Вівторок, 11 серпня 2020
• Польща скасувала 14-денний карантин для пасажирів авіарейсів з України • У художньому музеї — виставка добровольцю Маркіяну Паславському • Поліцейські розповіли маленьким тернополянам про правила дорожнього руху • Ціна COVID-19: на боротьбу з вірусом Тернопіль спрямував понад 48 мільйонів гривень • COVID-19 на Тернопільщині: із 3324 хворих одужали 2100 • Горіла літня тераса “Бухта бару” • «Нова Я»: марафон, який змінив матусь дітей з інвалідністю • “Укрзалізниця” відновлює зупинки поїзда далекого сполучення у Луцьку та Тернополі. Список • Тернопіль перевели не до зеленої, а до жовтої зони • Покатався на викраденому… навантажувачі • Тернопіль — у зеленій зоні! • Син українського співака Віктора Павліка Павло помер після тривалої боротьби з раком • Три білоруски пограбували тернопільську пенсіонерку • «Донечка носить сорочечку, яку вишила моїй мамі ще її бабуся!» • «Дзвони Лемківщини» дзвонили онлайн • Жебраки збирали вербувальникам від 3 до 6 тис. гривень за день • Як центральна влада буде блокувати непокірний Тернопіль карантином? • Незряча тернополянка пече солодощі на замовлення • Децентралізація насправді: як Київ обкрадає бюджет Тернополя • Тернопіль під час карантину втратив 100 мільйонів гривень
«ТНЕУ — це шанс для кожного абітурієнта і студента»

Опубліковано: 19 Серпня о 10:00 52


За найкреативніше відео дві тернополянки отримали можливість безкоштовно навчатися у ТНЕУ.


Вікторія Ткачук (зліва) та Вікторія Карчевська.

Якщо, згідно з відомою приказкою, язик до Києва доведе, то креативність… до ТНЕУ! І це анітрохи не перебільшення! Адже упродовж двох літніх місяців у Тернопільському національному економічному університеті тривав конкурс «ТНЕУ обирає тебе!»: за його умовами, абітурієнти повинні були зняти креативне відео, в якому б цікаво та небанально пояснили, чому хочуть навчатися саме у ТНЕУ, і розповіли про обрану спеціальність. А нагорода для двох найкреативніших конкурсантів не проста, а найомріяніша: можливість безкоштовно навчатися у ТНЕУ! Отож, у своїх оригінальних відеороботах хлопці та дівчата демонстрували власну цілеспрямованість і вмотивованість, доводили, що саме вони гідні вибороти перемогу та навчатися в омріяному університеті. І — «вікторія», себто, перемога усміхнулася двом Вікторіям: щасливими студентками ТНЕУ стали тернополянки Вікторія Карчевська (дівчина обрала спеціальність «Право») та Вікторія Ткачук, котра вивчатиме «Міжнародний менеджмент». Переможниць привітав ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий. Також він познайомив майбутніх студенток із деканом і директором інституту, де вони навчатимуться. «Бажаю вам зберегти цей запал і надалі та ще раз довести усім, що бути студентом ТНЕУ — не лише престижно, а й круто!» — побажав дівчатам Андрій Ігорович. А самі дівчата в ексклюзивному інтерв’ю розповіли про те, що надихало їх на створення відео, чому вирішили навчатися саме у ТНЕУ та про своє бачення студента ХХІ століття.

— «Заговори, щоб я тебе побачив», — казав мудрий Сократ. Розкажіть про себе: хто ви, чим займаєтеся?

Вікторія Карчевська: — Почувши запитання «Хто ти?..» дуже важко відповісти одразу. Насамперед — я патріот своєї країни, ніколи і ні за які гроші не проміняю Україну на іншу державу. Якщо більше про моє життя, то в моєму тижневому графіку немає жодного вільного дня… У рідній школі №28 я була однією з найактивніших учениць. З часом мене обрали президентом учнівського самоврядування і саме школа та її колектив дали мені поштовх діяти. Коли всі вчились за шаблоном, я намагалась виходити за рамки і робити це по-іншому. Не розуміла, чому ми маємо робити так, як нам хтось сказав? Чому ми не можемо завести зошит в клітинку для робіт з української мови? Чому замість шаблонно подавати дітям навчальний матеріал не зробити це креативно та неординарно?.. Саме тоді я зрозуміла, що можна спробувати змінити усе, почавши з себе. Я стала членом громадської організації «Атом», була там волонтером у 2017-2018 рр., а в 2019-ому ми з друзями створили громадську ініціативу. У її рамках ми організували всеукраїнський табір для підлітків про можливості неформальної освіти. З 2016-го по 2018-ий займалась тележурналістикою, вела програму для підлітків на одному з місцевих телеканалів. Влітку 2018-го запустила авторський курс «Самопрезентація» про публічні виступи та все, що пов’язано з ними. Окрім того, не забувала про актив у школі, тому там ми провели величезну кількість різних заходів.

Вікторія Ткачук: — Я закінчила Тернопільську спеціалізовану школу I-III ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов зі срібною медаллю. Навчалась сумлінно та на відмінно, була членом ради школи, була учасником програми ERASMUS.

— Чому вирішили взяти участь у конкурсі? Чому саме ТНЕУ?

Вікторія Карчевська: — Не буду банально відповідати, що ТНЕУ — це безкінечні можливості, адже це і так усім відомо. ТНЕУ — це шанс для кожного абітурієнта чи вже студента, а особливо активного. Для мене ТНЕУ — це живий механізм, і для того, аби він працював, потрібні такі молоді та активні люди, як я! Які не бояться проблем, не бояться питань і готові рвати все на своєму шляху. Хотілося з «перших нот», ще перед вступом показати усьому колективу, що готова працювати і не збираюсь зупинятись на зробленому у шкільні часи.

Вікторія Ткачук: — Про конкурс я дізналась із соцмереж і зрозуміла, що це крута можливість для кожного з абітурієнтів. Знаючи про те, що у ТНЕУ студенти отримують надзвичайно високий рівень знань і безліч перспектив та можливостей професійного росту і розвитку, зрозуміла, що не потрібно їхати з рідного міста, щоб отримати гідну освіту.

— Як виникла ідея зняти саме таке відео? Що ви хотіли показати найбільше?

Вікторія Карчевська: — Найбільше у відео хотілось показати готовність працювати і розвивати ТНЕУ спільно з уже існуючим активом вишу. Я знала, що моє відео точно буде відрізнятись від інших конкурсантів, але не побоялася ризикнути…

Вікторія Ткачук: — Ще задовго до закінчення школи я знала точно, що повинна працювати у суспільній сфері, проявляти свою активність, креативність та організованість, надихати та мотивувати людей, ставити цілі і досягати їх. Усі ці якості чудово поєднуються у спеціальності «Міжнародний менеджмент» у ТНЕУ. Вірю, що після навчання тут стану успішним керівником, організатором та зможу реалізувати свої бізнес-ідеї. Навчаючись у ТНЕУ, я зможу здійснити свої мрії! Тож, знімаючи відео, мені хотілося показати, що, обравши цю спеціальність, можна стати успішним керівником у подальшому житті.

— Як ви вважаєте — яким повинен бути студент ХХІ століття? Якою бачите себе у ролі студентки?

Вікторія Карчевська: — Студент ХХІ століття — це точно не той, хто мовчить. Це точно не той, хто боїться помилитись, це не той, хто одягає на себе маски або видає себе за того, ким він не є. Студент ХХІ століття — це соціально активна людина, яка вступає до ВНЗ натхненною та сповненою позитиву. Для мене це не просто «відвідувач лекцій», а особистість з чітко поставленою метою, з визначеними пріоритетами та власними цінностями. Це не той, хто вчиться за шаблонами, а той, хто виходить за їх межі, той, хто руйнує їх! Я налаштована дуже рішуче. Хочу влитись у колектив, хочу надихати і надихатись іншими — як студентами, так і викладачами. Повірте, у ТНЕУ є ким надихатись!

Вікторія Ткачук: — Кожен студент повинен бути успішним, соціально активним, вміти працювати в команді та вчитись на перспективу – саме такою я бачу себе як майбутню студентку.

 — Чому обрали саме цю спеціальність?

Вікторія Карчевська: — Обрала право, бо це для мене дуже рідне. Це те, що не вибираєш. Я навіть не розглядала інші спеціальності. Знаєте, є людина-«вибір» — ти можеш вибрати або її, або когось іншого. А є людина, яку ти обираєш у будь-якому випадку, не ставлячи на ваги. Так от, спеціальність право, та й в загальному юридичний факультет — це те, що не ставлять на ваги. Обирала серцем!

Вікторія Ткачук: — Я маю організаторські здібності, відповідальна і не боюсь приймати важливі рішення, тому ця спеціальність саме для мене. Адже менеджмент — це не професія, це стиль життя.

— Окрім навчання, чим плануєте займатися упродовж студентських років? Які ідеї ви б хотіли втілити саме у ТНЕУ?

Вікторія Карчевська: — Пообіцяла ректору ТНЕУ Андрію Ігоровичу та декану свого факультету, що мій середній бал буде не нижче 80, тому про навчання точно забувати не буду. А за чотири роки зроблю достатньо всього, аби мене у ТНЕУ запам’ятали надовго!

Вікторія Ткачук: — Вірю, що студентські роки будуть чи не найкращими роками у моєму житті. Адже це не тільки навчання, а й насичене громадське та культурне життя, цікаві зустрічі, різноманітні заходи та яскраві події. До слова, уже працюємо над організацією незабутнього 1-го вересня для мого факультету.

 — Завдяки конкурсу «ТНЕУ обирає тебе!» ви отримали можливість безкоштовно навчатися в омріяному виші. Як думаєте, чим корисні такі конкурси для молоді і для університету?

Вікторія Карчевська: — Як я говорила у відео, кожен учасник повинен бути активним ще до вступу в університет, він уже повинен йти з певними напрацюваннями, а не лише обіцяти, що буде щось робити. Для молоді це чудовий шанс і гарна можливість показати себе. А для університету це не лише «бонуси» за відкритість та любов до креативу, а й можливість знайти активних студентів.

Вікторія Ткачук: — Як на мене, такі конкурси просто необхідні!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Польща змінила правила перетину кордону для українців на час карантину...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тернопільські патрульні інспектори зустрічаються з маленькими тернополянами у рамках проєкту "Сусідська варта"...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:49


Станом на 7 серпня на боротьбу з коронавірусом Тернопіль із міського бюджету спрямував 48 813 500 грн...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:13


Станом на 10 серпня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 3324 випадках діагноз лабораторно підтверджений (3045 дорослих, 279 дітей), з них 43 летальні. Видужало 2100 осіб...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:06Теми дня
10 Серпня
9 Серпня
8 Серпня
7 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео