П’ятниця, 24 березня 2023
• Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна змінає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині • Нове життя знайденого на складі Кобзаря • Гектари маскувальних сіток — із «цеху» історичного факультету • Волонтери центру «Допомога армії від Тернополя» вирушили до наших захисників на фронт • «Якщо Бог і є, Він носить форму мого покоління»
Тернопільські волонтери – про блокаду торгівлі, поліцейських-зрадників та тяжкий фронт

Опубліковано: 16 Березня о 19:53 39


Відомі тернопільські волонтери Василь Конько та Алла Борисенко («Чонгар») розповіли про блокаду торгівлі на крові, антиполіцію та тяжкий фронт.


(Зліва направо): Алла Борисенко, Василь Конько, Віталій Фидрин

За їхніми словами, те, що нині відбувається на східному фронті не вкладається в голові, адже владна верхівка робить все, аби скомпрометувати волонтерів та не підтримувати бійців.

Про донецьку народну поліцію та бійців, яких вважають зрадниками

– Я нещодавно повернувся з війни і яка там ситуація? Волонтерські буси зупиняють й перевіряють на кожному блокпосту, – розповідає волонтер групи «Схід та Захід єдині» Василь Конько. – Ми були бусом з тернопільськими номерами. На блокпосту в Слов’янську нас зупинили й попередили, що до нас будуть запитання. Спочатку я не звернув на це уваги, але потім, коли почали проїжджати Краматорськ, зрозумів, що все дуже серйозно. Своїм хлопцям, які були в бусі, відразу наказав дивитися уважно за поліцейськими, які будуть відкривати дверці, бардачки, щоб нам чогось не підкинули. Адже не раз були випадки, коли поліцейські підкидали в автівки патрони, а потім у волонтерів були проблеми.

Були проблеми у волонтерів групи «Схід та Захід єдині» і на блокпосту на виїзді з Бахмута в сторону Лисичанська, де стоїть так звана донецька народна поліція, де хамство, образи, постійні недомовленості. Допомагає волонтерам у таких ситуаціях лише досвід, який здобули вже за три роки поїздок на фронт, а ще камери, на які вони фільмують усі дії «поліції», що, власне, її трохи лякає. Проте, не це найгірше, а болить найбільше, що до бійців, які беруть участь у блокаді торгівлі з окупантами, влада ставиться, як до зрадників.

– До тих, хто зараз перебуває на редуті у Золотому, що на Луганщині, таке ставлення ніби вони – український непотріб, вважають, що нібито вони борються лише за своє збагачення і за свою владу, – каже Василь Конько. І запитує: скільки це ще триватиме? «За минулий тиждень загинули п’ять хлопців від 18 до 23 років, а це наші діти, – продовжує він. – Це все негайно потрібно припиняти, а хлопців, які стоять на редутах і блокують торгівлю з окупантами, всіляко підтримувати».

Про тиск на волонтерів та знищення життєво необхідних медикаментів

– Я розповім про ситуацію, яка склалася з медиками, – каже волонтерка Алла Борисенко («Чонгар»). – Кілька днів тому зупинили дівчат-медиків, які відвозили поранених хлопців до Києва, й поверталися назад на фронт з медикаментами, необхідними на передовій для оперування «на нулях», зокрема, з прозорими пакунками, в яких знаходяться шість серветок, два знеболювальних, пластикові пінцет та скальпель, одноразовий халат. У медиків це все відібрали, розірвали й викинули. Дійшло вже й до того, що відбирають у медиків всі препарати і просто їх знищують. Такий випадок стався буквально вчора, 15 березня. Знищили б усі знеболювальні, якби не під’їхали наші хлопці. Більше так тривати не може й останньою краплею стала торгівля на крові й те, як до цього ставиться влада, а ще силовий розгін учасників блокади. Саме тому ми мобілізовуємося. До нашої обласної організації учасників АТО приєдналися всі райони й готові разом з нами підтримувати блокаду торгівлі з окупантами, бо тільки разом ми – сила.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Ювілейний день народження сьогодні відзначає почесна громадянка Лановецької міської територіальної громади, зв’язкова УПА – Галина Микитівна Кравчук...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:06


Конституція України передбачає, що людина, її життя і здоров’я честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст та спрямованість діяльності держави, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:33


У Компанії «Контінентал Фармерз Груп» стартувала весняна посівна’2023...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:29


Майже 77 тисяч гривень втратив житель Чортківського району...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:16


Позбавлення волі строком від п’яти до восьми років загрожує двом чоловікам які привласнили чужі мобільні телефони. Міри покарання їм обере суд...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:13Теми дня
23 Березня
16 Березня
15 Березня