Субота, 24 серпня 2019
• Володимир Мариновський: «Якби Тарас Юрик у мене чесно виграв вибори голови федерації, то не було б жодних претензій, а вони вчинили рейдерське захоплення, отож, справедливість восторжествує» • Зірки – на Алеї, рекорди – в АртБуці! • Замах на Камінського? • У День Незалежності презентуватимуть “Книгу рекордів Тернополя” • Гарячий серпень: 30 років тому… • «Танцюю, як усі» • Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду
У пошуках гарячої води: що чекає Тернопіль?

Опубліковано: 5 Квітня о 14:00 22


Завершується черговий опалювальний сезон. Це, напевно, найбільш складний період для кожного домогосподарства.


Саме вартість комунальних послуг складає левову частку витрат людей у зимовий період. Проте весна разом з потеплінням і тимчасовим зменшенням гостроти проблеми високих платежів за опалення приносить й інші клопоти. Зокрема, як забезпечити регулярне постачання теплої води?

Геть від радянського комунального минулого!

Тернопіль, як і більшість міст України, отримав у спадок недосконалу систему підігріву води та опалення. Загалом система теплопостачання й постачання гарячої води характеризується великими втратами енергії при підготовці і транспортуванні. У такій системі для підігріву води потрібно під час неопалювального сезону використовувати приблизно половину потужностей теплогенеруючих підприємств, щоб у домівках містян була тепла вода.

Вісім років тому з приходом на посаду міського голови Тернополя Сергія Надала у місті розпочали активну роботу з модернізації системи теплопостачання і подачі гарячої води. Впроваджуються зміни, покликані економити дорогий газ, який складає до 80 % вартості гарячої води. Так, протягом останніх кількох років вдалося зменшити споживання газу підприємством «Тернопільміськтеплокомуненерго» майже на 17 млн. куб. метрів. Відбувається перехід до двотрубної системи (замість чотиритрубної), коли гаряча вода готується безпосередньо на індивідуальних теплових пунктах, а не на центральних бойлерних, завдяки чому зменшуються втрати тепла під час подачі до житлових будинків.

Термомодернізація потребує великих грошей

Метою масштабних реформ з енергоефективності у Тернополі, за свідченнями представників мерії та незалежних експертів, є покриття індивідуальними тепловими пунктами (які дають змогу безперебійно подавати гарячу воду протягом року та менше споживати дорого газу) більшої частини житлового фонду міста. Проте такі зміни потребують чималих капіталовкладень. Загалом інвестиція у впровадження сучасної схеми теплопостачання Тернополя та удосконалення устаткування котелень у період 2016-2022 років складає понад 2 мільярди гривень. Наразі даний проект здійснюється на загальну суму 1,2 млрд. грн. Переважно — це кошти іноземних донорів.

Об’єктивна реальність і пошук альтернативи

Разом з тим є об’єктивна реальність. Щороку після завершення опалювального сезону різко падають надходження від населення. Відтак КП «Тернопільтеплокомуненерго» просто не має обігових коштів, щоб закуповувати необхідну кількість газу для підігріву води. З цією проблемою стикається практично кожне місто України навесні та влітку. А ще до цього додаються неприємні “сюрпризи” з боку продавців газу. Так, на початку січня поточного року черговий раз зросла вартість газу для промислових споживачів, до яких належать і  підприємства теплокомуненерго. У той же час тарифи не змінилися. Міська влада розуміє, що людям і так нестерпно платити за теперішніми тарифами, однак жодним чином не може вплинути на формування тарифів з традиційних носіїв. Тільки зовсім недавно місцеве самоврядування отримало право встановлювати тарифи на енергію, виготовлену за допомогою альтернативних енергоносіїв.

Практика тим часом показує, що тариф при альтернативному паливі в середньому на 25 %
нижчий від тарифу при споживанні газу. У таких реаліях українські міста мають лише один адекватний вибір — шукати альтернативу дорогому газу. Цим шляхом йшли сусідня Польща, країни Прибалтики та Скандинавії. Тернопіль теж обрав такий шлях. Саме це врятувало наше місто кілька тижнів тому, коли уряд закликав до економії газу через шантаж з боку Росії. І сьогодні вже очевидно, якби Тернопіль не мав альтернативи, то місто залишилося б без тепла. Тому, якщо хочемо, щоб у міських домівках постійно була гаряча вода, без альтернативних джерел опалення не обійтися.

Богдан Величко


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вівторок, 27 серпня, — день народження Івана Франка. Тернопіль креативно вшановуватиме Каменяра: про «Франкові сліди у Тернополі» у формі оригінального музично-поетичного дійства розкажуть хорова капела «Зоринка» та заслужений діяч мистецтв України, відомий письменник Олег Герман...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


На капоті автомобіля NISSAN QASHQAI здетонував саморобний пристрій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


"Книгу рекордів Тернополя" вперше покажуть тернополянам і гостям файного міста. Презентація для делегацій з інших міст відбудеться 24 серпня об 11:30 в Українському домі "Перемога"...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00


23 серпня на всеукраїнському рівні відзначаємо велике державне свято — День Державного Прапора України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
23 Серпня
22 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео