П’ятниця, 29 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
Тернопілля — лідер з утворення об’єднаних громад, і кількість сіл, мешканці яких бажають створити ОТГ, збільшується

Опубліковано: 27 Липня о 12:00 32


Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна наголосив, що перспективи в об’єднань досить великі, адже за три роки децентралізації сума доходів на одного мешканця громади зросла вчетверо.


«Об’єднання сіл у громади дає можливість мешканцям краю покращити інфраструктуру населених пунктів», — підбив підсумки трирічного процесу децентралізації Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перебуваючи з робочим візитом на Тернопільщині. Володимир Гройсман взяв участь у форумі “Децентралізація — основа формування нової системи управління та місцевого розвитку”, що відбувся у селищі Дружба Теребовлянського району. На форумі керівники обласних адміністрацій та голови місцевих об’єднаних громад обговорили проблеми, з якими стикаються територіальні спільноти, і окреслили шляхи їх вирішення.

За словами голови Великогаївської ОТГ, однієї з найперших на Тернопільщині об’єднаних громад, у складі якої 14 сіл, Олега Кохмана, за півтора року населені пункти вдалося кардинально змінити: «З освітленням ми впоралися торік. Дороги також розпочали ремонтувати торік, ремонтуємо й нині. Вже маємо три кілометри сучасної дороги. Сподіваюся, що цього року з’єднаємо села нормальною дорогою.»

Хоча громади в Україні утворюються неспішно, Тернопільщина — на вершині рейтингу об’єднань, відзначив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, проте підкреслив, що попереду ще чимало роботи: «В областях, які є лідерами національного рейтингу, а це Тернопільщина та Дніпропетровщина, величезна кількість дрібних громад, тож тепер слід говорити не про їх кількість, а про якість.»

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна наголосив, що перспективи в об’єднань досить великі, адже за три роки децентралізації сума доходів на одного мешканця громади зросла вчетверо і нині складає 900 гривень, при цьому стає дедалі більше сіл, які бажають утворити громади: «Десять територіальних громад за найближчий рік, а також ще чотири самодостатні громади, котрі сьогодні просяться на вибори, – це очевидна зміна й бажання працювати на своїй території. І саме тому я хотів би сказати, що сьогодні 36 об’єднаних територіальних громад охоплюють 34% території області, а це майже 286 тисяч мешканців регіону.»

За словами автора проекту Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, самодостатність — основний критерій, яким наділяється громада при об’єднанні, тому важливо, аби керівники таких спілок були лідерами, вміли брати на себе відповідальність і підбирали гідну команду.

«Добровільне об’єднання — це тільки юридичне об’єднання в систему управління. Це жодним чином не знищить самобутність села чи його назву. Сьогодні ви бачите: села збережені і нормально живуть, адже тепер у них стало більше грошей. Тому основна мотивація – це ресурси і повноваження», — зазначив Володимир Гройсман і додав, що об’єднання громад й надалі залишатиметься добровільним, проте він сподівається, що триватиме цей процес недовго, позаяк урядовці постійно працюють над спрощенням діяльності таких структур.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня