Понеділок, 27 травня 2019
• Рятувала себе. Тепер рятує людей • Наскільки сильний «Голос» Святослава Вакарчука? • Віктор Овчарук: «Наше спільне завдання — створити комфортні умови з якісними адміністративними та соціальними послугами у селі» • Сім майстрів і 184 години • Як Чортків сезон відкрив: блогерів зібрав, дефіле провів, на польовій кухні смаколики їв • Вкусив кліщ? Несіть його до лабораторії! • «Будапешт їм личить»! • Їсти, любити, фотографувати • Про Fair Play, «цікаві» матчі та… павуків у банці • Олександр Гринюк: «Мене засудили, бо хочуть змести з громадського життя» • Статки Зеленського: вілла в Італії, елітні автівки та скандальне житло на Грушевського • Нові правила техогляду: наклейка на скло • «Нива» здобула виїзну перемогу на п’ятій доданій хвилині • Олександр Зінченко показав свої трофеї • Чемпіонат області • На «вовчиць» і Винник їде! • Наші привітали Зе! • Голова ТОДА Степан Барна подав у відставку • Кульова блискавка влетіла в літню кухню… • «Поспішай творити добро!» Підкинуте щастя!
Тернопільська міська рада знайде кошти на зарплати вчителям і лікарям, а також вимагає від Києва не залишати тернополян без субсидій

Опубліковано: 16 Жовтня о 10:00 9


Рішенням сесії найбільше коштів спрямовано на виплату заробітної плати працівникам медичної галузі – 11,3 млн. грн.


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 5 жовтня, депутати прийняли низку важливих рішень для соціальної стабільності у місті. Зокрема, підтримали зміни до бюджету Тернополя на поточний рік, щоб покрити соціальні платежі, які мали б надійти з державного бюджету.

Бюджетна несправедливість

Як ми вже неодноразово повідомляли, Київ передав у бюджет Тернополя соціальні видатки, які вдвічі перевищують додаткові надходження від децентралізації. У 2018 році передані доходи складають 394,1 млн. грн., тоді як передані видатки — 664,4 млн. грн. Унаслідок цього місто опинилося у критичній ситуації, для вирішення якої необхідно знайти додаткові кошти.

Раніше мерія відшуковувала додаткові кошти за рахунок діяльності місцевого бізнесу, тобто за рахунок податків у міський бюджет. Але всьому є межа. Тепер соціальні кошти виділені за рахунок перерозподілу вже існуючих коштів. Інших резервів у місті просто немає. Тобто бюджетна політика Києва змушує Тернопіль згортати інфраструктурні проекти та окремі ремонтні роботи.

Незважаючи на це, позиція міського голови Тернополя Сергія Надала незмінна. «Я не дозволю, щоб через бюджетну несправедливість тернопільські медики, освітяни, працівники бюджетної сфери сиділи без зарплат. Повернення у 90-ті роки минулого століття не буде», – запевнив він.

Гроші на соціально захищені видатки

Мер Тернополя чітко пояснив, звідки беруться і на що виділяються гроші з міського бюджету: «Відповідно до проекту рішень, який був підготовлений виконавчим комітетом і підтриманий сьогодні (5 жовтня — ред.) на сесії міської ради, між головними розпорядниками коштів проводиться перерозподіл асигнувань. Зокрема, зменшуються видатки по загальному та спеціальному фондах бюджету на 45,8 млн. грн. і спрямовуються в такому обсязі на заробітну плату працівникам освіти та медичної галузі, оплату енергоносіїв та інших соціально захищених видатків бюджету.»

Рішенням сесії найбільше коштів спрямовано на виплату заробітної плати працівникам медичної галузі – 11,3 млн. грн. і на виплату заробітної плати працівникам освіти – 8,6 млн. грн., ще 9,8 млн. грн. виділено на поточне утримання житлово-комунального господарства, 3 млн. грн. – на відшкодування пільгового перевезення окремих категорій громадян, 0,2 млн. грн. спрямовано на компенсаційні виплати учасникам АТО за земельні ділянки. Окрім того, завдяки перерозподілу коштів 5 млн. грн. спрямовано на фінансову підтримку КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» та 2 млн. грн. – КП «Тернопільводоканал».

Даний проект рішення перед голосуванням на сесії був попередньо схвалений експертною радою та бюджетною комісією.

Субсидії хвилюють всіх

У відповідь на звернення тернополян на сесії з ініціативи міського голови було прийнято звернення Тернопільської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо призначення житлових субсидій. Тернопіль вимагає від Кабінету Міністрів України внесення змін до існуючої постанови, яка регламентує порядок призначення житлових субсидій, введених в дію з 1.05.2018 р. У зверненні, зокрема, містяться вимоги не ускладнювати людям оформляти субсидії і не обмежувати у такому праві соціально незахищених громадян.

Крім того, депутати прийняли на сесії важливе звернення до глави уряду і в.о. міністра охорони здоров’я щодо виділення додаткових коштів державної субвенції на забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет тернополян. Ситуація із забезпеченням інсуліном у місті критична.

«Станом на жовтень 2018 року забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну за рахунок державної субвенції у Тернополі складає лише 40% від річної потреби. Ми вимагаємо, щоб необхідні кошти були виділені в повному обсязі, а це 4 млн. грн.», – підкреслив Сергій Надал.

Чергова сесія міської ради Тернополя вкотре показала, що, незважаючи на хронічне недофінансування з центрального бюджету, місцева влада робить все можливе, опираючись лише на власні ресурси, щоб працівники бюджетної сфери, освітяни і медики були із зарплатами, а соціально вразливі верстви населення не були залишені напризволяще. В Україні здавна повелося, що громада ніколи не залишала своїх у біді. І в Тернополя буде так само.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Нутриціолог Христина Рзаєва про здорове харчування...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


Відомий музикант, соліст гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук заявив, що має намір брати участь у виборах до Верховної Ради 2019 року. Він планує йти в парламент на чолі власної партії "Голос"...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


На цьому наголосив голова обласної ради, віце-президент Української асоціації районних та обласних рад Віктор Овчарук під час засідання Ради Національного конгресу місцевого самоврядування, яке відбувалося у Києві. На заході ухвалили низку організаційних питань...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Як для першої леді України створювали вбрання на інавгурацію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тендітні панянки у «середньовічних» сукнях, брутальні байкери у шкірі та вишукані моделі в оригінальному дизайнерському вбранні — уся ця «екзотична» публіка цими вихідними зібралася у Чорткові, аби відсвяткувати відкриття туристичного сезону...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00Теми дня
27 Травня
24 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео