Четвер, 13 грудня 2018
• Блискавичний успіх Юлії Джими • Василь Ломаченко об’єднав титули • «Ставайте на коліна, бо я вас вб’ю!» • Володимир Колінець: «Буш агітував за збереження Союзу» • Самогубство через… субсидію • «Якби Віктор не стрибнув з балкона, він би згорів…» • Останні слова Стіва Джобса • «Впевнена, що зможу дати відсіч!» • На конкурс краси до Таїланду – 15-кілограмове «Дерево життя» • Президентство Тимошенко — шанс для нового початку та прогресивного розвитку країни • Збірна України зіграє проти Португалії і Сербії • Мер Тернополя публічно прозвітував за рік, що минає • У Тернополі репрезентували проект «Виклик долі»: про людей, які не здалися і стали прикладом для інших • «Мрія» попрощалася з боргами і знайшла нового інвестора • «Карта тернополянина» – це пільги на проїзд у транспорті і знижки в торговельних мережах Тернополя • Як Ляшко під російський шансон танцював • Уайлдер зберіг титул, але… • Жива історія воїнів УПА з Бережанщини стане фільмом • Рік Модрича • Невтомний трудівник футбольного поля (пам’яті Віктора Матвієнка)
«У 2017 році Тернопіль отримає нові сучасні громадські простори»

Автор: Опубліковано: 24 Серпня о 14:00 65


Про те, що зроблено у 2017 році і що буде зроблено найближчим часом, мер Тернополя Сергій Надал розповів «НОВІЙ...».


У Тернополі вже утвердилася добра традиція, коли перед Днем міста міський голова звітує перед громадою про виконану роботу і розповідає про плани на найближче майбутнє. Про те, що зроблено у 2017 році і що буде зроблено найближчим часом, мер Тернополя Сергій Надал розповів «НОВІЙ…»

Капітальний ремонт Тернополя

— Сергію Віталійовичу, 2017-ий, як і попередні роки, запам’ятався масштабними ремонтними роботами. Тернопіль продовжує бути на капітальному ремонті?

— Найперше хочу привітати всіх тернополян з річницею Незалежності України та Днем міста Тернополя. Тепер — щодо капітального ремонту міста. Якщо ми хочемо зберегти наше місто красивим для нащадків і зробити його ще кращим, ми повинні його ремонтувати. Більше того, сучасне, відремонтоване місто – це гарантія надходження солідних іноземних та вітчизняних інвестицій, тобто, це нові робочі місця та доходи до місцевого бюджету, а тому капітальний ремонт у Тернополі триває і триватиме надалі.

Цього року на капітальні ремонти з міського бюджету передбачено майже 140 млн. грн., з яких значна частина – майже 70 млн. грн.  — на ремонт житлового фонду. На капітальний ремонт доріг у міському бюджеті передбачено майже 45 млн. грн., ще близько 40 млн. – на поточний ремонт. На ремонт об’єктів благоустрою буде спрямовано понад 19 млн., ще 6 млн. — на ремонт тротуарів.

—  Хто буде нести відповідальність за можливі неякісні ремонтні роботи, адже доводиться чути поодинокі зауваження тернополян про якість ремонтів?

— По-перше, всі роботи, які виконують підрядні організації і де виявлені проблеми, підрядник має негайно ліквідувати за свій кошт. Ця норма обов’язкова і прописана у всіх угодах.  По-друге, у ремонтних роботах почали активно використовувати нові технології, зокрема, вперше у Тернополі використовуємо для ремонту доріг технологію холодного ресайклингу, яка передбачає використання залишків старого дорожнього полотна при підготовці основи для асфальту. Зрізаний матеріал потрапляє у спеціальну камеру, де змішується з в’яжучими та укріплюючими речовинами, такими, як цемент, і таким чином отримуємо набагато стабільнішу основу, що за певними якостями не поступається бетону.  Технологія холодного ресайклингу гарантує, що дорожнє покриття буде стояти довше, не буде виникати нових тріщин. З підрядником укладаємо гарантійні угоди, відповідно він дає гарантію на експлуатацію доріг не менше як на сім років. Таким методом у місті вже відремонтовано понад 14,5 тис. квадратних метрів дорожнього покриття.

Нові громадські простори

— Тернополяни вже звикли до нових громадських просторів. Що побачимо у 2017 році?

— Щороку у Тернополі з’являються нові громадські простори, де можуть відпочивати усі  тернополяни — від найменших до найстарших, і такі простори мають бути у всіх мікрорайонах міста. Це — стратегічна мета мерії.  Відтак 20 липня відбулося відкриття оновленого входу у парк ім. Т. Шевченка, роботи з реконструкції якого тривали з весни. При вході до парку облаштували нові пішохідні та велосипедні доріжки, встановлено перголу, оновлено паркове освітлення. До слова, біля перголи висаджений трилисний виноград, який створить додатковий затишок.

Цього року мерія серйозно взялася і за реконструкцію парку Національного відродження і вже розпочато активні ремонтні роботи. Відповідно до проекту там заплановано відремонтувати дах сцени Співочого поля, реконструювати центральний фонтан, облаштувати вуличне освітлення та прилеглі до фонтану доріжки. Поруч з фонтаном також капітально відремонтують пішохідні доріжки та облаштують нове вуличне освітлення з енергозберігаючими технологіями.

Цього року розпочнеться створення скверу Волонтерів, який є логічним продовженням площі Героїв Євромайдану. На реконструкцію скверу з міського бюджету передбачено майже мільйон гривень. У сквері буде зроблене нове освітлення, нові доріжки. Це вже не плани, це реальність.

Сюрприз на День міста

— У 2016 році на День міста нас приємно здивувала оновлена «Циганка». Який сюрприз готуєте цього року?

— Не буду розкривати всі «карти», однак тернополяни побачать ще одну частину оновленої набережної ставу. Там встановлять унікальну водну атракцію. Схожі проекти реалізовують у Сінгапурі. Атракція матиме 500 форсунок, які встановлять вздовж набережної ставу від пристані до Острівця кохання. Окрім красивого вигляду, атракція буде виконувати роль системи аерації на Тернопільському ставі з додатковою архітектурною підсвіткою. Гарантую, що тернополяни отримають незабутні враження.

Медицина

— Ще одне дуже важливе питання — про стан справ з закладами охорони здоров’я Тернополя. Як виконується програма з оновлення та ремонту лікувальних закладів?

— Завершено капітальний ремонт даху Тернопільської комунальної міської лікарні №2 і ремонт інфекційно-діагностичного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні. Символічно, що ці приміщення капітально оновилися тепер, адже на початку квітня Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня, у підпорядкуванні якої перебувають поліклініки, відзначає своє 30-річчя. Важливо те, що у міській дитячій лікарні працюють одразу два відділення, де медичну допомогу отримують діти не лише з Тернополя, а й усієї області, – це гематологічне та інфекційне відділення.  Для міської комунальної лікарні №3 придбано рентгенівський апарат та біохімічний аналізатор.  А «Тернопільський міський лікувально- діагностичний центр» отримав перший рентгенівський багатозрізовий комп’ютерний томограф, апарат ультразвукової діагностики та стоматологічну установку. Комп’ютерний томограф – унікальний апарат, який перебуває на балансі громади Тернополя і допоможе вчасно та ефективно діагностувати захворювання. Окремі категорії пільговиків зможуть користуватись томографом безкоштовно.

— Це, безперечно, добре, однак є багато зауважень щодо побутових умов у лікарнях Тернополя…

— Так уже сталося, що про нові вікна, двері, дахи та обладнання у лікарнях знають переважно лікарі. Для пацієнтів більш важливо, щоб були хороші побутові умови лікування, нові ліжка, новий посуд, нова постіль тощо. Тому я ініціював внесення змін до програми «Здоров’я тернополян», зокрема щодо забезпечення добрих побутових умов для лікування. Наприклад, у деяких тернопільських лікарнях хворі сплять на подушках, яким з десяток років. До листопада буде здійснено об’їзд усіх закладів охорони здоров’я Тернополя, будуть зібрані всі пропозиції і на сесії міської ради ця програма буде прийнята і профінансована. Тернополяни мають лікуватися у комфортних умовах.

Транспорт

— Розкажіть про цьогорічні транспортні новації.

— Розвиток комунального транспорту відбувається за затвердженою програмою. Так, у зв’язку із розбудовою нового мікрорайону у напрямку Підволочиського шосе у Тернополі збудують нову тролейбусну лінію.  Розробляється відповідна документація і на будівництво тролейбусної лінії в напрямку Шостого мікрорайону. Хочу зауважити, що цю тролейбусну лінію будуватимуть не за кошти з бюджету, а за кошти інвесторів, які будуть вкладати кошти у будівництво нового мікрорайону. Триває будівництво нової тролейбусної лінії, яка сполучатиме вулицю Бродівську з існуючою тролейбусною мережею та проходитиме від так званого шостого магазину через вул. Лук’яновича до вул. Промислової. У цьому році також буде закуплено п’ять тролейбусів чеського виробництва.

— Багато тернополян не розуміють, як має діяти і чого чекати від карти тернополянина, яка буде також виконувати функцію єдиного електронного квитка. Проясніть ситуацію.

— По-перше, електронний квиток запроваджується з 1 жовтня (не з 1 вересня). По-друге, всі пенсіонери та пільговики отримують карту тернополянина в управлінні соціальної політики або жеках, а учні та студенти – через школи та вузи. Саме тому ми зробили перехідний період, щоб студенти встигли отримати карту. По-третє, електронний квиток зможуть отримати не лише люди, які зареєстровані у Тернополі. Його отримають всі, хто прописаний, проживає, працює або платить податки у Тернополі.

— Зрозуміло, а якою буде цінова політика?

— Для тих, хто буде користуватися картою тернополянина, ціни на проїзд у міському транспорті  на 2017 рік не зміняться, а для пасажирів, котрі будуть оплачувати проїзд готівкою безпосередньо в транспорті, ціна буде вищою.

Мораторій на встановлення МАФів

— Пане Сергію, ще одне важливе питання для розвитку нашого міста — ситуація з так званими МАФами…

— Щодо незаконних малих архітектурних форм, то позиція мерії однозначна – вони мають бути знесені. На сесії міської ради я буду ініціювати питання про мораторій на встановлення у Тернополі нових МАФів. Щодо решти таких об’єктів, то по кожному з них буде прийнято окреме рішення. Треба розуміти, що у МАФах працюють звичайні підприємці-тернополяни. Ми не маємо морального права викинути їх на вулицю, залишити без копійки.

— Нині багато говорять про те, що держава в рамках децентралізації дала величезні бюджети на місця, і все, що робиться на місцях, заслуга саме цієї «допомоги». Як прокоментуєте це твердження?

— Відповім на прикладі конкретних цифр. Так, за перший квартал 2016 року Тернопіль отримав додатково 113 мільйонів гривень, але додаткові витрати та навантаження, які були покладені на міський бюджет (освіта, медицина, соціальний захист) склали більше 175 мільйонів гривень. У першому кварталі 2017 року бюджет Тернополя отримав додатково понад 140 мільйонів гривень. При цьому додаткові витрати були накладені у розмірі майже 283 мільйони гривень. Тобто Київ наклав на Тернопіль додаткові витрати, які у два рази більші, ніж додаткові надходження. Це — суха мова цифр. Хай тернополяни роблять висновки.

Прозора влада

— У 2016 році мерію Тернополя визнали однією з найбільш прозорих в Україні. Які нові проекти з прозорості влади запущені у 2017 році?

— Так, ця політика активно продовжується. Нещодавно Тернопіль став одним з перших міст в Україні, яке приєдналося до системи «ProZorro.Продажі». Тепер наше місто не тільки купуватиме, а й продаватиме через систему ProZorro.

Буквально днями мерія разом із Центром громадського контролю «ДІЙ!» у Тернополі та компанія «MagneticOne. Municipal Technologies» презентували концепцію створення інтерактивної карти Реєстру комунального майна Тернополя. Почали також розробку Стратегії розвитку відкритих даних у Тернополі, над якою працюватиме Центр громадського контролю «ДІЙ!» разом з командою мережі тренерів відкритих даних проекту TAPAS. Перші результати цієї роботи будуть презентовані до 1 жовтня.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Лідер збірної України здобула перше особисте «золото» на етапах Кубка світу
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


Незважаючи на опір досвідченого суперника, Василь таки залишив канвас з піднятою рефері рукою
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


У Тернопільському міськрайонному суді 12 грудня відбулося слухання справи щодо вбивства 20-річного тернополянина Віталія Гнатишина та побиття його друзів двома мажорами. Трагедія сталася у ніч на 30 червня біля нічного клубу «Алюр». Тієї ночі Віталій святкував день народження. Сергій Терендех та Володимир Біляшевич безпідставно накинулися на незнайому компанію, яка чекала біля закладу на таксі. Терендех завдав двох професійних ударів Віталю в голову, а потім із Біляшевичем побили інших хлопців. Біляшевич погрожував пістолетом, одного із незнайомців вдарив рукояткою. Два удари стали фатальними для іменинника.....


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 9:44


Виповнюється 9 днів із дня смерті колишнього президента США Дж. Буша-старшого. Прожив він 94 роки. За час свого президентства побував і в Україні. Це було у серпні 1991 р., за три тижні до проголошення Незалежності...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


У бабці Наді була пенсія 1760 грн., а за газ їй довелося б заплатити без субсидії кілька тисяч...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:30Теми дня
13 Грудня
12 Грудня
11 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео