Субота, 26 листопада 2022
• У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води • У Тернополі з великим сольним концертом виступить Хор Верьовки • СБУ затримала у Тернополі злочинця з Кавказу • Життя обірвалося у військовому госпіталі… • У Тернополі СБУ повідомила про підозру проросійському агітатору • Троє братів із Теребовлі — на фронті • Мікрогранти від Goodacity – на добрі справи! • Коханий «Пташки» загинув на війні… • У Бережанах «війна» через… переселенців • Як передати українським військовим… тепло • «Важкі бої, а наші захисники ще й про песиків дбають…»
Тернопільський футбол: гра без… правил!?

Автор: Опубліковано: 1 Березня о 12:30 236


Складається враження, що після того, як у березні 2015-го Федерацію футболу України очолив нардеп, заступник голови фракції БПП у Верховній Раді Андрій Павелко, влада вирішила футбол у країні цілковито підім’яти під себе.


Майже півроку тернопільський футбол функціонує в режимі… боротьби за владу. Точніше, цю владу хочуть відібрати у відомого підприємця і футбольного функціонера Володимира Мариновського, який очолює Тернопільську обласну федерацію футболу вже понад 15 років. За цей час щороку відбувався чемпіонат області з футболу, федерація виконувала всі взяті на себе зобов’язання, делегувала своїх представників на всеукраїнські змагання та інші футбольні заходи. Протягом цього часу нікому навіть в голову не могло прийти заперечувати законність існування такого громадського об’єднання, як обласна футбольна федерація, а сама вона була острівцем спокою та стабільності у бурхливому морі місцевого спорту.

Щороку в листопаді-грудні ТОФФ проводила підсумкові конференції, на яких звітувала про діяльність протягом року. Було проведено також чотири звітно-виборчі конференції, на яких делегати незмінно обирали головою федерації Володимира Мариновського. Очевидно, обрали б і вп’яте, якби торік у нього несподівано не з’явився конкурент…

Складається враження, що після того, як у березні 2015-го Федерацію футболу України очолив нардеп, заступник голови фракції БПП у Верховній Раді Андрій Павелко, влада вирішила футбол у країні цілковито підім’яти під себе. Останнім часом уже не одну обласну федерацію футболу очолила людина з відповідною політичною біографією, а головою Херсонської федерації футболу взагалі став… голова місцевої облдержадміністрації. До такого самодурства та абсурду недодумалися навіть при злочинному режимі Януковича…

Життя “по-новому” докотилося і до Тернопілля, де обласну федерацію  футболу вирішив очолити нардеп від БПП Тарас Юрик. Спочатку він спробував очолити ТОФФ, як то кажуть, “з парадного входу” — створив свій передвиборчий штаб на чолі з екс-арбітром та екс-головою КДК ТОФФ Едуардом Карапетяном і вирішив іти на вибори голови. Однак нахраписто-агресивна передвиборча кампанія з використанням адмінресурсу наштовхнулася на повне несприйняття футбольним людом зазіхань молодого політика. Поголовна більшість колективних членів ТОФФ, які й висувають делегатів на звітно-виборчу конференцію, підтримали Володимира Мариновського, відтак конференція, що мала відбутися 17 січня цього року, поза всілякими сумнівами, обрала б новим-старим головою Володимира Мариновського.

Однак, коли з “парадного входу” “взяти” федерацію нардепу не вдалося, він вирішив  зайти з “чорного”. Вже тоді стало зрозуміло, що керівництво Федерації футболу України прихильніше ставиться до Тараса Юрика і наприкінці минулого року на Тернопіллі висадився десант від ФФУ з “грунтовною” перевіркою діяльності ТОФФ. Перевіряючі добряче потрусили федерацію, знайшли масу “жучків”, чи то б пак, порушень і недоліків, у тому числі й при висуненні делегатів на конференцію, внаслідок чого у ТОФФ погодилися перенести звітно-виборчу конференцію на квітень, а за час, що залишився, усунути зауваження.

Та поки ТОФФ готувала лист-відповідь на зауваження (майже всі вони виявилися або незначними, або надуманими), Тарас Юрик зробив “хід конем” і надіслав до ФФУ депутатське звернення, в якому звинуватив ТОФФ у тому, що її діяльність… неправочинна. Як доказ він навів виписку з документації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, де зазначено, що останні зміни ТОФФ до своїх реєстраційних документів вносила ще у 2005 р., тож рішення нинішнього виконкому обласної федерації (затвердженого, нагадаємо, у 2013 р.) неправочинні, як і вся поточна діяльність, і майбутня конференція.

У відповідь на це звернення виконком Федерації футболу України на своєму засіданні призупинив повноваження ТОФФ і її голови Володимира Мариновського. А тим часом 21 лютого у Тернополі відбулися установчі збори… нової організації — громадської спілки “Федерація футболу Тернопільської області”, яку очолив, ну, звісно ж, Тарас Юрик! Очевидно, тепер, за задумом “нової” влади, на конгресі ФФУ, що має відбутися 14 квітня ц.р., федерацію Мариновського мають виключити зі складу ФФУ, а натомість включити “новоспечену” федерацію Юрика.

Однак ТОФФ вирішила не здаватися і до кінця боротися за свої права. Минулого четверга, 23 лютого, відбулася позачергова конференція федерації за участю представників футбольного активу Тернополя та районів — футбольних меценатів, функціонерів, тренерів та суддів. Усі вони висловили одностайну підтримку Володимиру Мариновському й готовність надалі його підтримувати і відстоювати свої права. Було підготовлено лист-відповідь на претензії від ФФУ, де усі недоліки “розібрані” і пояснені з юридичної точки зору, а де треба — внесені необхідні зміни. Обласна федерація вирішила залучити відомого адвоката Владислава Авдєєнка, який буде представляти її інтереси як на конгресі ФФУ, так і на засіданнях Печерського районного суду м. Києва, де ТОФФ та Володимир Мариновський мають намір найближчим часом оскаржити рішення виконкому ФФУ.

Учасники позачергової конференції ТОФФ також затвердили текст відкритого листа до президента ФФУ Андрія Павелка, у якому, зокрема, ідеться, що “висновок про нелегітимність виконкому ТОФФ є юридично безграмотним… Жодним актом законодавства не передбачено, що члени органів управління громадського об’єднання набувають своїх повноважень з моменту державної реєстрації громадських формувань або що відсутність державної реєстрації змін складу виконкому має наслідком недійсність рішень органів управління громадського об’єднання та їх необов’язковість для третіх осіб, як це стверджується в юридичному висновку ФФУ. Водночас юридична оцінка легітимності складу органів управління ТОФФ та прийнятих нею рішень не належить до сфери управління виконкому ФФУ.

Неправочинним також є посилання юридичного департаменту на лист Головного управління юстиції у Тернопільській області, який надає відомості про реєстрацію ТОФФ ще за 2005 р. Згідно з п. 1 ст. 21 Статуту ТОФФ, повноваження членів виконкому ТОФФ складають чотирирічний термін. Отже, члени виконкому ТОФФ, обрані у 2005 р., втратили правочинність щодо прийняття рішень у наступні періоди після 2009 року.

Державна реєстраційна служба України на основі протоколу звітно-виборчої конференції ТОФФ від 1 лютого 2013 р. засвідчила відомості про органи управління юридичної особи ТОФФ: конференція, виконавчий комітет, президія, В.М. Мариновський — керівник. Рішення про скликання звітно-виборчої конференції ТОФФ у квітні 2017 р. ухвалювалося виконкомом, обраним у 2013 р.”

Лист підкріплений копією витягу з Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, датованого травнем 2013 р., про реєстрацію ТОФФ та її керівника Володимира Мариновського, що спростовує будь-які заяви про нелегітимність ТОФФ. Більше того, як зазначається у листі, у самої ФФУ в Держреєстрі у відомостях про органи управління також не зазначені жодні відомості про склад виконкому ФФУ, адже цього і не потрібно.

На думку Володимира Мариновського, після даних листів та звернень ФФУ мала б переглянути свою позицію, в інакшому випадку він і федерація будуть відстоювати правду до кінця. Окрім судів, В. Мариновський і ТОФФ готують звернення до відповідних органів ФІФА та УЄФА, які дуже негативно ставляться до втручання державних органів влади у громадські футбольні структури, а також використання адміністративного тиску.

Сьогодні футбольна спільнота області переважно на боці ТОФФ. На меті в обласної федерації футболу — організація чергового чемпіонату області з футболу та інших змагань, адже весна — на порозі. Однак, поки триватиме довколафутбольна “тягомотина” — різні конгреси, суди та засідання, цілком можливо, що це право у ТОФФ відберуть. Місцевий футбол фінансує влада, а, як відомо, хто платить — той замовляє музику… От тільки питання, як ця “музика” звучатиме у виконанні, даруйте за тавтологію, нових виконавів? Щоб і без того багатостраждальний тернопільський футбол остаточно не вмер, громадська спілка “Федерація футболу Тернопільської області” на чолі з Т. Юриком якимось чином просто негайно має кардинально змінити ситуацію на свою користь, адже без футболістів, тренерів, суддів та організаторів у футбол не пограєш…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Тернопіль готується до складного зимового періоду. Відтак, у місті тривають роботи з підготовки та влаштування додаткових стаціонарних пунктів обігріву для цивільного населення...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:06


Майже 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни від Тернопільської міської ради...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:03


Понад триста військовозобов'язаних чоловіків вивезли за кордон з території України приватні підприємці...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:30


Дев’ятий місяць масштабної війни в Україні, а загалом — дев’ятий рік. Українці важкою ціною виборюють свою незалежність...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:00


35 тисяч гривень викрали аферисти з банківського рахунку тернополянки: правоохоронці проводять розшукові заходи
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00Теми дня
25 Листопада
24 Листопада
19 Листопада
18 Листопада