Неділя, 26 травня 2019
• Сім майстрів і 184 години • Як Чортків сезон відкрив: блогерів зібрав, дефіле провів, на польовій кухні смаколики їв • Вкусив кліщ? Несіть його до лабораторії! • «Будапешт їм личить»! • Їсти, любити, фотографувати • Про Fair Play, «цікаві» матчі та… павуків у банці • Олександр Гринюк: «Мене засудили, бо хочуть змести з громадського життя» • Статки Зеленського: вілла в Італії, елітні автівки та скандальне житло на Грушевського • Нові правила техогляду: наклейка на скло • «Нива» здобула виїзну перемогу на п’ятій доданій хвилині • Олександр Зінченко показав свої трофеї • Чемпіонат області • На «вовчиць» і Винник їде! • Наші привітали Зе! • Голова ТОДА Степан Барна подав у відставку • Кульова блискавка влетіла в літню кухню… • «Поспішай творити добро!» Підкинуте щастя! • Почаїв у скорботі: не стало борця за українську церкву Тимофія Палія… • Президент ЗЕ: «Це тільки початок!» • «Не вам мене судити»
Тернопіль визнали найкращим містом у популярному телешоу

Опубліковано: 15 Березня о 16:00 58


За підсумками другого сезону телевізійного шоу “Інспектор. Міста” на одному з центральних телеканалів Тернопіль здобув найбільшу кількість балів і посів перше місце.


Позитивну оцінку здобули безпека, освіта та послуги. Зокрема, інспектори провели експеримент із втратою гаманця, який було повернуто самими тернополянами протягом короткого терміну, що вказує на високу громадянську свідомість містян. Було відзначено прогрес у системі освіти. Зокрема, скоротилася кількість скарг на недоліки у забезпеченні шкільної освіти. Крім того, було враховано, що у 2017 році Тернопіль посів друге місце серед усіх обласних центрів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Тобто, тернопільські випускники шкіл виявилися одними з найосвіченіших та найрозумніших в Україні. Інспектори також відзначили позитивний діалог з міським головою, зокрема, у питанні вирішення існуючих проблем у місті. У підсумку Тернопіль здобув сім балів і обійшов за їх кількістю усі міста, які відвідали із ревізією Володимир Остапчук та команда проекту «Інспектор. Міста».

Варто зауважити, що це не перший здобуток Файного міста. У листопаді минулого року, за версією поважного інтернет-видання “Українська правда”, очільник Тернополя Сергій Надал увійшов до 20-ти найпрогресивніших мерів-інноваторів України, яких відібрали із понад 400 кандидатів. Під час  голосування враховувалися інноваційність мера і впроваджені ним практики. Критерії оцінки відповідали світовим аналогам рейтингу European Capital of Innovation та стосувалися нововведень в усіх сферах життя мешканців міста: міське планування, громадські послуги, культура, охорона здоров’я, екологія, безпека та охорона, комунікація, підприємництво, стартап-екосистема, бренд міста.

Міський голова Тернополя таки неодноразово визнавався незалежними експертами моніторингової організації “Слово і Діло” як найбільш відповідальний мер, який покроково виконує дані передвиборчі обіцянки. Зокрема, у 2017 році міський голова Тернополя став першим серед своїх колег, які найбільше уваги приділяють ремонтам доріг, а також найкращим керівником міста серед усіх обласних центрів, який виконав найбільше даних обіцянок.

З огляду на це не випадково, що й самі тернополяни позитивно ставляться до проживання у своєму рідному місті. За версією журналу “Фокус”, що регулярно складає рейтинг найкомфортніших для проживання міст, у 2017 році Тернопіль посів 7 позицію, хоча ще кілька років тому займав 34 місце. Серед позитивних переваг Тернополя відзначено низький рівень злочинності, розвинене автомобільне і залізничне сполучення, хорошу екологію, високий рівень освіти, а також впровадження “Карти тернополянина”. Загалом тернополяни серед переваг проживання у місті називають загальні позитивні зміни у місті, проведення ремонтів доріг і тротуарів, облаштування парків і дитячих майданчиків, покращання ситуації з громадським транспортом.

Тернопіль визнано також одним з лідерів у питанні сприяння розвитку малого і середнього підприємництва. Так, минулого року з ініціативи міського голови Сергія Надала було ухвалено рішення про автоматичне продовження угод оренди комунального майна та землі тим підприємцям, які працюють без порушень і справно сплачують податки до бюджету. Мотивація міського голови полягає в тому, що підприємці дають змогу місту розвиватися. Проста статистика показує, що загальна сума доходів від підприємницької діяльності нині складає майже мільярд гривень. Це в тому числі кошти, що дозволяють покращувати комфорт у нашому місті.

У підсумку наявність доброї освіти, висококваліфікованих працівників, покращання інфраструктури роблять Тернопіль привабливим не лише для власних мешканців, а й для інвесторів. Рік тому журнал fDi Intelligence визнав Тернопіль кращим у рейтингу європейських міст  за показниками економічної ефективності. Журнал fDi Intelligence видається британською компанією The Financial Times та щороку публікує рейтинг інвестиційно привабливих європейських міст. Аналітична агенція «Євро-Рейтинг» віддала Тернополю першу позицію інвестиційної ефективності міст України за підсумками 2-го кварталу 2017 року.  Тернопіль тоді випередив навіть Київ та Львів.

Безперечно, у Тернополі ще є багато проблем, що потребують нагального вирішення. Проте місто активно розвивається. Це помічають всі — і самі мешканці, що беруть безпосередню участь у змінах міста, і незалежні моніторингові організації, і економічні експерти. Відомий вислів “файне місто”, що закріпився у свій час за Тернополем завдяки відомій пісні “Братів Гадюкіних”, нині має цілком реальний зміст. Тернопіль справді файне місто, в якому хочеться жити.

Іван Величко


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Як для першої леді України створювали вбрання на інавгурацію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тендітні панянки у «середньовічних» сукнях, брутальні байкери у шкірі та вишукані моделі в оригінальному дизайнерському вбранні — уся ця «екзотична» публіка цими вихідними зібралася у Чорткові, аби відсвяткувати відкриття туристичного сезону...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


Упродовж трьох останніх років Тернопільщину «атакують» кліщі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Картини Олесі Гудими експонуються у Будайській фортеці...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


«Смачні світлини» від тернопільських фуд-фотографів...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
24 Травня
23 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео