Вівторок, 15 жовтня 2019
• Фотозагадка для необізнаного простолюду • «Стати порожнім гніздом» • Збірна України перемогла Португалію та вийшла на Євро-2020 • «Кращої фотосесії у нас ще не було» • Дві аварії зі смертельними наслідками • «Хочу бути прикладом для повних дівчат, які вважають себе некрасивими» • «Робота кожного з подружжя у шлюбі – полегшити життя одне одного» • Українка отримала титул найкрасивішої мами Європи • Українська письменниця Марія Матіос втратила єдиного сина • «Обжинки» по-тернопільськи: зі співами, танцями, парадом домашніх тварин і конкурсом на кращу консервацію • Дзідзьо вразив виконанням Державного гімну перед матчем з Литвою • Збірна України вартує 172 мільйони євро • Тернопіль переміг у престижному всеукраїнському конкурсі як найбільш відкрите інноваційне місто • Де моє авокадо? • «Розбрат у власних рядах б’є сильніше, ніж меч кривдника» • Змагання, після якого… не підеш «на пиво» • Чи встигнуть об’єднані громади використати державні кошти? • «Свободівець» Олег Сиротюк: «Скажи «Ні!» капітуляції 14 жовтня на майдані Незалежності в Києві» • Подружжя поверталося з Італії. Повернулось у трунах… • Як тернополяни на краю світу побували
«Тернопільська медицина не гірша від закордонної»

Опубліковано: 16 Вересня о 14:00 810


Завжди була далекою від того, аби ідеалізувати нашу медицину. Напевне тому, що останнім часом нашій сім’ї не раз доводилося спілкуватись із працівниками цієї галузі, і це, скажу вам, не завжди приємне спілкування.


А ще так склалось, що маю досвід лікування за кордоном. Проте днями зі мною трапилась ситуація, яка змусила змінити переконання, а також вселила віру в те, що не все так погано у нас, що є певні зрушення. І що все у нас буде добре, бо в Тернополі є лікарі-професіонали, впроваджуються новітні технології в медицині. 

Потрапила я до Тернопільської університетської лікарні із жахливими болями у всьому животі. Боліло страшенно і вже неможливо було зрозуміти, де саме. Черговий висновок УЗД вказував на те, що це – підшлункова. Одразу ж госпіталізували у відділення малоінвазивної хірургії при університетській лікарні.  (Цей відділ вартий окремої уваги, адже є настільки комфортним, що не віриться, що це – у нас, в Україні. Усі палати зі зручностями, не треба «клигати» у кінець коридору в туалет. Тут лікує сама атмосфера.) Коли зробили аналізи, лікарі окреслили середній ступінь важкості. Упускаючи медичні терміни, скажу, що деякі показники крові перевищували норму на сотні і навіть тисячі. Два дні лікування хоча й давали свій результат, та стан мій не поліпшувався, відтак і пожовкла шкіра, як при хворобі Боткіна.

Усе це припало на суботу. Зайшов завідувач відділенням Сергій Іванович Дуць запитати про моє самопочуття, сказав, що аналізи не зовсім добрі. І тут усе закрутилось, як у чорно-білому фільмі. Незважаючи на вихідний,  до лікарні приїхали лікуючий лікар Віктор Васильович Мельничук і заступник головного лікаря з хірургії та інноваційних технологій Віктор Васильович Запорожець. Зробили ще одне УЗД. І хоча апарат не підтвердив лікарських здогадок про те, що у жовчній протоці застряг камінець із давно видаленого жовчного міхура, але іншого пояснення моєму тодішньому стану не було. І тоді одна лікарня змінилася іншою. Віктор Васильович Запорожець передав мене у надійні руки лікаря-хірурга Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Олега Ігоровича Карела. Саме він із командою лікарів проводить у Тернополі операції ендоскопом без розрізів, дістаючи із жовчних проток камінці. Це – нова процедура. Роблять її без загального наркозу, розрізів, тому людина швидко відновлюється. Скажу, що камінець справді був там, він «гуляв» собі протокою два роки, бо періодично відчувала дискомфорт справа, але «списувала» це все на наслідки хіміотерапії.

Ось так мені пощастило познайомитись із чудовими людьми, справжніми професіоналами, відданими своїй справі, Лікарями з великої літери, а також зрозуміти, що тернопільська медицина розвивається, бо про такі операції, коли каміння із жовчного дістають без проколів і наркозу, я чула за кордоном, але не могла й подумати, що їх роблять у нашому місті.

Уся наша сім’я щиро вдячна заступнику головного лікаря Віктору Васильовичу Запорожцю, завідувачу відділенням Сергієві Івановичу Дуцю, лікарям Віктору Васильовичу Мельничуку, Олегові Ігоровичу Карелу, усім лікарям, які їм допомагали, а також медперсоналу відділу малоінвазивної хірургії Тернопільської університетської лікарні. Низько кланяємось Вам за Ваш професіоналізм і бажання допомагати людям. Нехай Господь дарує Вам здоров’я і надалі провадить у Вашому щоденному жертовному служінні в царині медицини.

Надія Бенькалович, тернополянка


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Мабуть, таки спущуся зараз поверхом нижче, запрошу до себе додому сусідку — приємну й інтелігентну пенсіонерку, колишню вчительку — й покажу їй оце фото з трьома вельми впізнаваними особами...


Автор: Рубрика: Опубліковано: о 18:00


Барак і Мішель Обама зворушливо привітали одне одного з річницею весілля...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Збірна Україна у Києві перемогла збірну Португалії в рамках відбору Євро-2020...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


Юлія Саніна поділилася сімейними світлинами...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


У селі Ступки Тернопільського р-ну 12 жовтня сталася ДТП...


Опубліковано: о 12:00Теми дня
15 Жовтня
14 Жовтня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео