Четвер, 12 грудня 2019
• Купили 6 тонн щебню і відремонтували дорогу! • Волонтер, лікар-доброволець Віктор Панфілов: «Кожен сантиметр землі на Донбасі политий кров’ю наших побратимів, не можемо віддати її…» • За чергову брехню “свободівці” натовкли “слугу” Богданця • Навіть небо раділо у Великих Бірках! • Юрій Ходаковський: «Якщо порівняти розвиток регіону з людським організмом, то дороги – це його вени» • Депутати Тернопільської облради просять Володимира Зеленського взяти справу Мирошниченка під особистий контроль • Підсумки зустрічі нормандської четвірки: про що домовилися Зеленський і Путін • Крапля сонця на зимовій тарілці: кому корисно їсти хурму? • Ліниві кнедлики з грибним рагу • Накрили бордель у Тернополі • Фест погуляли! Так виглядало найдорожче весілля України 2019-го • Танці до пліток доведуть. Що у Мішиної з Остапчуком? • Подвійне життя • «Держава у смартфоні» отримала своє обличчя • Міський голова Тернополя отримав нагороду Верховної Ради України • Що насправді є піст? Думки і поради Любомира Гузара • Бій Усик – Чісора відбудеться на початку наступного року • Посадовець хотів «чотири штуки баксів» • Ігор Мосійчук: «Андрій Богданець — брехун, який прикривається святим» • Команда Сергія Надала прозвітувала перед громадою: транспортна реформа, Тернопільська МТГ, Гаївський міст, цілодобова гаряча вода і багато-багато іншого…
Тернопільська МТГ — перша в Україні успішна міська територіальна громада

Опубліковано: 2 Грудня о 10:00 40


У 2019 році Тернопіль став міською об’єднаною територіальною громадою.


До міста добровільно приєдналися Курівецька, Малашовецька, Чернихівська та Кобзарівська сільські громади. Повноправними тернополянами стали мешканці восьми сіл: Курівців, Малашівців, Чернихова, Кобзарівки, Глядок, Плесківців, Вертелки, Іванівців.

Створення Тернопільської МТГ – це крок у майбутнє

Створення Тернопільської міської територіальної громади стало першим випадком в історії України, коли ОТГ (об’єднана територіальна громада) утворилася навколо обласного центру. Інші обласні центри України досі ведуть складі переговори з сусідніми селами, а у Тернополі за рік уже багато що зробили для розвитку власної міської територіальної громади.

«Об’єднання на основі Тернополя — фундаментальне рішення для нашого спільного майбутнього. З’явилася можливість залучення додаткових міжнародних і вітчизняних інвестицій, міжнародних фінансових грантів. Це нові можливості і для бізнесу, і для реалізації багатьох економічних і соціальних проєктів, які дадуть новий імпульс для розвитку як Тернополя, так і населених пунктів, що ввійшли до Тернопільської міської об’єднаної громади», — переконаний міський голова Сергій Надал.

Загалом всі роботи велися згідно з «Програмою економічного та соціального розвитку Тернопільської міської територіальної громади на 2019 рік». На розвиток і благоустрій кожного з приєднаних до Тернопільської МТГ населених пунктів у 2019 році було виділено по 1 мільйону гривень.

Що сьогодні зроблено для сіл, які стали частиною «Великого Тернополя»:

  1. Створено нові віддалені робочі місця і облаштовані нові центри надання адміністративних послуг у Кобзарівці, Чернихові та Іванківцях. Працювати там будуть місцеві мешканці.
  2. У Кобзарівці та Чернихові проведено ремонтні роботи у будівлях шкіл, проведено ремонт шкільних територій.
  3. Вперше за всю історію існування села у Чернихові відкрили дитячий садочок.
  4. У селах Глядки та Курівці відремонтували фельдшерсько-акушерські пункти.
  5. У Малашівцях триває капітальний ремонт відділення паліативної та хоспісної терапії на базі амбулаторії.
  6. У селах Кобзарівка, Вертелка і Малашівці проведено капітальний ремонт зупинок громадського транспорту.
  7. У Малашівцях, Іванківцях, Чернихові, Глядках і Плесківцях відремонтовано вуличне і зовнішнє освітлення.
  8. Забезпечено новою технікою та апаратурою будинки культури сіл Тернопільської МТГ.
  9. Здійснюється поточний ремонт доріг, у тому числі автомагістралі Броди-Тернопіль.
  10. Між Тернополем і селами Тернопільської МТГ організовано якісне транспортне сполучення, зокрема, запроваджено автобусні маршрути сполученням «Тернопіль – Курівці», «Тернопіль – Кобзарівка», «Тернопіль – Малашівці – Іванківці – Плесківці», «Тернопіль – Глядки».

А найголовніше — всі мешканці сіл стали повноправними тернополянами з усіма правами та обов’язками. А сам Тернопіль сьогодні – це не провінційний обласний центр, а велика сучасна Міська територіальна громада.

Пресслужба Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Молодь села Соколів Бучацького району власними силами бореться з бездоріжжям...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Приватний кабінет лікаря Віктора Панфілова з Кременця уже шість років є водночас волонтерським офісом...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:28


Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання...


Рубрика: Опубліковано: о 15:10


Митрополит Василій Семенюк освятив новозбудований храм Святих Верховних апостолів Петра і Павла...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 13:26Теми дня
11 Грудня
10 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео