Неділя, 04 грудня 2022
• На Тернопільщині презентували інформаційно-аналітичну систему, що створює нові можливості для шкіл • Вдвічі менший урожай і непрогнозована посівна: ситуація із зерном в Україні • “Прошу суд зняти з мене браслет, оскільки є перебої з електроенергією” • Перерахунок пенсій у грудні: кому і на скільки підвищать виплати? • У Тернополі працюють десять пунктів обігріву • У Почаївській лаврі знайшли матеріали проти України • Із присвятою Збройним силам України! У Тернополі виступить Капела бандуристів • Замість ялинки – хатинка святого Миколая • Мобільні зупинки-укриття у Тернополі мають сертифікати відповідності • Велосипедист переїжджав у темряві дорогу… • У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води
Той, хто надихає, або Як українець у Канаді може впливати на майбутнє школярів

Опубліковано: 26 Листопада о 9:38 690


Канадсько-українська організація O.W.L. Open World Learning проводить конкурс з нагоди 125-річчя перших українських поселень у Канаді.


Участь у цьому проекті бере учениця 9 класу Тернопільської ЗОШ №5 з поглибленим вивченням іноземних мов Тетяна Зіник.

– Я знайшла багато інформації про українців у Канаді, – каже Таня. – Тепер знаю, що серед них є політики, спортсмени, митці, люди науки, бізнесмени, космонавти та представники інших сфер діяльності. Вклад наших співвітчизників у розвиток культури та економіки цієї країни важко переоцінити. Та для свого проекту я вибрала людину не з минулого, а того хто зараз, живучи у Канаді, намагається допомагати своїй рідній Україні – це Олександр Романко.

За словами Тані, Олександр родом із Сум. До Канади виїхав навчатись 13 років тому, з яких останні п’ять років працює старшим науковим співробітником канадського представництва IBM та професором Університету Торонто. Олександр отримав диплом спеціаліста Сумського державного університету, магістерський ступінь з економіки в Карловому Університеті (Чеська Республіка) і докторський та магістерський ступені у галузі комп’ютерних наук в Університеті МакМастер (Канада).
– Олександр на волонтерських засадах працює над розвитком проектів, пов’язаних з розвитком і популяризацією української науки, – розповідає конкурсантка. – Серед проектів є такі як Конкурс медіа-стартапів про науку, та програм обміну для українських студентів у Канаді. Активно співпрацює й із університетами та компаніями України, регулярно літає за свій рахунок до України проводити лекції та семінари з бізнес аналітики у вишах.
До того ж Олександр Романко – активіст Євромайдану Торонто. Комітет Євромайдану працює над багатьма проектами з допомоги Україні – збирають кошти для АТО та біженців, розповідають Україну в ЗМІ, допомагають українському уряду в його роботі. Олександр також – одни із організаторів проекту «Сім’ї допомагають сім’ям». У рамках проекту волонтерські організації шукають небайдужих людей, які бажають підтримати сім’ї загиблих, зниклих безвісти або поранених бійців АТО.
– Саме такі люди як Олександр Романко сьогодні підтримують мою Батьківщину в цей нелегкий для неї час, – каже Таня. – Моїм однокласникам зараз 15 років і скоро ми будемо вступати до вишу. Багато з моїх ровесників поїдуть навчатись за кордон, і я хочу, щоб вони брали приклад з Олександра, не забували свою Батьківщину, а отримані знання за кордоном використовували в Україні.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , ,

Нещодавно опубліковане

23 листопада 2022 року Державна служба якості освіти України презентувала розроблену спільно з міжнародними партнерами інформаційно-аналітичну систему EvaluEd, що реалізована в межах проєкту «Забезпечення інформаційної системи для Державної служби якості освіти України» спільно з Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:15


У 2021 році, який став для нашої країни рекордним за обсягом врожаю зерна, аграрії зібрали 106,6 мільйона тон зернових та олійних...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Уже більше року Тернопільський міськрайонний суд слухає резонансну справу про загибель двох подруг у ДТП в Петрикові...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У грудні в Україні відбудеться плановий перерахунок пенсій, який торкнеться непрацюючих пенсіонерів, шахтарів, людей, які втратили годувальника та ще кількох інших категорій громадян...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:34


Розташовані пункти обігріву за адресами:...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:44Теми дня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада