Понеділок, 19 серпня 2019
• Нова українська школа: влада і громади повинні об’єднати зусилля для успішної реалізації завдань • Термомодернізація житлового фонду Тернополя прийшла на вул. Новий Світ, 45 • Андрій Крисоватий: «Пріоритет нині – це якісна освіта для студентів» • Серіал «Кріпосна»: знімали у Вишнівецькому палаці, а б’є рекорди з переглядів… у Польщі! • «ТНЕУ — це шанс для кожного абітурієнта і студента» • Увага! У Тернополі орудує шахрай • Наша наукова Надія! • Максим Нефьодов: «Коханій борода подобається» • РФ вимагає від України подачу прісної води до Криму • «Файному місту» – святкування, Алеї – зірок! • На Тернопільщині – дві аварії за участі пішоходів • Транспортна реформа – у дії! • Двічі бабЮля! • Володимир Зеленський: три місяці «служби»… • «Контінентал»: соняхи і бджоли – поруч! • Заліщики кличуть на «InStrum Fest» • Тернопіль готується до святкування Дня міста • Надання спрощеного громадянства росіянам: Володимир Зеленський підписав указ • Тарифний популізм залишить українців без води і тепла • Тернополянин помер у поїзді
Тернопільська міська рада знайде кошти на зарплати вчителям і лікарям, а також вимагає від Києва не залишати тернополян без субсидій

Опубліковано: 16 Жовтня о 10:00 9


Рішенням сесії найбільше коштів спрямовано на виплату заробітної плати працівникам медичної галузі – 11,3 млн. грн.


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 5 жовтня, депутати прийняли низку важливих рішень для соціальної стабільності у місті. Зокрема, підтримали зміни до бюджету Тернополя на поточний рік, щоб покрити соціальні платежі, які мали б надійти з державного бюджету.

Бюджетна несправедливість

Як ми вже неодноразово повідомляли, Київ передав у бюджет Тернополя соціальні видатки, які вдвічі перевищують додаткові надходження від децентралізації. У 2018 році передані доходи складають 394,1 млн. грн., тоді як передані видатки — 664,4 млн. грн. Унаслідок цього місто опинилося у критичній ситуації, для вирішення якої необхідно знайти додаткові кошти.

Раніше мерія відшуковувала додаткові кошти за рахунок діяльності місцевого бізнесу, тобто за рахунок податків у міський бюджет. Але всьому є межа. Тепер соціальні кошти виділені за рахунок перерозподілу вже існуючих коштів. Інших резервів у місті просто немає. Тобто бюджетна політика Києва змушує Тернопіль згортати інфраструктурні проекти та окремі ремонтні роботи.

Незважаючи на це, позиція міського голови Тернополя Сергія Надала незмінна. «Я не дозволю, щоб через бюджетну несправедливість тернопільські медики, освітяни, працівники бюджетної сфери сиділи без зарплат. Повернення у 90-ті роки минулого століття не буде», – запевнив він.

Гроші на соціально захищені видатки

Мер Тернополя чітко пояснив, звідки беруться і на що виділяються гроші з міського бюджету: «Відповідно до проекту рішень, який був підготовлений виконавчим комітетом і підтриманий сьогодні (5 жовтня — ред.) на сесії міської ради, між головними розпорядниками коштів проводиться перерозподіл асигнувань. Зокрема, зменшуються видатки по загальному та спеціальному фондах бюджету на 45,8 млн. грн. і спрямовуються в такому обсязі на заробітну плату працівникам освіти та медичної галузі, оплату енергоносіїв та інших соціально захищених видатків бюджету.»

Рішенням сесії найбільше коштів спрямовано на виплату заробітної плати працівникам медичної галузі – 11,3 млн. грн. і на виплату заробітної плати працівникам освіти – 8,6 млн. грн., ще 9,8 млн. грн. виділено на поточне утримання житлово-комунального господарства, 3 млн. грн. – на відшкодування пільгового перевезення окремих категорій громадян, 0,2 млн. грн. спрямовано на компенсаційні виплати учасникам АТО за земельні ділянки. Окрім того, завдяки перерозподілу коштів 5 млн. грн. спрямовано на фінансову підтримку КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» та 2 млн. грн. – КП «Тернопільводоканал».

Даний проект рішення перед голосуванням на сесії був попередньо схвалений експертною радою та бюджетною комісією.

Субсидії хвилюють всіх

У відповідь на звернення тернополян на сесії з ініціативи міського голови було прийнято звернення Тернопільської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо призначення житлових субсидій. Тернопіль вимагає від Кабінету Міністрів України внесення змін до існуючої постанови, яка регламентує порядок призначення житлових субсидій, введених в дію з 1.05.2018 р. У зверненні, зокрема, містяться вимоги не ускладнювати людям оформляти субсидії і не обмежувати у такому праві соціально незахищених громадян.

Крім того, депутати прийняли на сесії важливе звернення до глави уряду і в.о. міністра охорони здоров’я щодо виділення додаткових коштів державної субвенції на забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет тернополян. Ситуація із забезпеченням інсуліном у місті критична.

«Станом на жовтень 2018 року забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну за рахунок державної субвенції у Тернополі складає лише 40% від річної потреби. Ми вимагаємо, щоб необхідні кошти були виділені в повному обсязі, а це 4 млн. грн.», – підкреслив Сергій Надал.

Чергова сесія міської ради Тернополя вкотре показала, що, незважаючи на хронічне недофінансування з центрального бюджету, місцева влада робить все можливе, опираючись лише на власні ресурси, щоб працівники бюджетної сфери, освітяни і медики були із зарплатами, а соціально вразливі верстви населення не були залишені напризволяще. В Україні здавна повелося, що громада ніколи не залишала своїх у біді. І в Тернополя буде так само.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Впровадження Нової української школи — ключова реформа, головна мета якої – нова висока якість освіти, формування свідомих, суспільно активних громадян, здатних забезпечити економічне зростання і культурний розвиток країни, области...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Як повідомили у пресслужбі міської ради Тернополя, у рамках програми з термомодернізації житлового фонду Тернополя завершується комплексне утеплення будинку на умовах співфінансування 70 на 30 за адресою: вул. Новий Світ, 45...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Ще зовсім трішки — і місто прокинеться від літнього сну, а студенти наповнять його своєю енергією та життєрадісним гамором...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Події розгортаються у середині ХІХ ст. напередодні скасування кріпосного права...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


За найкреативніше відео дві тернополянки отримали можливість безкоштовно навчатися у ТНЕУ...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00Теми дня
19 Серпня
17 Серпня
16 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео