому Сергієм Надалом, місто поки що має кошти для оплати навіть завищених тарифів.

 

Україна сидить без гарячої води

Тернопіль став одним з п’яти міст України, де тепер стабільно подають гарячу воду. У більшості інших українських міст її подачу припинено, бо місцеві бюджети просто не здатні оплатити необхідний для підігріву води газ, оскільки національний державний регулятор — НАК “Нафтогаз України” — втричі підвищив тарифи. Тернопіль поки що тримається, оскільки завдяки програмі модернізації ЖКГ зберіг певний запас фінансової міцності.

Завдячуємо програмі термомодернізації

Зокрема, у рамках програми підвищення енергоефективності та термомодернізації, розпочатої міським головою Сергієм Надалом, були проведені роботи із заміни циркуляційних насосів, що подекуди зменшило споживання електроенергії утричі. Крім того, відбулася заміна систем підігріву і опалення, що дало економію від 15 до 30 %.

Нещодавно у Тернополі відбулися “Дні сталої енергії”, на яких обговорювали питання подальшої реформи, завдяки якій вдасться ще більше зменшити споживання електроенергії та газу містом. Загальний підхід передбачає оцінку ефективності об’єктів комунальної власності, зокрема, таких, як дитячі садки, лікарні, школи, а також дії, спрямовані на зменшення втрат тепла, а отже, і на скорочення витрат на газ. Як зазначав в одному зі своїх інтерв’ю Сергій Надал, іншого виходу, як скорочувати споживання дорого газу та електроенергії, просто немає.

Разом з тим, як зазначають експерти, потрібна загальнодержавна програма. Зокрема, треба провести енергетичний аудит всієї України. Визначити, яка є дешевша альтернатива дорогому російському газу. Запустити державне фінансування таких програм. Тоді не буде щороку виникати проблем з оплатою комунальними підприємствами газу. Сьогодні ж місцевій владі передали більше повноважень без належних фінансових ресурсів. Тобто кількість обов’язків із забезпечення соціальної сфери зросла, а повноважень не прибуло.

Сергій Надал в одному з коментарів зазначив, що місцева влада робить все можливе, але в неї є фактично лише один інструмент — це пошук іноземних донорів і скорочення витрат. Однак тарифи будуть зростати, поки не буде таких же заходів вжито у масштабах всієї країни.

Приклад Польщі

Міський голова Тернополя наводить приклад Польщі, де у 1998 році на рівні держави було ухвалено комплексний закон про термомодернізацію, що передбачав державне сприяння утепленню, заміні котлів, переходу в опаленні на біомасу. І сьогодні у Польщі переробляють близько 23 млн.тонн біомаси на теплову енергію. Загалом у ЄС виробництво теплової енергії з біомаси для опалення та підігріву води складає в середньому близько 15 % . У Швеції цей показник — 61%, в Австрії — 37%, Данії — 35%, Фінляндії — 32%. В Україні такої програми державної підтримки немає, але вона вкрай необхідна, щоб в оселях людей були тепло і гаряча вода, переконаний Сергій Надал.


Джерело: Прес-служба Тернопільської міської ради

Нещодавно опубліковане

Ще одну схему ухилення від мобілізації припинили тернопільські поліцейські...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:29


15 квітня свій 100-літній ювілей відзначила жителька с.Конюхи Козівської громади Катерина Петрівна Шенклер...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:06


Представники Тернопільщини побували в Чернівцях на передачі вишивальницям Буковини естафети Міжнародного рушника єднання "Цвіт вишиванки"...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:54


Емоційне відновлення співробітників поліції, які отримали поранення у зоні бойових дій, важлива складова їхньої реабілітації...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:08


З пораненням живота та ушкодженнями внутрішніх органів до реанімаційного відділення бригада швидкої допомоги госпіталізувала мешканця Бережан...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:29



Теми дня
17 Квітня
16 Квітня
15 Квітня
13 Квітня
12 Квітня