Понеділок, 26 серпня 2019
• Володимир Мариновський: «Якби Тарас Юрик у мене чесно виграв вибори голови федерації, то не було б жодних претензій, а вони вчинили рейдерське захоплення, отож, справедливість восторжествує» • Зірки – на Алеї, рекорди – в АртБуці! • Замах на Камінського? • У День Незалежності презентуватимуть “Книгу рекордів Тернополя” • Гарячий серпень: 30 років тому… • «Танцюю, як усі» • Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду
Тернопіль увійшов до п’ятірки міст України, де є гаряча вода

Опубліковано: 27 Квітня о 11:46 11


Тернопіль поки що тримається, оскільки завдяки програмі модернізації ЖКГ зберіг певний запас фінансової міцності.


В Україні почали масово відключати міста від гарячої води через різке (потрійне!!!) підвищення ціни на газ для комунальних підприємств з боку НАК “Нафтогаз України”. У Тернополі ж гарячу воду у помешкання містян подають справно. Завдяки реалізації програми з термомодернізації житла, розпочатої чотири  роки тому Сергієм Надалом, місто поки що має кошти для оплати навіть завищених тарифів.

 

Україна сидить без гарячої води

Тернопіль став одним з п’яти міст України, де тепер стабільно подають гарячу воду. У більшості інших українських міст її подачу припинено, бо місцеві бюджети просто не здатні оплатити необхідний для підігріву води газ, оскільки національний державний регулятор — НАК “Нафтогаз України” — втричі підвищив тарифи. Тернопіль поки що тримається, оскільки завдяки програмі модернізації ЖКГ зберіг певний запас фінансової міцності.

Завдячуємо програмі термомодернізації

Зокрема, у рамках програми підвищення енергоефективності та термомодернізації, розпочатої міським головою Сергієм Надалом, були проведені роботи із заміни циркуляційних насосів, що подекуди зменшило споживання електроенергії утричі. Крім того, відбулася заміна систем підігріву і опалення, що дало економію від 15 до 30 %.

Нещодавно у Тернополі відбулися “Дні сталої енергії”, на яких обговорювали питання подальшої реформи, завдяки якій вдасться ще більше зменшити споживання електроенергії та газу містом. Загальний підхід передбачає оцінку ефективності об’єктів комунальної власності, зокрема, таких, як дитячі садки, лікарні, школи, а також дії, спрямовані на зменшення втрат тепла, а отже, і на скорочення витрат на газ. Як зазначав в одному зі своїх інтерв’ю Сергій Надал, іншого виходу, як скорочувати споживання дорого газу та електроенергії, просто немає.

Разом з тим, як зазначають експерти, потрібна загальнодержавна програма. Зокрема, треба провести енергетичний аудит всієї України. Визначити, яка є дешевша альтернатива дорогому російському газу. Запустити державне фінансування таких програм. Тоді не буде щороку виникати проблем з оплатою комунальними підприємствами газу. Сьогодні ж місцевій владі передали більше повноважень без належних фінансових ресурсів. Тобто кількість обов’язків із забезпечення соціальної сфери зросла, а повноважень не прибуло.

Сергій Надал в одному з коментарів зазначив, що місцева влада робить все можливе, але в неї є фактично лише один інструмент — це пошук іноземних донорів і скорочення витрат. Однак тарифи будуть зростати, поки не буде таких же заходів вжито у масштабах всієї країни.

Приклад Польщі

Міський голова Тернополя наводить приклад Польщі, де у 1998 році на рівні держави було ухвалено комплексний закон про термомодернізацію, що передбачав державне сприяння утепленню, заміні котлів, переходу в опаленні на біомасу. І сьогодні у Польщі переробляють близько 23 млн.тонн біомаси на теплову енергію. Загалом у ЄС виробництво теплової енергії з біомаси для опалення та підігріву води складає в середньому близько 15 % . У Швеції цей показник — 61%, в Австрії — 37%, Данії — 35%, Фінляндії — 32%. В Україні такої програми державної підтримки немає, але вона вкрай необхідна, щоб в оселях людей були тепло і гаряча вода, переконаний Сергій Надал.


Джерело: Прес-служба Тернопільської міської ради

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вівторок, 27 серпня, — день народження Івана Франка. Тернопіль креативно вшановуватиме Каменяра: про «Франкові сліди у Тернополі» у формі оригінального музично-поетичного дійства розкажуть хорова капела «Зоринка» та заслужений діяч мистецтв України, відомий письменник Олег Герман...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


На капоті автомобіля NISSAN QASHQAI здетонував саморобний пристрій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


"Книгу рекордів Тернополя" вперше покажуть тернополянам і гостям файного міста. Презентація для делегацій з інших міст відбудеться 24 серпня об 11:30 в Українському домі "Перемога"...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00


23 серпня на всеукраїнському рівні відзначаємо велике державне свято — День Державного Прапора України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
23 Серпня
22 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео