Понеділок, 19 серпня 2019
• Нова українська школа: влада і громади повинні об’єднати зусилля для успішної реалізації завдань • Термомодернізація житлового фонду Тернополя прийшла на вул. Новий Світ, 45 • Андрій Крисоватий: «Пріоритет нині – це якісна освіта для студентів» • Серіал «Кріпосна»: знімали у Вишнівецькому палаці, а б’є рекорди з переглядів… у Польщі! • «ТНЕУ — це шанс для кожного абітурієнта і студента» • Увага! У Тернополі орудує шахрай • Наша наукова Надія! • Максим Нефьодов: «Коханій борода подобається» • РФ вимагає від України подачу прісної води до Криму • «Файному місту» – святкування, Алеї – зірок! • На Тернопільщині – дві аварії за участі пішоходів • Транспортна реформа – у дії! • Двічі бабЮля! • Володимир Зеленський: три місяці «служби»… • «Контінентал»: соняхи і бджоли – поруч! • Заліщики кличуть на «InStrum Fest» • Тернопіль готується до святкування Дня міста • Надання спрощеного громадянства росіянам: Володимир Зеленський підписав указ • Тарифний популізм залишить українців без води і тепла • Тернополянин помер у поїзді
Тернопіль відзначив День міста новими вагомими проектами

Автор: Опубліковано: 6 Вересня о 10:00 17


Уперше за 60 років цілком оновлено дамбу Тернопільського ставу. Цей насправді масштабний проект тривав майже два роки.


28 серпня Тернопіль урочисто відсвяткував День міста. Вже традиційно до цього свята у місті завершуються масштабні ремонтні роботи, відкриваються нові громадські простори і зони відпочинку. 2018 рік підтвердив цю добру традицію сповна.

Оновлена головна магістраль Тернополя

Уперше за 60 років цілком оновлено дамбу Тернопільського ставу. Цей насправді масштабний проект тривав майже два роки. І тепер тернополяни отримали оновлену основну магістраль міста, яка з’єднує всі райони міста. Паралельно з роботами на самій дамбі оновлюються пішохідні доріжки, повністю замінені всі комунікації.

Необхідність масштабної та комплексної реконструкції тернопільської дамби продиктована часом. Як стверджують тернопільські історики, без тернопільської дамби не було б Тернопільського замку і самого міста Тернопіль. Саме дорога, яку проклали повз заболочену місцевість, посприяла активному економічному розвитку Тернополя у XVIII столітті. Дорога-дамба була основним торговельним шляхом старого Тернополя.

Це дуже добре розуміли й у XX столітті. У 1950-их роках відбулася масштабна відбудова Тернополя, який лежав у руїнах після Другої світової війни. Почали відновлювати Тернопільський став. Тоді фактично з нуля було побудовано нову даму, гідротехнічні споруди і вистелено бруківку. Дамба знову стала основною транспортною магістраллю міста, з’єднавши всі мікрорайони Тернополя.

Про вкрай важливе значення дороги-дамби для розвитку сучасного Тернополя розповів міський голова. «Ми реконструювали не просто дамбу чи одну з вулиць, ми відновили головну транспортну артерію Тернополя, — підкреслив він. — Це дасть змогу вивести на новий рівень економічну логістику, а отже, залучити у місто нові інвестиції. Тобто від реконструкції дамби напряму залежить економічне зростання Тернополя.»

За словами очільника міста, реконструкція дамби — черговий етап масштабного проекту з облагородження всього периметру голубої перлини Тернополя — ставу.

«Тернопільський став – це символ та гордість нашого міста. Але без належної сучасної інфраструктури, нових відпочинкових і громадських просторів він втрачає своє значення. Тому стратегічне завдання мерії – облагородження всієї території навколо Тернопільського ставу. Вже створений новий громадський простір на «Циганці», відремонтована дамба, віднайдені кошти на впорядкування Дальнього пляжу, заплановано створення Центру водних видів спорту. Ми робимо все можливе, щоб ставом і його інфраструктурою пишалися не тільки сучасники, а й наші внуки та правнуки», – заявив Сергій Надал.

Найдовший аераційний фонтан України

До Дня міста завершено ще один масштабний проект, який вже став одним із символів Тернополя, місцем справжнього паломництва тернополян і гостей міста. Це лінія аераційних фонтанів, яка у 2018 році поповнилася другою та третьою чергами.

Фонтани розміщені від причалу в напрямку до Надставної церкви. Разом з очільником Тернополя Сергієм Надалом найдовший в Україні аераційний фонтан відкривали тисячі тернополян. Загальна його протяжність — понад 300 метрів. Минулого року в Тернополі запустили першу лінію аераційних фонтанів, яка склала 122 метри. А вже цього року тут встановлено 180 форсунок з прожекторами, струмінь води з кожної сягає 9 метрів у довжину і майже
4 метри у висоту. Окрім естетичного вигляду, водограй виконує і екологічну функцію, оскільки насичує воду ставу киснем.

Улюблений дитмайданчик молодих сімей

Дитячий майданчик біля острівця «Чайка» — улюблене місце сімейних тернополян. Однак цей майданчик потребував якісного і комплексного ремонту. До Дня міста це було зроблено. На відкриття оновленого майданчика прийшли багато дітей з батьками, а також меценати, які приклались до реконструкції майданчика. Усіх їх привітав міський голова.

«Оновлення одного з найвідвідуваніших дитячих майданчиків ще раз демонструє, що у Тернополі є соціально відповідальний бізнес, який і сплачує податки, і допомагає громаді якісними проектами. Переконаний, що цей дитячий майданчик буде одним з улюблених місць відпочинку дітей і батьків, стане ще одним соціальним простором, який із задоволенням відвідуватимуть тернополяни», – зазначив Сергій Надал.

До Дня міста в парку ім. Т. Шевченка відремонтовано також пішохідні алеї навколо острівця «Чайка» (ділянка від колонади до площі С.Бандери), а вздовж алеї встановлено нові лавки і висаджено катальпи. Нещодавно тут завершилася реконструкція підпірної стінки в межах острівця «Чайка».

У Тернополі склалася дуже добра традиція, коли День міста стає не лише ще одним «червоним днем» календаря, а приводом, щоб пишатися своїм файним містом.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Впровадження Нової української школи — ключова реформа, головна мета якої – нова висока якість освіти, формування свідомих, суспільно активних громадян, здатних забезпечити економічне зростання і культурний розвиток країни, области...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Як повідомили у пресслужбі міської ради Тернополя, у рамках програми з термомодернізації житлового фонду Тернополя завершується комплексне утеплення будинку на умовах співфінансування 70 на 30 за адресою: вул. Новий Світ, 45...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Ще зовсім трішки — і місто прокинеться від літнього сну, а студенти наповнять його своєю енергією та життєрадісним гамором...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Події розгортаються у середині ХІХ ст. напередодні скасування кріпосного права...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


За найкреативніше відео дві тернополянки отримали можливість безкоштовно навчатися у ТНЕУ...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00Теми дня
19 Серпня
17 Серпня
16 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео