Вівторок, 30 листопада 2021
• Навіщо палив? Затримали хулігана, який пошкодив три автівки в Тернополі • У День пам’яті жертв Голодомору сотні тернополян запалили на Театральному майдані свічки пам’яті • Тернопільські поліцейські перевіряють громадські заклади на дотримання посилених карантинних вимог • М’ясо чи риба? • 27 листопада на Театральному майдані Тернополя відбудеться всеукраїнська акція «Запали свічку» • На Зборівщині під колесами автомобіля загинув хлопчик • Мешканець Теребовлянщини розіслав інтимні фото 16-річної сусідки її друзям • Не стало відомого теребовлянського бізнесмена і політика Юрія Дзюбана • Шанс на життя, яким не можна знехтувати • Із боржниками КП «Тернопіль-міськтеплокомуненерго» працює виконавча служба • Господар будівельного майданчика • Тернопіль проходить нову хвилю пандемії поза «червоною зоною» • Не стало колишнього міського голови Тернополя Богдана Левківа • 10-місячна Юліанка з Тернополя потребує допомоги • Файне місто показує всій Україні приклад енергоефективності • До кінця року до обласного центру привезуть п’ять тролейбусів Škoda • На Театральному майдані розпочалися роботи зі встановлення головної новорічної ялинки міста • Сергій Надал: «Самоорганізація врятувала Україну у 2014 році, врятує й сьогодні» • Викинули тіло кременчанина в цистерну на свинофермі • Танці… до талант-шоу доведуть, або Як тернопільські танцюристи «Україна має талант» підкорили!
Тернопільська міська рада знайде кошти на зарплати вчителям і лікарям, а також вимагає від Києва не залишати тернополян без субсидій

Опубліковано: 16 Жовтня о 10:00 10


Рішенням сесії найбільше коштів спрямовано на виплату заробітної плати працівникам медичної галузі – 11,3 млн. грн.


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 5 жовтня, депутати прийняли низку важливих рішень для соціальної стабільності у місті. Зокрема, підтримали зміни до бюджету Тернополя на поточний рік, щоб покрити соціальні платежі, які мали б надійти з державного бюджету.

Бюджетна несправедливість

Як ми вже неодноразово повідомляли, Київ передав у бюджет Тернополя соціальні видатки, які вдвічі перевищують додаткові надходження від децентралізації. У 2018 році передані доходи складають 394,1 млн. грн., тоді як передані видатки — 664,4 млн. грн. Унаслідок цього місто опинилося у критичній ситуації, для вирішення якої необхідно знайти додаткові кошти.

Раніше мерія відшуковувала додаткові кошти за рахунок діяльності місцевого бізнесу, тобто за рахунок податків у міський бюджет. Але всьому є межа. Тепер соціальні кошти виділені за рахунок перерозподілу вже існуючих коштів. Інших резервів у місті просто немає. Тобто бюджетна політика Києва змушує Тернопіль згортати інфраструктурні проекти та окремі ремонтні роботи.

Незважаючи на це, позиція міського голови Тернополя Сергія Надала незмінна. «Я не дозволю, щоб через бюджетну несправедливість тернопільські медики, освітяни, працівники бюджетної сфери сиділи без зарплат. Повернення у 90-ті роки минулого століття не буде», – запевнив він.

Гроші на соціально захищені видатки

Мер Тернополя чітко пояснив, звідки беруться і на що виділяються гроші з міського бюджету: «Відповідно до проекту рішень, який був підготовлений виконавчим комітетом і підтриманий сьогодні (5 жовтня — ред.) на сесії міської ради, між головними розпорядниками коштів проводиться перерозподіл асигнувань. Зокрема, зменшуються видатки по загальному та спеціальному фондах бюджету на 45,8 млн. грн. і спрямовуються в такому обсязі на заробітну плату працівникам освіти та медичної галузі, оплату енергоносіїв та інших соціально захищених видатків бюджету.»

Рішенням сесії найбільше коштів спрямовано на виплату заробітної плати працівникам медичної галузі – 11,3 млн. грн. і на виплату заробітної плати працівникам освіти – 8,6 млн. грн., ще 9,8 млн. грн. виділено на поточне утримання житлово-комунального господарства, 3 млн. грн. – на відшкодування пільгового перевезення окремих категорій громадян, 0,2 млн. грн. спрямовано на компенсаційні виплати учасникам АТО за земельні ділянки. Окрім того, завдяки перерозподілу коштів 5 млн. грн. спрямовано на фінансову підтримку КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» та 2 млн. грн. – КП «Тернопільводоканал».

Даний проект рішення перед голосуванням на сесії був попередньо схвалений експертною радою та бюджетною комісією.

Субсидії хвилюють всіх

У відповідь на звернення тернополян на сесії з ініціативи міського голови було прийнято звернення Тернопільської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо призначення житлових субсидій. Тернопіль вимагає від Кабінету Міністрів України внесення змін до існуючої постанови, яка регламентує порядок призначення житлових субсидій, введених в дію з 1.05.2018 р. У зверненні, зокрема, містяться вимоги не ускладнювати людям оформляти субсидії і не обмежувати у такому праві соціально незахищених громадян.

Крім того, депутати прийняли на сесії важливе звернення до глави уряду і в.о. міністра охорони здоров’я щодо виділення додаткових коштів державної субвенції на забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет тернополян. Ситуація із забезпеченням інсуліном у місті критична.

«Станом на жовтень 2018 року забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну за рахунок державної субвенції у Тернополі складає лише 40% від річної потреби. Ми вимагаємо, щоб необхідні кошти були виділені в повному обсязі, а це 4 млн. грн.», – підкреслив Сергій Надал.

Чергова сесія міської ради Тернополя вкотре показала, що, незважаючи на хронічне недофінансування з центрального бюджету, місцева влада робить все можливе, опираючись лише на власні ресурси, щоб працівники бюджетної сфери, освітяни і медики були із зарплатами, а соціально вразливі верстви населення не були залишені напризволяще. В Україні здавна повелося, що громада ніколи не залишала своїх у біді. І в Тернополя буде так само.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Три знищених автомобілі за останніх три доби, а також пошкоджене державне майно - наслідки нічних "жартів" невідомого...


Рубрика: Опубліковано: о 10:52


Щорічна традиційна Всеукраїнська акція «Запали свічку» відбулася 27 листопада, у День пам’яті жертв Голодомору, на Театральному майдані Тернополя...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:05


З 24 листопада Кабінет Міністрів України посилив карантинні обмеження для областей, які віднесені до «жовтого» рівня епідеміологічної небезпеки. Тернопільщина теж перебуває у цій епідзоні. Як дотримуються нових вимог суб’єкти господарювання та громадяни краю, стежать працівники поліції...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Три ідеї для основної страви...


Рубрика: Опубліковано: о 8:00


У національний пам'ятний день в Україні - День пам'яті жертв Голодомору 1921-1922, 1932-1933 та 1946-1947 років, що припадає на четверту суботу листопада, у Тернополі проведуть поминальні заходи...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:48Теми дня
29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео