Четвер, 25 квітня 2024
• Мінливий квітень: коли в Україну повернеться тепло? • 9000 доларів за те, щоб «швидко перебігти кордон» • “Батько загиблого Героя несе хрест іншого Героя”. На Тернопільщині попрощалися із захисником • У Тернополі у парку “Сопільче” провели змагання зі спортивного орієнтування • Тернополянин оплатив оренду квартири… шахраєві • Міський голова Тернополя від себе передав допомогу на фронт • На Тернопільщині є майже сотня вільних вакансій для лікарів • Біля Тернополя намагались застрелити кримінального авторитета • На війні загинув 22-річний захисник Денис Каразія із Кременеччини • У чоловіків із Чортківщини виявили незаконні зброю і набої • У Тернополі двоє підлітків отруїлися алкоголем • Юні волонтери з Шумщини допомагають ЗСУ • Зупинив суддю і поплатився посадою. Патрульного з Тернополя звільнили за перевищення службових обов’язків • Знайшли мертвою на полі. Прикрий випадок на Тернопільщині • Троє посадовців із Тернопільщини заподіяли збитків на 26 мільйонів гривень • У Тернополі засуджено трьох депутатів російської держдуми • Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини
«У Криму дуже чекають на Україну і сподіваються на звільнення!»

Автор: Опубліковано: 6 Лютого о 12:00 24


Тернопіль відвідали кримські Герої Ахтем Чийгоз і Володимир Балух.


На фото (справа наліво): Володимир Балух, Ахтем Чийгоз та Дмитро Гайдуцький.

У п’ятницю, 31 січня, Тернопіль відвідали політв’язні Кремля та щирі патріоти України кримчани Володимир Балух та нардеп і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз. Український фермер Володимир Балух був засуджений окупаційною владою Криму за сфабрикованою справою, а фактично за проукраїнську позицію в Криму і український прапор, вивішаний на власній домівці. Ахтема Чийгоза звинуватили в «організації масових заворушень» під час акцій в Криму в лютому 2014-го…
Обидва, незважаючи на засудження і знущання, не скорилися окупаційній владі і врешті-решт завдяки активній позиції правозахисників, української влади та світового співтовариства звільнені і тепер активно протистоять російській агресії.

У Тернополі гості з Криму зустрілися з представниками патріотичних громадських організацій, політиками, а також відвідали спільноту воїнів-атовців «Захисти Україну», причому протягом всього візиту обидва принципово розмовляли української мовою.

На зустрічі в громадському русі «Захисти Україну» Ахтем Чийгоз наголосив, що хоча його засудження путінським режимом і є незаконним, але підстави звести з ним рахунки в окупаційної влади безумовно були.

— У ті лютневі дні було сформовано проросійську колону з Севастополя, і необхідно було чинити їй опір, — наголосив Ахтем Чийгоз. — І кримські татари чи не єдині тоді виступили з проукраїнською позицією. Як не прикро це констатувати, але України в Криму завжди було дуже мало. Однак, гадаю, тепер ми це швидко надолужимо. Хоча позиція нової української влади викликає неабияку тривогу, особливо заклики домовлятися з агресором за будь-яких умов. Як це так? Ти тварина якась чи Іван, який роду не пам’ятає? Цей заклик «какая разніца», який нині намагають всюди пропхати, викликає в мене відразу. Причому просувають його саме так, російською мовою, від чого стає ще гидливіше…

Ахтем Чийгоз був заарештований окупантами в Криму 29 січня 2015 р. і майже три роки провів у мокшанських тюрмах, відмовився від російського паспорта і постійно намагався підкреслити, що залишається українцем. Коли ж фсбшний «віртухай» під час чергової перевірки в тюремному коридорі раптом з насмішкою повідомив Чийгозу, що його нагороджено званням Героя України, то Ахтем, при всіх наглядачах і засуджених, відповів, що для нього це честь, і фсбшник задихнувся від злості…

25 жовтня 2017 р. Чийгоз разом з іншим кримськотатарським політв’язнем Ільмі Умеровим були видані Туреччині і звільнені від відбування покарання.

— Нам у жодному разі необхідно не забувати, що в Криму Україну дуже чекають і сподіваються на звільнення, — закликав Ахтем Чийгоз. — Ми ніколи не їздили домовлятися з Москвою, з окупантами співпрацюють не більше двох-трьох сотень кримських татар, і це на триста тисяч. А справжніх колаборантів взагалі можна перерахувати на пальцях. Кримські татари їдуть до Києва подихати повітрям свободи, але повертаються додому, в Крим. Ніхто не боїться репресій, ми віримо, що Крим буде звільнений!

Володимир Балух також як міг протистояв російській агресії в Криму. Він демонстративно відмовився від російського громадянства, залишившись громадянином України після початку тимчасової окупації Криму Росією. Його постійно піддавали тиску з боку співробітників окупаційних силових структур, зокрема за вивішування прапора України та розміщення таблички «Вулиця Героїв Небесної Сотні, 18» на стіні власного будинку і за участь в проукраїнських акціях. Прапор окупаційна влада знімала двічі — 30 квітня 2015 року вперше, проте Балух, відбувши 10 діб арешту, 8 грудня 2016 року знову вивісив прапор на даху. Того дня фсбшники провели обшук у домівці Балухів і «виявили» 89 «військових» набоїв калібру 5,45 × 39, виготовлених промисловим чином, з яких 19 набоїв були придатні для стрільби. У той же день щодо Балуха було порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 222 КК РФ («Незаконне зберігання і носіння вогнепальної зброї та боєприпасів»), Балуха було затримано і 4 серпня 2017 р. засуджено до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму.

Під час відбування покарання (а воно тривало до 7 вересня 2019 р.)  Володимира Балуха постійно піддавали моральному і фізичному тиску, але особливо важко, за його словами, було сприймати погрози і образи від сусідів і знайомих, з якими поруч прожив усе життя. «Таких, як ти, ми на деревах будемо вішати», — казали йому прямо в обличчя, але він витримав і не зрікся своїх переконань.

Тепер же розмірковує, як очистити Крим від такої приїжджої «вати». Відвертих колаборантів, які присягали Україні, а потім «переприсягнули» Росії, треба відправити на батьківщину. Для тих же, хто змушений був взяти паспорт Росії, щоб далі жити в Криму, треба організувати іспити на кшталт тих, що були в Прибалтиці на початку 1990-их.

На завершення зустрічі координатор ГР «Захисти Україну» Дмитро Гайдуцький закликав наступного року разом відзначити річницю спалення Москви кримськими татарами у 1571 р.,
подарував гостям червоно-чорний прапор, а також віддав «на зберігання» шеврон, отриманий від одного з громадських лідерів Криму Ленура Іслямова під час акції «Блокада Криму». «Колись зустрінемося в Бахчисараї, і ви його мені віддасте», — сказав Дмитро Гайдуцький.

Гості також розписалися на легендарному кримськотатарському прапорі (на фото), який отримали активісти «Автомайдану» під час «блокади», а завершилася тепла зустріч з українськими Героями спільною фотосесією з усіма бажаючими.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

В Україні кілька днів дощить, а температура у багатьох областях нагадує більш осінню, аніж весняну...


Рубрика: , Опубліковано: о 23:46


Отримали 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» - за організацію незаконного переправлення "ухилянта" через кордон на Тернопільщині судитимуть двох осіб...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Лановецька громада провела в останню дорогу Василя Друзюка. 19 квітня з Героєм попрощалися в його рідному селі Іванківці...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:13


У Тернополі у парку "Сопільче" провели змагання зі спортивного орієнтування серед закладів загальної середньої освіти в рамках проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги"...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:00


28-річний тернополянин розповів, що на сайті «OLX» зацікавився пропозицією щодо винайму житла в обласному центрі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:59



Теми дня
24 Квітня
23 Квітня
22 Квітня