Вівторок, 19 березня 2024
• Місяць лікарі боролись за життя маленької пасажирки, але не врятували… • Вшанують пам’ять загиблого на фронті депутата Тернопільської обласної ради Любомира Крупи • Суд не поновив на посаді колишнього голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка • «Контінентал» оновлює технічний парк • Збирав гроші нібито на лікування військових: затримали шахрая з Кременеччини • Вміст алкоголю в крові водія з Тернопільщини перевищував норму у 8 разів • «Балаклави для українських воїнів допомагає нам шити навіть сеньйора Джованна» • «Заміновуєм, щоб ворог не пройшов. Розміновуєм, щоб рухатись вперед» • На спомин про загиблих в Маріупольському театрі. У Тернополі вшанували пам’ять жертв теракту • На війні загинув захисник із Борщівської громади • Повернувся з полону: у Підгайцях всією громадою зустріли захисника • На Чортківщині на полі виявили мертвих зайців • Аварія у Козівській громаді: зіткнулись трактор і легківка • Петро загинув на місці… Фатальна аварія на Теребовлянщині • Обшуки у відомій охоронній фірмі в Тернополі: виявили наркотики і незаконну зброю • Російські шахеди вдарили по об’єкті інфраструктури біля Кременця • Від діагностики та інтенсивної терапії до реабілітації: у Центрі досконалості при Тернопільській обласній психоневрологічній лікарні надають допомогу захисникам • У Великогаївській громаді на колінах зустріли Героя Олега Грибика • Мама-захисниця приїхала з фронту привітати сина з днем народження • Діти захисників з Тернополя поїхали на відпочинок у Карпати
У Києві визнали, що загальноукраїнською альтернативою дорогому газу є дешева та екологічно чиста енергія

Опубліковано: 16 Листопада о 18:00 178


За даними міністерства, торф видобувають в північних регіонах України – Волинській, Київській, Чернігівській, Сумській і Житомирській областях. Лідером є Волинська область, на яку припадає 30% видобутку по всій Україні.


Міністерство енергетики та вугільної промисловості розглядає торф як альтернативне паливо дорогому природному газу для споживачів бюджетної сфери. Про це в ефірі одного з національних телеканалів заявив радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Белявський.

У Кабміні нарешті взялися за торф

«Альтернативою для забезпечення газом може бути торфовидобувна промисловість… Для того, щоб замістити одну тисячу кубічних метрів природного газу, достатньо 3,5 тонни торфу», – сказав радник, додавши, що торф є недорогим і доступним паливом для бюджетної сфери: «Ціна за одну тисячу кубічних метрів газу складає 7 тис. грн., а одна тонна торфу дешевша за 900 грн.»

Розрахунки показують, що витрати на використання торфу удвічі нижчі, ніж вартість газу, а активне використання торфу дасть змогу відродити в Україні його видобуток та виробництво з нього паливних брикетів.

«Нині в Україні залишилося 7 із 30 торфозаводів, які були ще в 90-их роках. За 27 років обсяги видобутку торфу скоротилися в 10 разів, а виробництво брикетів — у 5 разів… Ще десять років тому Україна давала мільйон тонн торфобрикетів і 2 мільйони тонн сільськогосподарського торфу, а нинішнього року план з видобутку складає лише 453 тис. тонн, а з виробництва брикетів – 188 тис. тонн, що відповідає рівню 2010 року», – зазначив Максим Белявський.

За даними міністерства, торф видобувають в північних регіонах України – Волинській, Київській, Чернігівській, Сумській і Житомирській областях. Лідером є Волинська область, на яку припадає 30% видобутку по всій Україні.

«Арифметика торфу» від «Інституту Майбутнього»

Підтримує колегу з уряду і навіть заявляє про ще більші переваги від торфу відомий блогер та  засновник «Інституту Майбутнього» Юрій Романенко.

«У словах урядовця є дві важливі змістовні речі. По-перше, держава не веде системної політики щодо відродження торф’яної промисловості. Навіть через три роки після початку конфлікту з Росією ми не зуміли збільшити видобуток торфу. Попри величезну потребу. Причина дуже проста – банальна жадібність олігархів. Саме ця жадібність не дозволяє провести приватизацію торф’яних заводів, тому що влада і олігархи бояться, що їх не отримають свої. Плюс конфлікт інтересів з обласними адміністраціями, які виділяють землю. Землю з покладами торфу часто вже комусь продали під інші потреби. В результаті обсяги видобутку скоротилися до вражаючого мінімуму, — окреслив проблему експерт. — По-друге, насправді економія від торфу ще більше, ніж стверджують в уряді. Калорійність газу, що йде в домівки українців, значно менша від декларованої. Тому, коли ми перейшли б на опалення торфом, виграш виявився б величезним. Розповім на своєму прикладі.

У минулому році за сезон ми спалили максимум 9 тонн торфу з листопада по квітень, включаючи половину квітня. Разом майже 7 місяців. У місяць — по 1 тонні 300 кілограмів. До цього палили газом, його йшло до 1000 кубів у місяць на дім 110 квадратів. Причина таких величезних витрат – низька калорійність газу, яка просто не дозволяла нормально нагріти будинок. Котел у нас стояв сучасний. Врешті я купив твердопаливний котел, який автоматично контролює температуру. Ефект – небо і земля. Торф дуже калорійний і дуже добре гріє будинок. В добу йде від двох до п’яти відер брикетів залежно від температури. Так що насправді ефект економії ще вищий. Замість 7 тисяч гривень в місяць опалення в минулому сезоні коштувало мені у середньому 1000 гривень. Звичайно ж, важливими опціями є технічні характеристики котла, площа будинку, утеплення та інші речі. А ще ми ні копійки не беремо у держави і самі вирішуємо, коли і скільки палити. Ось така арифметика торфу», – наголосив Юрій Романенко.

Нагадаємо, міський голова Тернополя Сергій Надал офіційно запевнив, що жодна нова котельня на альтернативному паливі у місті не запрацює, поки не буде погоджено усі необхідні дозволи з екологами. «Головне завдання мерії Тернополя – це безпечність для його мешканців. Тому кожен об’єкт має пройти екологічну експертизу. Тільки на основі таких висновків та дозволів і будемо приймати рішення про запуск кожної котельні на альтернативному паливі», – зазначив міський голова.

Орест Романків


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Майже місяць медики боролися за життя шестимісячної дівчинки, яка стала жертвою дорожньо-транспортної пригоди у Тернополі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:48


Через рік після зникнення безвісти на фронті військовослужбовця 105-ої окремої бригади територіальної оборони, депутата Тернопільської обласної ради Любомира Крупи офіційно підтвердилась інформація про його загибель...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:18


Ексголова Тернопільської обласної ради Михайло Головко програв судове питання щодо поновлення на посаді...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:59


У рамках виконання плану капітальних інвестицій на 2024 рік «Контінентал Фармерз Груп» оновлює свій парк сільськогосподарської та спецтехніки...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 18:43


Слідчі повідомили про підозру чоловіку, який ошукував громадян під приводом пожертв на лікування дітей та реабілітацію українських військових...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:40



Теми дня
19 Березня
18 Березня
17 Березня
16 Березня