Субота, 20 липня 2019
• Голос Тернополя буде у Верховній Раді • До Верховної Ради мають шанс потрапити сім партій • З ким готовий об’єднатися Іван Ковалик у новій Верховній Раді? • Галина Янченко:«Якщо до Верховної Ради прийдуть нові люди — принципові й професійні, такі, які є в команді Володимира Зеленського, можна буде багато змінити в країні» • За сприяння Михайла Головка у Збаражі встановили пам’ятник Героям Небесної Сотні Устиму Голоднюку і Назарію Войтовичу • Зарваниця — з розмальованою зупинкою • Завдяки Леонідові Бицюрі у Тернополі прижилися кращі світові практики • «Можна ми приїдемо до вашої лікарні… повчитися?» • Степан Барна: «Ці вибори переломні для історії» • «Тільки співпраця молодих і досвідчених політиків може забезпечити розвиток нашої країни» • Ще три опитування підтверджують перемогу Івана Чайківського на виборах до парламенту • Фестиваль «Дзвони Лемківщини» – перший Міжнародний! • Проти місцевого самоврядування готують політичні репресії • Тернополянка вразила вчених NASA • «У «Громадянській позиції» – професіонали і патріоти України. Там немає олігархів, корупціонерів та Росії» • Борщівська вишиванка для кремлівського політв’язня • Жива легенда Тернопільського району — тепер у пам’яті • ГонЧАРУЮТЬ усі! • Маестро махнув… стільцем • Алла Стечишин: “Мені не потрібна слава, іду, щоб працювати для людей”
Тернополянка Роксолана Гнатюк: «В Аргентині пишу про… Україну!»

Автор: Опубліковано: 16 Травня о 14:00 438


Її книга "Україна, її ідентичність та культура" вийшла друком аж трьома мовами — іспанською, англійською та українською. А нещодавно в Аргентині пані Роксолана репрезентувала свою нову роботу — книгу «Жінки України».


El Ateneo Grand Splendid (книжковий магазин в Буенос-Айресі). Фото зроблене для проекту "My beautiful city Buenos Aires".

«Коли я жила в Тернополі, Аргентина у мене асоціювалася хіба що з танго та Дієго Марадонною, — сміється тернополянка Роксолана Гнатюк. — Якби свого часу мені хтось сказав, що я житиму саме тут, то, мабуть, і не повірила б…» Тим не менше, у цій колоритній країні наша землячка уже більше десяти років. Мама трьох діток, медик за фахом (лікар-психіатр), пані Роксолана — людина багатьох талантів. Адже вона і фотограф, і ілюстратор, і авторка та натхненниця багатьох цікавих проектів і навіть уже випустила кілька книг! Зокрема, аби ближче познайомити аргентинців зі своєю Батьківщиною, книга “Україна, її ідентичність та культура” вийшла друком аж трьома мовами — іспанською, англійською та українською. А нещодавно в Аргентині пані Роксолана репрезентувала свою нову роботу — книгу «Жінки України». І — теж трьома мовами, аби розповісти про Україну якомога більшій кількості іноземців. «Попри те, що провела тут уже не один рік і Аргентина багато в чому уже стала мені рідною і близькою, все ж я назавжди залишуся українкою, — каже жінка. — Більше того, саме тут, на іншому кінці світу, за багато тисяч кілометрів від рідної землі, я особливо гостро відчула, що є українкою… Українкою, яка живе в Аргентині і розказує про свою Батьківщину усьому світу…»

Коли в Тернополі зима, в Аргентині — літо!

— Аргентина  — це невичерпне джерело натхнення, — зазначає пані Роксолана. — Вона дивує та вражає, іноді навіть шокує, але вже точно не залишає байдужою! Тут усе по-іншому, починаючи зі «сплутаних» пір року: так, загальновідомим є факт, що Аргентина знаходиться в Південній півкулі, але одна річ – читати про це на уроках географії, а зовсім інша — на власній шкірі відчути усі принади літа в лютому… Засмагати біля басейну на Новий рік та Різдво? Запросто! Навчальний рік, що починається… у березні замість звиклого для всіх нас 1 вересня? Так, в Аргентині можливо усе це!  Пам’ятаю, як ми якось вибралися у мандрівку до мальовничих водоспадів на північ країни і я «за інерцією» набрала теплого одягу (бо ж північ!), а тоді уже на місці купувала шорти та футболки, адже там було ще спекотніше, ніж на півдні…  (Сміється, — авт.)  Зате через високу вологість навіть у теплі зими мені як людині, звиклій до іншого типу клімату, тут страшенно холодно… До слова, мій 9-річний син, народжений уже тут, в Аргентині, ще жодного разу в житті не бачив снігу!  Незабаром ми плануємо вирушити у мандрівку, аби таки показати молодшим дітям засніжені вершини. Природа в Аргентині просто казкова, тут є все: і високі гірські вершини, і багатокілометрові пляжі, і тропічні джунглі, і густі ліси, і розлогі степи, і кришталево чисті водоспади.

— Тривалий час ми з чоловіком і дітьми (чоловік пані Роксолани Фелікс — також тернополянин) мешкали у столиці Аргентини Буенос-Айресі, — розповідає жінка, — а згодом перебралися за місто, де спокійніше та затишніше.   Хоча у мене зі столицею Аргентини не склося «любові з першого погляду» —  хотілося б більше зелені і менших натовпів, все ж з часом мені вдалося «розсмакувати» його шарм, розгледіти архітектурні перлини, яких тут насправді дуже і дуже багато – недарма ж Буенос-Айрес називають «Парижем Латинської Америки»…  Це неймовірно красиве місто і тому я вирішила започаткувати пізнавально-фотографічний проект  «My Beautiful city. Buenos Aires» – роблю фотосесії у визначних місцях, які з часом «переростуть» у виставку або й цілу книжку… Світлини з проекту виставляю в інстаграм (@dr.roksolana_hnatyuk) та на свою сторінку у соцмережі Фейсбук (Roksolana Hnatyuk). Хочеться показати людям —  і тим, які тут живуть, і тим, хто далеко — скільки довкола нас краси і як важливо уміти її помічати…

Хтось живе у картонних коробках, а хтось колекціонує «Мерседеси»…

Попервах мене дуже дивувала звичка аргентинців обійматися та цілуватися при зустрічі навіть із незнайомою людиною —  для мене спершу це був шок! Люди тут дотримуються меншої дистанції один з одним —  як у прямому, так і в переносному значенні цього слова… Мене спершу це бентежило, але нині уже і за собою помічаю, що при зустрічі норовлю обійняти людину… (Сміється, — авт.) Аргентинці, якщо порівнювати із українцями, більш відкриті та емоційні. Але їх проблема — у їх непунктуальності та необов’язковості.  Якщо в Україні я мала таку погану звичку — на кілька хвилин спізнюватися на зустріч, то в Аргентині я завжди виявляюся тією, хто приходить вчасно, більше того, ще й довго чекає на домовлену зустріч…  (Сміється, — авт.)

Нині в Аргентині фінансова криза, незабаром тут будуть президентські вибори і невідомо, яким буде цей вибір для життя країни… Наразі  курс долара «скаче», ціни ростуть, як гриби після дощу. Зарплати загалом тут вищі, ніж в Україні, але і ціни вищі – як на продукти харчування та одяг, так і на нерухомість, особливо в столиці. Раніше аргентинці  фінансово почувалися значно розкутіше    — наприклад, цілком могли собі дозволити поїхати в США, скажімо, Маямі за покупками. Скупитися там одягом і технікою було куди дешевше, ніж в Аргентині, де дуже високий податок на імпорт. Нині усім доводиться трохи «підтягнути пояси»…  Тим не менше, навіть криза не вплинула на любов аргентинців до гучних святкувань: скажімо, 15-річчя дівчини — так зване Fiesta de quince — тут справляють чи не розкішніше, ніж весілля! А ще  в Аргентині дуже розшароване суспільство —  якщо в Україні все ж є певний умовний середній клас, то тут є люди, які живуть в картонних коробках, і є люди, у яких вдома просто в будинку стоять колекційні дорогущі моделі «Мерседесів»  — не для  їзди, просто для «престижу»…

Книжка тернополянки є навіть… в Антарктиді!

— За фахом я лікар-психіатр, закінчила Тернопільський медичний університет. Ми з Феліксом навчалися у виші разом, останні хдва роки навчання навіть були одногрупниками. Чоловік закінчив інтернатуру як хірург, а вже тут, в Аргентині, перекваліфікувався на стоматолога. Мене ж, окрім медицини, вабила ще й творчість — ще живучи в Тернополі, я працювала ілюстраторкою, писала статті та книги на медичну тематику, — продовжує розповідь пані Роксолана. — Знаючи, що я малюю та фотографую, відомий аргентинський нейрохірург українського походження Петро Лилик (він не тільки лікар, професор, але й Почесний консул України в провінції Буенос-Айрес, Голова Української Центральної Репрезентації в Аргентинській Республіці) запропонував мені зробити виставку власних робіт. Я ж натомість вирішила краще презентувати Україну в Аргентині – і задля цього ми написали книжку «Україна, її ідентичність та культура». Її презентація відбулася на святкуванні Дня Незалежності України минулого року і екземпляри були подаровані Послам з усіх країн, що акредитовані в Аргентині.

 

Мені дуже приємно, що ця книжка нині є навіть у бібліотеці української наукової станції Вернадського в Антарктиді… Річ у тім, що в нас гостювали по черзі двоє неймовірних мандрівників — уродженець Івано-Франківська, письменник та журналіст Маркіян Прохасько, який збирав у Антарктиді матеріали для майбутньої книжки-репортажу та львів’янин атовець Андрій Мочурад, який став  першим українцем, який добрався в Антарктиду автостопом і кораблестопом (про свої пригоди Андрій нині готує книжку, документальний фільм і фотовиставку). Це просто неймовірні люди, з якими було дуже цікаво та приємно познайомитися і поспілкуватися.

А нещодавно, минулого тижня, на книжковій виставці у рамках конференції «Україна —  це Європа» була презентована і друга моя книжка «Жінки України». До слова, готуючи її, я була просто подивована, як тісно вибрані мною відомі особистості – у тому числі навіть наша землячка Соломія Крушельницька, пов’язані з Аргентиною! До слова, багато аргентинців мають європейське коріння, і, зокрема, українське. Для мене було несподіванкою  довідатися, що із п’яти знайомих, котрі завітали до мене на день народження донечки, троє мають… українське коріння!

Роксолана Гнатюк з сином Себастьяном та донечкою Стефані.
Зі старшим сином Сильвестром

Нині я зосереджена на творчості та дітях: старший син Сильвестр закінчує школу, знає уже шість мов і наразі вирішив навчатися в Канаді, 9-річний Себастьянчик дуже любить шахи та конструктор. А донечка Стефані, якій нещодавно виповнилося 4 рочки —  узагалі мультиталант: вона і малює, і любить танцювати, співати. Усі дітки дуже творчі та артистичні, усі вони знімалися тут у рекламі… Наше сімейне захоплення — мандрувати і відкривати світ. А ще мені страшенно подобається чудове вміння аргентинців не прив’язуватися до буденності і бачити позитив у всьому, що їх оточує. Це те, що ми залюбки перейняли від них!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Три причини підтримати Максима Черкашина...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Компанією Research & Branding Group було проведено дослідження громадської думки мешканців України стосовно їхніх електоральних настроїв напередодні дострокових виборів до Верховної Ради України 21 липня 2019 р...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:01


Під час цієї виборчої кампанії мені доводилось відповідати на чимало важливих запитань виборців...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Молода і професійна команда президента Володимира Зеленського дещо відсторонена від нинішньої виборчої лихоманки, адже посилено працює...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Наш обов'язок і наше завдання — продовжити справу Героїв. Найбільшим для них пам'ятником буде успішна Україна, українська Україна — без московських попів, без «русского міра»...


Рубрика: Опубліковано: о 14:00Теми дня
19 Липня
18 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео