Неділя, 26 січня 2020
• Переселенка з Луганщини Світлана Сердюк впала і зламала хребет • Вірші… мовою жестів! • Фільм «Віддана»: головна героїня говорить голосом… тернополянки • Тернополянам покажуть, як… палає Кремль! • Ігор Мединський більше не очолюватиме управління транспорту Тернополя • «Ню»анси однієї виставки • Міська рада Тернополя сформувала Оперативний штаб для попередження поширення грипу та ГРВІ • «Aurevoir» для новорічної красуні, або Як правильно позбутися ялинки? • Tvorchість тернополян – на нацвідборі до «Євробачення» • Підприємцю Ігорю Скрипці підкинули… похоронний вінок • Тернополянам лише дещиці не вистачило до нагород Юнацької Олімпіади • Той, хто створив «Ниву» • Віталій Гринів: «Настав час демонструвати високі результати» • «Кожна вдала операція – перемога усього відділення» • Де шукати… сніг? • Які зміни в 2020-ому чекають українських заробітчан? • Світлана Пушкар: «Чому закрили справу про загибель мого чоловіка?» • Сергій Надал: «Акт Злуки показав усьому світові – українці це державна нація» • Герої вистояли, не витримав бетон… • «Кінець епохи бідності»: тільки для кого?!
Тернопіль увійшов до п’ятірки міст України, де є гаряча вода

Опубліковано: 27 Квітня о 11:46 11


Тернопіль поки що тримається, оскільки завдяки програмі модернізації ЖКГ зберіг певний запас фінансової міцності.


В Україні почали масово відключати міста від гарячої води через різке (потрійне!!!) підвищення ціни на газ для комунальних підприємств з боку НАК “Нафтогаз України”. У Тернополі ж гарячу воду у помешкання містян подають справно. Завдяки реалізації програми з термомодернізації житла, розпочатої чотири  роки тому Сергієм Надалом, місто поки що має кошти для оплати навіть завищених тарифів.

 

Україна сидить без гарячої води

Тернопіль став одним з п’яти міст України, де тепер стабільно подають гарячу воду. У більшості інших українських міст її подачу припинено, бо місцеві бюджети просто не здатні оплатити необхідний для підігріву води газ, оскільки національний державний регулятор — НАК “Нафтогаз України” — втричі підвищив тарифи. Тернопіль поки що тримається, оскільки завдяки програмі модернізації ЖКГ зберіг певний запас фінансової міцності.

Завдячуємо програмі термомодернізації

Зокрема, у рамках програми підвищення енергоефективності та термомодернізації, розпочатої міським головою Сергієм Надалом, були проведені роботи із заміни циркуляційних насосів, що подекуди зменшило споживання електроенергії утричі. Крім того, відбулася заміна систем підігріву і опалення, що дало економію від 15 до 30 %.

Нещодавно у Тернополі відбулися “Дні сталої енергії”, на яких обговорювали питання подальшої реформи, завдяки якій вдасться ще більше зменшити споживання електроенергії та газу містом. Загальний підхід передбачає оцінку ефективності об’єктів комунальної власності, зокрема, таких, як дитячі садки, лікарні, школи, а також дії, спрямовані на зменшення втрат тепла, а отже, і на скорочення витрат на газ. Як зазначав в одному зі своїх інтерв’ю Сергій Надал, іншого виходу, як скорочувати споживання дорого газу та електроенергії, просто немає.

Разом з тим, як зазначають експерти, потрібна загальнодержавна програма. Зокрема, треба провести енергетичний аудит всієї України. Визначити, яка є дешевша альтернатива дорогому російському газу. Запустити державне фінансування таких програм. Тоді не буде щороку виникати проблем з оплатою комунальними підприємствами газу. Сьогодні ж місцевій владі передали більше повноважень без належних фінансових ресурсів. Тобто кількість обов’язків із забезпечення соціальної сфери зросла, а повноважень не прибуло.

Сергій Надал в одному з коментарів зазначив, що місцева влада робить все можливе, але в неї є фактично лише один інструмент — це пошук іноземних донорів і скорочення витрат. Однак тарифи будуть зростати, поки не буде таких же заходів вжито у масштабах всієї країни.

Приклад Польщі

Міський голова Тернополя наводить приклад Польщі, де у 1998 році на рівні держави було ухвалено комплексний закон про термомодернізацію, що передбачав державне сприяння утепленню, заміні котлів, переходу в опаленні на біомасу. І сьогодні у Польщі переробляють близько 23 млн.тонн біомаси на теплову енергію. Загалом у ЄС виробництво теплової енергії з біомаси для опалення та підігріву води складає в середньому близько 15 % . У Швеції цей показник — 61%, в Австрії — 37%, Данії — 35%, Фінляндії — 32%. В Україні такої програми державної підтримки немає, але вона вкрай необхідна, щоб в оселях людей були тепло і гаряча вода, переконаний Сергій Надал.


Джерело: Прес-служба Тернопільської міської ради

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Складну операцію сьогодні перенесла у Бережанській районній лікарні 67-річна Світлана Сердюк, яка є переселенкою з Луганська. Нещодавно вона зламала хребет, впавши з інвалідного візка. Довелося провести оперативне втручання — вставити металеву пластину...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


А ви знали, що цей тиждень в Україні — тиждень звуку? Для кожного важливо чути та бути почутим...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Фільм «Віддана», який вийшов у прокат 16 лютого, варто подивитися з багатьох причин...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


У суботу, 25 січня, у Тернополі в кінотеатрі «Сінема Сіті» відбудеться допрем’єрний показ неполіткоректної патріотичної комедії «Наші Котики». Стрічку презентуватимуть продюсери Ігор Савиченко та Степан Бандера...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


У Тернопільській міській раді створили нове управління транспортних мереж та зв'язку...


Опубліковано: о 15:00Теми дня
25 Січня
24 Січня
23 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео