Понеділок, 25 січня 2021
• Громадського активіста Романа Довбенка оштрафували через… маску • Весна – як зима: прогноз погоди від народного синоптика Леоніда Горбаня • Суд Мілана пояснив, чому звільнив Віталія Марківа • “Лоханувся” через ОЛХ: у мешканця Чорткова шахрайка Аліна видурила 24 тисячі гривень • У Жеребках на Підволочищині замерз 37-річний чоловік • Тернополянка Ганна Загалюк пройшла Сибір, а нині святкує 95-річчя! • Тарифи на воду в Тернополі зросли на 10% • Подружжя вимагало в знайомого 5 тисяч доларів за нерозголошення делікатної інформації • “Одягнувся та вирішив вийти через вікно з… 4 поверху” • Улюблений смак на новий лад • Тернопільська легка атлетика відзначила найкращих спортсменів і тренерів минулого року • Із ран 11-річного Максимка вилучили понад 30 дробин… • 31-річний шоумен очолив управління в Тернопільській обласній державній адміністрації • У лікарні Шумської громади на Тернопіллі діток відтепер лікують в оновленому відділенні • Крилаті танці… на візку! • Потрібна допомога 11-річному тернополянину, якого поранили в спину • “Необґрунтоване підвищення тарифів ставить українців на межу виживання”. Депутати Тернопільської обласної ради звернулися з заявою до керівництва країни • Країна, яку «умом не понять» • “Нехай кожна фракція присягає на Євангелії, що говорить правду”, – владика Тихон благословив і окропив депутатів Тернопільської обласної ради • Щоб у здоров’ї ці свята відпровадити й інших дочекатися…
У партії Порошенка зміниться майже все

Опубліковано: 10 Червня о 16:00 33


Незмінним залишається лише курс на членство в ЄС та НАТО.


Петро Порошенко веде в парламент оновлену партію “Європейська Солідарність”, щоб захистити проєвропейський курс України

“Одне з правил українського державника — говори про справу не з тим, з ким можна, а з тим, з ким треба. Тому сьогодні я обираю саме тих, з ким мені по дорозі: хто хоче закінчити війну перемогою, хто готовий зібрати всі сили в кулак і дати по зубах агресору, хто хоче економічного розвитку і правової держави. Бо це — напрямок до НАТО і Євросоюзу”. Ці слова з виступу відомої волонтерки Софії Федини на з’їзді партії “Європейська Солідарність” могли б повторити ще десятки людей у залі й тисячі поза ним. Багато з них уперше в житті вирішили отримати партійний квиток і невипадково саме з недвозначною абревіатурою “ЄС”.

Колишня “Солідарність”, яку веде в парламент п’ятий президент України Петро Порошенко, не просто додала до своєї назви прикметник “європейська”, а й демонструє оновлення за справді європейськими стандартами. Провівши безпрецедентну роботу над помилками, команда Порошенка позбулася “токсичних” політиків, яких найбільше критикували у ЗМІ, й добровільно погодилася на повну підзвітність громадянському суспільству. Відтак “Європейська Солідарність” стала першою в Україні політичною партією, яка фактично делегувала громадянам право обирати кандидатів у свій виборчий список.

Ще до з’їзду, який відбувся 31 травня в Мистецькому арсеналі, стало зрозуміло: у партії справді зробили висновки з поразки на президентських виборах. Однією з головних мішеней критичних нападок на президента Порошенка були певні особи в його оточенні — і більше цих людей у керівництві “Європейської Солідарности” немає. Народний депутат Ігор Кононенко заявив, що залишає всі партійні посади й “поступається своїм місцем у списку новим політикам, біографія яких буде писатися на чистому аркуші, не заплямованому в гібридній інформаційній війні”. Його колега по фракції Сергій Березенко запевнив, що його прізвища у списку також не буде. А Олександр Грановський узагалі вийшов із партії й “продовжить подальший політичний шлях самостійно”.

Це лише кілька найбільш показових прикладів — насправді їх набагато більше. Навіть такі відверто недружні до Порошенка ЗМІ, як “Українська правда”, не могли не відзначити присутність на з’їзді “Європейської Солідарності” переважно нових у політиці облич.

“Ключ до перемоги – це оновлена партія, з оновленим керівництвом, з величезним представництвом громадськости, волонтерів, добровольців, людей, які здатні діяти ефективно в нових умовах”, — наголосив у своєму виступі Петро Порошенко, якого делегати одностайно обрали головою “ЄС”.

Прикметно, що під час першого з’їзду під брендом “Європейська Солідарність” не йшлося про конкретні прізвища, які балотуватимуться від партії на дострокових виборах парламенту. Список кандидатів буде визначено за тиждень — з урахуванням результатів праймеріз, організованих громадською організацією “Солідарна справа громад”.

“Це буде відсотків 80% зовсім нових людей. Якщо ви думаєте, що праймеріз — це тільки слова, то помиляєтесь. Усе насправді дуже серйозно”, – запевнив журналістів у кулуарах з’їзду голова фракції БПП у Верховній Раді Артур Герасимов.

Ідея створення ГО, яка стане громадським контролером “ЄС” і делегуватиме їй відомих конкретними справами кандидатів не лише до ВР, а й до рад усіх рівнів, належить засновнику волонтерського фонду “Крила Фенікса” Юрію Бірюкову. Він, до речі, увійшов до президії “Європейської Солідарности» — разом із журналістом Віталієм Гайдукевичем, який займався розробкою нової символіки українського війська, політологом Сергієм Тараном, першою заступницею Голови ВР Іриною Геращенко, колишнім головою Львівської ОДА Олегом Синюткою, нардепами Максимом Саврасовим та Марією Іоновою і власне Петром Порошенком.

Бірюков розповів, що одразу після появи екзит-полів, які свідчили, що перемогу на президентських виборах здобув Володимир Зеленський, його месенджер “розірвали” сотні повідомлень від прибічників державницької політики Порошенка. Усі вони хотіли допомогти проєвропейському президенту зберегти здобуте й не дозволити розвернути Україну з курсу на Захід і “геть від Москви”… але не долучаючись до певною мірою здискредитованого БПП. Так і виникла “Солідарна справа громад” — об’єднання, набагато ширше й масштабніше за партійне.

“Громадським активістам слід іти в політику, інакше з неї ніколи не прибрати любителів старих правил. Поки одні про «ліфти» лише говорять, ми знаємо, як залучити активістів до роботи на користь державности”, — зауважує Бірюков.

Серед кандидатів у виборчий список “Європейської Солідарности”, які беруть участь у праймеріз на сайті “Справи громад”, є й дехто з чинних нардепів. Але головне ядро цих громадських виборів — активісти, волонтери та відомі учасники російсько-української війни: Гліб Бабіч, Олексій Петров, Мартин Брест, інші ветерани й чинні військовослужбовці.

“П’ять років тому я пішов воювати за країну, яку щиро люблю, і я докладу всіх зусиль, щоб Україна залишилася Україною, у своїх законних кордонах. Тією, за яку загинули багато хто з моїх друзів”, — аргументує своє рішення взяти участь у праймеріз офіцер ЗСУ Гліб Бабіч.

Пояснення, чому обрав саме партію Петра Порошенка, має просте: “Тому, що позиція  цієї політичної сили збігається з моєю в абсолютній більшости питань. Наше завдання — очистити її від старого і зайвого й наповнити новою, реальною міццю”.

“До Порошенка можна ставитися по-різному. Він не ідеальний. Але я особисто точно знаю, що Україну він ніколи не зрадить. Надто багато сил було витрачено на те, щоб зірвати кремлівський нашийник з нашої шиї”, — наголошує ветеран АТО Олексій Петров.

Більшість учасників праймеріз переконані: Порошенко — той політик, який здатен повести людей за собою і зупинити реванш проросійських сил. Не випадково ж проти попереднього президента спрямовані всі атаки “реваншистів”, які свідчать: саме його вони вважають основною загрозою своїм планам. Притягнути Порошенка до “відповідальности” за збройну відсіч російській агресії вже намагаються колишній правник Януковича Андрій Портнов та “опоблоківець” Нестор Шуфрич, інші “регіонали” засипають суди вимогами скасувати закон про мову, декомунізацію, томос про автокефалію… І все це — з мовчазної згоди, якщо не схвалення, чинного гаранта Конституції Володимира Зеленського, який першими ж своїми призначеннями й рішеннями на цій посаді підтвердив, що відкат назад від європейських цінностей за його президентства більш ніж можливий.

Перед такою загрозою країна особливо потребує сильного лідера — а Порошенко вже не раз довів свої бійцівські якости і знову їх підтверджує. Адже це перший президент, який після поразки не впав у депресію, не віддалився читати лекції чи вирощувати капусту, а впевнено веде свою політичну силу на парламентські вибори до перемоги.

“Нашу місію буде завершено лише тоді, коли Україна вступить до НАТО і ЄС, коли наші громадяни отримають кращий рівень життя та надійні гарантії тривалого миру, який Росія не наважиться порушити, бо інакше матиме справу із найнадійнішою системою колективної безпеки”, — наголосив Порошенко на з’їзді “Європейської солідарности”.

І запевнив: будь-які ініціативи нової влади, які гальмуватимуть європейську інтеграцію й суперечитимуть курсу на розрив з російським колоніальним минулим, отримають рішучу відсіч команди “ЄС”.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

170 гривень штрафу виписали громадському активісту Романові Довбенку з Бучача через те, що… неправильно одягнув захисну маску...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:38


Весна 2021 в Україні буде аномальною і пізньою. Річ у тому, що температури цього сезону будуть такі ж, як взимку. Такий невтішний прогноз озвучив народний синоптик Леонід Горбань...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:20


В Італії Апеляційний суд присяжних Мілану виправдав українського солдата Віталія Марківа через відсутність складу злочину і доказів його причетності до факту загибелі італійця і росіянина на Донбасі шість років тому. Про це йдеться у мотиваційній частині вердикту суду другої інстанції...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


До співробітників Чортківського районного відділу поліції із заявою про шахрайство звернувся житель райцентру. Чоловік заявив, що мав намір придбати смартфон, проте лишився без гаджета і втратив гроші...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


Тіло чоловіка на узбіччі дороги в селі Жеребки Підволочиського району виявив водій автомобіля...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:20Теми дня
25 Січня
24 Січня
23 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео