Четвер, 28 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
У «нудистську Мекку» чи «музей просто неба»: відпочинок подано!

Автор: Опубліковано: 22 Червня о 16:00 245


Пакуємо валізи, де не просять візи? Адже цьогоріч їх — в’їзних віз, каже директор турфірми “Галінтур” Сергій Васільєв, не потрібно для відпочинку в Чорногорії.


Ну що? Літо, довкола тільки й розмов, що про відпустку й відпочинок, а ви й далі за столом-верстатом-прилавком? Усе! Досить! Терміново пакуємо валізи до сонця і моря! Готові? А для повноти відчуттів додамо ще й казкові гірські краєвиди і унікальну атмосферу, просякнуту міфами та легендами.

«Мекка для нудистів» і Албанія без «рашистів»

То як — пакуємо валізи, де не просять візи? Адже цьогоріч їх — в’їзних віз, каже директор турфірми “Галінтур” Сергій Васільєв, не потрібно для відпочинку в Чорногорії — якщо добиратися туди літаком.  Дивовижна країна сонця, прозорого чистого моря і чорних вершин суворих та величних Балкан.  Свіжість соснових борів, чистота Адріатичного моря, велич гір, золотистий пісок пляжів… Принад для туриста тут стільки, що просто дух захоплює: від розкішних курортів до етнографічних селищ, від пряної кухні до фольклорних традицій.

Українським туристам у Чорногорії пропонують відпочинок переважно у віллах — три-чотириповерхових міні-готелях, яких є величезна кількість як у самій “чорногорській Ялті” — Будві, так і в довколишніх селищах та містечках. Авіатур до Чорногорії на 10 ночей у тризірковому готелі для двох обійдеться у 855 євро — без харчування. Зрештою, проблем із харчуванням у туриста в Чорногорії не виникає — в усіх приморських містечках є чимало ресторанчиків та кав’ярень найрізноманітніших цінових категорій. Обід із салатом, першим, другим та ще й скляночкою місцевого червоного вина обійдеться туристові в 5-10 євро. Проте туристи їдуть до Чорногорії не тільки, щоб їсти й пити. Чисте тепле Адріатичне море — ось найбільша принада узбережжя. Краєвиди — надзвичайно мальовничі і не схожі ані на Крим, ані на Кавказ, ані на Туреччину. Найбільшою ж туристичною принадою чорногорського узбережжя, його своєрідною візитівкою є Святий Стефан — невеличкий острівець за сто метрів від берега в одному із наймальовничіших місць, обнесений фортечними мурами, що збереглися з часів середньовіччя.

До слова, Чорногорія також відома як “Мекка для нудистів” і славиться також найбільшою в Європі кількістю нудистських пляжів. Найбільший і найвідоміший з них — Ада Бояна поблизу Ульциня — штучний острів, що омивається хвилями Адріатичного моря й водами річки Бояна. Потрапити в цей рай для туристів можна тільки по знаменитому мосту. Відпочиваючі кажуть, що він символізує перехід зі звичайного світу у світ вільний. Головна фішка цього місця — голим можна робити все, що хочеш: ходити в ресторан, грати у волейбол і навіть кататися на конях. Цілий курорт повністю в розпорядженні нудистів, ніхто на вас не тикатиме пальцем, якщо обідатимете в чому мати народила.-Бояна_05 copy

Приємно дивує і “сусідка” Чорногорії — Албанія. Втішною новиною є те, що країна впровадила безвізовий режим в’їзду для українських туристів (а для гостей із Росії візовий режим зберігається!) Відпочинок в Албанії — це піщані пляжі Адріатики, невисокі ціни, продукти без добрив та відсутність натовпів   туристів. Купивши тури в Албанію, можна піти двома шляхами. Перший шлях – їхати безпосередньо в цю країну з приземленням в аеропорту “Ринаса” або ж – дістатися до Чорногорії, а звідти уже до кордону з Албанією. По дорозі можна побачити дуже багато мальовничих місць, адже дорога пролягає через унікальний національний парк Скадарського озера. Тиждень в Албанію у готелі зі сніданком та включно з перельотом обійдеться від  800-1000 євро за двох. Задоволення того вартує: країна з давньою історією і неймовірним поєднанням різних культур і релігій здатна справити незабутнє враження!

Хорватія — «музей просто неба»

Якщо ви хочете повірити в дива, поїдьте до Хорватії. Ця маленька країна змінить ваше уявлення про літній відпочинок!  Ніде на Середземномор’ї нема такої кількості островів (їх близько тисячі), заток, мальовничих пляжів (до речі, нудисти тут також — “свої люди”!) та позолочених сонцем скель.

Хорватія нагадує великий ботанічний сад. Сюди варто приїхати тільки заради вічнозелених кипарисів, нескінченних оливкових гаїв, кактусів, пальм, алое. Адріатичне море не схоже на жодне у світі: прозоре, з усіма мислимими і немислимими відтінками синього, блакитного та бірюзового…

Чисті піщані пляжі, дивовижна природа, унікальні архітектурні пам’ятки та нескінченне тепле море…  І, на відміну від екзотичних країн, тут легко адаптуватися, оскільки місцевий м’який клімат подібний до кримського. До того ж тут — спрощена система отримання віз: з мінімумом паперової тяганини і необхідних довідок.

3773imageХорватія, як розповідає Сергій Миколайович, має три основні курортні зони: півострів Істрія, середня Далмація та стародавній Дубровник. Узагалі ж ця країна унікальна поєднанням середньовічних пам’яток і цивілізації. Скажімо, у Дубровнику, збудованому у XII столітті, міська каналізація та водогін збереглися ще з часів середньовіччя і у відмінному стані! З цим старовинним містом, де переплелися різні культури — візантійська, римська, слов’янська, містом, зарахованим ЮНЕСКО до трійки найкрасивіших місць Європи, можуть зрівнятися лише Венеція і Амстердам.

Але не Дубровником єдиним: якщо ви з’їздили на відпочинок до Хорватії і не подивилися на Плітвіцькі озера — вважайте, викинули гроші на вітер. Це справжнє природне диво, яке мусить побачити кожен мандрівник. 16 великих і безліч невеликих озер, що розташовані каскадом, 140 водоспадів, 20 печер, унікальний буковий і хвойний ліси. Плітвіцькі озера — найпопулярніше туристичне місце у Хорватії, і прогулятися територією національного парку, де вони розташовані, помилуватися буянням фарб і відтінків — суцільне задоволення!

Але за задоволення, як відомо, треба платити. Наприклад, від 555 євро за авіатур зі Львова для однієї особи. Зате вас за ці гроші ще й у готелі двічі на день годуватимуть. Можна зекономити, вибравши автобусний 5-денний тур, під час якого відвідаєте і Плітвіцькі озера, і у морі покупаєтеся, а обійдеться це у 188 євро з особи. Можна вирушати у Хорватію і на власному авто — для автотурів найбільш надається столиця країни — Загреб, або ж вас радо приймуть готелі на численних островах, а переправа туди на поромі коштуватиме лише 10 доларів. До слова, так само — на поромі — з Хорватії можна вирушити і на екскурсію до італійської Венеції.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня