Субота, 29 січня 2022
• На фестивалі «Коляда єднає Україну» у Настасові виступив гурт Go-A, який брав участь в «Євробаченні»! • Тернополянам показали особистий комп’ютер Ярослава Стецька • Голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка нагороджено почесною медаллю «400 років Хотинської битви» • Горбатюк не зміг бути на засіданні, бо переніс хірургічну операцію • Смертельна аварії на вулиці Микулинецькій • «Рускій мір» зблизька, або Хто вони, ординці біля кордону • З 26 січня у Тернополі запровадили додаткові карантинні обмеження • У «Голосі країни» – «кіборг» з позивним «Маестро»! • Ворог біля воріт. Чи готова Україна дати відсіч Путіну? • На Бучаччині водію, який скоїв ДТП, де загинуло двоє людей, дали 5 років позбавлення волі • ДТП у Тернополі: 17-річну дівчину з Козови шпиталізували до реанімації • Хто такі «фантомні патрульні», які вже можливо завтра почнуть працювати на тернопільських дорогах? • У Лондоні помер 40-річний чоловік із Бучача • У День Соборності України в Тернополі відслужили поминальний молебень за полеглими Героями • За підробку довідок про ПЛР-тестування двом тернополянам “світить” п’ять років тюрми • Під колесами автомобіля на Кременеччині загинув пішохід • М’ясний бенкет! Три ідеї для страв зі свинини • У художньому музеї – «Зимова феєрія»! • Сергій Надал запевнив власників індивідуального опалення, що оплату за ізольовані транзитні стояки буде скасовано • І колядували, і вертепи парадували!
Центр, де живе творчість!

Автор: Опубліковано: 25 Грудня о 8:00 6


Мистецькі заходи, виставки та фестивалі, концерти, майстер-класи і творчі лабораторії – мабуть, немає на теренах області заходу, до якого б не долучилися фахівці із Тернопільського обласного методичного центру народної творчості.


При центрі творчості діє фольклорний колектив із глибоко символічною назвою «Оберіг», адже усі працівники центру – народної культури обереги… Саме завдяки їх творчому неспокою, громадській активності й таланту культурне життя області плідне і багатогранне, а мистецька спадщина багата духовними здобутками.
Тернопільський обласний методичний центр народної творчості КУ ТОР – це високопрофесійний колектив талановитих фахівців, однодумців, який упевнено дивиться в майбутнє, примножуючи і передаючи у спадок нащадкам усе найкраще, що несе у собі українська культура.

Діяльність центру
Тернопільський обласний методичний центр народної творчості зберігає багаторічні традиції та впроваджує інноваційні форми роботи з розвитку аматорського мистецтва, народних художніх промислів, вивчає, відроджує та популяризує автентичні звичаї й обряди на Тернопіллі.
Основна діяльність центру спрямована на забезпечення всебічної методичної та практичної допомоги клубним установам та аматорським художнім колективам, нематеріальної культурної спадщини, організацію та проведення всеукраїнських, регіональних, обласних культурно-мистецьких заходів, сприяння діяльності початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області.
Результатом видавничої справи установи є методичні посібники, збірники з аналітичними, репертуарними, сценарними матеріалами тощо. Здійснюється дизайн та розробка афіш, буклетів, запрошень.
Доброю традицією є персональні, групові та загальні виставки під час ювілейних і державних свят, фестивалів і творчих звітів за участю представників влади, громадськості, телебачення, радіо, преси. Центр народної творчості проводить підвищення кваліфікації працівників, спрямоване на послідовне удосконалення професійних знань, умінь та навичок, зростання майстерності, запровадження сучасних форм та методів роботи.
Окрім того, навчально-методичний кабінет нашого центру творчості надає навчально-методичні консультації і послуги та допомогу мистецьким закладам освіти на Тернопіллі.

 

Сучасність…
– Усі заходи, що відбуваються в області, всі фестивалі, конкурси – усе проходить через Центр народної творчості. Тільки за останніх пів року наш центр провів понад два десятки різноманітних та різнопланових заходів, – зазначає очільник центру Володимир Вермінський. – Долучилися до організації та проведення всеукраїнського фестивалю «Дзвони Лемківщини» у Монастириськах, масштабного фестивалю «Фест Господар» у Денисові, фольклорно-мистецького дійства «Борщівська вишиванка», патріотичного фестивалю «Бишківська упівська звитяга» у селі Бишки Козівської громади і фестивалю патріотичної пісні «Герої не вмирають» у Великих Гаях.
Окрім того, брали участь у виставках майстрів у художньому та краєзнавчому музеях, різноманітних творчих заходах в обласній бібліотеці для молоді. Часто організуємо майстер-класи для учнів шкіл та не залишаємо поза увагою діток з інвалідністю – організовуємо і проводимо майстер-класи та свята, де вони можуть проявити свої таланти у різних жанрах, залучаємо їх до культурно-мистецького життя краю.
Діяльність центру народної творчості висвітлюється у соцмережі Facebook, більше того, у нас навіть є свій YouTube-канал, де викладаємо усе зняте.

… і трішки історії
Тернопільському обласному методичному центру народної творчості виповнилося 82 роки!
Починалася історія закладу з 19 грудня 1939 року – тоді він був утворений як обласний Будинок народної творчості. Після Другої світової війни відновив свою роботу в січні 1945 року. У 1945 році в Тернопільській області діяли 123 хори, 99 драматичних, 9 хореографічних колективів, у 1947-ому — 250 хорових, 430 драматичних, 110 хореографічних, 312 музичних, 5 акробатичних, 49 художніх бригад, 415 самостійних виконавців.
Із здобуттям Україною незалежності центр всебічно сприяв відродженню національної культури, спрямував свою роботу на вивчення, узагальнення та впровадження свят, обрядів, звичаїв, ритуалів, в основу яких покладені традиції українського народу.

ЧИТАЙТЕ
ТА ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАС:
Facebook: ternopilomcnt
Instagram: folk.lore.ter
ДИВІТЬСЯ НАШІ ВІДЕО В YOUTUBE:
https://youtu.be/PKyXOtdz34Y
Телефонуйте: тел./факс (0352) 25-28-75
Приходьте: вул. Медова, 3  


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

З нагоди Дня Соборності України 22 січня у Настасові Великоберезовицької громади відбувся масштабний фестиваль «Коляда єднає Україну». Неповторна атмосфера і родинний затишок переповнювали...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:37


Минулого тижня у Тернополі, в приміщенні Конгресу Українських Націоналістів, відбулося урочисте відкриття виставки та спецпогашення художнього конверта й поштової марки з нагоди 110-ої річниці з дня народження українського політичного і військового діяча Ярослава Стецька...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:20


Під час урочистостей з нагоди Дня Соборності України голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко отримав почесну відзнаку (медаль) Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецької обласної ради «400 років Хотинської битви»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:19


Медична реабілітація в умовах санаторно-курортних закладів допомагає швидше відновити здоров’я та працездатність людини, підвищити рівень якості життя, скоротити терміни тимчасової непрацездатності та знизити рівень інвалідності...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:45


За оперативними даними упродовж 2021 року 227,7 тисячі застрахованих осіб знаходились на лікарняному по догляду за хворим членом сім’ї, у тому числі за хворими дітьми до 14 років...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:22Теми дня
28 Січня
27 Січня
26 Січня
25 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео