Вівторок, 30 листопада 2021
• Навіщо палив? Затримали хулігана, який пошкодив три автівки в Тернополі • У День пам’яті жертв Голодомору сотні тернополян запалили на Театральному майдані свічки пам’яті • Тернопільські поліцейські перевіряють громадські заклади на дотримання посилених карантинних вимог • М’ясо чи риба? • 27 листопада на Театральному майдані Тернополя відбудеться всеукраїнська акція «Запали свічку» • На Зборівщині під колесами автомобіля загинув хлопчик • Мешканець Теребовлянщини розіслав інтимні фото 16-річної сусідки її друзям • Не стало відомого теребовлянського бізнесмена і політика Юрія Дзюбана • Шанс на життя, яким не можна знехтувати • Із боржниками КП «Тернопіль-міськтеплокомуненерго» працює виконавча служба • Господар будівельного майданчика • Тернопіль проходить нову хвилю пандемії поза «червоною зоною» • Не стало колишнього міського голови Тернополя Богдана Левківа • 10-місячна Юліанка з Тернополя потребує допомоги • Файне місто показує всій Україні приклад енергоефективності • До кінця року до обласного центру привезуть п’ять тролейбусів Škoda • На Театральному майдані розпочалися роботи зі встановлення головної новорічної ялинки міста • Сергій Надал: «Самоорганізація врятувала Україну у 2014 році, врятує й сьогодні» • Викинули тіло кременчанина в цистерну на свинофермі • Танці… до талант-шоу доведуть, або Як тернопільські танцюристи «Україна має талант» підкорили!
Тернопільський футбол: гра без… правил!?

Автор: Опубліковано: 1 Березня о 12:30 230


Складається враження, що після того, як у березні 2015-го Федерацію футболу України очолив нардеп, заступник голови фракції БПП у Верховній Раді Андрій Павелко, влада вирішила футбол у країні цілковито підім’яти під себе.


Майже півроку тернопільський футбол функціонує в режимі… боротьби за владу. Точніше, цю владу хочуть відібрати у відомого підприємця і футбольного функціонера Володимира Мариновського, який очолює Тернопільську обласну федерацію футболу вже понад 15 років. За цей час щороку відбувався чемпіонат області з футболу, федерація виконувала всі взяті на себе зобов’язання, делегувала своїх представників на всеукраїнські змагання та інші футбольні заходи. Протягом цього часу нікому навіть в голову не могло прийти заперечувати законність існування такого громадського об’єднання, як обласна футбольна федерація, а сама вона була острівцем спокою та стабільності у бурхливому морі місцевого спорту.

Щороку в листопаді-грудні ТОФФ проводила підсумкові конференції, на яких звітувала про діяльність протягом року. Було проведено також чотири звітно-виборчі конференції, на яких делегати незмінно обирали головою федерації Володимира Мариновського. Очевидно, обрали б і вп’яте, якби торік у нього несподівано не з’явився конкурент…

Складається враження, що після того, як у березні 2015-го Федерацію футболу України очолив нардеп, заступник голови фракції БПП у Верховній Раді Андрій Павелко, влада вирішила футбол у країні цілковито підім’яти під себе. Останнім часом уже не одну обласну федерацію футболу очолила людина з відповідною політичною біографією, а головою Херсонської федерації футболу взагалі став… голова місцевої облдержадміністрації. До такого самодурства та абсурду недодумалися навіть при злочинному режимі Януковича…

Життя “по-новому” докотилося і до Тернопілля, де обласну федерацію  футболу вирішив очолити нардеп від БПП Тарас Юрик. Спочатку він спробував очолити ТОФФ, як то кажуть, “з парадного входу” — створив свій передвиборчий штаб на чолі з екс-арбітром та екс-головою КДК ТОФФ Едуардом Карапетяном і вирішив іти на вибори голови. Однак нахраписто-агресивна передвиборча кампанія з використанням адмінресурсу наштовхнулася на повне несприйняття футбольним людом зазіхань молодого політика. Поголовна більшість колективних членів ТОФФ, які й висувають делегатів на звітно-виборчу конференцію, підтримали Володимира Мариновського, відтак конференція, що мала відбутися 17 січня цього року, поза всілякими сумнівами, обрала б новим-старим головою Володимира Мариновського.

Однак, коли з “парадного входу” “взяти” федерацію нардепу не вдалося, він вирішив  зайти з “чорного”. Вже тоді стало зрозуміло, що керівництво Федерації футболу України прихильніше ставиться до Тараса Юрика і наприкінці минулого року на Тернопіллі висадився десант від ФФУ з “грунтовною” перевіркою діяльності ТОФФ. Перевіряючі добряче потрусили федерацію, знайшли масу “жучків”, чи то б пак, порушень і недоліків, у тому числі й при висуненні делегатів на конференцію, внаслідок чого у ТОФФ погодилися перенести звітно-виборчу конференцію на квітень, а за час, що залишився, усунути зауваження.

Та поки ТОФФ готувала лист-відповідь на зауваження (майже всі вони виявилися або незначними, або надуманими), Тарас Юрик зробив “хід конем” і надіслав до ФФУ депутатське звернення, в якому звинуватив ТОФФ у тому, що її діяльність… неправочинна. Як доказ він навів виписку з документації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, де зазначено, що останні зміни ТОФФ до своїх реєстраційних документів вносила ще у 2005 р., тож рішення нинішнього виконкому обласної федерації (затвердженого, нагадаємо, у 2013 р.) неправочинні, як і вся поточна діяльність, і майбутня конференція.

У відповідь на це звернення виконком Федерації футболу України на своєму засіданні призупинив повноваження ТОФФ і її голови Володимира Мариновського. А тим часом 21 лютого у Тернополі відбулися установчі збори… нової організації — громадської спілки “Федерація футболу Тернопільської області”, яку очолив, ну, звісно ж, Тарас Юрик! Очевидно, тепер, за задумом “нової” влади, на конгресі ФФУ, що має відбутися 14 квітня ц.р., федерацію Мариновського мають виключити зі складу ФФУ, а натомість включити “новоспечену” федерацію Юрика.

Однак ТОФФ вирішила не здаватися і до кінця боротися за свої права. Минулого четверга, 23 лютого, відбулася позачергова конференція федерації за участю представників футбольного активу Тернополя та районів — футбольних меценатів, функціонерів, тренерів та суддів. Усі вони висловили одностайну підтримку Володимиру Мариновському й готовність надалі його підтримувати і відстоювати свої права. Було підготовлено лист-відповідь на претензії від ФФУ, де усі недоліки “розібрані” і пояснені з юридичної точки зору, а де треба — внесені необхідні зміни. Обласна федерація вирішила залучити відомого адвоката Владислава Авдєєнка, який буде представляти її інтереси як на конгресі ФФУ, так і на засіданнях Печерського районного суду м. Києва, де ТОФФ та Володимир Мариновський мають намір найближчим часом оскаржити рішення виконкому ФФУ.

Учасники позачергової конференції ТОФФ також затвердили текст відкритого листа до президента ФФУ Андрія Павелка, у якому, зокрема, ідеться, що “висновок про нелегітимність виконкому ТОФФ є юридично безграмотним… Жодним актом законодавства не передбачено, що члени органів управління громадського об’єднання набувають своїх повноважень з моменту державної реєстрації громадських формувань або що відсутність державної реєстрації змін складу виконкому має наслідком недійсність рішень органів управління громадського об’єднання та їх необов’язковість для третіх осіб, як це стверджується в юридичному висновку ФФУ. Водночас юридична оцінка легітимності складу органів управління ТОФФ та прийнятих нею рішень не належить до сфери управління виконкому ФФУ.

Неправочинним також є посилання юридичного департаменту на лист Головного управління юстиції у Тернопільській області, який надає відомості про реєстрацію ТОФФ ще за 2005 р. Згідно з п. 1 ст. 21 Статуту ТОФФ, повноваження членів виконкому ТОФФ складають чотирирічний термін. Отже, члени виконкому ТОФФ, обрані у 2005 р., втратили правочинність щодо прийняття рішень у наступні періоди після 2009 року.

Державна реєстраційна служба України на основі протоколу звітно-виборчої конференції ТОФФ від 1 лютого 2013 р. засвідчила відомості про органи управління юридичної особи ТОФФ: конференція, виконавчий комітет, президія, В.М. Мариновський — керівник. Рішення про скликання звітно-виборчої конференції ТОФФ у квітні 2017 р. ухвалювалося виконкомом, обраним у 2013 р.”

Лист підкріплений копією витягу з Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, датованого травнем 2013 р., про реєстрацію ТОФФ та її керівника Володимира Мариновського, що спростовує будь-які заяви про нелегітимність ТОФФ. Більше того, як зазначається у листі, у самої ФФУ в Держреєстрі у відомостях про органи управління також не зазначені жодні відомості про склад виконкому ФФУ, адже цього і не потрібно.

На думку Володимира Мариновського, після даних листів та звернень ФФУ мала б переглянути свою позицію, в інакшому випадку він і федерація будуть відстоювати правду до кінця. Окрім судів, В. Мариновський і ТОФФ готують звернення до відповідних органів ФІФА та УЄФА, які дуже негативно ставляться до втручання державних органів влади у громадські футбольні структури, а також використання адміністративного тиску.

Сьогодні футбольна спільнота області переважно на боці ТОФФ. На меті в обласної федерації футболу — організація чергового чемпіонату області з футболу та інших змагань, адже весна — на порозі. Однак, поки триватиме довколафутбольна “тягомотина” — різні конгреси, суди та засідання, цілком можливо, що це право у ТОФФ відберуть. Місцевий футбол фінансує влада, а, як відомо, хто платить — той замовляє музику… От тільки питання, як ця “музика” звучатиме у виконанні, даруйте за тавтологію, нових виконавів? Щоб і без того багатостраждальний тернопільський футбол остаточно не вмер, громадська спілка “Федерація футболу Тернопільської області” на чолі з Т. Юриком якимось чином просто негайно має кардинально змінити ситуацію на свою користь, адже без футболістів, тренерів, суддів та організаторів у футбол не пограєш…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Три знищених автомобілі за останніх три доби, а також пошкоджене державне майно - наслідки нічних "жартів" невідомого...


Рубрика: Опубліковано: о 10:52


Щорічна традиційна Всеукраїнська акція «Запали свічку» відбулася 27 листопада, у День пам’яті жертв Голодомору, на Театральному майдані Тернополя...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:05


З 24 листопада Кабінет Міністрів України посилив карантинні обмеження для областей, які віднесені до «жовтого» рівня епідеміологічної небезпеки. Тернопільщина теж перебуває у цій епідзоні. Як дотримуються нових вимог суб’єкти господарювання та громадяни краю, стежать працівники поліції...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Три ідеї для основної страви...


Рубрика: Опубліковано: о 8:00


У національний пам'ятний день в Україні - День пам'яті жертв Голодомору 1921-1922, 1932-1933 та 1946-1947 років, що припадає на четверту суботу листопада, у Тернополі проведуть поминальні заходи...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:48Теми дня
29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео