Неділя, 07 березня 2021
• На телеканалі ICTV розповіли про ошуканого пенсіонера-“мільйонера” з Тернополя • На Бережанщині подружжя і їхній 3-річний син отруїлися чадним газом • Тернопільщина серед лідерів за кількістю вакцинованих від COVID-19 • Працівниця поліції Юлія Козевич врятувала життя ветерана АТО • Трагедія на Гусятинщині: гамселила матір палицею до смерті… • Що відомо про загиблих і постраждалих українців у смертельній аварії в Польщі? • Знесла курочка яєчко не просте, для здоров’я – золоте! Ідеї для швидких сніданків з яйцями • Автобус тернопільського перевізника потрапив у ДТП в Польщі: п’ятеро загиблих… • «Віч-на-віч» з… «TVORCHI» • У «Контінентал Фармерз Груп» стартує проєкт стажування для молодих спеціалістів «Майбутнє Контінентал» • Життєві вироки розбиваються об силу жіночої підтримки • У Тернополі сьогодні — сесія міської ради • «Тато казав, що купить мені пожежну машину, а сам помер…» • У «Savich-Park» — справжній могул! • Володимир Мариновський: «Замість того, щоб займатися розвитком футболу в нових територіальних реаліях, керівництво Асоціації футболу Тернопільщини намагається нашвидкуруч зберегти контроль в укрупнених районах» • Максі – сім’я і… мікро – зелень! Тернополяни Олена і Володимир Хабенюки на власній фермі вирощують мікрогрін • Мільйон гривень хабара за «поблажки» бізнесмену • «На сцені я – вогонь!» Олександр Божик – про карантин в онлайні, рок на скрипці і чи переросте сімейний дует у тріо • Верховна Рада призначила позачергові вибори у Теребовлі • Визначатимуть перевізника на маршрут «Овочевий ринок – «Східний масив»
У лікарні Шумської громади на Тернопіллі діток відтепер лікують в оновленому відділенні

Опубліковано: 22 Січня о 10:00 10


Свій внесок у цю добру справу зробила також соціально відповідальна компанія «Контінентал Фармерз Груп», яка плідно співпрацює з медичними закладами п’ятьох областей.


Лікарня у місті Шумськ, що на Тернопільщині, є лікувально-профілактичною установою вторинного рівня. Три роки тому з бюджетної установи вона стала комунальним некомерційним підприємством. За цей час тут уперше провели лапароскопічну холецистектомію, а відтак і лапароскопічну гінекологічну операцію, діагностичну гістероскопію, проводять і відеоендоскопічні обстеження. Впроваджуючи нові медичні послуги, прагнуть оновити також матеріально-технічну базу, приміщення закладу та відповідно обладнати їх.
Дитяче відділення, скажімо, капітально ремонтували хіба що три десятиріччя тому. Певна річ, що протягом цього періоду вдавалося робити тут якісь радше косметичні ремонти. Його оновлення в лікарні, звичайно, бажали чи навіть, можна сказати, мріяли роками, але фінансова неспроможність не дозволяла здійснити задумане. Аж доки менеджменту закладу не вдалося налагодити тісну співпрацю з соціально відповідальним бізнесом, а це – компанією «Контінентал Фармерз Груп». Цей агрохолдинг активно відгукується на різні потреби як своїх пайовиків, так і місцевих громад, на території яких обробляє землю. У 2020 році соціальні інвестиції «Контінентал» склали майже 30 мільйонів гривень, у тому числі на запити медицини компанія витратила понад 9 мільйонів 623 тисячі гривень. Узагалі холдинг про виконані податкові та соціальні зобов’язання завжди звітує вчасно і детально, адже вважає фундаментальним для себе принципом – бути відкритим у відносинах зі своїми пайовиками та громадами. На власному офіційному сайті «Контінентал» створив навіть мапу соціальної відповідальності, де кожен охочий може ознайомитися з результатами такої доброї діяльності.
На теренах Шумського району, за словами заступника керівника кластеру «Полісся» зі зв’язків з громадськістю Миколи Вальчука, компанія «Контінентал Фармерз Груп» працює десять років і обробляє тут 8,5 тисячі гектарів землі. Має понад шість тисяч пайовиків. Чимало з них, звісно, лікуються у Шумській лікарні. В компанії це добре усвідомлюють, тож завжди підтримують лікувально-профілактичний заклад у втіленні його проєктів.
За останніх чотири роки агрохолдинг надав допомогу лікарні на майже пів мільйона гривень. Спочатку перейнявся придбанням автомобіля швидкої медичної допомоги, що був украй потрібен лікарні у Шумську, потім ремонтом ліфта. Як каже головний лікар Андрій Бобровський, часто бувало, що медикам доводилося брати пацієнта, який не міг пересуватися, на стілець чи крісло й нести сходами на другий або третій поверхи. Тепер завдяки полагодженому ліфту хворий і на візочку, і на милицях може сам добратися на горішні поверхи.
Важливо для лікарні було капітально відремонтувати клініко-діагностичну лабораторію. Адже двадцять років її не оновлювали. Відремонтувати за всіма теперішніми стандартами цей підрозділ у лікарні змогли власним коштом, а от на облаштування кількох лабораторних кабінетів новими меблями грошей не було. Відгукнувся «Контінентал». 120 тисяч гривень виділив на закупівлю сучасних меблів. Щойно торішнього березня в країні розпочався жорсткий карантин через спалах коронавірусної інфекції, з агрокомпанії надійшло повідомлення, що вона готова закупити для медзакладів засоби індивідуального захисту. І закупили. Як твердить Микола Вальчук, така допомога на майже 90 тисяч гривень від агрохолдингу надійшла до Шумського центру первинної медико-санітарної допомоги. Взагалі «Контінентал» подбав про придбання масок, респіраторів, рукавичок, інших засобів індивідуального захисту, дезінфекторів для кожного села, де мешкають його пайовики. Сумарно така протиковідна підтримка в Шумському районі обійшлася агрокомпанії в 300 тисяч гривень.
Зрештою, в лікарні коштів завжди не вистачає, а це означає, що починати нову справу нелегко. Тож агрокомпанія на початку кожного року планує певний розмір фінансової допомоги для закладу. Оскільки лікарня в Шумську – багатопрофільна, то її менеджмент спільно з «Контінентал» визначаються з певним напрямком допомоги. Буде так і нинішнього січня, як було й торішнього. Саме тоді звернули увагу на капітальний ремонт дитячого відділення. До лікарняних коштів на оновлення цього медичного підрозділу ще майже сто тисяч гривень доклав агрохолдинг. На вимогу часу потурбувався й про придбання кисневого концентратора, а отже, додатково виділив 38,4 тисячі гривень.
Прикметно, що до ремонту дитячого відділення вирішили долучитися й двоє шумчан. Вони самі виявили таке бажання. Доброчинці Віктор Пивовар і ще одна пані, яка виховує трійко діток, але не захотіла називати власне прізвище, найняли бригади, які відремонтували дві палати, щоправда, будівельні матеріали надала лікарня.
Очільник Шумської лікарні Андрій Бобровський зазначив, що капітально ремонтувати дитяче відділення вирішили в два етапи. Першу частину відкрили напередодні новоріччя. З цієї нагоди «Контінентал» потурбувався навіть про новорічно-різдвяні солодкі подарунки для хворих дітей. Недужим хлопчикам і дівчаткам можна вже пройтися оновленим затишним коридором відділення. Але, як запевняє Андрій Євгенійович, дітки, яких доправляють до лікарні, чи не передусім біжать в ігрову кімнату, забуваючи там на якийсь час про хворобу чи біль. Навіть коли покращується загальний стан після проведення операції, хлопчики чи дівчатка також хочуть відвідати ігрову кімнату. Тепер її не просто довели до ладу. До цієї кімнати закупили й нові іграшки, різний інвентар. Художники добре попрацювали над оформленням улюбленого приміщення дітвори.
Утім, у щойно відремонтованих палатах хворі дітки теж мають розраду. Адже обладнали палати не лише новими санвузлами, провели, зважаючи на нинішню ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції, киснепровід, а й придбали телевізор, завдяки якому хлопчики та дівчатка можуть переглядати мультфільми рідною українською мовою. Медики стверджують, що анімаційні фільми також допомагають дітям зняти на певний час больові відчуття, недужі добре витримують чи не бояться різних медичних призначень, бо їхня увага радше зосереджена на мультиплікаційних персонажах.
Людмила Окренець уже 16 років є завідувачкою дитячого відділення. Каже, що торік тут лікувалися шістсот хлопчиків і дівчаток. Узагалі ж цей медпідрозділ розрахований на 15 ліжок, дітки можуть перебувати з мамами. Зараз може функціонувати на повну потужність. Другий етап капітального ремонту відділення розпочнуть, мабуть, у січні-лютому.
«Контінентал», звичайно, допомагатиме Шумській лікарні втілювати нові проєкти і цього року. Задумів же, ініціатив у головного лікаря багато. «І що важливо – крок за кроком він їх утілює», – підкреслює голова Шумської об’єднаної територіальної громади Вадим Боярський. І з приємністю зазначає, що в лікарні лікують не лише пацієнтів з місцевої ОТГ, а й з сусідніх Хмельницької та Рівненської областей.
Микола Шот, “Урядовий кур’єр”


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

4 березня сім'я із села Рогачин, що на Бережанщині, вчаділа у власному помешканні...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:50


З початку вакцинальної кампанії в Україні щеплення проти COVID-19 отримали 17 037 людей. За останню добу щепилися ще 1 279 українців...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:43


Подяку від начальника ГУНП в Тернопільській області Олександра Богомола отримала оператор лінії "102" Юлія Козевич. Дівчина у відповідальний момент не розгубилася і доклала всіх зусиль, аби запобігти самогубству, на яке зважився ветеран АТО...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:29


Жахлива трагедія сталася на Гусятинщині: на свій ювілей донька вбила рідну матір.....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:25Теми дня
7 Березня
6 Березня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео